poster

Popravčí

 • Velká Británie

  Headsman, The

 • Rakousko

  Henker

  (Rakousko)
 • anglický

  Shadow of the Sword

Drama / Historický

Velká Británie / Rakousko / Švýcarsko / Lucembursko, 2005, 115 min

 • ledzepfan
  ***

  Ale noták, už přece nejsou 60.léta-kdy film o nehezké historii katolické církve byl ještě relativní novinkou. To už přece všichni dávno víme, že je to odjakživa zločinecká banda chamtivých a hrabivých vylízanců se zálibou v penetraci chlapeckých prdelek. Pokud dnes chce někdo natočit film na toto téma, musí tam být navíc nějáká přidaná hodnota(více úhlů pohledu, přesah, aktuálnost, boření stereotypů atd..) Tady je jen vše co už jsme dávno viděli: Absurdní obvinění, lidské pochodně, bolestivá sklepní tělocvična, pálení protovědeckých knih atd.. Takovouhle přímočarou frustraci už divák zažil tolikrát, že se to dávno míjí účinkem. Jinak to ale hezky odsýpá, slizouni jsou náležitě slizcí a Nikolaj je prostě sympaťák, který film s přehledem utáhne až do-skoro pohádkového-konce. Neurazí, nenadchne=průměr.(5.8.2013)

 • italka63
  ****

  Tak trochu odlišné od historických velkofilmů, syrové, v horských reáliích, tam, kde popravčího po smrti vystřídá nový, Martin, který se zamiluje do jeho dcery. Klášter s mladým převorem, fanatismus církve a pár úplatných podrazáků způsobí příchod španělského inkvizitora a jeho gardy. Jak moc mi to připomnělo jednu kdysi dávno přečtenou knihu, na jejíž název si nevzpomenu ani kdyby mě lámali kosti jako ve filmu zde. Nevadí, mám ji v hlavě. Středověk se svoji fanatickou vírou, nad kterou se již tehdy musel Stvořitel odvracet. No, Nikolaj Coster Waldau, kdo by se na něj rád nekouknul, slušný děj, taktéž hudba, ty čtyři dám...(22.5.2016)

 • m.krudenc
  ****

  Velmi dobře natočený středověký historický film, který vás už od prvních okamžiků vtáhne do svého děje, jistě určitě má své chmury jako jiné ale své očekávání splnil. Podle mne i docela reálný příběh, který se mohl kdysi i mezi těmi výše postavenými odehrát. Rozkol mezi katolíky a protestanty, šířící se španělská inkvizice, lidská zloba, vášeň, zrada, i láska to vše tu v dobře sestavené a zahrané kombinaci najdete. Moc církve v té době byl opravdu veliká a rozhodující v mnohém to připomínalo monstrózní vykonstruované Komunistické procesy z padesátých let. Výborný film.(24.5.2015)

 • Crazer
  ***

  Spíše jsem se přiklonil ke třem hvězdičkám, protože tehdejší prostředí na mě takový dojem neudělalo jako to bylo například u Královny Alžběty. V tomto filmu bylo všechno odulé, špinavé, falešné, takže ani nevím co se mi na tom mohlo líbit .. snad to stínání hlav :))(1.1.2007)

 • MM_Ramone
  ***

  Na prvý pohľad sa môže film „The Headsman“ javiť ako celkom kvalitná historická dráma z europskej koprodukcie. Dobrá voľba prostredí, autentické dobové kostímy, výborná práca maskérov... takmer som cítil smrad toho stredovekého mesta. Lenže so scénarom je to už o poznanie slabšie. Je deravý a plný nelogickostí. Vadilo mi najmä divné konanie niektorých postáv, ktoré sa vôbec nehodilo k ich postaveniu a dobe, v ktorej žili. Taktiež by to chcelo aj výraznejšie hudobné podklady. A ani herci sa nijak zvlášť nesnažili. ***(27.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace