Královna

The Queen

Kráľovná

Drama / Životopisný

Velká Británie / Francie / Itálie, 2006, 97 min

Filmoví kritici budou toto chladné drama v drtivé většině milovat a opěvovat, široké diváctvo spíše rozpačitě přijímat!! Hodně hubené čtyři hvězdičky nebo hodně silné tři.. patrně ke stálé úctě k Dianě!! Přitom film je o někom úplně jiném..(19.5.2007)

Nedokáži se představit, že by podobný film vzniknul u nás a jaký by způsobil humbuk, avšak Královnu můžu sledovat zcela nezúčastněně (ostatně má královna to není a Tony Blair nerozhodoval o mojich penězích). Tady ale o politiku vůbec nejde. Tento film, vnímám čistě jako drama o obyčejné rodině, ve které nebylo všechno zrovna v tom nejlepším pořádku. Intimní a sugestivní výkon Helen Mirren není opravdu tím jediným, čím mě snímek dokázal strhnout. Stephen Frears předvedl kus výborné filmařiny a řemesla.(19.9.2007)

poněkuď televizně působící snímek se skvělou Helen Mirren.(31.1.2007)

Každý by čekal suché drama ze zákulisý královské rodiny, odehrávající se ve třech interiérech s odporně nastrojenými dialogy. Omyl. Královna je rozhodně živí film se zajímavým příběhem a skvělými herci (obzvlášt Sheen a Mirrenová). Chcete-li zjistit co se dělo okolo smrti princezny Diany a neumřít u toho nudou, tohle je správná cesta.(22.3.2007)

Na scénu s jelenem hned tak nezapomenu.(10.4.2007)

• - Natáčanie snímky prebiehalo na viacerých autentických miestach v Anglicku, Škótsku či francúzskej metropole Paríž. (MikaelSVK)

• - Reálná královna Alžběta II. film odmítla zhlédnout, protože nechce vidět, jak ji někdo ztvárňuje v době nejhoršího týdne jejího života. (imro)

• - Scenárista Peter Morgan využil při psaní filmu nespočet soukromých zdrojů, které mu pod slibem anonymity poskytly spoustu cenných informací. (Olík)