Prázdniny pana Beana

Prázdniny pána Beana

Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie / Německo, 2007, 90 min

• Djoker

Nečekal bych, že někdy dám tak nízké hodnocení produktu s označením Mr. Bean. Jeho druhý celovečerní film je pouze slabým odvarem povedeného předchůdce. Banální příběh zachraňuje skvělá hudba a cyklistická vložka. O zábavě nemůže být řeč.(21.11.2010)

Skeče Mr. Beana miluji už od raného dětství. A tak bylo jasné, že si ke mně dříve nebo později najde cestu i tento snímek. Ono to není tak těžké, pokud si platíte HBO nebo Cinemax, počkat si na nějaký ten filmový hit a pak si ho v klidu a pohodlí vychutnat bez vložených reklam. A v tomto případě musím říct, že se vyplatilo počkat si, neboť jsem se po většinu filmu bavil, a to nejen já, ale i moje mamka, kterou hned tak něco nerozesměje. Zkrátka tento styl humoru mi sedí a film byl neskutečně vtipný téměř po celou dobu. Ano, nedělá mi problém přiznat, že jsem se prostě a jednoduše bavil stejně, jako jsem se v dětství bavil u krátkých skečů Mr. Beana. Prostě je to pořád stejně vtipné a celovečerní stopáž pranic neubírá na kvalitě a vtipnosti dalším skečům Rowana Atkinsona. Jen stěží mohl vzniknout vtipnější film, tohle je prostě asi maximum, kterého jsou scénáristé a pan Atkinson schopni, ale mně to bohatě stačí k tomu, abych mohl prohlásit, že těch 90 minut, strávených s tímto filmem, rozhodně nebylo zbytečně promrhaných. A samozřejmě potěšil i Karel Roden v roli porotce festivalu v Cannes. Takže já jsem se bavil a uděluji zaslouženě čtyři hvězdičky.(3.1.2010)

• tron

„Načo je komu dobrý policajt so zlomeným srdcom?“ Ako školák som sa šúlal na gauči pri seriáli „Mr. Bean“ až tak, že keď som bol v roku 1997 tínedžer, bola ísť do kina na celovečerného BEANA rovnaká frajerina, ako ísť na STRATENÝ SVET: JURSKÝ PARK. A to už o niečom vypovedá. Keď si s odstupom rokov, už nie som tínedžer, pozerám niektoré časti, smejem sa už menej – ale aspoň niečo. Keď si ale sem-tam znova pozriem celovečerák, desí ma. PRÁZDNINY PÁNA BEANA (ktoré prišli napriek tomu, že Atkinson po „jednotke“ tvrdil, že s postavou končí) sú na tom dokonca EŠTE horšie. Inak by to bola „len“ podpriemerná nevtipná komédia za pár úškrnov a 40%. 20% ale strhávam paradoxne práve za zdanlivo najsilnejší bod programu – Atkinsona. Bol ODPORNÝ, CHLIPNÝ, HNUSNÝ, ÚCHYLNÝ a mal by sa dať liečiť. Pri pozeraní som sa cítil ZLE a nepríjemne. Päťdesiatnik Rowan Atkinson, idol môjho detstva, sa zmenil na retardovaného choromyseľného pošuka, ktorý má zrejme len kúsok od toho, aby všetkých v spánku podrezal, vyvrhol a následne onanoval v ich krvavých výkaloch a kvičal pritom ako prasa, nakazené besnotou. HNUS. Jeho grimasy sú CHORÉ A ÚCHYLNÉ. Keby to nemalo Karla Rodena, Dafoea a VEĽMI pomalú babetu, skapal by som.(28.5.2011)

• LiVentura

Docela zklamání..(11.1.2010)

• Brouk

Kde je nějaká svěžest? To je dost velký sestup oproti prvnímu dlouhometráku...(25.3.2010)