poster

Hannibal - Zrození

 • Velká Británie

  Hannibal Rising

 • Francie

  Hannibal Lecter - Les origines du mal

 • Itálie

  Hannibal Lecter - Le origini del male

 • Slovensko

  Hannibal: Zrodenie zla

Thriller / Drama / Horor

Velká Británie / Česko / Francie / Itálie, 2007, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Faidra
  *

  "Sakra, mám já zapotřebí na tohle zírat den po zkoušce z anatomie?" shrnula své dojmy z filmu moje sestra a já k příběhu o tom, kterat mladý Hannibal Lecter vyvázl z tenat lidských a vlčích smeček vyjících pár kilometrů od mého rodiště (tím je to celé ještě bizarnější), potkal poslední samurajku a s její tichou podporou uspořádal francouzský masakr japonským mečem, nemám prakticky co dodat. Snad jen svůj smutek nad tím, že prachy jsou mnohem, mnohem zákeřnější šelmou než celý kouzla tajemnosti zbavený Hannibal a jsou schopné donutit kdysi zajímavého autora, aby si z onoho kdysi přitažlivě děsivého predátora udělal soukromou dojnou krávu. BSE a hanbu na tebe, Thomasi Harrisi!(30.1.2009)

 • NinadeL
  ***

  Thomase Harrise načteného nemám, nějak zvlášť kladný vztah k této sérii také ne, ale jako samostatné (po)válečné drama Hannibal Rising ujde. Například Gong Li je naprosto skvělá, jen kontextuálně je hodně mimózní. Takže vše kladné za připomenutí reality, že kanibalismus nemusí být jen cosi z říše legend a pověstí, případně jednou z deviancí snobismu.(23.9.2012)

 • paascha
  ***

  Pro fandy Hannibala nezbytný film, jinak ovšem celkem nic moc. Škoda zmařené šance(11.9.2007)

 • Tosim
  **

  Tak Hannibal se nám dal na dráhu krvelačné zrůdy kvůli morálce. Joj! Thomas Harris svého hrdinu vláčí dál a dál těmi nejnepravděpodobnějšími zápletkami (tady 2. světová válka) a už by si na tenhle kult mohl otevřít továrnu. Čekal jsem slušné béčko, odsýpající hlavně dějově, dostal jsem nudnou sračku, která byla po stránce charakteriky postav naprosto odfláknutá a snaha o jakousi serióznost hodně štvala. Všechno dorazil Marek Vašut v roli kapitána lodi. Připomínalo mi to toho novýho PřicházíSatana!(19.4.2007)

 • Anthony
  **

  Mlčení jehňátek je můj nejmilejší thriller a Hannibal Lecter v podání Anthony Hopkinse pro mě jedna z nejvíce fascinujících postav filmového plátna. Na tomto nezajímavém filmu mě nejvíc mrzí, že se k Hannibalovi a Jehňátkům hlásí. Thomas Harris, jehož knihy jsem kdysi hltal asi ztratil soudnost a postavě, kterou stvořil, sebral všechno tajemno a vymyslel jí minulost silně přitaženou za vlasy. Gaspard hraje přiměřeně, ale zázrak to není (byl zajímavější, když ho ostřelovali v zákopech první světové). Snad jen celkem zajímavá hudba stojí za vyzdvihnutí. Jinak spíš nuda.(16.5.2007)

 • - Pohled do minulosti Hannibala Lectera stál studio MGM (Weinstein) 50 milionů. Během prvního víkendu promítání (9. – 11. 2. 2007) vydělal v amerických kinech 13 mil. dolarů na druhé příčce žebříčku a celkový obrat se zastavil na sumě 27,6 milionu. Zůstal tak daleko za očekáváním. (imro)

 • - Natáčení probíhalo ve Francii, Litvě a České republice, konkrétně například na hradu Kost, který lze spatřit v úvodu filmu, či u plavebních komor na soutoku Labe s Vltavou nedaleko Mělníka, které se objevují v závěru. Také v brněnské Vile Tugendhat. (109)

 • - Marek Vašut hraje kapitána malé lodi Gabriela Paris, můžete ho vidět v pár krátkých scénách, a to například v časech: 1:50:45, 1:51:15, 1:52... ve verzi Bluray. (v.indruchova)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace