poster

Popravčí

 • Velká Británie

  Headsman, The

 • Rakousko

  Henker

  (Rakousko)
 • anglický

  Shadow of the Sword

Drama / Historický

Velká Británie / Rakousko / Švýcarsko / Lucembursko, 2005, 115 min

 • Crazer
  ***

  Spíše jsem se přiklonil ke třem hvězdičkám, protože tehdejší prostředí na mě takový dojem neudělalo jako to bylo například u Královny Alžběty. V tomto filmu bylo všechno odulé, špinavé, falešné, takže ani nevím co se mi na tom mohlo líbit .. snad to stínání hlav :))(1.1.2007)

 • elizabeth_ba
  ****

  I když souhlasím s výtkami ve zde psaných komentářích o nepropracovaném ději i příliš mnoha postavách, které se v příběhu objevují a ztrácejí, aniž by se člověk dozvěděl, jak to s tím či oním dopadlo, za závěr jsem přidala jednu hvězdičku, protože příběh ukázal, že nic v životě není zadarmo a na to, aby někdo mohl přežít, musí jiný něco obětovat. V životě ne vždy třeba život samotný ale musí. Několik poprav stětím mi teda málem způsobilo psychickou újmu, ač vím, že stětí mečem je jeden z nejčestnějších způsobů popravy, přesto vzhledem k oblíbeným historickým postavám ve mně vzbuzuje mrazení, skoro jako Fridrich II. Štaufský v papežském Římě. Hm, to jsem trochu odbočila, ale ne moc daleko, opět se ukázalo, že spojení středoevropských Habsburků se španělskou dynastií přes Janu Kastilskou (zv. Šílenou) bylo nešťastné a znamenalo, že španělská inkvizice mohla působit na místech, na nichž by se jí za jiných okolností nedostávalo až zas tak snadno. O pronásledování novokřtěnců v německých zemích jsem četla, nyní si ho již dovedu, bohužel, i představit.(22.1.2013)

 • LiVentura
  ***

  Šílená doba, příběh středověku, kdy slovo "bohoslovce" bylo více, než-li život kohokoliv.!!!(28.7.2013)

 • Smok
  *****

  Ponuré, špinavé a depresívne prostredie - áno taký naozaj stredovek bol. A keď z neho ešte vycucneme príbeh o stredovekom katovi, dostaneme esenciu ponurosti ktorá vás ale strhne so sebou a garantujem že od filmu sa nepôjdete ani vyčúrať. Klobúk dole pred mne doteraz neznámym režisérom a zdarilej koprodukcii.(15.4.2008)

 • Beckett51
  *****

  Fantasticky depresivní středověký drama s úžasným Nikolajem, skvělou hudbou a atmosférou, která je tak hustá že to snad ani není možné. Jen škoda, že tam nebylo víc šermířských soubojů.(15.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace