Mezi řádky

Medzi riadkami

Drama / Krimi / Životopisný

USA / Německo, 2007, 123 min

• mandes

rozpočet : $21 million otvárací víkend : $9,405,582 tržby celosvetovo : $43,090,741(30.1.2007)

Tenhle film dotýkající se kontroverzního a ožehavého tématu přinášející hlubší poselství měl něco do sebe.Ale přesto je to na čtyři hvězdičky s odřenýma ušima,protože pochybuji,že by se mi nějak více zapsal do paměti,zřejmě si z něj brzy budu pamatovat jen málo.Každopádně Hilary Swank byla přesvědčivá,stejně tak děti z ulice,jejichž příběhy mě sice zajímaly,ale i tak nechávaly víceméně chladnou,protože se celý děj věnoval spíše hodinám Angličtiny a ne jejich životům.Nicméně pěkná podívaná,i když trochu sentimentální.(21.3.2011)

"Nebezpečné myšlenky" s Michelle Pfeiffer - to je to první, co se člověku vybaví ihned po přečtení synopse tohoto, jen o pár let mladšího, snímku. Ne že by "Mezi řádky" byl špatný film, ale zkrátka dojíždí na to, že tohle téma už tady jednou bylo. Navíc mu úplně chybí snaha přinést k dané tématice cokoli nového.(4.6.2011)

• Gimli

Poselství filmu je jistě chvályhodné, ovšem ten přehnaně mentorský způsob, jakým je to podáno, prostě mimořádně ruší. Díky tomu působí přeměna darebáků a chudáčků v hodné a sebevědomé lidi dost směšně a křečovitě a těžko ji pak lze brát vážně.(21.3.2011)

Tohle téma rozhodně nepatří mezi ty nejoriginálnější, všechno, co je tady, už jsme viděli zpracované mnohokrát, Mezi řádky vážně nepřináší nic nového. Druhá polovina navíc silně ztrácí na tu první, ta je totiž hodně povedená i po emocionální stránce, pak už vás vlastně nemůže absolutně nic překvapit, vše je přesně tak, jak čekáte a vše svým tempem směřuje k očekávanému konci. Níž s hodnocením jít ale nemůžu, jedná se o silný příběh s jistým poselstvím. Navíc je film natočen podle skutečných událostí, takže chtít po příběhu něco víc, nebo jiné vyvrcholení asi nemůžu. Hilary Swank tuhle roli opět zvládla s přehledem, ta špatně zahrát neumí.(27.6.2011)

• - Scénář čerpal z knihy "The Freedom Writers Diary" od Erin Gruwellové a dětí z Wilsonovi střední školy. (mi-ib)

• - Všetci pozostalí v múzeu holokaustu boli skutočnými preživšími. (Karush)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v kalifornskom meste Los Angeles a Long Beach. Scény zo školy sa natáčali na Hamilton High School. (MikaelSVK)