poster

Popravčí

 • Velká Británie

  Headsman, The

 • Rakousko

  Henker

  (Rakousko)
 • anglický

  Shadow of the Sword

Drama / Historický

Velká Británie / Rakousko / Švýcarsko / Lucembursko, 2005, 115 min

 • LiVentura
  ***

  Šílená doba, příběh středověku, kdy slovo "bohoslovce" bylo více, než-li život kohokoliv.!!!(28.7.2013)

 • verbal
  ***

  Římskokatolická církev a.s. byla vždycky humánní a mírumilovná globalizační firma s jediným, pravým monopolem na přístup k Řediteli, která za tisíc let své teroristické působnosti šířila jen lásku, porozumění a harmonii mezi všemi lidmi dobré vůle. Nebýt jí, je Zeměplacka plná zasraných kacířů hrajících s apokalyptickými jezdci kuželky s hlavami našich dětí a já mám teď rohy a strašně dlouhý ocas po kterém šílí snad všechny řehonice. Zaplať Satan za vynález terapie žehem. Nejen, že nás těch heretických sviní elegantně zbavil, ale navíc mohla Matička z jejich nečistých majetků postavit pár dalších "nuzných" kostelíků, ve kterých teď každou neděli můžu pičovat o svou duši!! Jsem neskonale šťastný a naplněný nebeským klidem, že abych nemusel těm demagogickým, otylým pedofilům platit ze svých daní nadále desátky, můžeme teď s politicky korektním úsměvem vypružit osmdesát miliard, protože jim někdo ukradl nakradené, když tady chvíli vítězila hmota nad duchem. Jestli je nějaký Bůh, musí teď vzteky kopat do obláčků a neuroticky mlátit anděly. *** Je to sice Harlekýn, ale alespoň nám, ateistům, zase trochu hnul žlučí a vehnal do úst hustou, hořkou slinu, kterou můžeme plivnout směrem k Vatikánu. A teď mě omluvte, musím se ještě po ránu stavit v domě božím nacpat do kasičky použitý hajzlpapír a nachcat do křtitelnice.(8.2.2012)

 • ledzepfan
  ***

  Ale noták, už přece nejsou 60.léta-kdy film o nehezké historii katolické církve byl ještě relativní novinkou. To už přece všichni dávno víme, že je to odjakživa zločinecká banda chamtivých a hrabivých vylízanců se zálibou v penetraci chlapeckých prdelek. Pokud dnes chce někdo natočit film na toto téma, musí tam být navíc nějáká přidaná hodnota(více úhlů pohledu, přesah, aktuálnost, boření stereotypů atd..) Tady je jen vše co už jsme dávno viděli: Absurdní obvinění, lidské pochodně, bolestivá sklepní tělocvična, pálení protovědeckých knih atd.. Takovouhle přímočarou frustraci už divák zažil tolikrát, že se to dávno míjí účinkem. Jinak to ale hezky odsýpá, slizouni jsou náležitě slizcí a Nikolaj je prostě sympaťák, který film s přehledem utáhne až do-skoro pohádkového-konce. Neurazí, nenadchne=průměr.(5.8.2013)

 • Shushika
  ***

  Snaha byla, bohužel nebyl dobrý scénář (spousta zbytečných postav a motivů, malý důraz na ty hlavní, předvídatelnost konfliktů) a Nikolaj Coster-Waldau se taky moc nesnažil. Po vizuální stránce mi tahle minimalistická verze středověku (málo lidí, stísněné prostory) ale naprosto sedí, Smutného kamera a výprava je výborná. 5/10(27.2.2010)

 • Karlos80
  ****

  Celkem obstojně natočený středověký historický film, který vás už od prvních okamžiků vtáhne do svého děje, jistě určitě má své chmury jako jiné ale své očekávání splnil...Podle mne i docela reálný příběh, který se mohl kdysi i mezi těmi výšše postavenými odehrát..Rozkol mezi katolíky a protestanty, šířící se španělská inkvizice, lidská zloba, vášeň, zrada, i láska to vše tu v dobře sestavené a zahrané kombinaci najdete. Moc církve v té době byl opravdu veliká a rozhodující v mnohém to připomínalo monstrózní vykonstruované komunistické procesy z padesátých let...Angličané zajisté umí a tento film ještě v koprodukci jiných zemí krom ameriky se povedl....(22.12.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace