Saw 3

Saw III

Saw 3

Hra o prežitie 3

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada, 2006, 113 min (Director's cut: 121 min)

• Ded@M@tes

Jít na to do kina, tak lituji vyhozených peněz. Nekonečné ždímání, film nenabízí nic převratného. ( Hodnocení: 2/10 )(21.4.2012)

• monolog

Nestává se mi to často, aby mi distributoři šlohli můj vlastní obsah, bez toho, že by se ohlíželi na nějaká autorská práva, která tak odhodlaně protlačují ve vztahu k sobě. A proto se o tom zmiňuji hned na prvním místě a tučně (dokonce totiž na originální obal DVD vytiskli chybu, kterou dělám pořád dokola jen já, místo McFadyen píšu McFayden, protože jsem si to kdysi u Statečnýho srdce špatně přečetl). Dál ale už jen k filmu, a bacha, budu spoilerovat. První varování všem, pokud jste neviděli předchozí díly a nechcete si nechat ujít tamní šokantní poenty, nedívejte se nejdřív na trojku. Tak trochu se totiž podíváme do kuchyně mistra kuchaře a zabrousíme občas i pod nějakou tu pokličku. Největším kladem na celým filmu je pro mě již zmíněný Angus McFadyen, sympaťák na první pohled, kterýho nemůžete mít neradi. Největším záporem asi to, že vysvětlováním některých nelogičností předchozích dílů (jak se mají poučit, když všichni umřou ;) se z toho stává jenom obyčejný seriál. Na čtyřku se upřímně těším, protože pokud se Bousman nespojil s Romerem, Jigsawa už neuvidíme. Tohle by byl přístup osmdesátých let, zabiják se vrátí ze smrti. No, doufejme, že si autoři uvědomují, že máme přeci jen jiný rok a doba kultovních nízkorozpočtových béčkových horrorů, které si můžou dovolit jakékoliv čachry s dějem, už dávno skončila. Podobným způsobem mi přijde, že se pokoušejí vytvořit další legendu jako Tallman, Jason, Freddy nebo Mike. K ději, nejvíc mi vadilo, že Dinu Meyer zabijí hned na začátku, že Shawnee hraje takovou káču, že smrti jsou opět tak neuvěřitelně přeplácané a postavy se při nich chovají úplně nelogicky. Nehledě už, že i když je závěr opět překvapivý a zajímavý, deus ex machina si opět prdel ušoupal, aby to všechno zvládl tak, jak si Bousman vysnil. Nehledě na to, jak si ubohý dítě může nevážit života, takže za to zaplatí smrtí (a taky nesnáším to odporný dabování dětí pištícími čtyřicítkami se žvárem v hubě). A tady je i další porušení autorských práv, deus ex machina vymyslel Euripides.(7.5.2007)

Chorý překombinovaný film, který na mě vyzařoval zlo z každého záběru a nevím jestli je to dobře nebo špatně. Každopádně o kousek kvalitnější díl než předchozí.(7.9.2008)

No, abych byl upřímný, jsem z tohoto filmu velmi rozpačitý. Zatímco oba předchozí díly měly koule a byla radost se na ně dívat, tak z toho třetího byla (a nejspíš stále je) cítit jistá 'únava materiálu'. Samozřejmě, nuda to není a snímek se nestává pouhým čekáním na finální pointu, ale způsob jakým se snaží autoři udělat tenhle díl zajímavý a nový je mnohem horší než kdyby vystavěli příběh na premise předchozích Pil. Ano, je to zvláštní, ale Saw 3 je extrémně překombinovaný film, ve kterým se vypráví rovnou několik příběhů, ale rád bych to vzal od začátku. Snímek začíná úžasným způsobem, i když později zjistíme, že to co vidíme nehraje vůbec žádnou roli, neboť tato část příběhu je později zapomenuta. Máme možnost zhlédnou několik úžasných vražd, které mají atmosféru (!), ale postrádají dějovou linii, neboť ta přichzí až za okamžik. Zajmutím doktorky jsem byl opravdu překvapen a přiznávám, že stejně jako ona, jsem neměl vůbec žádné tušení, co se to sakra děje. Jenže prokládání jejího příběhu hrou Anguse Macfadyena a jeho otravnými flashbacky nefunguje tak jak bych si přál. Příběh je příliš roztříštěný a v samotných fázích, kdy má sepnout diváka, vždy přepne na jinou linii a sám se tak rozpadá. Bohužel, musím zvolat, neboť pasti byly tentokrát opravdu povedené a třeba topení soudce působí přesně tak jak má. Ač jsem celkově zklamán - a pointa se opět velmi líbila - jsem zvědav na další díl...(16.5.2007)

Já mám nejradši jedničku, jako u Aliens. Nápad, překvapení, styl, všechno tu je a začíná. Dvojka taky dobrá, i ta trojka, nakonec, ale už tak nějak tuším, co tam má být a čekám, jestli opravdu bude. Chybí překvapení:-/(30.3.2007)