Jára Cimrman (TV film)

Dokumentární

Česko, 2005, 35 min

Pavel Štingl

Kouzlo Járy Cimrmana nejspíš tkví v divadelních hrách, jejiž součástí jsou ony semináře. V televizních dokumentech to lehce pokulhává a stává se něčím nepříliš zábavným, takovým plytkým a prostě televizním. Na druhou stranu i to může být i tak trochu objevným, neboť nám zde bylo odhaleno několik dalších fantastických vynálezů, tohoto nedoceněného Českého génia.(8.8.2011)

Dokumenty k samotným hrám prostě patři. Moc ráda si tak ještě víc přiblížím našeho největšího génia.(19.1.2008)

Teda řeknu vám, že kdyby podobný dokument viděl někdo, kdo o celé pravdě okolo Járy Cimrmana nemá ani tušení, celé by to sežral i s navijákem. Protože tenhle půlhodinový dokument působí tak neuvěřitelně realisticky a pravdivě, že by to snad na chvíli pomátlo i mě. Zajímalo by mě, kde všechny ty vynálezy a fotky vyhrabali... :D(8.7.2011)

Největší Čech a génius v jednom. Amerika má Forresta, mi Járu Cimrmana.(18.7.2010)

Méně nudný dokument, líbil se mi výběr jednotlivých etap a hodně mě pobavilo, kolik docentů, doktorů a další študovanejch lidí se nechalo namočit do téhle blbinky s Járou Cimrmanem a vzalo ho za českého génia.(8.7.2011)