• FFilipCZ

Já už jsem těhle americkejch sportovních dramatickejch příběhů prostě přežranej. Pořád podle stejnýho mustru, nulová inovace. Akorát se vyměněj herci a občas se dosadí místo americkýho fotbalu baseball nebo basketbal. Už mě holt nebaví koukat pořád na to samý v podstatě " v totožném kabátu jen z jiné barvy", proto 2*.(3.3.2014)

Povstali z popela a dokázali nemožné. Příběh amerického fotbalového týmu Marshallů, jenž dostala na kolena letecká nehoda v roce 1970. I přesto byla touha po znovuvrácení se na trávník natolik veliká, že se našlo několik dobrých duší, aby dokázali obnovit slávu, kterou tým tak rychle ztratil. Sportovní filmy jsou jedinečnou záležitostí, při které divák nemusí tolik přemýšlet, dostává se mu jednoduchého děje. A Návrat na vrchol je natočen velmi dobře, a možná proto utečou dvě hodinky jako voda. Věnováno památce 75 mužů a žen, týmu Marshall, kteří zahynuli při letecké havárii 14. listopadu 1970.(5.7.2009)

Mě by jen zajímalo, kdy někdo zfilmuje životní příběh těch pohledných roztleskávaček, které hopsají stejně nadšeně, ať se vyhrává anebo prohrává. Protože o fotbalistech už toho Američani natočili tolik, kolik tuzemáci o ruských okupantech. A tak je s každým další přírůstkem těžší a těžší zaujmout. Závěrem neopomenu tradiční rýpnutí do kanálu Nova Cinema. Vy jste vážně podivínský stát ve státě. Usekáváte filmům titulky tak precizně, jako bychom vám my, filmoví fanoušci, měli utínat ruce, přitom se ani tímto ostudným počínáním nedokážete vyhnout zpoždění ve vysílání. A pak zase najednou nejen, že filmu titulky milostivě necháte celé, ale následující pořad spustíte o dvě minuty dříve. Rozumíte si alespoň vy sami???(28.12.2011)

Tak teď mám tak trochu problém v tom, že nevím úplně přesně, co nového napsat. Víte, když jeden den vidíte film o americkém fotbalu podle skutečných událostí, a další den vidíte další film o americkém fotbalu podle skutečných událostí, tak už člověk neví, co má napsat, aby se náhodou neopakoval. A to je přesně můj případ. Jen den před tímto filmem jsem viděl film Gang v útoku, který je velice podobný s tímto filmem. Ale nejhorší je, že jsou si velice podobné i v kvalitě, tedy alespoň podle mého názoru. Ale tak zkusím něco k filmu "Návrat na vrchol" napsat. Jedná se rozhodně o zajímavý film, na jehož začátku je herecké neštěstí, při kterém zemřou téměř všichni hráči amerického fotbalu na Marshallově univerzitě. Přežije jen několik málo hráčů, kteří do letadla z různých důvodů nenastoupili (kvůli zranění, kvůli náhodě, nebo kvůli zaspání). A právě od těchto hráčů vzejde popud, aby se znovu sestavil tým a hrál se zde znovu americký fotbal. Jak už zde někteří komentující naznačili, sportovní filmy jsou téměř všechny o jednom a tom samém. A tady je informace, jak film skončí, už v samotném názvu filmu, takže netřeba být během filmu nikterak nervózní, jak to celé skončí. Tady záleží už vlastně jen na scénáristově peru, jak příběh dokáže zpracovat, na režisérově umu, jak film dokáže převést na plátno, a na hercích a jejich ztvárnění a uchopení jednotlivých postav. Všechno se zde docela perfektně povedlo a já nemám důvod k nějaké větší nespokojenosti. Scénárista, režisér i herci se se svými úkoly popasovali dobře a výsledkem je koukatelný film, který dokáže zaujmout, ale ze kterého jsem rozhodně nebyl nějak u vytržení. Takže jsou z toho solidní čtyři hvězdičky.(14.12.2008)

"Pane, volal Jack Lengyel z Pasadeny, že by o to místo trenéra měl velký zájem.." - "Kdo to, sakra, je, ten Jack Lengyel ??" - "Upřímně, pane, není to teď jedno ??"(25.6.2015)