poster

Ledově ostří

 • USA

  Blades of Glory

 • Slovensko

  Ľadovo ostrí

 • Velká Británie

  Blades of Glory

Komedie / Sportovní

USA, 2007, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  **

  Soundtrack Theodore Shapiro: 1. Blades of Glory _ Bo Bice ,2. The Stroke _ Billy Squier ,3. Good Vibrations _ Marky Mark & The Funky Bunch ,4. Hot Blooded _ Foreigner ,5. Dance Sucka _ T. Ray ,6. Rock You Like A Hurricane _ Scorpions ,7. Let's Get It On _ Marvin Gaye ,8. Olympiad _ Fredrick Fennell & The Cleveland Symphonic Winds ,9. Slice and Dice _ Theodore Shapiro ,10. Snow Cones _ Theodore Shapiro ,11. Blades Of Glory _ Theodore Shapiro ,12. Xanadu _ Olivia Newton-John ,(19.5.2011)

 • Xmilden
  ***

  Úvod dětského představení nemá sebemenší chybičku, když Will Ferrell vítá děti větou. "Hey, little forest creatures. None of you sons-of-bitches try to be heroes. You hear me?" To se člověk málem zvalí smíchy. Později se sranda trošku vytrácí a čeká nás klasický sportovní příběh. Potěší motiv Flash Gordon při závěrečné jízdě. Celkově určitě slušnej Will.(21.5.2013)

 • Matty
  ****

  Čtveřice scénáristů využila notoricky známého schématu „komedie o cestě za vítězstvím“ a jako sport si vybrali poměrně atraktivní krasobruslení. Je směšně snadné odhadnout, jakými zákrutami se bude děj ubírat, jaká figurka splní jaký účel a pokud tento film není (a snad nebude) pouze další zaprášenou hloupostí v regálech videopůjčoven, pak především zásluhou titulního dua. Komediální talent Willa Ferrella nezná hranic, existovali-li by nějaké, stejně by je zbořil. Jeho kreace bohémského bruslaře, závisláka na sexu, překonává vše, co dosud předvedl. A myslím to, jakožto divák znalý Zprávaře i Horší už to nebude, zcela vážně. Nejen, že potvrdil pozici současné komediální jedničky (sorry, Bene), on už se pomalu přibližuje k pomyslnému Olympu všech komiků, kdy každé z jeho gest, každý posunek, každý úšklebek, vyvolává smích. Navíc má odvahu (a podmínky) pro to, aby mohl zajít ještě dál než takový Peter Sellers či Rowan Atkinson. Nikoliv jenom nadhazovačem vtipů, ale vcelku důstojným parťákem je mu Jon Heder. Blonďatou kšticí a dívčími rysy dotváří kontrastnost dvojice a předvádí, že jeho možnosti nejsou limitovány rolemi trapně vtipných blbečků. Nevím, nakolik byli při natáčení využívání kaskadéři, ale alespoň základní pohyby na ledě herci zvládat museli, škoda tedy toho skromného množství jejich krasobruslařských kreací. Režie dvojice debutantů není vůbec špatná, vtipy dokáží správně vystupňovat (úvodní souboj), akční scény nejsou pouhými pokusy o ně a film má (i díky velice střídmé délce) úžasný spád. Ač se komedie „rat packu“ vyznačují podobnou mírou imbecility jako jiné americké počiny tohoto žánru, zdánlivou hloupost dokáži využít plně ve svůj prospěch a vždy jako bonus pro znalejší diváky obsahují také fůru skrytých vtípků. V tomto případě si na své přijdou především milovníci krasobruslení, kterým jistě neuniknou camea skutečných krasobruslařů (není Sasha Cohen jako Sacha Baron Cohen), nebo odkazy na jiné filmy s krasobruslařskou tématikou (na oba dva). Množství vtipů pro „neznalce“, včetně těch opravdu kvalitních (maskot, kanadský národní symbol, a šíp v jeho hlavě), však také lehce překonává standard. Jasné tři, ale s mou slabostí pro Willa Ferrella musím malinko nadhodnotit. 75%(14.7.2007)

 • tron
  ****

  „Noc je pre mňa temný čas.“ – „Noc je temná pre každého.“ – „Nie pre ľudí na Aljaške a majiteľov okuliarov na nočné videnie, kokot.“ Jon Heder je ten mladý blázon, čo hral v NAPOLEON DYNAMIT. Willa Ferrella myslím predstavovať bližšie netreba; jeho korenisté podporné roličky (STARSKY A HUTCH, AKO ULOVIŤ DRUŽIČKU) sa stali povestnými. Preto keď sa títo dvaja vrhli na spoločný film, ťažko sme mohli čakať niečo normálne. Hoci má výsledok k dokonalosti ZOOLANDERA a HLÁSATEĽA ďaleko, treba povedať, že v tomto prípade netreba brať hodnotenia 60% (a menej) za smerodajné - ak viete čo je Frat Pack, máte v láske bizarný humor (silácke dialógy, kuriózne postavičky, fyzická extravagancia) a oboch pánov, prídete si na svoje. Komédie z dielne Frat Pack (čisto technicky, ĽADOVO OSTRÝCH môžeme za „čistý" Frat Pack s čistým svedomím pokladať LEN kvôli produkcii Bena Stillera a pôvabnej roličke Lukea Wilsona ako veľmi trpezlivého šéfa skupiny „Posadnutí sexom“) sú veľkým požehnaním americkej komédie. Snímka ma strhla niekoľkými ťažko zabudnuteľnými scénami (odseknutie hlavy, Ferrellove hnusné chlpaté biele tučné brucho a hnusné biele chlpaté tučné stehná). Na rozdiel od mnohých iných Frat Pack filmov mi teraz pripadali prekvapivo slabé podporné roličky (tréner, konkurenčný zmiešaný pár, láska), čo je škoda, ale kašľať na to. Samostatnou kapitolou sú brutálne hlášky („...a odišiel som na jediné miesto sveta, kde to boli ochotní vyskúšať.“ Hrobová chvíľa vynervovaného ticha. „Do Severnej Kórei.“) a dialógy („Neviem, čo je na tom čudné.“ – „Podľa mňa komplet všetko.“).(9.2.2008)

 • nunka
  ****

  Will Ferell a Jon Heder si svojimi ladnými skokmi a u mňa vybojovali rozhodne zlatú a zaslúženú priečku v súťaži hetero mužsko-mužských párov:)(21.4.2008)

 • - Podle vlajek vztyčených při ceremoniálu by se na medailových pozicích umístili USA, Severní Korea a Švédsko. Švédsko nezískalo medaili v mužích-jednotlivcích od roku 1929 a Severní Korea dokonce nikdy. (Bajda)

 • - Ve filmu se osobně objevili mimo jiné tito krasobruslaři: Sasha Cohen (stříbro na ZOH 2006), Peggy Fleming (zlato na ZOH 1968), Brian Boitano (zlato na ZOH 1988), Nancy Kerrigan (stříbro na ZOH 1994), Dorothy Hamill (zlato na ZOH 1976), Jamie Saleo a David Pelletier (zlato na ZOH 2002, společně s ruským párem Běrežná, Sicharulidze). (melica)

 • - Will Arnett a Amy Poehler, ktorí hrajú súrodencov, sú v reálnom živote manželia. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace