poster

Popravčí

 • Velká Británie

  Headsman, The

 • Rakousko

  Henker

  (Rakousko)
 • anglický

  Shadow of the Sword

Drama / Historický

Velká Británie / Rakousko / Švýcarsko / Lucembursko, 2005, 115 min

 • Ampi
  ****

  Temný středověký příběh se světlými skvrnami o tom jaký byl život katovské rodiny. Sice to není dokonalý film z historického hlediska, ale má své kvality. Jednou z nich je i vlastní příběh. Kamera Vladimíra Smutného také příspívá ke kvalitě filmu.(1.12.2009)

 • Slavníkovec
  ****

  Film, který má rozhodně pravdivé jádro, a to inkvizici a její intrikánství a vliv na vládu konce 16. století. Atmosféra, která na mne doslova vyzařuje pří prvém skouknutí je nezapomenutelná. Temný a smutný příběh, o 2 chlapcích, který šli jinými osudovými a životními cestami. Další krásný neamerický snímek. 80%(13.5.2007)

 • Karlos80
  ****

  Celkem obstojně natočený středověký historický film, který vás už od prvních okamžiků vtáhne do svého děje, jistě určitě má své chmury jako jiné ale své očekávání splnil...Podle mne i docela reálný příběh, který se mohl kdysi i mezi těmi výšše postavenými odehrát..Rozkol mezi katolíky a protestanty, šířící se španělská inkvizice, lidská zloba, vášeň, zrada, i láska to vše tu v dobře sestavené a zahrané kombinaci najdete. Moc církve v té době byl opravdu veliká a rozhodující v mnohém to připomínalo monstrózní vykonstruované komunistické procesy z padesátých let...Angličané zajisté umí a tento film ještě v koprodukci jiných zemí krom ameriky se povedl....(22.12.2006)

 • Smok
  *****

  Ponuré, špinavé a depresívne prostredie - áno taký naozaj stredovek bol. A keď z neho ešte vycucneme príbeh o stredovekom katovi, dostaneme esenciu ponurosti ktorá vás ale strhne so sebou a garantujem že od filmu sa nepôjdete ani vyčúrať. Klobúk dole pred mne doteraz neznámym režisérom a zdarilej koprodukcii.(15.4.2008)

 • m.krudenc
  ****

  Velmi dobře natočený středověký historický film, který vás už od prvních okamžiků vtáhne do svého děje, jistě určitě má své chmury jako jiné ale své očekávání splnil. Podle mne i docela reálný příběh, který se mohl kdysi i mezi těmi výše postavenými odehrát. Rozkol mezi katolíky a protestanty, šířící se španělská inkvizice, lidská zloba, vášeň, zrada, i láska to vše tu v dobře sestavené a zahrané kombinaci najdete. Moc církve v té době byl opravdu veliká a rozhodující v mnohém to připomínalo monstrózní vykonstruované Komunistické procesy z padesátých let. Výborný film.(24.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace