Návrat na vrchol

We Are Marshall

Návrat na vrchol

Drama / Sportovní

USA, 2006, 125 min

Film o dobre a optimizme v smutnej a ťažkej realite. Aj keď sa nemôžem ubrániť pocitu, že ide o priamy útok na city diváka, film u mňa zafungoval. Dej je síce pomerne jednoduchý avšak aj napriek tomu, že sa tu nájde pár hluchých, nudnejších miest, dokáže udržať pozornosť celý čas. Na začiatku sa stane veľká tragédia a potom sa už všetko od nej odvíja. Na druhú stranu, emotívne to nebolo také vypäté akoby sa dalo čakať, ku koncu sa to síce zlepšilo, ale tiež som z toho nepadol na zadok. V rámci mierneho nadpriemeru však ušlo. Najviac ma oslovil a upútal výborný Mattov výkon a odklon od jeho typickej hereckej pózy. Takého "nadšeného" a s takou mimikou som ho ešte nevidel :). 75/100(9.4.2014)

• Psema

Schematický sportovní vývar, který na jedné straně přetéká patosem a umělými emocemi a na druhé postrádá dobře napsané postavy, tempo i herecké výkony (McConaugheyho a Foxe zabít!). Když se pronášel už asi osmý srdceryvný proslov, zvolávalo se obligátní "We are Marshall" a McG vykrádal další a další žánrové souputníky, měl jsem co dělat, abych si facepalmem neomlátil čelo a zároveň si neroztrhnul bránici. Úděsné a ke všemu i smrtelně nudné!(10.8.2011)

Som nesmierne potešený. Príliš som na film nevsádzal a teraz som príjemne prekvapený a to hlavne Matthewom McConaugheyom, ktorý si u mňa o triedu polepšil. McG spracoval dobrý a silný príbeh do dvoch krásnych hodín. Režijne zvládnuté nadpriemerne, čo si cením pretože očakávania na Terminator Salvation sú veľké a teraz v neho verím. Vizuálne pôsobivé, herecky nadpriemerné aj mimo Matthewa. Atmosféra silná, kamera strih a hudba dobrá. Našťastie tu vyznie všetko dosť reálne narozdiel od iných podobne zameraných filmov, teda hlavne čo sa týka športových výkonov a výsledkov. Teda nekoná sa žiaden Góóól ! , ale reálny a pravdivý príbeh. Rád si film pozriem znova a odporúčam. 75%(18.1.2009)

• shyster

Víc než polovinu děje všichni chodí jen okolo a vzpomínají na všechny ty hráče, co zemřeli v letadle. Příběh se nikam nehne a když nakonci tým složený z průměrných hráčů vyhraje jediný zápas v sezóně a McG nám to poddává jako kdyby vyhráli samotný Superbowl, tak to jsem se od srdce zasmál. I mezi ostatními filmy o americkém fotbale je to jen šedý podprůměr.(18.9.2009)

Veľmi pekný film a pocta jednému športovému klubu. O to viac prekvapí, že tento nonstop doják je dielom tvorcu videoklipových nonbrain akčných dobrodružstiev troch hlúpučkých anjelikov.(21.1.2008)