Populace 436

Gavin Polone

Gabriel Wrye

Kostýmy:

Meg McMillan

Vítejte v Rockwell Falls. Počet obyvatel 436. Sice je tu nulová zločinnost, ale vládne zde podivný doktor, šerif, starosta a vůbec všichni jsou zde divní a hlavně populace nesmí překročit zmíněné číslo 436. Jinak je s vámi amen. A do tohohle zapadákova zavítá v rámci rutinní revize sčítací komisař Steve Kady v podání Jeremyho Sista, který netuší, že zanedlouho bude muset bojovat o holý život s bandou náboženských fanatiků. Marně jsem čekal celou dobu na uspokojivé vysvětlení, proč tak striktně je dbáno, aby se nepřekročil populační limit, ale dočkal jsem se spíše nesmyslné odpovědi a rovněž dobrá hororová atmosféra si zde rozmyslela svou účast. Ale zase bych křivdil tomuhle filmu, kdybych tvrdil, že se zde nevyskytují zajímavé a napínavé okamžiky, ale ty se dostavují až v druhé polovině spolu s působivým závěrem, který je vzhledem k předešlému dění i poměrně logickým vyústěním předešlých dramatických událostí. Nejzajímavější je ovšem účast frontmana kapely Limp Bizkit Freda Dursta, který si zde zahrál spravedlivého strážce zákona. Celé se to dá shrnout, že to není špatný film, ale hororové atmosféry se dočkáme až v druhé půlce. Do té doby divák musí překousnout nezáživnou porci keců neboli špatných dialogů a méně propracovanou myšlenku o počtu obyvatelstva. Připomnělo mně to snímek "Rituál" s Nicolasem Cagem. Film by asi lépe obstál jako epizoda z nějakého mystery seriálu, než jako plnohodnotný celovečerní film.(3.12.2009)

Podařený thriller s mírnými prvky hororu, který si na nic nehraje a jenž staví na atmosféře a postupném odkrývání tajemství. A po odkrytí indicií samozřejmě přechází do napětí díky snaze hlavního hrdiny uniknout "prokletí".(28.12.2014)

Nie moc nápaditý horor, ktorý pomerne dobre pracuje s omletou témou prekliateho mestečka. Napriek určitej plochosti a epozidickosti to má "kingovskú" atmosféru...(19.10.2007)

• Shit

Abych pravdu řek, tak sem čekal trochu víc. Téma neni nic novýho a proto zamrzí, že se MacLaren nepokusil o nějaký oživení, v podstatě to je celkem nuda, vzpomínám si jen na pár lehce napínavých scén, ale fakt jen lehce a bohužel na žádný originální smrti, ono tam vlastně ani moc mrtvol nebylo. Jediný kvůli čemu jsem aspoň trochu rád, že jsem to viděl, je pěknej konec, jinak kde nic tu nic(29.5.2007)

• Pepinec

Ta jedna chudá hvězdička je za hudbu, která navozovala napjetí velice umně a efektivně. Leč zcela zbytečně, protože nic dramatického za celou hodinu a půl na obrazovku nedorazilo. Buď se to ztratio mezi výsledným filmem a scénářem během natáčení anebo někde mezi oním scénářem a něčí touhou vymyslet napínavý thriller.(12.2.2011)