poster

Fido

 • Kanada

  Fido

Komedie / Drama / Horor / Romantický

Kanada, 2006, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  ****

  Scénář: Robert Chomiak, Andrew Currie, Dennis Heaton .. Huá! Už úvod jak z dokumentárního žurnálu okamžitě napoví, že půjde o dosti netypický zombie snímek bez efektního vraždění, ovšem s neskutečnou nadsázkou. Společnost ZomCon je ukázkou toho, že business jde udělat i na vesmírné radioaktivitě, po které se mrtvoly mění ve vrávoravé postavy hledající živé maso. Právě ZomCon našel způsob jak tyto příšerky domestikovat a zapojit do života aneb zavedl nový druh otrokářství. Snímek je zasazen do padesátých let a dá tak vzpomenout na doby, kdy podobně laděných sci-fi/fantasy filmů vznikalo opravdu hodně. Celé vyprávění je pojato jako černá pohádka, kde apatie postav k smrti a vůbec všemu dění okolo budí pošetilý úsměv, jak je to nevážné, přesto pečlivě vymyšlené a zábavné. Podporuje to i hřejivý look maloměsta a zejména vydařené herecké výkony. Carrie-Anne Moss je ještě větší kus než v Matrix, je vidět, že pár let a pár kilo ji vůbec neuškodilo. Billy Connolly jako domácí nemrtvák zvládá tohle herecky omezené vystupování s bravurou, perfektní jsou však i zaujatý Henry Czerny či nedůvěřivý Dylan Baker. Zkrátka, zda máte tohle osvěžující žánrové zaměření rádi a přijmete i skvěle vystavěnou poctu pokleslým snímkům padesátých let, tak si jej bezesporu užijete. Jako že je stylově obří měsíc na noční obloze. 75%.(14.10.2007)

 • Cervenak
  ****

  Fascinuje ma, že práve v takom žánri ako sú "zombie filmy", dokážu tvorcovia predvádzať toľko invencie a radosti z filmárčiny. Keď už si myslíte, že vás po Braindeade či Súmraku mŕtvych nič neprekvapí, príde tento neuveriteľne štýlový, milý film, ktorý by som odporúčal ako dokonalú zábavu pre celú rodinu, keby v ňom nebolo toľko vybuchnutých hláv, ohryzených končatín a mŕtvych detí. Carrie-Anne Moss je v úlohe starostlivej mamičky, ktorá kvôli svojmu synovi kľudne vyprázdni do skautíka celý bubienok svojho revolveru, absolútne očarujúca. A záverečný Fidov šluk z cigarety ma prinútil na konci filmu tlieskať... aj keď som pri tom sedel v kresle doma v obývačke. ;-)(16.1.2008)

 • molotov
  ****

  Originální rodinný zombie film s příjemnou retro stylizací.(3.1.2010)

 • B!shop
  ***

  Tvurci zustali tak trochu na puli cesty. Sice tu mame na kazdym kroku zombika a sem tam dojde na naky to zrani masa nebo strileni, ale jako horor bych to fakt neoznacil. A bohuzel to buhvijak nefunguje ani jako komedie, tvurci se sem nijak zvlast nesnazi cpat forky a film jen tak pomalu plyne s docela prijemnou dobovou atmosferou. Aspon, ze herci jsou fajn a Connolly v roli hlavniho zombika ma vyraz neco mezi naprosto vygumovanou palici a totalnim frajerem. Mohlo to bejt daleko lepsi, potencial tu byl.(17.10.2009)

 • Botič
  ****

  Zombie do každé rodiny. Láska kvete nejenom v každém věku, ale jak se zdá, tak i v každém stavu, i když jste chodící mrtvola a své nejlepší časy máte za sebou. Fido, hodný zombie ze sousedství, je toho jasným důkazem. Hodinu a půl dlouhá reklama, ponořená do atmosféry šedesátých let, na šťastný život v bezpečném zombielandu představuje elektrizující gejzír originálních nápadů v té nejalternativnější možné vizi světa, jakou si lze představit. Tahle snově barevná komedie vypadající jak z pera Barry Sonnenfelda je plná všetečných otázek, vyhýbavých odpovědí, nečekaného přátelství a romance vystřižené ze starých filmů. Rozkládající se za pochodu, ale velice kouzelné.(3.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace