Ledově ostří

Blades of Glory

Ľadovo ostrí

Komedie / Sportovní

USA, 2007, 93 min

Will Ferrell jede a jeho jméno začíná být opravdový pojem a záruka legrace, jenže Jon Heder už mi tak sympatický není, zatímco za každou Ferrellovou grimasou cítim, že je komikem z celého srdce a pobaví mě klidně i jenom tím, jak se předvádí, tak u Hedera bych věřil, že se retardovaně tváří snad i v reálu :) Jako komediální duo jim to však klape dobře, bohužel o to víc mě mrzí, že film přišel pouze s minimem POŘÁDNÝCH vtípků (boob handshake), na které by se dalo vzpomínat i déle, než jen pár dní. Když už se film drží klasicky stupidního scénáře o sportovním vzestupu/pádu (což samozřejmě vůbec nevyčítám, neboť je to pro tento styl komedií typické), tak mohl atakovat mou bránici trochu víc. Dodnes vzpomínám na některé kousky z Old School, Wedding Crashers, či na famózní výkon Jacka Blacka v School of Rock, ovšem Blades of Glory byla "jen" středně nadprůměrná, pohodovka, takže musím zůstat na pohodových třech hvězdičkách. 6/10(25.4.2008)

Parodie, všudypřítomné narážky, nadsázka a spousta "odborné" srandy navíc pro lidi, kteří se v krasobruslení trochu vyznají. Tahle taškařice není geniální, není nijak zvlášť technicky ani formálně výborná (scénář samozřejmě splňuje všechna klišé o pádu a vzestupu sportovců), ale je hrozně moc zábavná a trhlá, Will Ferrell i Jon Heder jsou skvělí a švihlí a to, co tady zaujme nejvíc jsou propracované detaily, ukryté vtipy a parádní krasobruslařské sestavy. Jednoduchý příběh je mi ukradený, jeho stupiditu tvůrci dokázali využít ve svůj prospěch a servírují nám tak nenáročnou, ale přitom svým způsobem chytrou zábavu.(16.9.2007)

Najskôr som čakal nejakú lacnú komédiu o dvoch homosexuáloch a nejak som ani nemal chuť to pozerať. Potom som zistil, že tí dvaja sú hetero a že to ešte môže byť sranda. V podstate je to paródia na Ľadové ostrie a musím povedať, že celkom podarená :)(7.2.2010)

Ohromná zábava, komedie jak se patří. Silné 4 hvězdičky...(20.7.2009)

Will Ferell a Jon Heder si svojimi ladnými skokmi a u mňa vybojovali rozhodne zlatú a zaslúženú priečku v súťaži hetero mužsko-mužských párov:)(21.4.2008)