Prázdniny

Holiday, The

Prázdniny

Romantický / Komedie

USA, 2006, 138 min

Tak tohle je ta pravá romantika! Tohle je čtvrtý film, který jsem od Nancy Meyers viděl (chybí mi už jen Something's Gotta Give) a můj třetí plný počet pro její film. The Holidays se ze začátku jevil jako mírně nadprůměrný romantický film, jenže pak do příběhu vstoupí Eli Wallach, Jack Black a s nimi nejméně tuna filmových odkazů (které já prostě miluju) a měl jsem jasno, že tohle není jen nadprůměrný romantický film. A co že je na tomhle snímku skvělé? Prakticky vše. Casting (Cameron, kvůli které jsem si tento film sehnal, byla jako vždy senzační, Kate taktéž, Blacka jsem snad poprvé viděl opravdu hrát a Jude Law je sympaťák), hudba (když jsem viděl jméno Hans Zimmer, což je můj nejoblíbenější skladatel, dostal jsem trochu strach, protože jsem si vzpomněl, jak můj jiný oblíbený skladatel dělal hudbu pro podprůměrnou romantickou komedii a vůbec mi nesedl, byl to naprosto obyčejný soundtrack. Naštěstí tohle není podobný příklad, Hans se opět vyznamenal) i scénář (jak jsem už zmínil tuny referencí). Prostě a jednoduše - pokud chcete vidět, jak obyčejný příběh někdo dokáže neobyčejně podat (zápletka se mi líbila) sežeňte si tento film. A prosím vás, neporovnávejte ho s Love Actually - krom toho, že zde vystupují angličtí herci a že se část příběhu odehrává v Anglii, nemají tyto filmy NAPROSTO NIC společného a tenhle film se ani nesnaží být podobný, tak proč ta srovnání, že tohle není Láska nebeská? Nebo to mám opravdu každému filmu, kde bude použito CGI vyčítat, že to není Avatar? To je přece hloupost…(9.6.2011)

Příjemný romantický filmek o dvou krásných slečnách, které hledají odpočinek v cizím městě, v cizím domě a mezi cizími lidmi. Zajímavý nápad, prohodit si na prázdniny dům... Kate Winslet alias Iris přijíždí do nového prostředí zapomenout na svého ex, a totéž provádí Cameron Diaz alias Amanda. Oběma tahle cesta (nepřekvapivě) prospěje. No a nic víc, nic míň. Prázdniny jako takové by byly jistě senzační, že... ovšem jako film jsou průměrné, nicméně neurazí, spíš potěší. Chvilkově. Každopádně celá čtyřka si to užívá a já s nimi. Na chvilku.(23.8.2008)

Je to možná trochu zvrácený pustit si tenle film, když padají teplotní rekordy staré desítky let (červenec 07), ale třeba ten sníh aspoň trochu ochladí... Vždycky když přijedu někam na nový místo-hotel,penzion,chatka pobíhám tam stejně nadšeně jako Winslet. Jako první letim do koupelny a pak hledám postel, prostě nadšeně rekognoskuju terén. Z takový výměny bych byla věru nadšená. J, Black byl roztomilý, Diaz až moc usměvavá, Law sexy a Winslet pro změnu ubrečená. Hudba příjemná, konec očekávatelný. Už ale jen za ty znímky o soundtracích s Blackovými úžasnými hláškami a cameem Dustina Hoffmana 4*. A chci další prázdniny!!!(25.7.2007)

Nejsem žádnej macho chlap (Tsunami) a za svou křehkost a romantickou dušičku se nestydím. Je to sice předvídatelné, Cameron je strašná a kdyby tam byla jen linie Winslet-Black, ničemu by to neuškodilo, protože čím víc Blacka, tím líp. Ale na druhou stranu to byl pěkný kontrast vyvoněných modelů a přirozených obyčejných lidí. Pěkně jsem si poplakala, takže účel splněn.(8.9.2009)

rozpočet : $85 million otvárací víkend : $12,778,913 tržby celosvetovo : $205,135,175(12.12.2006)