• Boogeyman

Nevím, proč to na Primě (4/09) běželo v kvalitě, za kterou by se stydělo i vesnické letní kino, sice to dostalo zajímavou patinu, ale moderní střih a luxus tropického ostrova se do vyblitých barev a filmových šmouh a ruchů fakt moc nehodí. Jestli psal scénář skutečně Radek John, jsme svědky jednoho z největších úpadků v historii talentovaných scénáristů. Protože tohle snad ani scénář nemá, nebo se jím nikdo neřídil. Scény na sebe (ne)navazují, jako kdyby mezi nimi vždy ještě nějaká chyběla, některé okamžiky jsou tak nelogické, že by je tak nenatočil ani Ed Wood (kreditka v pase – zcela klíčovou věc někdo omylem zapomene v pase přítelkyně jednoho z hrdinů?, schování peněz do igelitky přivázané k Huasbótu, dolévání benzínu při rallye – Hanák řídí, nebo dolévá, a proč při časovce Vetchý určuje jejich současné pořadí podle toho, kolik posádek zrovna projelo? A mohl bych pokračovat dál, třeba jak pes dovedl policajty „po letech“ k Suchánkovi, nebo extrémně debilní konec….no nic, Prachy dělaj člověka je prostě totálně neukočírovanej film a nezachrání ho ani to sympatické trio hlavních hrdinů.(4.4.2009)

Zasejc jsem si jednou podle cizích reakcí říkala, že nějaký film ani za to koukání nestojí, ale potom z nedostatku energie potřebné k přesunu směrem k ovládači a stisknutí tlačítka přepni-na-smysluplný-kanál (existují vůbec takové kanály?) jsem takový film shlédla a shledala, že je v podstatě zábavný a že na první pohled nerozčiluje vyloženými trapasy. Takže příjemné překvapení.(10.4.2010)

• prome

Dobry namet a urcite i scenar tenhle film nezachranil. Reziseri se snazili napodobit holywoodske trhaky, jenze se jim to v zadnem pripade nepovedlo. Je to sice prijemne oziveni v zaplave dnesnich stupidnich teenagerovskych komedii, ale provedeni toho filmu me naprosto zklamalo. Skoda videl jsem v tom rozhodne velky potencial stat se vybornym filmem(19.11.2007)

Naivni,misty koukatelne s hodne trapnym zaverem.(15.6.2010)

4 * za film + 1 * za odvahu, že někdo podpořil v česku takhle drahý film, jehož investice se těžko může vrátit. Už dlouho jsem neviděl takhle vtipný film, který by od začátku (i když rozjezd je trochu pomalejší) až dokonce tak dobře bavil. čekal jsem něco jako pokus o samemetové vrahy, ale tohle je vážně velmi povedená komedie, plná skvělých vtipných nápadů. U scény, kde suchánek rozhazuje na poště antrax, jsem se smíchy sesouval k zemi. Jen víc takových českých filmů!(29.10.2006)

• - Během natáčení na Srí Lance měl štáb problémy s technikou - vlivem mořského vzduchu zrezivěly kamery. (Cherish)

• - Film byl inspirován případem, kdy ozbrojení lupiči přepadli na Evropské třídě v Praze 6 obrněný vůz, který převážel peníze z centrály Citibank. Stalo se to 16. září 2002, odcizeno bylo 153 miliónů korun. V listopadu 2007 policie případ odložila, později ale vyšlo najevo, že jsou z loupeže podezřelí Tomáš Půta a Maroš Šulej, členové takzvaného Berdychova gangu. Oba muže, kteří byli zadrženi v Irsku, obvinili policisté v září 2010. (Balumedved)

• - Natáčeno v Mladé Boleslavi, Svatém Janu pod skalou, Praze, letadlo se nachází kousek za Mladou Boleslaví u dálnice na Liberec (restaurace). (M.B)