Slečna Potterová

Drama / Životopisný

Velká Británie / USA, 2006, 88 min

Jó, kválík v gatích, to je moje :)(20.4.2009)

Jednoduše - až pohádková krása..A ať mi nikdo netvrdí, že Renée neumí hrát!(21.6.2009)

Začátek mě moc neoslnil, ale postupem času se stával příběh lepším a lepším. Nebýt Ewana a Renée tak by se tento snímek pohyboval zcela v jiných hodnoceních.(10.12.2007)

Reneé se zhostila své role natolik bravurně, že se mi po dlouhé době stalo, že jsem měla chuť si film pustit po skončení hned znovu ..(9.6.2008)

Neobjevný životopisný film ozvláštněný krásnými "oživlými" kresbami zvířátek, které spisovatelka považuje za své přátele, podbarvený příjemnou hudbou Rachel Portman a skvělý obsazením hlavních rolí. Mezi Renée a Ewanem to prostě funguje a hlavně díky nim mě tenhle film bavil. 70%(4.12.2007)

• - Beatrix Potterová svou první knihu vydala na své vlastní náklady a díky slušnému prodeji s ní nakonec nakladatel uzavřel smlouvu. (Rodriguez)

• - Obrázky, které kresli paní Potterová (Renée Zellweger), jsou skutečné obrázky, které ve své době nakreslila Beatrix Potterová, podle níž byl film natočen. (Dlee)

• - Beatrix Potterová vydala během svého života přes 23 knih. (Rodriguez)