poster

Hannibal - Zrození

 • Velká Británie

  Hannibal Rising

 • Francie

  Hannibal Lecter - Les origines du mal

 • Itálie

  Hannibal Lecter - Le origini del male

 • Slovensko

  Hannibal: Zrodenie zla

Thriller / Drama / Horor

Velká Británie / Česko / Francie / Itálie, 2007, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  **

  Jaksi jsem nepochopil, k čemu byl ten Hannibal zrozen. K tomu, aby byl v podstatě kladnou postavou, jíž zničila pomstychtivost? K tomu být působivým portrétem duše zničené válkou? Nebo k tomu, aby se aspoň na moment stal v zásadě sympatickým hrdinou-mstitelem? Ani po 117i minutách Webberova filmu jsem nechápal o moc víc. Podivný patvar se strašlivou šestákovou psychologií střídá momenty zdánlivého realismu s brakově béčkovými motivy, nezvládá být ani prvoplánový, ani působivý, je prostě dokonale nijaký, zmateně plynoucí, bez gradace, švihu... čehokoli pamětihodného. Snad jen Gaspard Ulliel měl svoje vyšinuté kouzlo a vnitřní soudržnost. To se bohužel nedá říct o filmu jako celku.(27.8.2007)

 • Falko
  ***

  Myslim ze najväcsou chybou je porovnavat tento film s Mlcanim jahniat, ale ak ho musim porovnat, par veci mi tam vadilo. Jednak mi chybala uzasna hudba Howarda Shorea, hlavny akter Hannibal sa ani trosku nepodobal na starsieho Hannibala Lectera a ani atmosfera nebola az tak temna, ako som ocakaval. Avsak keby som nikdy nevidel Mlcanie jahniat a ine pokracovania, pridal by som asi jednu hviezdicku navyse.(22.2.2007)

 • akisha
  ***

  Tento film se dá posuzovat ze dvou úhlů. Jako samostatný příběh o tak trochu jiném zabijákovi nebo jako prequel k Hannibalovi. Z prvního hlediska film vůbec není špatný, pokud pomineme několik nepříjemností např. samuraiský výcvik. Ulliel hraje dobře, jeho vraždící zápal mu bez problému uvěříte a jsou tu chvíle, kdy je opravdu děsivý, většinou vás to ale nutí s ním víc soucítit než se ho bát. Závěr filmu je dobrý, máme tu i ukázkově odporné záporaky a nechybí i několik jídelních či kousavých momentů. Pokud si ale film spojíme s Hannibalem, musí jedna nebo i víc hvězd dolů. Jistě je to kvůli Hopkinsovi, protože podle mě není herec, který by ho předčil, i bez něj ale máte pocit, že Hannibal si zaslouží víc. Já hodnotím spíš jako samostatný film Hannibalovi trochu podobný, protože přes všechny chyby se mi docela líbil.(20.2.2008)

 • genetique
  ***

  Využitie, miestami až zneužitie názvu by som možno až tak nekomentoval, nebyť toho snaženia sa o akúsi horrorovú poetickosť, ktorej podstatu pozná a dokáže napodobiť len pravý Hannibal Hopkins. Efektne pospájané a preorientované tak, aby sa to podobalo na mladého Hannibala, ale inak ide len o béčkový horrorový vyvražďovací scenár, ktorý mohol mať bez názvu oveľa lepšie ambície, pretože ani Gaspard Ulliel nebol herecky vôbec zlý. 65%.(30.9.2008)

 • igi B.
  **

  Hehe - Tugendhat coby sídlo lumpů... Mies by asi vstal z hrobu! . . . Tyhle naše koprodukce pofiderních produkcí... :-/ - - - - - (Poprvé viděno kdysi dávno na dvd s původním zvukem a titulky, po repete 9.3.2011 hodnocení 5124., komentář zde jako třistadvacátýšestý - 9.3.2011)(9.3.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace