Mezi řádky

Freedom Writers

Medzi riadkami

Drama / Krimi / Životopisný

USA / Německo, 2007, 123 min

Film jede, má příjemné tempo. Ale přiznám se, že nejsem z těch kteří ujíždějí na usmrkaných filmech. Některé pasáže jsou prvoplánové, hraničící až s citovým vydíráním, ale jsou režijně zvládnuty velmi zručně, díky čemuž tohohle vynucování průměrný divák nepostřehne. Jinak film ale určitě stojí za to vidět, je znatelně lepší než film stejného rázu Nebezpečné myšlenky. Tož tak.(19.6.2007)

Kdybych s trochou nadsázky měl číst mezi řádky, tak divoký západ je zpět. Místy mě vadila naivita, třeba s jakou vervou a nadšením tihle "studenti" čtou. Nejvíc mě zarazilo, že se jedná o střední školu. Celý film jsem si říkal, tak zato se v Americe dostává maturita?! Když tohle všechno odsunete na vedlejší kolej a budete sledovat jen samotný příběh, tak vás to i dojme. 70%(21.3.2011)

Dangerous Minds v pamatniku Soa. Sympaticky, ale prehnany.(11.12.2015)

Dokonalé a velmi působivé... Tohle je přesně můj šálek kávy. Žánr drama, téma holocaust, děti ulice a jejich osudy, to je přesně to, co mě dokáže zaujmout. Do toho ještě přesvědčivá Hilary Swank, bez ní by to bylo přeci jen chudé. Její výkon si Oscara opravdu zasloužil! Sice tento snímek asi zas na dlouhou dobu neuvidím, ale můj pohled na toto ožehavé téma změnil dokonale. A co víc, rozesmál, nechal v napětí a nakonec dojal.(17.8.2013)

Nejlepší příběhy píše sám život... Tady to platí na 100%.9/10!(30.9.2010)

• - Všetci pozostalí v múzeu holokaustu boli skutočnými preživšími. (Karush)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v kalifornskom meste Los Angeles a Long Beach. Scény zo školy sa natáčali na Hamilton High School. (MikaelSVK)

• - V záběru, kdy učitelka oznamuje třídě, že je nebude učit ve třetím ročníku, je na tabuli rozepsané slovo "narrative", a to pouze jako "na". Hned v dalším záběru je však slovo plně dopsáno i přesto, že se učitelka ani o krok nepohnula. (dansmalo)