Slečna Potterová

Drama / Životopisný

Velká Británie / USA, 2006, 88 min

Ewan McGregor s knírkem, šklebící se Renée Zellweger a oživlí králíčci z knížky. No řekněte sami, nestačí tohle na dobrej film? 75%(20.1.2010)

Výborní herci v čele s triem Renée, Ewan a Emily jsou báječní, rozpohybované ilustrace slečny Potterové kouzelné, ale jinak mě tohle životopisné romantické drama neoslovilo.(7.1.2012)

Standardní životopisné drama, které ničím nevybočuje z řady podobných filmů. Film není moc dlouhý a plyne naštěstí poměrně rychlým tempem, kterému pomáhá slušný výkon Renée Zellweger. Škoda, že Ewan McGregor byl odstaven na vedlejší kolej, jelikož jeho role je na filmu to nejlepší.(23.12.2008)

"No, well... Not well." Tradiční schéma, které funguje především díky chemii dvojice Zellwegerová-McGregor, dobře prověřené již v Kašlu na lásku. Osobně bych raději, kdyby se tvůrci soustředili na osudy Beatrix Potterové po odjezdu na venkov, spíše než-li jejím Londýnským peripetiím. Miss Potter je snímkem, který nemá originalitou moc co nabídnout, ale to tisíckrát viděné podává v docela příjemné podobě. Ovšem Hledání Země Nezemě nabízí takřka to samé a mnohem, mnohem lépe. Tak si vyberte...(29.9.2007)

Příběh o trošku praštěné ženské, která si myslí, že její podivné obrázky ožívají, a ještě ke všemu jí hraje hrozně ošklivá Renée Zellweger. A až na konci jsem pochopila, že je to něco jako životopisný snímek. Upřímně řečeno mě tenhle film moc za srdce nevzal a příběhy, které údajně byli hojně prodávané, mi přišli naprosto stupdní i na dětské pohádky. Navíc mi to přišlo jako moc pohádkový film, takže jsem čekala, kdy se to zvrtne, to, co se stane jejímu milenci mě trochu překvapilo. Jinak tedy, čekala jsem od toho víc. Nakonec tedy 3*(16.9.2011)