poster

Královna

 • Velká Británie

  The Queen

 • Francie

  The Queen

 • Slovensko

  Kráľovná

Drama / Životopisný

Velká Británie / Francie / Itálie, 2006, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kleopatra
  ***

  Pohled, jaký Královně vtiskla Helen Mirren, vzbuzuje úctu, lítost i soucit, nutí přemýšlet - o fasádách, o rolích. Frearsův film vypadá, že je o hrdé stařeně, které jakožto představitelce monarchie v kritické chvíli Tony Blair zachránil prdel. Jen vypadá, ale tak úplně o tom není.(2.3.2007)

 • freddy
  ****

  Dny, kdy se monarchie ve Spojeném království otřásala v základech nám přibližuje tento film, o němž nevím, zda je spíše reklamou na monarchii nebo zda nabízí objektivní a nezkreslený sled událostí, jež nastaly po smrti princezny z Walesu, celosvětově oblíbené a lidmi milované lady Diany. Každopádně ať už je to jen reklama na monarchii nebo realita, tak musím říci, že já jsem to panu režisérovi sežral i s navijákem a filmu jsem v jeho průběhu naprosto propadl, a to zkrátka z toho důvodu, že film byl pojat záživně a atraktivně. A nedělá mi problém přiznat, že Alžbětu II. jsem nikdy nemusel a nikdy mi nebyla nějak extra sympatická stejně jako mi nikdy nebyla sympatická monarchie, která se dle mého názoru do současného moderního světa nehodí, a jediné pozitivum, o němž vnímám, že vzešlo z této monarchie byla právě lady Diana, která se zcela vymykala zažitým konvencím britské monarchie a byla lidštější než všechny ty studené psí čumáky v královské rodině dohromady. Tento film můj názor na Alžbětu II. sice trochu upravil a pozměnil, ale to neznamená, že mi je nyní sympatická víc než předtím, dá se říci, že jsem díky filmu pochopil její tehdejší postoj a částečně je nyní v mých očích o něco lidštější, ale to je tak všechno. Film samotný hodnotím nadprůměrně nejen díky atraktivnímu ději, u něhož jsem se ani na okamžik nenudil, ale i díky výjimečného hereckému výkonu Helen Mirren, která se této herecké příležitosti chopila nejlépe, jak mohla. Film ode mne tedy získává čtyři hvězdy.(6.7.2012)

 • mandes
  ****

  rozpočet : ? otvárací víkend $2,201,664 tržby celosvetovo : $122,840,603(12.12.2006)

 • CheGuevara
  ****

  Nedokáži se představit, že by podobný film vzniknul u nás a jaký by způsobil humbuk, avšak Královnu můžu sledovat zcela nezúčastněně (ostatně má královna to není a Tony Blair nerozhodoval o mojich penězích). Tady ale o politiku vůbec nejde. Tento film, vnímám čistě jako drama o obyčejné rodině, ve které nebylo všechno zrovna v tom nejlepším pořádku. Intimní a sugestivní výkon Helen Mirren není opravdu tím jediným, čím mě snímek dokázal strhnout. Stephen Frears předvedl kus výborné filmařiny a řemesla.(19.9.2007)

 • lesumir
  ***

  Tenhle film si určitě Elizabeth II nedá do své TOPky, protože nejen že zesměšňuje jí, ale i celou královskou rodinu, ale nejsem si jist, jestli to měl být záměr. Tak nebo tak se mi celá oridna (pokud to bylo všechno podle pravdy) totálně zhnusila. __ Výkon Helen Mirren je trošičku v mediich přepálený, stejně jako Whitakerův u Skotského krále. Průměrný film si zaslouží průměrné hodnocení.(29.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace