poster

Most do země Terabithia

 • USA

  Bridge to Terabithia

 • Slovensko

  Most do Krajiny Terabithia

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný / Drama

USA, 2007, 90 min

Režie:

Gabor Csupo

Předloha:

Katherine Paterson (kniha)

Kamera:

Michael Chapman

Hudba:

Aaron Zigman

Producenti:

Hal Lieberman

Střih:

John Gilbert

Kostýmy:

Barbara Darragh
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ****

  Rozpočet $60miliónovTržby USA $82,272,442Tržby Celosvetovo $136,900,708Tržby za predaj DVD v USA $45,127,751 //počet predaných kusov 2,651,055/videl v kine: 75%/(25.3.2007)

 • B!shop
  ***

  Tenhle film jsem si pustil kuli tomu, ze podle traileru (o knizce sem v zivote neslysel) tu melo bejt neskutecny mnozstvi fantasy postav. Takze jsem cekal neco ve stylu Narnie, jenze tohle je jen povedenej rodinej film o dvou detech a jejich predstavivosti. Navic krome zaveru tu prakticky zadny priserky nejsou. Potesila me AnnaSophia Robb, ktera byla narozdil od toho malyho smrada sympaticka a hrala supr, pak pekna Zooey Deschanel a Robert Patrick, kterej sice nic moc nepredvadi, ale je to Terminator kurva. Dost me prekvapilo, jak to vse dopadlo, pac to pak uz nevypadalo jak rodinej film pro deti, ale jako solidni depka. Gabor Csupo (kurva to je jmeno) natocil fajn rodinej film, kterej je misty trapnej, misty nechtene smesnej a misty milej a vtipnej, ma slusny triky a je absolutne bez pribehu a neni na vic nez 3*.(11.4.2007)

 • Le_Chuck
  *****

  Fakt si teraz nespomeniem na krajší čisto detský film od Nekonečného Príbehu. Rozdýchavam a dávam Le_Oscara sa hudbu. 90%(5.4.2008)

 • Shadwell
  *****

  Krásný film, opravdu krásný. A tak dojemný. ____ Koncept a scénář filmu, ač se to nezdá, je velice originální. 1, Nemáme totiž do činění s otřepaným dobrodružstvím dětí, které v kouzelné zemi na straně dobra porazí zlo, naopak postavy neustále pendlují mezi školou, rodinnou a Terabithiou. Film se víceméně nikdy nerozjede a staví na rozvíjení několika vedlejších epizod (otec, malování, učitelka, šikana). Díky absenci nosné linie děje nelze dopředu nic předvídat a kupříkladu stěžejní zvrat bych se nebál označit za geniální a šokující. 2, Klasický model loserovství vykoupeného fantasií a návštěvami pohádkových krajů je v tomhle filmu totálně překopán. Jistě, jde tu o fikci, ovšem nerelativizuje se zde fikce filmová (uvěřitelnost filmu samotného), ale fikce uvnitř filmu (uvěřitelnost pohádek). Není kladen důraz na cizí světy, jen na to, zda vůbec mohou existovat. A i proto si film může dovolit poněkud tristní monstra, protože o ně vůbec nejde. A ano, AnnaSophia Robb je božská. Vlastní jakous auru. Nikoliv sexuální, spíše auru dobrosrdečnosti. Klaním se matce přírodě.(27.10.2008)

 • Nathalie
  ****

  Just close your eyes and keep your mind wide open… Škola může být peklo. Zvlášť pro dvanáctiletého kluka, který zdědil růžové tenisky po starší sestře, a dívku, která nemá doma televizi. Nerozlučné přátelství uzavřou tichý farmářský synek Jesse s vášní pro kreslení a rychlonohá Leslie se snílkovskýma očima, která se přistěhovala do jeho sousedství. On fantazíruje v říši obrazů, ona vytváří čarovné příběhy z černých písmenek, ale až spolu dokážou připevnit dennímu snění skutečná křídla a prožívat dobrodružství v zemi, kam nikdo ze školních trapičů nemůže vkročit____ Maďarský trnoocasý drak Gabor Csupo dokázal bravurně otočit kormidlem zpět do časů stromových obydlí, číhajících stvůr a dobrodružných her. Je to běh s větrem o závod, let, při kterém nemyslíte na pád a nakonec očistná procházka slzavým údolím. Bridge to TEARabithia (ne, to není překlep) je nejpřirozenější portrét dětství, se všemi jeho radostmi a krutostmi, zasazený do kouzelného písničkově-instrumentálního rámu. A pokud jste stejně jako já něco podobného sami prožili, připadá vám, že Leslie s Jessem nejen sledujete, ale že je do kouzelného lesa následujete. P.S. Jednou se na tenhle klenot bude vzpomínat i jako na debut zářivé hollywoodské hvězdy, AnnaSophie Robb…9/10(25.6.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace