Nemůžu si pomoct mě se Gympl prostě líbil. I když to není zrovna reálné, že by si žáci tykali s učetelema, tak mě to vůbec nevadilo a hodně dobře jsem se u toho bavil. Duo mladých talentovaných herců Jiří Mádl a Tomáš Vorel s přehledem utáhli celý film a když k nim připočteme Krause, Matanohu, Holubovou či Šteindlera, tak vznikne velmi příjemný snímek a necelé dvě hoďky utečou sakra rychle. Za pochvalu na české poměry určitě stojí solidní střih a hudba.......(31.1.2008)

• KarelR

Jestli byl záměr tvůrců takový, že se bude divák celou stopáž smát, tak uspěli. Bohužel se asi měl smát s nimi a ne jim.(24.11.2007)

Film samotný za 7/10, sranda je vtipná, seriózní pasáže jsou taky super, dohromady to bohužel neladí... ALE Gympl je, alespoň pro mne, geniální v charakterech samotných. To nejsou jen figurky, to jsou skuteční lidé, které potkávám dnes a denně. Autoři MUSELI navštívit školu, na kterou chodím, ty charaktery studentů jsou přesné, stejně jako postavy kantorů i rodičů. U scén s Hánákem mi běhal mráz po zádech - fotr mé přítelkyně jako vyšitej... A když k tomu připočtu mou vlastní rodinnou situaci.. Nemohu jinak a dávám plnej počet.(14.10.2007)

• TheRaven

Tak tohle má být obraz mojí generace? Hmm, raději ne. Zdlouhavé, nudné, otravné. Dvě hvězdy za pár zajímavých scén a charakterů.(5.9.2010)

Pořád se nemůžu zbavit pocitu, že je Mádl úplně někde jinde než 99% českých herců. I Gympl táhne, hlavně ve chvílích, když se v něm perou chytlavé pouliční imprese a marné komediální pokusy ze školního prostředí.(24.9.2007)

• - V scéne, kde Michal (Jiří Mádl) kopne školníka (Tomáš Vorel st.) do rozkroku, je možné si všimnúť, že má dlhé vlasy, avšak počas celého filmu ich má krátke. (AdamesWWE)

• - Texty na záchodech byl originál. Štáb je nemusel přidávat, jejich autory byli sami studenti. (FMJ)

• - Těsně před tím, než ve třídě přibližně v 6. minutě učitelka řekne: "Martin umí, Michal by taky mohl umět ...," řekne Martin (Tomáš Vaněk): "Pé jedna plus pé dva rovná se mínus pé," což je chybně. Správně má podle Vietových vztahů být "x jedna plus x dva se rovná mínus pé". (Sralbuda)