Myslela jsem si, že to bude další česká blbost. Ale když jsem to konečně viděla, příjemně mě tahle komedie překvapila. Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4*. Nakonec dávám 3.(27.10.2006)

• blackrain

Nejen šaty dělají člověka, ale i prachy. Pokud máte spoustu peněz, můžete si dovolit všechno. Jenže pak máte všechno a nevíte co roupama. Peníze vás mohou pěkně zkazit. Ale zase nemít žádné, to také není dobré. Tři kamarádi jich neměli dost. Proto se rozhodli si přilepšit krádežemi. Přepadli kubánské dělníky, poštu v Dejvicích a auto Group for securitas. A ke všemu měli smůlu. Radek John spojil tři nesouvisející případy loupeží a udělal z toho trošku guláš. Možná měl zůstat u jednoho a pořádně ho promakat. Mohlo pak vzniknout zajímavé krimi. Za jedno podívání to stálo.(5.4.2009)

S ohledem na odvahu ve zvoleném žánru musím uznat, že tohle bylo jednoznačně příjemné setkání s tuzemským filmem.. Vřele přijaté osvěžení a Suchánek probuzený z letargie a překonávající stín laciných nováckých estrád!!(29.4.2010)

• petaspur

Nečekaně málo zábavy a při přepadeních přehlídka neuvěřitelného diletantismu. Hvězdičku můžu dát pouze za předvedení možných způsobů přepadení v reálu ("On mi nechce otevřít!").(5.4.2009)

Prachy dělají nejen čloěvka, ale i film a z tohoto důvodu je zde asi nejvíce product placementu v historii českého filmu . Ale chápu, že bez toho by asi dneska nevzniknul žádný český komerční biják . Samotný film je příjemné osvěžení těžkého života obyčejného daňového poplatníka . Koukat na film, kde se kradou tak velké peníze a pak koukat na svou výplatní pásku Vás nutí trošku přemýšlet. Jak skončí slušný daňový poplatník ? Jako důchodce - pátrač po slevách . Jak konči český zloděj ? Jako obyvatel exotickýho ostrova, jako hrdina a nebo jako politik. Ústřední hrdinové byli chytrý a moc dobře to věděli, jenže nebyli zase, až tolik šikovný a smůla byla jejich kámoška. Opravdu slabší scénář střídali poměrně humorné scény i dialogy. Přesto, že bytostně nesnáším Hanáka musím říci že herecké trio bylo vybráno dobře. Škoda že filmu došel dech dříve než skončil. I tak mě nebude vadit až se herecké megahvězdy /Ondro Vetchý, ty ne, tebe mám rád/ z ČR rozhnou mít další luxusní dovolenou zadarmo a natočí se druhý díl.(2.11.2006)

• - Kromě Srí Lanky měli filmaři natáčet i v San Francisku nebo v Nice, což by se ale výrazně prodražilo. Zvolili si proto levnější Tunis. (Cherish)

• - Na finální verzi scénáře se podílel Tomáš Hanák, který nebyl spokojen s původním scénářem Radka Johna. (Fenk)

• - Během natáčení na Srí Lance měl štáb problémy s technikou - vlivem mořského vzduchu zrezivěly kamery. (Cherish)