Mezi řádky

Freedom Writers

Medzi riadkami

Drama / Krimi / Životopisný

USA / Německo, 2007, 123 min

a jej......dalsi film na sposob- idealisticky ucitel dokaze zmenit svet......a opat som to zozral aj s navijakom. Zboznujem tento druh filmov. 85%(16.10.2010)

Téma je patřičně hutné, dramaturgicky solidně zpracované. Hilary Swank není nikdy krok vedle a téma války studentů v rozbouřeném L.A., plného etnických menšin je velmi zajímavý a zřejmě i poměrně reálně zpracovaný. Není to snímek na několik podívání, v podstatě podruhé už nemá co nabídnout, ale jako "povinnost" v rámci žánru, proč ne. Hilary opětně předvádí koncert a potvrzuje, že je momentálně nejlepší herečka Holywoodu.(12.5.2013)

Další z dlouhé řady filmů o problémových žácích, co mají naprosto jasno, že jsou oběti systému, a idealistické mladé učitelky, která dokáže proniknout do duší svých vzpurných studentů, udělat z grázlů slušňáky a dát jim naději do budoucnosti. Jít o první viděný film z této škatulky, dám bez výhrad 5*. Ale tohle už tady vážně několikrát bylo a liší se to jedině zapracováním tématu holocaustu. Nálepka "podle skutečné události" je sice atraktivní, nicméně ta cukrkandlová přeslazenost v druhé polovině filmu mi způsobila tak leda bolení chrupu - dětičky tancují, zpívají, smějí se a objímají... patetické, až jsem se z toho ohusila. Pokud máte tenhle typ filmů rádi a ještě vás to nenudí, jděte bez obav do toho. Imho solidně natočená, leč předvídatelná zívačka se sympatickým předkusem Hillary Swank v permanenci. 68%(9.8.2010)

• WANDRWALL

"Četl jste mezi řádky?" "Ne. To jsem si, pane řediteli, nedovolil... Vy jste četl mezi řádky?" "Ne. Ale samo se mi to do mysle načítalo".(25.9.2010)

Aj keď je príbeh až ukážkovo predvídaťeľný, stačí si prečítať obsah a viete ako to dopadne,nehovoriac o tom, že veľmi podobné snímky už tu boli(Nebezpečné myšlienky a Zobuďte sa,vojaci!), nie je to až také zlé. Hovorí sa, že dvakrát do rovnakej rieky nevstúpiš, no Danny DeVito to skúsil, hoci v tomto filme ako jeden z producentov. Cez to všetko, film má pár dojemných scén a hlavnú zásluhu na tom má úžasná H. Swank, pre ktorú mám slabosť. V úlohe jej otca zaujímavý S.Glenn, ktorý má ale malý priestor. Zdá sa mi vydarenejší ako spomínané, podobné dva snímky, hoci je film bez klasickej filmovej hudby, ten hip-hop a rap tam celkom zapadol a neprekážal mi. Prekvapila ma skladba "Dream", ktorá sprevádza menu, záverečnú scénu a titulky. Ani nie tým, že je celkom vydarená , ale zaskočilo ma meno Martin Luther King Jr., ktorý je jej autorom(alebo spoluautorom,neviem). Nie som si istý či je to syn toho,ktorého myslím. Ak sa vám film páčil, určite si nenechajte ujsť vynechané scény, ktoré určite nie sú žiadne nepodarky a kľudne by do filmu zapadli. Napr.návšteva kina na Schindlerov zoznam, spoločná večera...Všetko otitulkované, navrch pár rozhovorov s hercami a skutočnou učiteľkou. 70%.(7.2.2009)