Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pethushka
  *****

  Jedna z mých nejoblíbenějších českých komedií. Mádl a Vorel neměli chybu. Obsazení naprosto úžasné!!! Děj tu nehrál takovou roli, protože správně položený humor je tu tou nejsilnější stránkou. Kraus - fantastika na míru!(7.2.2011)

 • Isherwood
  ****

  Ač v graffiti nespatřuji žádné velké umění a gymplu jsem vyhnul obloukem, jsem přeci jenom i dva roky po opuštění středoškolských lavic rád za to, že je to v nich stále stejné a ještě dlouho bude. Problém spíš vidím v tvůrčí chtěnosti generační výpovědi, která ale nemůže fungovat díky často až grotesknímu humoru, do nějž Vorel film tlačí příliš násilně (camea sklepáků, rozhovory s tahem na hustou hlášku). Slabší, ale přesto zasloužené, 4*, s myšlenkou na to, jak to budu vidět za deset let. PS: Mádl je neskutečný, světlá budoucnost české herecké špičky mu už teď otevírá dveře.(29.5.2008)

 • Marigold
  ****

  Vorla mám rád a jsem spokojený, že mu vyšel i projekt, který já jsem osobně od počátku považoval za absolutní nesmysl. Jenže kupodivu se tahle sonda do života sučasných teenagerů nenechala zastavit ani režisérovou nerozhodností, zda být autentický, nebo zda se poddat typické sklepácké stylizaci naprostého přehrávání. Mádl je perfektní a naprosto přesvědčivý, Vorel jr. sice poloviční, přesto slušný. Staří kozáci tak na půl, třeba Holubová, Bydžovská, Schmitzer, Matonoha, ty bych označil za opravdu výborné, Hanák a sklepáčtí boys jedou zase na vlnách Kouře... prostě se to neslučuje. Vorel pracuje s polo-karikaturou, místy bych řekl, že Gympl sakramenstky odpovídá (i zvoleným jazykem, i hereckými polohami), jindy zase sklouzavá do prvoplánové snahy "být o všem, ať to stojí, co to stojí" (ta sebezraňovací epizoda je vážně na přesdržku). Gympl fakticky není dokonalý, ale místy je výtečně natočený, místy výtečně sehraný a místy mrazí. Na mnoha místech rozesmívá, leckde i za cenu křeče. Fakt je, že jsem se 105 minut dobře bavil Vorlovou perspektivou současné mládeže, která není ani příliš dospělácká, ani příliš dětinská. Je... no prostě vorlovská. A to říká vše. 70%(4.11.2007)

 • choze
  ***

  Vorel převzal štafetu po Janákovi, i toho Mádla mu zlanařil a baví na stejně efektním a vtipném, ale o něco chytřejším levelu.(29.11.2014)

 • Bart
  *

  Tomáš Vorel st. nám chtěl ukázat, že rozumí současné studijní mládeži, ale myslím si, že ukázal, že nerozumí ani tomu. Nevěrohodný a stupidní děj, na kterém je vidět na první pohled, že je smyšlený. Zbytečný film Gympl, zbytečný režisér Vorel. Btw nesnáším rodinné podniky.(19.4.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace