Populace 436

Gavin Polone

Gabriel Wrye

Kostýmy:

Meg McMillan

Vítejte v Rockwell Falls. Počet obyvatel 436. Sice je tu nulová zločinnost, ale vládne zde podivný doktor, šerif, starosta a vůbec všichni jsou zde divní a hlavně populace nesmí překročit zmíněné číslo 436. Jinak je s vámi amen. A do tohohle zapadákova zavítá v rámci rutinní revize sčítací komisař Steve Kady v podání Jeremyho Sista, který netuší, že zanedlouho bude muset bojovat o holý život s bandou náboženských fanatiků. Marně jsem čekal celou dobu na uspokojivé vysvětlení, proč tak striktně je dbáno, aby se nepřekročil populační limit, ale dočkal jsem se spíše nesmyslné odpovědi a rovněž dobrá hororová atmosféra si zde rozmyslela svou účast. Ale zase bych křivdil tomuhle filmu, kdybych tvrdil, že se zde nevyskytují zajímavé a napínavé okamžiky, ale ty se dostavují až v druhé polovině spolu s působivým závěrem, který je vzhledem k předešlému dění i poměrně logickým vyústěním předešlých dramatických událostí. Nejzajímavější je ovšem účast frontmana kapely Limp Bizkit Freda Dursta, který si zde zahrál spravedlivého strážce zákona. Celé se to dá shrnout, že to není špatný film, ale hororové atmosféry se dočkáme až v druhé půlce. Do té doby divák musí překousnout nezáživnou porci keců neboli špatných dialogů a méně propracovanou myšlenku o počtu obyvatelstva. Připomnělo mně to snímek "Rituál" s Nicolasem Cagem. Film by asi lépe obstál jako epizoda z nějakého mystery seriálu, než jako plnohodnotný celovečerní film.(3.12.2009)

Kto je Fred Durst som ani nevedela, kým som sa nepozrela na IMDb, mojím favoritom je Jeremy Sisto, ktorý je síce v pozadí Hollywoodu, ale je to veľmi slušný herec. Tento film je neprekvapivá, ale aj tak napínavá a príjemná oddychovka.(13.6.2006)

Wau, musím uznat, že jsem byl celkově překvapen pointou a příběhem, nečekal jsem, že by mě to mohlo až tak bavit. Film není moc horor, spíše kvalitně odvyprávěný thriller, který nešetří skvělými postavami, dialogy a zvraty. Pokud se Vám líbí vidláci, divní lidi a mysteriózní místečka, je tento film právě pro Vás.(6.3.2014)

Těšila jsem se na řádně šitózní skoroodpádek, u kterého kvalitně pocvičím mimické svaly a rozhýbu bránici... Jsem zklamána, protože se z filmu vyklubala průměrná epizoda "Krajních mezí", na kterou se mi vůbec nedaří vymyslet dehonestující komentář. Kdyby "Populace 436" měla vyšší rozpočet, lepší obsazením a překopaný scénář, mohla mít zaděláno na dost slušný mysteriózní thriller... kdyby byly v řiti ryby, nebylo by rybníka, sáhli bysme mezi půlky a vytáhli kapříka! Mezi lacinými béčky se tenhle film může prsit docela dobrou atmosférou, hereckými výkony, co neurazí (většinou) a povedeným zakončením. Dojem sráží občas škytající logika + absentující gradace děje (mdlé tempo, díky kterému jsem si někdy v polovině dala 20). Zase jednou váhám mezi dvěma a třemi cípatými. Budu hodná, však já si to vynahradím u jiného filmu: 51%(8.11.2011)

• Shit

Abych pravdu řek, tak sem čekal trochu víc. Téma neni nic novýho a proto zamrzí, že se MacLaren nepokusil o nějaký oživení, v podstatě to je celkem nuda, vzpomínám si jen na pár lehce napínavých scén, ale fakt jen lehce a bohužel na žádný originální smrti, ono tam vlastně ani moc mrtvol nebylo. Jediný kvůli čemu jsem aspoň trochu rád, že jsem to viděl, je pěknej konec, jinak kde nic tu nic(29.5.2007)