Bílá masajka

Drama / Romantický

Německo, 2005, 131 min

Martin Langer

Niki Reiser

Popravdě nejsem moc na německé filmy ale zase se snažím žít bez předsudků a tak často dávám šanci nepochopeným filmům, české tvorbě nebo také francouzské či právě německé. Bílá masajka je krásný a smutný příběh zároveň. Vypráví o ženě jménem Carola, která navzdory názoru rodiny a přátel poslechla své srdce ,daleko zahodila rozum a zůstala v Keni kde se na dovolené s tehdejším přítelem zamilovala do pohledného Lemaliana. Do teď by to byl příběh pěkný a dokonce mi i párkrát ukápla slza nad zjištěním, že existují i muži co snesou pro ženu klidně modré z nebe...bohužel v případě Lemaliana jsem se opět spletla. Vyklubal se z něj žárlivý a paranoidní rváč, který nejen nevěří své ženě ale dokonce ji i mlátí. Podpora v podobě Elisabeth, která znamenala pro Carolu jistotu jednoho dne také nestačila a spolu se svou dcerou odjela zpět do své rodné země.. Kolikrát si žena musí zlomit srdce a kolik musí podstoupit bolesti a utrpení aby konečně našla někoho solidního...to fakt netuším. Celkový pohled na film mám zaoblený do takové pěkné krabičky která je většinou plná pohledů na krásnou přírodu, která zároveň kontrastuje s krutostí a se "zbytečností" života v Keni.(12.10.2012)

Mno... Zas tak nudné mi to nepřišlo, celkem to šlo, takový nevydařený porod na cestě byl třeba skvělý, ale na víc než tři to nakonec nevyráhla ani úžasná hudba. Možná kdyby ten konec byl aspoň trochu vygradovaný, dosáhlo by to na ty 4... 70%.(20.6.2007)

Resumé příběhu: Milovat znamená velmi často mýlit se. Tak to končí, přehoupne-li se láska v náhlé pomatení mysli.(2.12.2007)

Na několik silných momentů je film bohužel příliš moc rozcouraný a občas to nabírá nudný ráz dokumentu. Zhustit děj o půl hodiny, mohlo to mít jiné grády.(16.7.2006)

• ChewieDC

Dvě hodiny sledovat osudy ženy, která se chová naprosto tupě, je docela utrpení. Od naprosté zkázy film zachraňuje pár celkem silných scén (například rození mrtvého děťátka).(27.6.2006)

• - Nina Hoss získala za roli Caroly cenu Bavaria Film v kategorii nejlepší herečka. (Terva)

• - Film je natočen na motivy stejnojmenné knihy Corinne Hofmannové. (CrypzzXD)

• - Africké scény sa filmovali v Keni a zábery zo Švajčiarska boli natáčané v Mníchove. (MikaelSVK)