Most do země Terabithia

Scénografie:

Robert Gillies

Kostýmy:

Barbara Darragh

:::::::::::::::::::::::::::: Moc krásný film nejen pro děti ! Já moc fantasy nemusím, ale tohle bylo super !!! ::::::::::::::::::::::::::(30.9.2007)

"nééééééééééééééééééé .................. :´-( ..................." Tak ... tímhle výkřikem do tmy jsem málem před chvílí probudila půl baráku. Neznamená to, že o tom filmu už nikdy víc nechci slyšet a že ho nechci vidět .... ale znamená to, jak jsem schopná všechno prožívat naplno ... Děti si vysnily opravdu úžasný svět fantazie. Doporučuji v případě, že Vaše mysl je otevřena a jsem si jistá, že si popláčete všichni! stejně jako já ... i Ty, Ty a Ty taky.(10.9.2013)

Just close your eyes and keep your mind wide open… Škola může být peklo. Zvlášť pro dvanáctiletého kluka, který zdědil růžové tenisky po starší sestře, a dívku, která nemá doma televizi. Nerozlučné přátelství uzavřou tichý farmářský synek Jesse s vášní pro kreslení a rychlonohá Leslie se snílkovskýma očima, která se přistěhovala do jeho sousedství. On fantazíruje v říši obrazů, ona vytváří čarovné příběhy z černých písmenek, ale až spolu dokážou připevnit dennímu snění skutečná křídla a prožívat dobrodružství v zemi, kam nikdo ze školních trapičů nemůže vkročit____ Maďarský trnoocasý drak Gabor Csupo dokázal bravurně otočit kormidlem zpět do časů stromových obydlí, číhajících stvůr a dobrodružných her. Je to běh s větrem o závod, let, při kterém nemyslíte na pád a nakonec očistná procházka slzavým údolím. Bridge to TEARabithia (ne, to není překlep) je nejpřirozenější portrét dětství, se všemi jeho radostmi a krutostmi, zasazený do kouzelného písničkově-instrumentálního rámu. A pokud jste stejně jako já něco podobného sami prožili, připadá vám, že Leslie s Jessem nejen sledujete, ale že je do kouzelného lesa následujete. P.S. Jednou se na tenhle klenot bude vzpomínat i jako na debut zářivé hollywoodské hvězdy, AnnaSophie Robb…9/10(25.6.2007)

Předně - tohle není primárně fantasy snímek typu ´Narnia´, ´Pán prstenů´ a spol., ani se jimi nesnaží být, ale to vůbec nevadí. Rozhodně je to moc příjemný film pro malé i velké "kluky a holky s hlavou v oblacích", který ukazuje, že nejlepší fantasy netvoří pánové Tolkien, Lewis a jiní, ale dětská doširoka otevřená mysl (a snad nejen ta). Takže nečekejte zástupy skřetů, elfů a víl (i když nějaká stvoření se zde najdou :o) ), ale spíše komorně vyprávěný příběh se dvěma bezvadně hrajícími dětskými představiteli. Nečekaný dějový zlom pak dává na srozuměnou, že skutečný život je na hony vzdálen od ´Terabithie´, ale ani velká bolest na duši cestu do kouzelné země fantazie neponičí. U takto koncipovaného dílka zcela nečekaný, ale zasloužený úspěch u zámořského publika Gaboru Csupovi, coby debutantovi na poli hraných celovečerních filmů, velmi přeju a těším se na jeho další film.(25.6.2007)

Verze pro ty, co neviděli (beze spoilerů): krásný a poetický film o radostech a strastech dětství, navrch s výbornými hereckými výkony představitelů hlavních dětských rolí (AnnaSophia je nesmírný talent). Verze pro ty, co viděli (je tu něco jako spoiler!!!!!).....................................................................: že jsem nebyl sám, kdo na konci tak strašlivě brečel? Ufff, ještě teď mám na krajíčku... Edit.: podruhé už to bylo lepší, ale stejně jsem se jim neubránil...(2.12.2007)

• - Tvůrci považovali reklamní kampaň za slibný zážitek typu Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005) za něšťastnou, protože snímek disponuje úplně jiným příběhem. (imro)

• - Když se AnnaSophia Robb doslechla, že se má natáčet tento film, napsala režiserovi Gabor Csupo dopis, ve kterém mu vylíčila svůj obdiv a lásku k předloze filmu. To jí pomohlo k roli Leslie. (Baltazzar)

• - Natáčanie filmu trvalo 60 dní a strih desať týždňov. (Greenpeacak)