Most do země Terabithia

Scénografie:

Robert Gillies

Kostýmy:

Barbara Darragh

Krásný dětský film, který si užijí starší děti i dospělí můžou zapnout fantazii a ponořit se do toho krásného neproblémového světa, kde je každý aspoň chvíli šťastný. Skvělá podívaná, lituji toho, že jsem tento film nenavštívil v kině, plátno mu muselo moc slušet. Herci Jeff (Josh Hutcherson) a Leslie (AnnaSophia Robb) hrají moc dobře, fakt jsem byl až překvapený, hlavně A.S.Robb na svůj věk, klobouk dolu a držím palce ať jí to vydrží. Docela jsem tento film prožival a u konce byl trochu na měkko, no a co ;-) jednou za uherský rok se může stát….Krutá realita je fakt krutá, proto si cením připomenutí tímto filmem…. 10/10*(10.3.2008)

Paleta emocí bombardovala mé srdce, mou mysl, můj vnitřní pocit, můj rozum, můj sluch a mou duši s účinkem atomovky. Do Leslie jsem se zamiloval během několika sekund. Moje srdce ještě nikdy žádná holka nedokázala ukrást rychleji, ale nejlépe oblíkaný holce na světě, producentce nejkrásnějšího úsměvu pod širým nebem a majitelce očí naplněných životem až po okraj, bych uvěřil i to, že Jesus Kristus byl automobilový závodník. Má mysl se doslava nemohla dočkat až společně s Leslie a Jessem znovu a znovu navštíví Terabithii. Stačila krátká scéna ve které Jess, s Leslie a jejími rodiči malují pokoj a už mě můj vnitřní pocit šeptal "Toto si zapamatuj Pavle, až budeš mít děti, protože si budeš pamatovat, jak dát dětem radost a štěstí." Když mluvil tatínek Jesse / Robert Patrick / můj rozum mě napověděl, že dobrý člověk někdy nemusí budit okamžité sympatie. Můj sluch se při poslechu hudby dostal na svůj sluchový Mount Everst, ale nejvíce si užila má duše. Byla to právě má duše, která se sledovala příběh nastěhovaná v mých očích a v poslední části je postupně v podobě velkých a nekončících slz opouštěla. Emoční bombardování tak dosáhlo svého vrcholu, ale ani po skončení filmu nemám důvod následky bombardování odklízet. Proč ? Mám totiž zavřené oči a otevřenou mysl a můžu tak vytvořit celý svět !(22.6.2008)

Všetko krásne, čo sa dá o tomto dielu napísať, už načrtli uživatelia, ktorý filmu dali za 5*. Csupó Gábor rulezzz!(27.11.2008)

Soundtrack Aaron Zigman: 1. I Learned From You - Miley Cyrus [3:24] ,2. Try - Hayden Panettiere [3:19] ,3. Keep Your Mind Wide Open - AnnaSophia Robb [3:36] ,4. A Place For Us - Leigh Nash/ Tyler James [4:01] ,5. Another Layer - Jon McLaughlin [3:30] ,6. Shine - The Skies of America [3:52] ,7. Look Thorugh My Eyes - Everlife [3:11] ,8. Right Here - Jeremy Camp [4:13] ,9. When You Love Someone - Bethany Dillon [3:30] ,10. Seeing Terabithia [1:07] ,11. Into the Forest [5:59] ,12. The Battle [6:12] ,13. Jesse's Bridge [1:34],(17.5.2011)

Krásný film, opravdu krásný. A tak dojemný. ____ Koncept a scénář filmu, ač se to nezdá, je velice originální. 1, Nemáme totiž do činění s otřepaným dobrodružstvím dětí, které v kouzelné zemi na straně dobra porazí zlo, naopak postavy neustále pendlují mezi školou, rodinnou a Terabithiou. Film se víceméně nikdy nerozjede a staví na rozvíjení několika vedlejších epizod (otec, malování, učitelka, šikana). Díky absenci nosné linie děje nelze dopředu nic předvídat a kupříkladu stěžejní zvrat bych se nebál označit za geniální a šokující. 2, Klasický model loserovství vykoupeného fantasií a návštěvami pohádkových krajů je v tomhle filmu totálně překopán. Jistě, jde tu o fikci, ovšem nerelativizuje se zde fikce filmová (uvěřitelnost filmu samotného), ale fikce uvnitř filmu (uvěřitelnost pohádek). Není kladen důraz na cizí světy, jen na to, zda vůbec mohou existovat. A i proto si film může dovolit poněkud tristní monstra, protože o ně vůbec nejde. A ano, AnnaSophia Robb je božská. Vlastní jakous auru. Nikoliv sexuální, spíše auru dobrosrdečnosti. Klaním se matce přírodě.(27.10.2008)

• - Sestra Jesse (Josh Hutcherson) sleduje seriál Hannah Montana (od r. 2006). (HellFire)

• - Ve scéně, kdy Leslie říká Jessovi o tom, že na dívčích záchodech brečí Janice Averyová, si můžeme všimnout, že Jess lehce kulhá. Je to proto, že si Josh Hutcherson během natáčení při sportu příliš namáhal záda a způsobil si několik kostních naraženin. (Hromino)

• - Film není první adaptací Petersonové příběhu. Už v roce 1985 jej zfilmoval Eric Till (Luther, 2003) a v úloze Billa Burka se objevil Peter Dvorský. (imro)