Fido

• Japonsko

Zombino

Komedie / Drama / Horor / Romantický

Kanada, 2006, 91 min

Netradiční light zombies komedie, která si dělá prdel ze zombíků tak, že z nich dělá domácí poskoky. Vadila mi laciná hudba, což je ale minoritní problém, jinak jsem se fajn zasmál. Slabučké čtyři dám. 70%(18.3.2014)

• gudaulin

Zombie na mě nepůsobí jako strašáci v hororech a patrně z toho důvodu nefungují ani jako součást komedie. Nejpůsobivější část přišla hned v úvodu, kde instruktážní film o původu zombiácké pohromy a její pacifikace nasadil laťku docela vysoko někde mezi 3 a 4*, jenže s ubíhajícími minutami jsem se čím dál víc nudil a styl humoru mi zkrátka neseděl. Výprava snaživě stylizuje příběh do retrostylu 50. let, zlaté éry konzumu a masové kultury televize. Jenže výsledek televizní produkci konce 50. let tak nějak připomíná. Milý rodinný snímek pro všechny, jenže tak nějak průměrný a i když se snaží cílit na hodně nešvarů od konformismu přes militarismus po maloměšťáctví, klouže to jen po povrchu. Plusem je přítomnost Carrie Ann Moss, které to opravdu sluší, a jako maminka s pistolí v ruce likvidující dětské zombíky nemá chybu. Mimochodem, moje děti se bavily víc než slušně. Dětské publikum, případně ti, kteří zkouknou Fida bez velkých očekávání, zatížení únavou dne, můžou být vcelku spokojeni. Celkový dojem: 45 %.(8.3.2011)

Film o přátelství jednoho zombíka a malého chlapce? Je to neuvěřitelné, ale funguje to. Určitě bych se nebál to pustit dětem.(3.1.2010)

Roztomilá a přitom krásně nekorektní zombie komedie, ze které sice nejsem tak nadšený jako množství jiných uživatelů, ale pobavit mě dokázala. 65%(11.10.2008)

Originální rodinný zombie film s příjemnou retro stylizací.(3.1.2010)