Burani z Beverly Hills

Keď vám v Beverly Hills trčí slama z topánok

Komedie / Rodinný

USA, 1993, 92 min

• WANDRWALL

Burani žijí všude. Nejen v Beverly Hills. Jen jsou všude trošičku odlišní, ale výsledně je to totéž. Pro film jsou dobrou látkou, záleží jen na umu tvůrce jak je podá. Tady se to moc nepovedlo. Je to běžný film o buranech.(8.9.2010)

• Dudek

Mnohem lepší než jsem doufal. Co také čekat od buranské komedie, že? Kdo čekal inteligentní humor vystavěný zejména na konfrontaci dvou odlišných kultur bude asi zklamán. kdo znechuceně očekával příval fekálního humoru, bude příjemně překvapen. Jak už jsem psal, tenhle film mohl být mnohem horší, jakožto buranská komedie totiž stojí ve středu pomyslného žebříčku. Ovšem jako film je to už horší. Ošunťělý děj, špatný scénář a nevýrazná režie. Trapné, to rozhodně, ale k odpadu to má celkem daleko.(8.12.2007)

• Terva

Proč je to natočené? Aby to nedostalo odpad.(16.10.2013)

• RHK

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(31.7.2010)

• ripo

Štýlovo podobné ako "Slunce, seno a .... " . Prízemný, primitívny humor a trápne celkové vyznenie ....(21.8.2004)

• - Buddy Ebsen, který zde ztvárnil Barnabyho Jonese, hrál 9 let hlavní postavu Jeda Clampetta v původním seriálu The Beverly Hillbillies (1962), podle kterého tento film vznik. Potom hrál dalších 7 let hlavní roli v seriálu Barnaby Jones (1973). (HappySmile)

• - Jméno domova důchodců "Los Viejos", kde je držena babička jako rukojmí, je španělský výraz pro "staří lidé". (HappySmile)