Slečna Potterová

Drama / Životopisný

Velká Británie / USA, 2006, 88 min

Výborní herci v čele s triem Renée, Ewan a Emily jsou báječní, rozpohybované ilustrace slečny Potterové kouzelné, ale jinak mě tohle životopisné romantické drama neoslovilo.(7.1.2012)

90 % - Vynikající melodrama, které na mě dýchalo Hledáním Země nezemě. Renée a Ewan byli úžasní, až chvilkami člověk tajil dech ("Ano!"). Pro mě velké překvapení.(15.5.2007)

Kdo nezná dílo této anglické ikony a stvořitelky zvířecích příběhů dětských pohádek, těžko ho nějak výrazněji asi zaujme její životní příběh. Znám její kresby i animované pohádky Svět Petra králíčka a jeho přátel. A dávno před tímto filmem jsem znal i klip mojí milované Katie Melui, která zpívá při závěrečných titulcích píseň při ,,When You Taught Me How To Dance''. Ale jelikož mám jako podobu Beatrix Potterové fixlou představu z Petra králíčka, kde jí hrála velmi jí podobná Niamh Cussack, Zellweger mi tam prostě tím svým neanglickým obličejem vůbec nesedla. A to nejvíce ve chvilkách kdy v podivných grimasách hovořila se svými hrdiny ožívajícími na papírech... Anglie přelomu století resp. těsně před potopením Titaniku a první světovou byla zobrazena dokonale i se všemi těmi způsoby, kterými tehdejší lepší společnost byla spoutána. Životopisné příběhy jsou si leckdy dosti podobné a filmový život Beatrix Potter mi přišel plochý a nevýrazný a to dokonce ve chvílích její největší ztráty. Krásná byla ta místa Lake District a sám bych si uměl představit život na nějaké z těch farem. Tohle je prostě stará dobrá Anglie. Beatrix jí kus zachovala a sama se stala její součástí, ne jen kvůli rezervaci, ale i kvůli svým králíčkům, žabkám, ježkům, myškám, kačenám, liškám a jezevcům, které milují další a další generace dětí ne jen anglických. Dávám za tři výtisky. * * *(4.4.2016)

Neobjevný životopisný film ozvláštněný krásnými "oživlými" kresbami zvířátek, které spisovatelka považuje za své přátele, podbarvený příjemnou hudbou Rachel Portman a skvělý obsazením hlavních rolí. Mezi Renée a Ewanem to prostě funguje a hlavně díky nim mě tenhle film bavil. 70%(4.12.2007)

Mimořádně milé pokoukání. Po všech stránkách.(2.7.2007)

• - Beatrix Potterová ve své závěti odkázala Národnímu fondu přes 16 km2 (čtverečních) půdy a 15 farem. (Rodriguez)

• - Beatrix Potterová se nakonec ve svých čtyřiceti sedmi letech vdala za právníka Heelise a natrvalo se usadila v Lake District. (Rodriguez)

• - Obrázky, které kresli paní Potterová (Renée Zellweger), jsou skutečné obrázky, které ve své době nakreslila Beatrix Potterová, podle níž byl film natočen. (Dlee)