Jára Cimrman (TV film)

Dokumentární

Česko, 2005, 35 min

Pavel Štingl

Dokumenty k samotným hrám prostě patři. Moc ráda si tak ještě víc přiblížím našeho největšího génia.(19.1.2008)

Největší Čech a génius v jednom. Amerika má Forresta, mi Járu Cimrmana.(18.7.2010)

Málem jsem spadla ze židle, když o Cimrmanovi s láskou pamětnicky pohovořil i otec spolužačky mé dcery pan Ibrahim Diop ze Senegalu... - teď už věřím, že Jára opravdu žil!(19.7.2011)

Kouzlo Járy Cimrmana nejspíš tkví v divadelních hrách, jejiž součástí jsou ony semináře. V televizních dokumentech to lehce pokulhává a stává se něčím nepříliš zábavným, takovým plytkým a prostě televizním. Na druhou stranu i to může být i tak trochu objevným, neboť nám zde bylo odhaleno několik dalších fantastických vynálezů, tohoto nedoceněného Českého génia.(8.8.2011)

Celkově mám všechny hry Divadla Járy Cimrmana moc ráda :-) Je to největší čech (jak víme), největší vynálezce, cestovatel, režisér, spisovatel, prostě největší génius naší historie ;-))(5.8.2011)