Prázdniny

The Holiday

Prázdniny

Romantický / Komedie

USA, 2006, 138 min

Naprosto ultimatni romantarna, kde jsou nejdriv vsichni smutny a neustale nekdo rve nebo breci a pak se to zacne postupne obracet az to skonci ultimatnim happyendem. Navic tohle je ciste romantika, sice tu hraje uchylak Black, ale na zadnou komedii se neteste, je tu jen par vtipnejch hlasek, tot vse. Nastesti Meyers si je v tomhle zanru jista a vse ma pevne pod kontrolou, takze i kdyz je to desne romanticky, zaroven to je docela prijemne natoceny a postavy nejdou cloveku na nervy. Krome toho, ze jsou slusne napsany, tak je tady cela rada vynikajicich hercu a vsichni podavaj slusnej vykon. Na ciste romanticky filmy sice moc necumim, ale tohle se fakt povedlo, objektivne tak na 3*, ale v ramci zanru to ty 4* da.(1.1.2010)

Nikoli Nora Ephron, ale Nancy Meyers u mě díky této sentimentálně laděné záležitosti povýšila na specialistku romantických komedií. Ať si každý tvrdí jak je mu libo, já se rád nechal ukolébat místy naivním příběhem dvou odlišných dívek, které se po řadě osobních neúspěchů rozhodnou strávit blížící se Vánoce na druhé straně Atlantiku. Nikdy se neviděli, ale jedna si najednou užívá luxusu ve slunném Los Angeles a druhá ochutnává kouzlo anglického venkova. Osud každé zavál nového přítele a pohádky je konec? No, ještě to nějakou tu chvíli potrvá. V mých očích to mezi Cameron Diaz (seč se snaží, z hereckého obsazení podává nejvíce rozpačitý výkon) a Judem Lawem (radost sledovat) funguje dokonale, jejich náklonnost má své kouzlo, vše navíc autorka korunuje FUNGUJÍCÍ skutečností, že Law není sukničkář, ale milující otec. Příjemné věci se odehrávají i v losangelském sídle, kde (hřejivě lidská) Kate Winslet nejprve propadne kouzlu charismatickému scénáristovi a její srdce následně nadšenému skladateli filmové hudby (překvapivě ukázněný Jack Black). Na romanci úctyhodných 138 minut mi uběhlo jako voda, ani se mi nechtělo ven z kina – už jenom pro charismatické hrdiny, hřejivé dialogy, výživnou injekci sentimentu, inteligentní humor, hudební doprovod Hanse Zimmera, Pana Ubrouska a pro ten POCIT se zase jednou bez studu pořádně zasnít!! Bez větších zádrhelů poctivých 80%!!(29.1.2007)

Jen zřídka se povede USA takhle dobrá romantická komedie. Celý film mi přišel šíleně upřímný. A na to, že má přes 2 hodiny, jsem se ani chvíli nenudila. Úžasná čtyřka doplněna o kouzelné momenty a situace. Mě tu nechybělo opravdu nic. Žádná scéna, kde bych si řekla "Nooo, tak tohle mělo být jinak". Jedním slovem (a to nepřeháním) - DOKONALÉ.(4.12.2010)

Příjemný romantický filmek o dvou krásných slečnách, které hledají odpočinek v cizím městě, v cizím domě a mezi cizími lidmi. Zajímavý nápad, prohodit si na prázdniny dům... Kate Winslet alias Iris přijíždí do nového prostředí zapomenout na svého ex, a totéž provádí Cameron Diaz alias Amanda. Oběma tahle cesta (nepřekvapivě) prospěje. No a nic víc, nic míň. Prázdniny jako takové by byly jistě senzační, že... ovšem jako film jsou průměrné, nicméně neurazí, spíš potěší. Chvilkově. Každopádně celá čtyřka si to užívá a já s nimi. Na chvilku.(23.8.2008)

Je to možná trochu zvrácený pustit si tenle film, když padají teplotní rekordy staré desítky let (červenec 07), ale třeba ten sníh aspoň trochu ochladí... Vždycky když přijedu někam na nový místo-hotel,penzion,chatka pobíhám tam stejně nadšeně jako Winslet. Jako první letim do koupelny a pak hledám postel, prostě nadšeně rekognoskuju terén. Z takový výměny bych byla věru nadšená. J, Black byl roztomilý, Diaz až moc usměvavá, Law sexy a Winslet pro změnu ubrečená. Hudba příjemná, konec očekávatelný. Už ale jen za ty znímky o soundtracích s Blackovými úžasnými hláškami a cameem Dustina Hoffmana 4*. A chci další prázdniny!!!(25.7.2007)

• - Knihy na stolku v letadle, kdy Amanda letí do Anglie jsou: "The Kite Runner" od Khaleda Hosseiniho, "The Power of Now" od Eckharta Tolla, "Atonement" od Iana McEwana, "Team of Rivals: The Political Genius of Abraham Lincoln" od Doris Kearns Goodwinové, "Harry Potter and the Sorcerer's Stone" od J.K. Rowlingové, "Bob Dylan Chronicles" od Boba Dylana, "The Corrections" od Jonathana Franzena, "Runaway" Alice Munroové a "The Wisdom of Forgiveness: Intimate Journeys and Conversations" od Dalai Lamy. (HellFire)

• - Kate Winslet a Rufus Sewell kdysi skutečně tvořili pár. (Pavlínka9)

• - Program, který Amanda (Cameron Diaz) sleduje v televizi po příjezdu do Rosehill Cottage je Little Britain (2003). (HellFire)