Poslední legie

Posledná légia

Akční / Dobrodružný / Fantasy

Velká Británie / Itálie / Francie / Tunisko, 2007, 98 min

• DaViD´82

Režisér nezapře své zkušenosti ze seriálů typu Xena. Ono to dokonce vypadá jako celovečerní epizoda nízkorozpočtového fantasy seriálu. Proto celkem příjemně překvapí úplný začátek kdy se zdá, že by nemuselo jít o úplnou ztrátu času. Bohužel však čím více postupuje stopáž tím více se Poslední legie propadá do béčkových vod. Ovšem ani v nich se nezastaví a ke konci klesá ještě někam podstatně níže. Scény se postupně dostávají z kategorie dobrých, přes snesitelné a zastavují se na úrovni nechtěně směšných. Bitvy nezajímavé, výprava televizní a herci jsou buď strašní a těžce přehrávající či v lepším případě alespoň znudění a jentak postávající. Snad jen ta hudba má své kvality.(18.6.2007)

• Slarque

Tolik skvělých herců v takové nehorázné ptákovině s pitomým scénářem, směšnými dialogy a nanicovatou režií... Já vím, hypotéky je třeba platit, ale to neměli jinou nabídku? Skoro vše je kvalitativně hluboko pod úrovní řady anglo-amerických televizních produkcí. Snad jen krásné melodie mistra not Patricka Doylea za něco stojí. :((1.9.2009)

• AngelAngie

Naprosto zbytečný film. Hrozně natočen, zahrán, zcela přehnán a postrádajíc jakoukoli atmosféru, ani zde nevidím nic, co by mělo býti nějakým lákadlem, brr, ruce pryč!(24.12.2008)

• LIVINGDEAD

Občas kouknu na historický film, ale tohle byla děsná nuda. A nebýt herečky Aishwarya Rai, kterou miluji, asi bych se na film ani nedodíval. Ona mne už učarovala ve filmu : "Královna koření". Je tak krásná orientální herečka....... ach ach ach....(8.6.2008)

S Poslední legií jsem na tom stejně jako s Králem Artušem. Vím, že není dokonalá, ale je to taková zábava, že prostě musím dát nadprůměrné hodnocení. Film nesmíte srovnávat s prvoligovými záležitostmi typu Gladiátora, Království nebeského a jim podobnými. Je to čistokrevná popkornovka s dobrými herci (z Firtha jsem měl ze začátku trochu strach, ale zbytečně, Kingsley mě překvapil tím, jak byl sympatický), skvělou hudbou Patricka Doylea, scénářem, který sice není extra nápaditý, ale rychle odsýpá a tu a tam je i (úmyslně!) vtipný, a senzační finální pointou. Hodina a půl utekla tak rychle, až jsem se divil. Tři a tři čtvrtě.(15.8.2010)