poster

Populace 436

 • Kanada

  Population 436

 • slovenský

  Populácia 436

Horor / Thriller

Kanada / USA, 2006, 89 min

Kamera:

Thomas Burstyn

Hudba:

Glenn Buhr

Producenti:

Gavin Polone

Střih:

Gabriel Wrye

Scénografie:

Andrew Deskin

Kostýmy:

Meg McMillan
(další profese)
 • Vyrida
  **

  Pro mě tedy v celkovém součtu nic moc zajímavý a poměrně i proto nudný thriller. Mému bystrému oku však neuniklo, že někteří diváci mají nutkání Population 436 porovnávat s filmem The Village, což já osobně takhle posloužit bohužel nemohu, protože jsem jednoduše ještě neměl příležitost tento snímek zhlédnout, ale v nejbližší době to plánuji napravit. Kdybych měl přeci jen srovnávat tak bych se asi nejvíce přiklonil k The Wicker Man, pač hodně podobně vlízavou roli Nicolase Cageho sehrál Jeremy Sisto a spolu s Fredem Durstym patří k nejlepším hercům. Hlavním stavebním problémem vidím první polovinu filmu, ve které se vážne nic moc zajímavého nestane a ani ta nuceně přiložena milostná scéna nemá potřebné parametry na úspěch. Pak však zničeho nic nastane zvrat, který začne směřovat ultrarychlostí blesku k úžasnému vyvrcholení ( nebo to jsem si alespoň původně myslel ). Hádate správně, má tušení se ukázala býti chybná, protože ten kdo dával během sledování minimálně stejně pozor jako já si závěrečnou pasáž umí doplnit bez problému sám. Dále nevím proč, ale neuvěřitelně mě iritovala hudba a pokaždé když začaly housle vrzat tu samou melodii dokola, měl jsem sto chutí film přetočit dopředu, nebo kompletně vypnout a to není dobře. Jak jsem už napsal výše, základní princip filmu zůstal zahalen tajemstvím a k průměrnému hodnocení tomu chybělo pár napínavých scén navrch. Proto hodnotím dvěmi frčky a s lepší vidinou do budoucna k filmu The Village.(30.10.2010)

 • tron
  ***

  „Neboj sa, nevedel strieľať.“ – „Na takú malú vzdialenosť ani nemusel.“ Cítiť z toho Kinga a Lovecrafta a razí z toho príjemná hororová atmosféra, čomu určite dopomohlo fajn herecké obsadenie (Jeremy Sisto z PACHU KRVI je v kladnej úlohe sympatický a to stačí) a pohodová výprava parádneho amerického mestečka, zovretého lesmi, kde sa snáď už desaťročia nestal zločin... a nepribudol ani neubudol ANI JEDEN obyvateľ... čo je, ako iste sami uznáte, čudné. Keď to počas bežnej niekoľkodennej akcie zistí „sčítač ľudu“, prichádzajúci do mestečka, začne po zvláštnej záhade pátrať... ale radšej nemal. Samotné odpovede už nie sú také zaujímavé, ako otázky, ale scenár mi pripadal (v rámci možností) inteligentný, detto konanie postáv, psychológia či dialógy. Nie je to žiadny zázrak, ale ani béčko.(28.5.2011)

 • JAn
  ****

  Nenápadný, ale za to velice příjemný mix Shyamalanovi The Village a Carpenterovy vize Village of the Damned.(16.6.2009)

 • petero
  **

  Mestečko Rockwell Falls. Populácia 436. Ak sa niekto narodí, niekto musí zomrieť! Prečo? Lebo si to v roku 1860 zaumienil nejaký debil, lebo keď malo vtedy mestečko 436 obyvateľov tak sa mu darilo najlepšie a tak by to malo ostať. Neviem či som iba ja taký idiot a zdá sa mi to kurevsky pritiahnuté ... Keby to ostalo v rovine mystery ako je začiatok alebo koniec tak to beriem, ale takto, sorry. Rockwell Falls - mestečko šialencov. Ale Fred Durst podal slušný výkon.(22.7.2006)

 • Dever
  ***

  // Production Companies: Pariah //(15.5.2011)

 • - Ve scéně, kdy šerif (Jeremy Sisto) přijede ke sčítacímu komisaři, zaparkuje auto přímo před jeho vozidlem. Když se však po chvíli vrací k autu, stojí o několik metrů dál. (Lumberjack)

 • - Pri večeri u rodiny Lovettovcov si Courtney (Charlotte Sullivan) predtým, ako vstane, s tanierom v ruke prehrabne vlasy, ktoré si upraví za ucho. Po strihu vstáva s tanierom v ruke a vlasy má opäť normálne spustené. (Lukoh)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace