Horší už to nebude

Stranger Than Fiction

Horšie to už nebude

Komedie / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 2006, 113 min

Svěží, trefná a inspirující komedie pro inteligentního diváka. Spousta skvělých nápadů, roztomilé momenty, které známe ze života, ale ve filmu jsme je neviděli. Ferrellovo seriózní herectví je snad až příliš minimalistické, parádně ho ovšem doplňují excentričtí Gyllenhaal a Hoffman. Doporučuji vzít si sebou do kina nějakou tu sušenku s lahodnou čokoládovou polevou. :-)(26.3.2007)

Milé, vtipné, dojemné, potěšující. Každopádně originální počin každým coulem se skvělým scénářem, režií a vynikajícími herci. Snad jen ten konec není zrovna jeden z nejlepších.....ale ne, stačí že je dobrý. O to jde. ;o)(1.3.2007)

Rozmýšlela jsem se mezi 4mi a 5ti hvězdičkami, jenže jsem nakonec prostě musela dát nejvyšší počet. Tohle je tolik výjimečný a originální film, že kdybych mu dala 4, znamenalo by to, že mi tam chybělo ještě dost .. a to bych lhala. Herecké obsazení bylo bravurní - Ferrell mě baví čím dál víc, jeho citlivý projev, jenž opravdu působil jako by byl tím největším looserem na světě bez toho, aby přehrával a působil dementně jak tomu u jiných jeho rolí bývá, byl kouzelný. Maggie byla opět překrásná a její tulení se, úsměvy a vášeň film zpestřily tak, že líp by to nešlo. Dustin působil šarmantně, inteligentně, jeho role byla výborná. Queen tentokrát upustila od velkého humoru a byla za dámu, dámu, která mě velmi okouzlila .. a Emma? Zbytečné cokoli psát, vyřážela mi dech ..(26.11.2008)

Skvostné.. to balancování mezi komedií a tragédií je vskutku dokonalé... stejně jako herecké výkony všech zúčastněných. Víc takových filmů.(7.4.2007)

Nejsem takový pedant jako Harold Crick. Zuby zprava doleva si totiž čistím pouze 24x, zhora dolů jen 12x, čas si srovnávám dle atomových hodin pouze jednou za dvacet minut a na záchodě pokládám kabel denně od 6:32 h do 6:38 h. Více svobody si snad člověk ani nemůže dát, ale kdyby mi najednou neznámý ženský hlas v hlavě začal komentovat to, co dělám, tak bych si ho z ní rychle vystřelil. Haroldovi se však zrovna nehodilo umřít a tak se vydal hledat majitelku hlasu. To je dobře, protože vtipné momenty se přitom dokonale mísily s těmi zajímavými a nálada snímku mně hrozně příjemně hladila po mé již dávno neexistující bujné kštici. Málokterý snímek ve mně dokázal vyvolat tolik emocí a musím varovat před tím, že každé další zhlédnutí, při kterém již nemusím sledovat děj, se mi zarývá do srdce ještě hlouběji. Takže, Harolde, dej si čerstvou sušenku, zabrnkej na kytaru a ukaž té vzpurné pekařce v posteli, jak se ... správně vyplňuje daňové přiznání.(4.10.2013)

• - Všechny postavy ve filmu nesou příjmení slavných matematiků. (Kulmon)

• - Když Harold říká, že 67krát 453 je 30 351, je to správně. Jeho oprava na 31 305 je mylná. (Kulmon)

• - Kroneckerova autobusová linka je odkaz na německého matematika Leopolda Kroneckera, autora výroku: „Bůh vytvořil přirozená čísla, vše ostatní už je výtvorem člověka.“ (profhubert)