poster

Most do země Terabithia

 • USA

  Bridge to Terabithia

 • Slovensko

  Most do Krajiny Terabithia

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný / Drama

USA, 2007, 90 min

Režie:

Gabor Csupo

Předloha:

Katherine Paterson (kniha)

Kamera:

Michael Chapman

Hudba:

Aaron Zigman

Producenti:

Hal Lieberman

Střih:

John Gilbert

Kostýmy:

Barbara Darragh
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  *****

  Abyste z mého hodnocení nepodlehli dojmu, že je to nějaký superfilm – ne, není, pouze se zde sešlo ohromné množství věcí, které mám rád: souboj student vs. škola, únik do světa fantazie, vyrovnávání se s životní realitou, vzletné scény podbarvené povznášející hudbou, pěkná a talentovaná mladá slečna, kterou bych chtěl mít za kamarádku atd. Režisér vše drží pohromadě v určité přijatelné míře a ač sám Maďar, dal vzniknout ukázkovému americkému bijáku. Plno velkých emocí nejlépe vynikne na velkém plátně, stejně jako mnoho neduhů: fantasy prvky nejsou implementovány příliš zdařile a když už, tak by jich nemuselo být tolik. Občas jsem měl nutkání začít si notovat „príliš veľa sentimentu“, hlavní hrdina v emotivnějších scénách dost přehrává, ale proč bych podobné malichernosti vyčítal snímku, který mě po prvních třiceti minutách chytl za srdce a až do spektakulárního finále nepustil. Navíc částečně ovlivnil můj život. Ne, že bych bezprostředně po zhlédnutí vyběhnul do přilehlého lesíku, házejíc za hlasitého výskotu po nic neušících veverkách šišky coby granáty. Ale při pohledu na strom už prostě nevidím jenom strom. Zkuste taky překročit svůj most, třeba se vám na druhé straně zalíbí. Jestli se vám zalíbí také nepohádkový a nedětsky realistický příběh o překračování podobných mostů a rizik s tím souvisejících, nemohu posoudit. Ačkoliv se mi Most do země Terabithia líbil převelice, uvědomuji si, že důvody mého nadšení pramení předně z mé povahy, o které toho díky podobným filmům začínám vědět více, než bych sám kdy dokázal zjistit. 90% Zajímavé komentáře: Nathalie, Martinius, obscurus(1.7.2007)

 • choze
  ***

  Hezké netradiční fantasy pro děti se dvěma skvělými dětskými herci. Jen nevím, jestli děti ocení absenci fantasy rekvizit a přítomný smutný konec. Ale Josh Hutcherson (MALÝ MANHATTAN, ZATHURA) je budoucí Tom Cruise, dejte na mě.(22.10.2007)

 • mysicka
  **

  až se budu chtít příště oprostit od nudy všedních dnů a vydat se do říše fantazie, tak radši sáhnu po karlu zemanovi..(4.11.2007)

 • BadoXXII
  ***

  Skoro som sa na konci neubránil slzám. Inak úplne obyčajné rodinné fantasy.(21.4.2010)

 • Madison
  ***

  Nemám rada okaté miešanie žánrov, ktoré narúšajú konečné vyznenie. Z tohto dôvodu sa mi ani Trierov Tanec v temnotách - kde sa sociálna otázka dostáva do rozporu s muzikálnym aspektom - príliš nepozdával. Tvorcovia si mali uvedomiť, že niektorí diváci sa tešia hlavne na fantasy a druhí zas na drámu. Ono je to veľmi milé a príjemné, ani chvíľu to nenudí, len je tam toho dosť málo. Čo chceli vlastne týmto filmom ukázať? Že v rodinách s finančnými problémami, si môžu deti vytvoriť vlastný svet fantázie? Chcelo to viac rozvinúť ústrednú myšlienku, viac nápadov, viac efektov a mágie - prvá Narnia v tomto do bodky splnila moje očakávania. Len za dojímavý koniec pridávam 3*. Veľké sklamanie.(20.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace