Saw 3

• Kanada

Saw 3

Hra o prežitie 3

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada, 2006, 113 min (Director's cut: 121 min)

Zase o něco horší než jednička, ovšem opět průměrná zábava, která normálního fanouška hororu nemůže rozhodně urazit.(9.1.2008)

• EdaS

Únavně nechutné, hloupě překombinované a směšně rádobyvážné. Teenagerům to možná stačí, když na takové blbosti pořád chodí jak zjednaní, mně ale už ne. Jednička byla příjemným oživením žánru, dvojka ještě ušla, ale v třetím díle se koncentruje to nejhorší z obou předchozích dílů plus něco navíc.(7.1.2007)

• Matty

Krvavě, perverzně a nechutně potřetí - nekonečný seriál pokračuje aneb „blood must go out“. Hra je stejná, pravidla jsou stejná, akorát šance na přežití poklesly. První dvě brutální scény nejsou pro následný děj vůbec důležité, snad jenom takový předkrm, aby připravené sáčky na zvracení náhodou nepřišly vniveč. Po několika jatečních záběrech na řetězy vyrvávané ze všelijakých částí těla či orgány rozeseté po jinak nepochybně útulné místnosti, se již začíná rýsovat cosi jako zápletka. Zápletka děsivě vykonstruovaná, popostrkovaná vpřed znuděným trenérem šneků a zakončená naprosto směšnou pointou. Film je nehorázně natahován zhola zbytečnými flashbacky do minulosti, jež často rozšiřují dění z jedničky a dvojky a činí jej ještě nelogičtějším. Třetí díl zachází ještě mnohem dál než předchozí dva, což se od něj tak nějak očekávalo, překračuje hranici jakéhokoli vkusu a jeho fascinace násilím vzbuzuje znepokojení ohledně duševního stavu režiséra a lidí kolem něj. Neinvenční režie, debilní příběh, žádný humor a spousta scén, ze kterých vám bude špatně – opravdu to chcete vidět? 20% Zajímavé komentáře: Wormboy, TomRiddle, Triple H, Athlona, hot_spot, anghell, Dexter666(18.8.2007)

• tron

Sir Hitchcock mal pravdu: film je taký dobrý, aký je titulný zlosyn. A tí dvaja (alebo jeden? Alebo tri a pol? Vedia to aspoň scenáristi?) z nešťastného SAW 3 sú smiešni. Čo sa týka hrdinov, za zmienku stojí rolička Diny Meyerovej, inak scenár nepresvedčivý, prekombinovaný, nebál by som sa použiť slovo ´blbý´. Réžia o čosi napínavejšia, ako v SAW 2 (ale je to ako porovnávať AIDS s rakovinou), atmosféra o čosi ucelenejšia, keďže sa upustilo od nešťastného nápadu s reality šou. Štýl trojky sa okľukou vracia ku „komornej špinavosti“ originálu. Ale vzhľadom na to, že už prvá časť ma skôr nudila, ako bavila (s prižmúrenými očami 60%), nadšený rozhodne nie som. Už aby bol koniec (nielen trojky, ale aj série).(17.6.2007)

• castor

Ať už nám tvůrci předkládají další propracované mordy a další pointy, tak už ani druhý díl série neměl spatřit světlo světa!! Je to laciné, výdělečné (přejme jim to), tentokráte se ale během těžko stravitelných 112 minut snaží zaujmout nesmyslně zamotaným dějem, ve kterém páteř tvoří jedna disharmonická rodina, co přišla při autonehodě o syna a otec má v rámci nové krvavé hry možnost setkat se s viníkem oné tragické nehody. Jigsaw mezitím umírá na nádor mozku, dál ovšem ctí pravidla hry, která divákovi nabídne další řemeslně efektní scény mučení (videoklipovost ale OPĚT vyloženě otravuje), vše dostatečně křupe a krev zběsile teče. Saw III. ale rozhodně neděsí, nedisponuje mrazivou atmosférou, snaží se jen šokovat důmyslně krvavými scénami, které ovšem již v druhém díle nefungovaly!! Plytké ždímání neždímatelného!!(12.2.2007)

• - Zmrzlé tělo Danicy byly dva oddělené kusy. Jeden pro přední stranu a jeden pro zadní. (Kulmon)

• - Se stopáží 113 minut se jedná o nejdelší film série.

• - Spoiler: Ve filmu zemře celkem 8 lidí. (Žralok)