Poslední legie

Posledná légia

Akční / Dobrodružný / Fantasy

Velká Británie / Itálie / Francie / Tunisko, 2007, 98 min

• Payushka

Utahane, unavne, nuda. Navic silene otravne - ve chvilich, kdy na malickeho cisare otcovsky pohledne Firth nebo naopak matersky ta Indka. Jako by si rikali: "S detma nam to jde, tak kdy do toho prastime?"... Byla bych pekne nastvana, kdyby tomu Firthovi tolik neslusel mec a nebyt zaverecne pointy. Ja rada mysticismus :)(23.12.2007)

• choze

DVD béčko vrhnuté do kin a předstírající historický velkofilm. Laciné, statické, blbé, s nezvládnutými akčními scénami a Benem Kingsleym, který podobné filmy zřejmě důsledně sbírá. Podíval jsem se nato jen kvůli Aishwarye Rai a jen díky ní to taky dokoukal.(8.6.2008)

• Malarkey

Jako plno lidí i já jsem si ze začátku řikal, že by to zas tak špatné být nemuselo leč není tomu tak. Historická vsuvka, která ze začátku vypadala zajímavě a barevně se později změnila v nudný, hrůzně nasnímaný a se špatnými herci natočený příběh z období, kdy slávy Říma uvadaly jako květina, na kterou postupem času každý zapomněl. Co taky čekat od režiséra, který se podílel na takových seriálech jako například Xena nebo Hercules... Když si to tak vemu z herců mě jedině mohl potěšit Ben Kingsley, ale zrovna on musel hrát čaroděje, který mě jeho proslovy a různými chvaty vytáčel scénu za scénou. Jedna hvězda je prakticky za závěrečnou pointu, kterou doufám alespoň nějaký čas zde nikdo neprokecne, byla by to škoda, pak už by se nebylo na co těšit. --- Jsem bůh nebo chlapec? - Jsi Caesar!(24.6.2007)

• Ilicka

Kevin McKidd je ten nejúžasnější psychopatický barbar s obrovskou sekyrou, pro kterou stále nachází nějaké smysluplné využití, navzdory ztrátě prstu v důsledku nepříjemného střetu s dvanáctiletým císařem, kterého hrál toho času šestnáctiletý Thomas Sangster. Mezi nejvroucnější tužby Kevina McKidda patří okamžik, kdy svou obrovskou sekyru zaboří do malého císaře, v čemž mu usilovně brání znuděný Colin Firth, fanatický Ben Kingsley a skupina bojovníků, které by lépe nespojil stroj nepravděpodobnosti. Bez Kevina McKidda by to bylo neskutečně nudné, tak to bylo jen neskutečně hloupé a podfinancované. A teď si jdu pustit Řím!(17.1.2009)

• BadoXXII

Je mi záhadou ako mohol Doug Lefler (tvorca perál ako Dračie srdce 2 či seriálov Herkules a Xena) dostať na natáčanie filmu taký slušný balík. Veď to už bol jasný prúser od začiatku. Posledná légia je proste na poslednom mieste z historických filmov za poslednú dobu. Hviezdičku dávam len za pekný pohľad na Kriváň a Spišský hrad. Kto čítal knihu - v žiadnom prípade film nepozerajte (to platí vlastne pre každého). S knihou to má spoločné len mená postáv. 20%(19.3.2009)

• - Pro americkou verzi s ratingem PG-13 byly vystřiženy například tyto scény: uříznutí prstu Wulfila, jeho tvář po setkání s čepelí a další. (NinadeL)

• - Socha Gaia Julia Caesara nebyla hlavní sochou použitou v Tunisku. Taková, jakou vidíme ve filmu, byla dotvořena speciálními efekty. A především, když se socha převážela z Tuniska na Slovensko, ztratila se. (NinadeL)

• - Spoiler: V Thajsku překládají film jako Legenda o meči Krále Artuše. (NinadeL)