Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kOCOUR
  ***

  Jistě. Nemá cenu si namlouvat, že Vorel kočíruje svůj povoz přehledem s přehledem a bez chyb a že Gympl netrpí všemi neduhy současné české kinematografie (především špatně nasazené postsynchrony - aka Vorlův trademark - vsazené do úst neherců mě fyzicky bolely). Jen mám dojem, že snaha o to být cool a věrný v Gymplu pozvolna přestává být pouze snahou. Prakticky tu chybí nosný příběh a silnější dramatický oblouk, který by se v závěru uspokojivě uzavřel, ale jednotlivé fragmenty "nočních jízd" fungují jak pro laika, tak pro zasvěceného. Hlášky ze školní půdy jsou pochopitelně úplně mimo a vůbec si těžko umím představit, že někde může fungovat takový gympl. Mádl s Matonohou jsou výborní, Schmitzer zdatně sekunduje situačními výlevy a Vorel mladší... sakra, vážně překvapil. Mimochodem, kdyby všechny české filmy vypadaly řemeslně jako poslední půlminuta Gymplu, už bych se v kině možná nikdy nestyděl.(12.10.2007)

 • Radyo
  ***

  Nečekal jsem od tohodle filmu prakticky nic, takže mě ani nepřekvapil, ani nezklamal. Těžko hádat, nakolik byly gymnazistické scénky věrnou kopií životních reálií a nakolik si je scénárista vycucal z prstu, nicméně místy to bylo docela "hustý" a nechtěl bych být pedagogem na škole s takovým studentstvem. :-) Celkově ale průměr - graffiti i s ním spojený styl života mě fakt nijak zvlášť nebere... Ale nejsem asi cílová skupina tohoto filmu, takže co už nadělám.(13.10.2011)

 • Jossie
  ***

  Moc těžce se mi to hodnotí, ono to fakt není špatné, ale tak nějak to vykresluje gympl v těch nejhorších barvách, jaké si umíme představit a to mi přišlo dost přitažené za vlasy a co mi vyloženě vadilo, jak všichni dospělí herci strašlivě přehrávali. Nejspíš to byl záměr, ale mně to vadilo.(24.2.2008)

 • arachneuss
  ****

  Sonda do studentského života, která svou věrností předčí většinu světové tvorby za posledních dvacet let. I tak tomu něco stále chybí...(9.4.2008)

 • TheRaven
  **

  Tak tohle má být obraz mojí generace? Hmm, raději ne. Zdlouhavé, nudné, otravné. Dvě hvězdy za pár zajímavých scén a charakterů.(5.9.2010)

 • - Snímek Gympl se stal prvním českým filmem, který vyšel na Blu-ray disku. (Stocki)

 • - Odborným poradcom filmu bol človek z pražskej graffitti scény Pasta One. Graffiti ťahy Tomáša Vorla ml. vo filme supluje práve Pasta One. Tomáš Vorel st., ktorý prešiel ročným tréningom v sprejování, však spočiatku narážal na veľký odpor a nechuť writerov spolupracovať s filmármi. (Smok)

 • - Režisér musel napsat cenzurovaný scénář otci Lenky Jurouškové a vystříhat scény, kde byla obnažená. (FMJ)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace