poster

Popravčí

 • Velká Británie

  Headsman, The

 • Rakousko

  Henker

  (Rakousko)
 • anglický

  Shadow of the Sword

Drama / Historický

Velká Británie / Rakousko / Švýcarsko / Lucembursko, 2005, 115 min

 • Rosana
  *

  Asi jsem moc náročná, ale tento snímek mi přišel naprosto nudný, příběh slabý a jediné, co se dá ocenit je snad jen výprava a kostýmy, i když se jednalo celkem o 3 interiéry a 2 exteriéry... No, film o ničem.(3.5.2014)

 • Malarkey
  ****

  Věrohodný film, až na to, že mi pěkně ke konci zkazil náladu. Nijak ho nechci hanit, příběh je velice zajímavý až na to, že pozitivních chvilek byste spočítali na prstech jedné ruky. Jednoduše řečeno celý film je tak smutný a chybí mu do dokonalosti víc temnější prostředí aby byl ještě smutnější a mě dokázal přivést do rozpaků.(28.12.2006)

 • Dannysek4U
  ****

  Pozoruhodny, zajimavy trebaze trochu naivni a v konci zbytecne melodramaticky, na to, ze jde o multieurokoprodukci, hodne velkej styl(13.1.2007)

 • Britrik
  odpad!

  Jo jo, sektáři dobrodinci lidstva. Katolíci (především klérus) zvrhlí pederasti, poživačníci. Hrozný film. Obsahuje samozřejmě i pornografii a zobrazuje ta nejobvyklejší klišé, jež si lze představit. Biskup je parchant s nemanželskými dětmi a pederast k tomu. Převor zbabělec, který se nedokáže postavit laickému inkvizitorovi. Heretici, kteří bourají řád společnosti a kážou bludy (pozor, není pravda, že Církev trestala ty, kdo kázali proti bohatství kléru - viz svatý Fratnišek) nejen o křtu, asketické postavy (ač třeba Luther a Hus byli vyžraná prasata). Hezky byl ukázán život kata v pozdním středověku - oddělený od společnosti, mistr meče. Nedělám si iluze o renesančních prelátech, ale toto ne.(28.9.2011)

 • Beckett51
  *****

  Fantasticky depresivní středověký drama s úžasným Nikolajem, skvělou hudbou a atmosférou, která je tak hustá že to snad ani není možné. Jen škoda, že tam nebylo víc šermířských soubojů.(15.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace