Jistě. Nemá cenu si namlouvat, že Vorel kočíruje svůj povoz přehledem s přehledem a bez chyb a že Gympl netrpí všemi neduhy současné české kinematografie (především špatně nasazené postsynchrony - aka Vorlův trademark - vsazené do úst neherců mě fyzicky bolely). Jen mám dojem, že snaha o to být cool a věrný v Gymplu pozvolna přestává být pouze snahou. Prakticky tu chybí nosný příběh a silnější dramatický oblouk, který by se v závěru uspokojivě uzavřel, ale jednotlivé fragmenty "nočních jízd" fungují jak pro laika, tak pro zasvěceného. Hlášky ze školní půdy jsou pochopitelně úplně mimo a vůbec si těžko umím představit, že někde může fungovat takový gympl. Mádl s Matonohou jsou výborní, Schmitzer zdatně sekunduje situačními výlevy a Vorel mladší... sakra, vážně překvapil. Mimochodem, kdyby všechny české filmy vypadaly řemeslně jako poslední půlminuta Gymplu, už bych se v kině možná nikdy nestyděl.(12.10.2007)

Nečekal jsem od tohodle filmu prakticky nic, takže mě ani nepřekvapil, ani nezklamal. Těžko hádat, nakolik byly gymnazistické scénky věrnou kopií životních reálií a nakolik si je scénárista vycucal z prstu, nicméně místy to bylo docela "hustý" a nechtěl bych být pedagogem na škole s takovým studentstvem. :-) Celkově ale průměr - graffiti i s ním spojený styl života mě fakt nijak zvlášť nebere... Ale nejsem asi cílová skupina tohoto filmu, takže co už nadělám.(13.10.2011)

Moc těžce se mi to hodnotí, ono to fakt není špatné, ale tak nějak to vykresluje gympl v těch nejhorších barvách, jaké si umíme představit a to mi přišlo dost přitažené za vlasy a co mi vyloženě vadilo, jak všichni dospělí herci strašlivě přehrávali. Nejspíš to byl záměr, ale mně to vadilo.(24.2.2008)

Sonda do studentského života, která svou věrností předčí většinu světové tvorby za posledních dvacet let. I tak tomu něco stále chybí...(9.4.2008)

• TheRaven

Tak tohle má být obraz mojí generace? Hmm, raději ne. Zdlouhavé, nudné, otravné. Dvě hvězdy za pár zajímavých scén a charakterů.(5.9.2010)

• - Snímek Gympl se stal prvním českým filmem, který vyšel na Blu-ray disku. (Stocki)

• - Odborným poradcom filmu bol človek z pražskej graffitti scény Pasta One. Graffiti ťahy Tomáša Vorla ml. vo filme supluje práve Pasta One. Tomáš Vorel st., ktorý prešiel ročným tréningom v sprejování, však spočiatku narážal na veľký odpor a nechuť writerov spolupracovať s filmármi. (Smok)

• - Režisér musel napsat cenzurovaný scénář otci Lenky Jurouškové a vystříhat scény, kde byla obnažená. (FMJ)