Poslední legie

Posledná légia

Akční / Dobrodružný / Fantasy

Velká Británie / Itálie / Francie / Tunisko, 2007, 98 min

• Shakers

Pamätám si len začiatok a stred.Koniec som prespal, pretože to bol až tak super. 15% - 1*(9.1.2011)

• Slarque

Tolik skvělých herců v takové nehorázné ptákovině s pitomým scénářem, směšnými dialogy a nanicovatou režií... Já vím, hypotéky je třeba platit, ale to neměli jinou nabídku? Skoro vše je kvalitativně hluboko pod úrovní řady anglo-amerických televizních produkcí. Snad jen krásné melodie mistra not Patricka Doylea za něco stojí. :((1.9.2009)

• Payushka

Utahane, unavne, nuda. Navic silene otravne - ve chvilich, kdy na malickeho cisare otcovsky pohledne Firth nebo naopak matersky ta Indka. Jako by si rikali: "S detma nam to jde, tak kdy do toho prastime?"... Byla bych pekne nastvana, kdyby tomu Firthovi tolik neslusel mec a nebyt zaverecne pointy. Ja rada mysticismus :)(23.12.2007)

• Flipper

Merlin sa musel poriadne ožrať, keď vyprodukoval toto božie dopustenie. Chýbali tu však eskymáci a ufónci, aby tu boli zastúpené všetky národy, medzi ktorými sú samozrejme pevné väzby pri ktorých sa nejeden historik musel isť vyvracať. Korunuje to však ten zasran Thomas Sangster, ktorý hrá celý film z jednou grimasou. Ten bude mať taký istý výraz aj keĎ mu budte zatĺkať klince pod nechty.(29.8.2010)

• Mi Nü-Chai

Legenda o bájném meči a zakladateli kulatého stolování se (pokolikáté už?) ocitla v bublajícím Eintopfu. Romulus, císař z Caesarovy přímé pokrevní linie najde po vyplenění Říma, smrti rodičů a ponoukání dědy s holí (později z něj vyleze - jaké překvapení - báťuška Merlin) Excalibur a v Británii za pomoci své osobní gardy, čítající patetického vojevůdce, neméně patetické vojáky a indickou vyprsenou bojovnici ukecá poslední římskou legii k boji s tyranem Vortigernem, slavně zvítězí, skočí na Igraine a zadělá na Artuše. Nic proti změnám v klasickém artušovském kánonu, ale co je moc, to je příliš a tady je příliš všeho, zejména megapatetických promluv, stupidních dialogů, nechtěně humorných situací (všechny 'romantické' momenty) a zejména trapné snahy slepit neslepitelné. Dílo zkázy dokonává otřesná kamera, díky které má divák sice možnost dlouze se kochat pohledem do hlubokých očí Aishwaryi Rai či ošklivým obličejem Romula, ovšem ze soubojů není vidět prakticky nic.(26.1.2009)