Návrat na vrchol

We Are Marshall

Návrat na vrchol

Drama / Sportovní

USA, 2006, 125 min

Tak teď mám tak trochu problém v tom, že nevím úplně přesně, co nového napsat. Víte, když jeden den vidíte film o americkém fotbalu podle skutečných událostí, a další den vidíte další film o americkém fotbalu podle skutečných událostí, tak už člověk neví, co má napsat, aby se náhodou neopakoval. A to je přesně můj případ. Jen den před tímto filmem jsem viděl film Gang v útoku, který je velice podobný s tímto filmem. Ale nejhorší je, že jsou si velice podobné i v kvalitě, tedy alespoň podle mého názoru. Ale tak zkusím něco k filmu "Návrat na vrchol" napsat. Jedná se rozhodně o zajímavý film, na jehož začátku je herecké neštěstí, při kterém zemřou téměř všichni hráči amerického fotbalu na Marshallově univerzitě. Přežije jen několik málo hráčů, kteří do letadla z různých důvodů nenastoupili (kvůli zranění, kvůli náhodě, nebo kvůli zaspání). A právě od těchto hráčů vzejde popud, aby se znovu sestavil tým a hrál se zde znovu americký fotbal. Jak už zde někteří komentující naznačili, sportovní filmy jsou téměř všechny o jednom a tom samém. A tady je informace, jak film skončí, už v samotném názvu filmu, takže netřeba být během filmu nikterak nervózní, jak to celé skončí. Tady záleží už vlastně jen na scénáristově peru, jak příběh dokáže zpracovat, na režisérově umu, jak film dokáže převést na plátno, a na hercích a jejich ztvárnění a uchopení jednotlivých postav. Všechno se zde docela perfektně povedlo a já nemám důvod k nějaké větší nespokojenosti. Scénárista, režisér i herci se se svými úkoly popasovali dobře a výsledkem je koukatelný film, který dokáže zaujmout, ale ze kterého jsem rozhodně nebyl nějak u vytržení. Takže jsou z toho solidní čtyři hvězdičky.(14.12.2008)

Dobře zvolení herci a sem tam i nápaditá režie, taková americká sportovní klasika. Jako plus beru fakt, že jsem se nenudil a chvilkama jsem někde uvnitř opravdu fandil. Lepší tři. 60%(28.12.2011)

Překvapivě dost kvalitní drama natočené podle skutečné události. Je sice pravda, že je film plný klišé ale má velice dobré herce a za celé dvě hodiny jsem se nenudil. A to je hlavní. Ale je to jeden z těch filmů, které stačí vidět jednou.(20.1.2008)

We are? MARSHALL!!! Příjemné překvapení(24.1.2008)

Velice sympatický film. Bláznivé způsoby McConaugheya jako nového trenéra Marshalls, které pomáhají celému městečku se postavit znovu na nohy po tragickém incidentu. Jako asistenta Foxe (Jacka z lostů) uvidíme v smutnější roli, která se nemůže vypořádat s katastrofou, a cokoliv se děje ve městě to spojuje se vzpomínkami, které následovali před havárií. Je úplně věrohodný jako všichni ostatní, děkan, president Dedmon, Annie Cantrell jako snoubenka jeho syna, stejně tak i pozůstalí 4 hráči. A konec konců, nejtěžší zkouškou je pro ně postavit se znova a znova na hřiště, dokaď nezačnou vyhrávat a tím dát hold všem pozůstalím i mrtvým z týmu a fans marshalls. Nejde tu jen o vítězství.(30.11.2007)