Poslední legie

Posledná légia

Akční / Dobrodružný / Fantasy

Velká Británie / Itálie / Francie / Tunisko, 2007, 98 min

• sheen

Je u toho poznat, že na tento film nebylo mnoho peněz. Ale aspoň si film na nic nehraje, žádne triky, velkolepé bitvy. Ze začátku to vypadalo tak nadějně, pak se to ale zvrtlo. Musel jsem se nutit abych vydržel až do konce.(26.6.2008)

• Dragoni

Zbytečnost, kdo neuvidí o nic nepřijde ... viz: AngelAngie, MrHlad(4.6.2009)

• BadoXXII

Je mi záhadou ako mohol Doug Lefler (tvorca perál ako Dračie srdce 2 či seriálov Herkules a Xena) dostať na natáčanie filmu taký slušný balík. Veď to už bol jasný prúser od začiatku. Posledná légia je proste na poslednom mieste z historických filmov za poslednú dobu. Hviezdičku dávam len za pekný pohľad na Kriváň a Spišský hrad. Kto čítal knihu - v žiadnom prípade film nepozerajte (to platí vlastne pre každého). S knihou to má spoločné len mená postáv. 20%(19.3.2009)

• LIVINGDEAD

Občas kouknu na historický film, ale tohle byla děsná nuda. A nebýt herečky Aishwarya Rai, kterou miluji, asi bych se na film ani nedodíval. Ona mne už učarovala ve filmu : "Královna koření". Je tak krásná orientální herečka....... ach ach ach....(8.6.2008)

• choze

DVD béčko vrhnuté do kin a předstírající historický velkofilm. Laciné, statické, blbé, s nezvládnutými akčními scénami a Benem Kingsleym, který podobné filmy zřejmě důsledně sbírá. Podíval jsem se nato jen kvůli Aishwarye Rai a jen díky ní to taky dokoukal.(8.6.2008)

• - Spoiler: V Thajsku překládají film jako Legenda o meči Krále Artuše. (NinadeL)

• - Pro americkou verzi s ratingem PG-13 byly vystřiženy například tyto scény: uříznutí prstu Wulfila, jeho tvář po setkání s čepelí a další. (NinadeL)

• - Režisér Doug Lefler řekl, že nápad na příběh začal u DDLC, poté Dino De Laurentiis přizval historického konzultanta Valeria Manfrediho a jemu se nápad velice zalíbil. Po té ale nápad od DDLC Manfredi musel vzít a napsal úspěšný román, který opět pomohl k realizaci filmu. (NinadeL)