Horší už to nebude

Stranger Than Fiction

Horšie to už nebude

Komedie / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 2006, 113 min

„Každý občas rozmýšľa o skoku zo strechy.“ – „Ja teda rozhodne o skoku zo strechy nerozmýšľam.“ 24 hodín som rozmýšľal, či dám zaslúženejších 80% alebo „len“ 60%. I za prehnanú dĺžku musím ale dať 60. Nie, nie je to len o dĺžke – tá zápletka je na môj vkus príliš odvážna a mal som pocit, že mi niekto robí dieru do hlavy. Čo s tým dočerta mali hodinky, ako je možné, že počul hlas a žil ako „reálny človek“ a zároveň bol literárnou postavou? Nie, vôbec som to nepochopil: ku cti tvorcov ale slúži fakt, že tieto otázky SCHVÁLNE ignorujú, čo je vlastne milé a fajn. Každopádne, je to čertovsky originálne a hravé, väčšinu času ma to bavilo, Will Ferrell zasa super, Maggie Gyllenhaalová detto. Som v podstate príjemne zaskočený, „len“ neviem, čo si o tom mám myslieť.(28.5.2011)

V první polovině zábavný, v druhé dojemný snímek o muži ovládaném "vyšší" silou. Nic proti, je to vydařené, herecky skvělé, ale se scénářem mám problém, jelikož mi tam zkrátka pořád něco hapruje. A závěr byl vyloženě zklamáním. 7/10(7.3.2007)

Geniálne bizarné, bizarne geniálne, jednoducho "kaufmanovsky" ujeté a s nadhladom natocena "romanca" k zivotu a tych prapodivne krasnych veci v nom. S nadhladom a ironiou, ktora dojima a berie dych v svojej odzbrojujucej lahkosti a srdecnosti zaroven. Osobne jedno z najprijemnejsich prekvapeni nielen tohto roka.(26.2.2007)

Sice v závěru možná trochu přeslazené a místy ne úplně vydrhnutý všechen potenciál (nejen námětu, ale i toho, jak geniálně jej ansámbl v některých scénách rozvíjí), přesto další hezký odstín talentu Marca Forstera. Je radost sledovat filmaře s fantazií.(12.3.2007)

Od komedie s Willem Ferrellem v hlavní roli jsem čekal něco úplně jinýho. Chtěl jsem se podívat zase na nějakou "pošahanou" komedii, u který se dá vypnout mozek. Ze začátku jsem z toho byl trochu zmatenej a pořád jsem čekal, kdy začne Will Ferrell dělat nějaký magořiny a ono pořád nic. Pak se tam objevila Queen Latifah a já myslel, že to snad radši vypnu. Naštěstí jsem to nevypnul a on se z toho postupně vyklubal opravdu zajímavej film, kterej mě chytnul a nepustil až do konce. Jinak všechny ty piktogramy a popisky na začátku mi připomínaly videoklip Röyksopp - Remind me.(18.1.2010)

• - Emma Thompson kouří cigarety značky American Spirits. (HellFire)

• - Ve scéně, kde profesor Hilbert mluví s Haroldem ve své třídě, jsou na tabuli v pozadí napsány jména čtyř postav z románu "Alexandrijský kvartet" od Lawrence Durrella. (profhubert)

• - Harold nosí upravené hodinky Timex Men's Watch #T56371 - Ironman Triathlon 42 Lap Combo Dual Tech. (HellFire)