Dramatická kritika chování velkých společností v průmyslu rychlého občerstvení vypráví příběh, jímž se prolínají tři základní dějové linie. V první jde o ilegální přistěhovalce do USA pracující v masném velkozávodu. Další je o vysokoškolské studentce pracující jako brigádnice v rychlém občerstvení a koketující s aktivismem. A poslední nás zavede doprostřed vyšetřování správy podniku. Don Henderson (Greg Kinnear) je marketingovým vedoucím řetězce Mickey's Fast Food Restaurant a má obrovský problém. Kontaminované maso se nějak dostává do karbanátků potřebných pro výrobu jejich nejoblíbenějších hamburgerů Big One. Aby zjistil jak, vypraví se ze svého útulného hnízdečka v jižní Kalifornii do příbytků středoamerických dělníků obsluhujících jejich masné závody a objevuje tam skutečný "rychloobčerstvovací národ" konzumentů, kteří si sami vůbec neuvědomují, že to oni jsou konzumováni průmyslem lačnícím po čerstvém mase a výdělku. (oficiální text distributora)

majxik

Docela rozporuplný snímek, jedna má čast by mu nejraději dala 4 hvezdičky a druhá říka že jedna je moc... No ale když si to sesumíruju na papír, tak se zde objevila lákavá tématika Fast Foodu a co v nich lidi jedí, k tomu tématika velikých korporací která "malé" lidi poměrně zajímá, a to došperkováno k práci ilegalních přistěhovalců a zacházení s nimi. Na druhé straně je tento snímek místy utahaný až běda. Dojem i kazí některé obsazení herců, kteří sice odvádějí dobrou práci, ale bohužel se sem nehodí. ()

slunicko2

Agitační výkřik do tmy. 1) Film chce obsáhnout vše najednou - chování fastfoodových řetězců v honbě za ziskem, nehumánní "výrobu" hovězího masa, osudy mexických ilegálních gastarbeiterů i ekologické aspekty. Výsledkem je všechno a nic. Naštěstí si tvůrci odpustili milostnou linii, to by pak bylo úplně k nekoukání. 2) Nejvíce mě dostala mladá ekologcká aktivistka, která říká krávě, co se nechce hnout z ohrádky: Don´t you want to be free? Ovšem i tito bláhoví aktivisté se umí poučit: I think our major learning was cows are pretty stupid. 3) Film sám za moc nestojí, ale za jeho společenský apel přidávám jednu hvězdičku. ()

Superpero

Já se u toho nenudil. Přiznávám, že třeba linie studentky co dělá v mekáči je úplně zbytečná a Ethan Hawke tam čtvrt hodiny oxiduje, jen protože je jeho hlava známá. Ovšem hlavní linie s hovnama v hamburgerech mi přišla zajímavá a herecké hvězdy mi tam fakt nevadily, naopak. Ale jak zde píše choze, hambáče jsem žral a žrát budu. 70% ()

Makky

Filmy s kontroverznou problematikou majú u mňa malé bezvýznamné plus a určite ma zaujímajú a logicky medzi ne patrí aj Fast Food Nation... Na 99% sa podobné veci dejú aj v skutočnosti, no ja s tým nič nenarobím a je mi to (bezohľadne povedané) u riti. Samozrejme mi prišlo ľúto či už tých kráv alebo ľudí pri výrobe, ale aj ľudí, ktorí tie svinstvá jedia. Ale medzi nimi som určite aj ja a zatiaľ som živý a zdravý, takže určite ma to od najbližšej návštevy McDonalda neodradí. A čo sa týka filmu, myslím si, že väčšina známych hercov tu ani nemusela byť (Hawke, Willis...), film by pôsobil asi lepšie. Vo výsledku by som dal 2*, no za Avril (hoci hrala veľký kravský trus) pridávam pol * a beriem do úvahy aj malé bezvýznamné plus :) ()

_DAVE_

Zajimvy namet zabyvajici se Americkou "narodni masinerii" - rychlymi obcerstvenimi. Film celou problematiku popisuje z pohledu Marketingoveho poradce jedne takove firmy, dale pak z pohledu Mexickych uprchliku, kteri byli nuceni pracovat v jedne z tovaren vyrabejici hamburgry. A posledni pohled je z pozice mlade studentky pracujici v jednom z FastFoodu.. Pokud jste naruzivymi konzumenty hamburgeru, doporucuji vychovne shlednuti :-) ()

• Avril Lavigne, která zde v menší roli ztvárnila vegetariánskou aktivistku bojující za osvobození krav, je vegetariánkou i ve skutečnosti. Jednou nicméně uvedla, že by se za vegetariánku nepovažovala, pro případ, že by ji někdo viděl jíst maso. (GreatestFan)
  • Režisér Richard Linklater bol nominovaný na Zlatú palmu na filmovom festivale v Cannes. (Greenpeacak)
  • Ve scéně, kdy se Don Anderson (Greg Kinnear) vydá na služební cestu, jede ve vozidle Ford Explorer 4. generace. Nedlouho poté však vystupuje ze staršího Fordu Explorer 3. generace. V dalším střihu pak lze vidět opět původní auto. (alambert)

Vůz plný zlata

Vůz plný zlata

01.06.2006

Zatímco čeští filmaři stahují své snímky z většiny festivalů na protest proti nepochopitelnému jednání naší vlády, která neodsouhlasila novelu zákona o české kinematografii, v Cannes se tuto neděli… (více)

Prst v chilli gratis

Prst v chilli gratis

21.05.2006

Co byste dělali, kdybyste začali jíst právě čerstvě připravené chilli a náhle v něm objevili článek lidského prstu? Já pravděpodobně zvracel. Tohle se stalo právě před rokem a před půl rokem byli… (více)