poster

Poslední legie

 • Velká Británie

  The Last Legion

 • Itálie

  Ultima legione, L'

 • Francie

  La Dernière légion

 • Francie

  Dernière légion, La

 • Slovensko

  Posledná légia

Akční / Dobrodružný / Fantasy

Velká Británie / Itálie / Francie / Tunisko, 2007, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gudaulin
  **

  Na komentářích k Poslední legii je velmi dobře vidět, co filmovým fanouškům připadá na žánru fantasy jako nejpodstatnější - to znamená výpravnost. Poslední legie je levnější záležitost, ale to mi osobně nijak nevadí. Horší je to se scénářem, který recykluje motivy už mnohokrát viděné a používá tupým způsobem řadu obvyklých žánrových klišé. Jde o případ tzv. historické fantasy, která se snaží svůj děj umístit do konkrétní historické epochy a využívá konkrétních historických postav, pohříchu nanejvýš povrchním způsobem. Jediným světlým bodem jsou áčkoví herci, kteří se sice v tomhle kousku opravdu ocitli spíše omylem, ale předvádějí slušný standart a po pravdě řečeno po herecké stránce hravě předčí řadu známých fantasy minulosti (Ničitele Conana například). Jenže co naplat, tam, kde se objevuje jako bojovnice štíhlounká krásná Indka, která bez uzadýchání vyřídí dvanáct po zuby ozbrojených hromotluků, zkušených válečníků, a tváří se přitom, že by stihla zároveň uštrykovat svetr, tam jenom krčím rameny a tvrdím, že tehnle druh pohádky už jednoduše není pro mě. Celkový dojem: 35 %.(2.1.2009)

 • sud
  **

  Z jedné strany brambůrky, či popcorn, z druhé strany pivo, či colu, nohy na stůl a vypnout mozek. 35%.(23.1.2009)

 • Dever
  *

  Soundtrack Patrick Doyle: 1. Sacred Pentangle - Patrick Doyle ,2. The Coronation ,3. The Goths Seize Rome ,4. The Wrong Answer ,5. The Secret Sword ,6. The Escape From Capri ,7. The Nestor's Betrayal ,8. The Journey To Britannia ,9. The Hadrian's Wall ,10. The Excalibur ,11. The Sword Play Romance ,12. The Who Killed Them? ,13. The Battle Of Hadrian's Wall ,14. The Death Of Vortgyn ,15. The No More War ,(15.5.2011)

 • Jenda
  **

  Trapné a až patetické dialogy a příběh, přehrávání herců i neherců (možná tak mimo Kingsleyho), levnost bitevních a jiných scén (I dnešní počítačové hry vypadají podstatně lépe)... Všechno už zde bylo vlastně řečeno...(15.5.2008)

 • m.krudenc
  **

  Poslední legie není dokonalá podívaná, ale je to taková hezká zábava. Film nesmíte srovnávat s prvoligovými záležitostmi typu Gladiátora, Království nebeského a jim podobnými. Je to čistokrevná popkornovka s dobrými herci (z Firtha jsem měl ze začátku trochu strach, ale zbytečně, Kingsley mě překvapil tím, jak byl sympatický), skvělou hudbou Patricka Doylea, scénářem, který sice není extra nápaditý, ale rychle odsýpá a tu a tam je i vtipný. Scéna ukázky Římské obrané želvy mě opravdu nadchla.(24.5.2015)

 • - Spoiler: V Thajsku překládají film jako Legenda o meči Krále Artuše. (NinadeL)

 • - Ferdinand Kingsley, syn Bena Kingsleye hraje Ambrosinua (Merlina) za mlada ve flashbacku. (NinadeL)

 • - Režisér Doug Lefler zaměstnal na filmu celou rodinu Thomase Brodie-Sangstera, ačkoli se nedostali do titulků. (NinadeL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace