Most do země Terabithia

Scénografie:

Robert Gillies

Kostýmy:

Barbara Darragh

Neklasické fantasy, které v kruhu rodiném vyvolá pravý rozhruch, protože se pobaví i tatínek s maminkou a i dětem se rozšíří zorničky.(18.5.2012)

• mysicka

až se budu chtít příště oprostit od nudy všedních dnů a vydat se do říše fantazie, tak radši sáhnu po karlu zemanovi..(4.11.2007)

Krásný dětský film, který si užijí starší děti i dospělí můžou zapnout fantazii a ponořit se do toho krásného neproblémového světa, kde je každý aspoň chvíli šťastný. Skvělá podívaná, lituji toho, že jsem tento film nenavštívil v kině, plátno mu muselo moc slušet. Herci Jeff (Josh Hutcherson) a Leslie (AnnaSophia Robb) hrají moc dobře, fakt jsem byl až překvapený, hlavně A.S.Robb na svůj věk, klobouk dolu a držím palce ať jí to vydrží. Docela jsem tento film prožival a u konce byl trochu na měkko, no a co ;-) jednou za uherský rok se může stát….Krutá realita je fakt krutá, proto si cením připomenutí tímto filmem…. 10/10*(10.3.2008)

Nevídaně příjemný průlet krajinou, do které se dostane jen a pouze naše mysl, naše schopnost snít a náš pocit vnímat okolí tak, jak ho budeme chtít vnímat jen my. Země Terabithia je nádhernou krajinou vysněnou dětmi pro děti ale i dospělé a ty, kteří dokáží snít, protože i v dnešním světě je to neskutečně potřeba. Mně se film líbil, už jen tím, jak byl představován divákovi, jako nenápadná zábava, která se mi ze začátku zdála jako další Narnie a nakonec se z toho dokázalo vyloudit něco naprosto jiného, ale i tak příjemného. Jediné co mě opravdu rozčílilo byl fakt, že dabing dětí dabovali takřka třicetiletí dabéři, ale to je problém dabingu a ne filmu. Takže na film nemám vůbec nic. Příjemný rodinný film, který zabaví a donutí na něj koukat právě dětskýma očima, protože jinak to ani nejde. Co když televizi nemáme? - To si dělá srandu, ne? Tu máme i my a naši jsou na podpoře. - Táta říká, že zabíjí mozkový buňky. - Tvůj táta ví leda tak prd, my se na telku díváme každej den. - Taky to jde poznat.(16.6.2008)

:::::::::::::::::::::::::::: Moc krásný film nejen pro děti ! Já moc fantasy nemusím, ale tohle bylo super !!! ::::::::::::::::::::::::::(30.9.2007)

• - Snímek je založený na stejnojmenné dětské knize Katherine Peterson, která se už objevila i ve slovenském překladu. Poprvé vyšla v roce 1977 a autorku k ní inspirovala tragická smrt kamarádky jejího syna Davida. Mimochodem David Peterson spolupracoval na scénáři a produkci filmu. (imro)

• - Natáčanie filmu trvalo 60 dní a strih desať týždňov. (Greenpeacak)

• - Ve scéně, kde si Jess na jeho narozeniny hraje s auty, zní z rádia píseň „Keep Your Mind Wide Open,“ kterou nazpívala AnnaSophia Robb. (HellFire)