Prázdniny

Prázdniny

The Holiday

Romantický / Komedie

USA, 2006, 138 min

Příjemně zahřeje u srdíčka, ideální zvlášť, pokud voní purpura na plotně...(1.2.2007)

Romanťák ako sa patrí a to hlavne pre ženské osadenstvo. Pekný film, Kate Winslet je skvelá herečka a aj tej Cameron Diaz som slzy v závere uveril.(23.3.2008)

Náhoda, osud, nebo snad Boží ruka spojila životy hlavních hrdinů?? Ne, byl to romanticko - nenáročně založený scénárista, který napsal těžko uvěřitelný příběh, ale přesto příjemný, koukatelný a naprosto odpočinkový! Jak já bych spojila ten útulný domeček s počasím z LA, s tou obří obrazovkou, plnou stěnou dvdček (postačí jeden dvd přehrávač), s komplet celým vybavením ložnice (hlavně tou písničkou v budíčku) a v té posteli by mi dělal společnost Jude Law… ach… Krásné prázdniny by to byly :o) Bohužel mi bude muset postačit film samotný a jelikož jsem skromné děvče, film stačí :o)(21.3.2010)

Chyběli vám romantiky s Cameron Diaz? Tu jednu máte. Je v ní sice Jude Law, ale vyrovnávají ho Winsletová, Black a Wallach, takže lze přežít bez újmy. Pár originálních nápadů by se našlo, nudných pasáží je minimum a Jack Black hraje hudebního skladatele. Nestačí? OK, přihoďte si originální trailerové vsuvky (mohlo jich být víc), skvělá camea a fajn soundtrack. Pořád málo? Eli Wallach jako scénáristická legenda a Jude Law v nezapomenutelné scéně s ubrouskem... No dobře, Láska nebeská to není, ale i tak to stojí za to. Vážně.(22.3.2007)

Kate Winslet miluju, Jack Black byl přirozený, Lude Law hrál výborně a Cameron Diaz mi nevadila. Jako romantika je to trošku přímočařejší, ale strašně půvabné. A ta dějová linie S Eli Wallachem to podle mě oživila. Láska nebeská to není, ale to mi nevadilo. 70%.(6.8.2007)

• - Když Arthur (Eli Wallach) popisuje Iris (Kate Winslet) "setkávačku", použije příkladu, kdy si muž chce koupit pouze vrchní díl pyžama a narazí v obchodě na dívku, která chce pouze spodní díl. Naráží tak na film Osmá žena Modrovousova (1938). (Chegi)

• - I když postava Cameron Diaz při sledování televize vidí program přerušený reklamou, ve skutečnosti to není reálné. BBC totiž vysílá bez reklam. (imro)

• - Amanda (Cameron Diaz) řídí v Surrey auto Mini-Cooper (2006), Iris (Kate Winslet) řídí v LA Lexus RX 400h. Graham (Jude Law) řídí Range Rover (2006). (Baltazzar)