Popravčí

(Rakousko)

Shadow of the Sword

Drama / Historický

Velká Británie / Rakousko / Švýcarsko / Lucembursko, 2005, 115 min

Temný středověký příběh se světlými skvrnami o tom jaký byl život katovské rodiny. Sice to není dokonalý film z historického hlediska, ale má své kvality. Jednou z nich je i vlastní příběh. Kamera Vladimíra Smutného také příspívá ke kvalitě filmu.(1.12.2009)

Fantasticky depresivní středověký drama s úžasným Nikolajem, skvělou hudbou a atmosférou, která je tak hustá že to snad ani není možné. Jen škoda, že tam nebylo víc šermířských soubojů.(15.3.2014)

Snaha byla, bohužel nebyl dobrý scénář (spousta zbytečných postav a motivů, malý důraz na ty hlavní, předvídatelnost konfliktů) a Nikolaj Coster-Waldau se taky moc nesnažil. Po vizuální stránce mi tahle minimalistická verze středověku (málo lidí, stísněné prostory) ale naprosto sedí, Smutného kamera a výprava je výborná. 5/10(27.2.2010)

• Rosana

Asi jsem moc náročná, ale tento snímek mi přišel naprosto nudný, příběh slabý a jediné, co se dá ocenit je snad jen výprava a kostýmy, i když se jednalo celkem o 3 interiéry a 2 exteriéry... No, film o ničem.(3.5.2014)

Věrohodný film, až na to, že mi pěkně ke konci zkazil náladu. Nijak ho nechci hanit, příběh je velice zajímavý až na to, že pozitivních chvilek byste spočítali na prstech jedné ruky. Jednoduše řečeno celý film je tak smutný a chybí mu do dokonalosti víc temnější prostředí aby byl ještě smutnější a mě dokázal přivést do rozpaků.(28.12.2006)