poster

Hannibal - Zrození

 • Velká Británie

  Hannibal Rising

 • Francie

  Hannibal Lecter - Les origines du mal

 • Itálie

  Hannibal Lecter - Le origini del male

 • Slovensko

  Hannibal: Zrodenie zla

Thriller / Drama / Horor

Velká Británie / Česko / Francie / Itálie, 2007, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  **

  Máme tu další začátek. Tentokrát začíná Hannibal, který po Batmanovi a Supermanovi má dost obtížnou situaci. Jeho předešlé díly měli kvalitou sestupnou tendenci (i když Červenému drakovi nejvíce ublížila ta nutnost obsahovat postavu Hannibala...) a tak přichází jako záchranná brzda, která však nefunguje. Nápad, vrátit se na počátek a ukázat všechny odpovědi k otázkám "Proč?" , není nejoriginálnější, ale do příběhu Hannibala Lectera se hodí možná nejvíc. V Mlčení jehňátek nás fascinoval Anthony Hopkins a neskutečná atmosféra, v druhém díle už zbyl jen Anthony Hopkins a ve třetím díle tu zase většinu filmu dostal na svá bedra chudák Edward Norton, kterému scénář zrovna nepomohl. Teď přišla chvíle, kdy nováček Gaspar Ulliel má dokázat, že patří mezi smetánku a po Příliš dlouhých zásnubách dostává asi největší šancí ukázat svůj talent a prorazit. Bohužel on moc lidí nepotěší. Je chladný to ano, ale nemá charizma hodné Hannibala Lectera, kterého nám představil Anthony Hopkins a osobně si myslím, že bude ještě trvat hodně let než se najde někdo kdo by mohl hrát ne Hannibala Lectera za mlada, ale Anthony Hopkinse za mlada. Li Gong jako exotická krasavice trochu postrádá důvod být ve filmu. Možná si někdo ve studiu řekl, že musí film vydělat nějaké peníze i v asijských zemích... Malé rolička Marka Vašuta opět pouze potěší. Nevím čemu se více divit. Castingu, scénáři nebo prvotnímu úmyslu začít znovu? Hannibal Rising není tak úplně špatný film, ale nemá to co potřebuje každý film s Hannibalem, atmosféru, hrdinu, kterého se bude bát divák stejně tolik jako ho bude obdivovat a někoho kdo mu bude zdárným soupeřem.(17.4.2007)

 • Cervenak
  ***

  Je prekvapujúce, že takýto mizerný scenár plný nešťastne vykonštruovaných situácií a "bla-bla" dialógov si napísal Thomas Harris sám. Najväčšia sranda je, že skoro v každom dialógu odznie meno hlavnej postavy (niekedy aj viackrát) - to sa nám tvorcovia zrejme snažili nanútiť , že onen "démonicky" (v skutočnosti srandovne) sa tváriaci fešáčik z Príliš dlhých zásnub je naozaj TEN Hannibal Lecter (a myslel som na V koži Johna Malkovicha, akurát tu sa všetci rozprávali štýlom: "Hannibal Lecter." "Hannibal Lecter?" "Hannibal Lecter! Hannibal Hannibal Hannibal Lecter!"). Tak prečo až tri hviezdy (v skutočnosti je to tak 50%)? Pretože Peter Webber. V jeho réžii to má atmosféru i neprehliadnuteľnú vizuálnu osobitosť a fajn to odsýpa. Akurát toho gore mohlo byť viac. Nepotrebujem, aby Ray Liotta ochutnával vlastný mozok, ale sem-tam decentný špliechanec krvi mi tiež nestačí. No, podčiarknuté a sčítané, toto bol tak či onak asi najzaujímavejší zo všetkých jahňacích sequelov a prequelov. Niežeby som ho niekedy chcel vidieť ešte raz ;-)(26.10.2007)

 • gudaulin
  **

  Když se v kinech objevilo Mlčení jehňátek, nebyl to první film o doktůrkovi se zvláštními chutěmi a nevypočitatelným chováním, ale právě on okamžitě znamenal obrovský úspěch u diváků a dokonce i u kritiky, protože byl natočen s nevšední elegancí, chytrým scénářem a zručnou režií. Typicky béčkové téma s problematickým etickým vyzněním dokázaly tyhle prvky povznést na oceňovanou klasiku nejen svého žánru. Žádný z filmů, který na Mlčení jehňátek navazoval, už z nejrůznějších důvodů nezabodoval, ale Hannibal - Zrození je ze všech těch pokusů nejslabší. Tenhle kousek je ve skutečnosti velký průšvih, protože se opírá o mizerný scénář a disponuje zjevně nedostatečným rozpočtem vzhledem k ambicím, které si dělal. Scénárista spoustu věcí neřešil, takže film vyznívá pro toho, kdo se nespokojí s krvavou akcí, hodně nelogicky a místy dokonce směšně. Jen drobný příklad: Hannibal si klidně v době, kdy vrcholí studená válka, překračuje hranice Sovětského svazu, volně cestuje po sovětském území a nota bene v Pobaltí, kde tehdy zuřila krvavá občanská válka a NKVD provádí masové etnické čistky, aby potlačila národně-osvobozenecké hnutí. Je to stejně pravděpodobné, jako kdybych si v dnešní době s křížkem na krku pochodoval po posvátných mešitách Mekky a Mediny v zablácených holínkách. Padouši mají jen letmo načrtnuté charaktery, a nejsou proto zajímaví jinak než jako potrava pro začínajícího kanibala. Film táhne až příliš mnoho náhod a řada motivů vyznívá kýčovitě (mladého Lectera ve Francii očekává krásná japonská tetička, jak jinak než se sbírkou samurajských mečů). Tlupa padouchů se, jak jinak, po válce přemístí do Francie, aby to Lecter při svém pomstychtivém tažení neměl daleko... Už úvodní část filmu vyznívá hluše, protože během 2. světové války docházelo právě v Pobaltí a Bělorusku k nejhorším masakrům, a z těch válečných hrůz film těží jen minimálně. Kanibalismus byl ve skutečnosti relativně běžný, už jen co se odehrávalo v obleženém Leningradě nebo v koncentračních táborech. Masakry civilistů a především Židů byly apokalyptické, zájemci o historii ví, jakým způsobem se zredukoval počet obyvatel Lvova během 48 hodin od ústupu sovětské armády z města. Z toho všeho scénárista a režisér nedokázali vytěžit vůbec nic a motiv pomsty mladého Lectera je v porovnání s tím, co prožívaly statisíce dětí ve východní Evropě, nedůvěryhodný jako vysvětlení jeho psychopatických činů a selhává jako ospravedlnění ve stylu malý zločinec trestá toho většího. Tam, kde si Mlčení jehňátek s divákem hrálo a napínalo ho, je Webberův film příliš konkrétní, takže zůstává jen několik brutálních vražd, které mají táhnout celý film. ..Celkový dojem: 40 %.(22.9.2008)

 • PinokKio
  ***

  Hannibal se nám na mladý kolena (aneb odvyprávění toho, proč a jak se z něho stal gurmán s vytříbenou chutí) toulá po Evropě za druhé světové. Nenudil, nenadchnul.(29.5.2012)

 • pan Hnědý
  **

  Přeslazený a podprůměrný scénář, prequel k Mlčení jehňátek na mě nijak nezapůsobil, čistě subjektivní dvě hvězdičky pro všechnu Webberovu snahu.(25.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace