Poslední legie

Posledná légia

Akční / Dobrodružný / Fantasy

Velká Británie / Itálie / Francie / Tunisko, 2007, 98 min

• Slarque

Tolik skvělých herců v takové nehorázné ptákovině s pitomým scénářem, směšnými dialogy a nanicovatou režií... Já vím, hypotéky je třeba platit, ale to neměli jinou nabídku? Skoro vše je kvalitativně hluboko pod úrovní řady anglo-amerických televizních produkcí. Snad jen krásné melodie mistra not Patricka Doylea za něco stojí. :((1.9.2009)

• Chermy

To jediné co potřebujete vědět, než si pustíte Poslední legii je, že za ní stojí sám "velký" tvůrce seriálů Xena a Herkules. Překvapuje mě menší hodnocení než má 10,000 B.C., protože je legie ještě trapnější....tudíš zábavnější:). Ti z vás, kteří četli předlohu, ruce stranou, plakali byste. Pro Vás ostatní: měli jste rádi Xenu? Fandili jste lovci mamutů mezi pyramidami? Pak se Vám bude líbit i desetiletý Romulus máchající Excaliburem:)(25.9.2008)

Jako dobrodružná koprodukce s mnoha zajímavými tvářemi je tenhle film naprosto v pořádku. Pointa je ovšem poměrně odvážná. Nadto jde již o čtvrtý film v angličtině s Aish Rai Bachchan a zároveň je to srdcovka xenaversního režiséra Douga Leflera. O pojítku s Johnem Hannahem ani nemluvě.(25.1.2009)

• Ilicka

Kevin McKidd je ten nejúžasnější psychopatický barbar s obrovskou sekyrou, pro kterou stále nachází nějaké smysluplné využití, navzdory ztrátě prstu v důsledku nepříjemného střetu s dvanáctiletým císařem, kterého hrál toho času šestnáctiletý Thomas Sangster. Mezi nejvroucnější tužby Kevina McKidda patří okamžik, kdy svou obrovskou sekyru zaboří do malého císaře, v čemž mu usilovně brání znuděný Colin Firth, fanatický Ben Kingsley a skupina bojovníků, které by lépe nespojil stroj nepravděpodobnosti. Bez Kevina McKidda by to bylo neskutečně nudné, tak to bylo jen neskutečně hloupé a podfinancované. A teď si jdu pustit Řím!(17.1.2009)

• Jenda

Trapné a až patetické dialogy a příběh, přehrávání herců i neherců (možná tak mimo Kingsleyho), levnost bitevních a jiných scén (I dnešní počítačové hry vypadají podstatně lépe)... Všechno už zde bylo vlastně řečeno...(15.5.2008)