Saw 3

Saw III

Saw 3

Hra o prežitie 3

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada, 2006, 113 min (Director's cut: 121 min)

• castor

Ať už nám tvůrci předkládají další propracované mordy a další pointy, tak už ani druhý díl série neměl spatřit světlo světa!! Je to laciné, výdělečné (přejme jim to), tentokráte se ale během těžko stravitelných 112 minut snaží zaujmout nesmyslně zamotaným dějem, ve kterém páteř tvoří jedna disharmonická rodina, co přišla při autonehodě o syna a otec má v rámci nové krvavé hry možnost setkat se s viníkem oné tragické nehody. Jigsaw mezitím umírá na nádor mozku, dál ovšem ctí pravidla hry, která divákovi nabídne další řemeslně efektní scény mučení (videoklipovost ale OPĚT vyloženě otravuje), vše dostatečně křupe a krev zběsile teče. Saw III. ale rozhodně neděsí, nedisponuje mrazivou atmosférou, snaží se jen šokovat důmyslně krvavými scénami, které ovšem již v druhém díle nefungovaly!! Plytké ždímání neždímatelného!!(12.2.2007)

Saw 3 mě docela překvapilo. Očekávala jsem, že tento díl bude už jen slabým a předvídatelným pokračováním, kde už ani nepůjde o příběh, ale především o brutalitu, trhání, řezání, cákání a důmyslně vytvořené pasti. To vše se zde sice nachází, ale k tomu všemu má film navrch ještě pořád velmi slušně vystavěný příběh, který je provázán s úvodním dílem, kdy se opět setkáváme s Dr. Gordonem a Alexem a dozvídáme se, jak to tehdy všechno bylo. Velkou roli v tomto díle také hraje Jigsawova "žákyně" Amanda. Ukazuje se její oddanost k svému mistrovi a zároveň také labilita a sklony k sebepoškozování. Tento díl by se dal považovat za jakési nepsané zakončení excelentní filmové trilogie. Závěrečné vyvrcholení je překvapivé a především skvěle gradované, i když pozorný divák chvíli před koncem dokáže prohlédnout alespoň část z Jigsawova mistrovského díla. A i když je celý tento závěr jistým způsobem velkolepý, ani zdaleka nedosahuje na geniální WTF? z prvního dílu. Přemýšlela jsem také o technické proveditelnosti, co se týče sestavování a vymýšlení všech pastí a také o zdatnosti toho, kdo je vytvářel. Amanda je buď velmi šikovné děvče, které veškerý svůj čas věnuje tomuto svému "koníčku" nebo zde narážíme na něco, co by se dalo nazývat logickou nedotažeností:) Ale co, je to jen film, tak proč se v tom tak rýpat:)(25.1.2013)

• genetique

Dvojka ešte udržala diváka ako-tak v nádeji na lepšie pokračovanie a ťahala aj z úspechu jednotky. A ak by bola aspoň na takej úrovni, bol by som veľmi spokojný. No to, čo nám tu predviedol Bousman je smutné. Posledných dvadať minút je tak zvrátených, snažiacich sa o úplné vyvrátenie s čo najväčším zvratom, že to už začína byť prehnané. Príbeh nulový, stroje smrti majú už nulovú účinnosť a nechutné zábery na atraktivite tiež nepridávajú. Ak bude štvorka pokračovať v klesajúcej tendencii, nebude mať táto séria svetlú budúcnosť. 50%.(18.8.2007)

• LIVINGDEAD

SAW III na mne už tolik nezapůsobil, celkově to byla nuda. Žádné napětí a nepřipadá mi to jako horror. Spíše se to řadí mezi drama. ++++++++++++++++++++ PRO MILOVNÍKY HORRORU DOPORUČUJI FILM VE STYLU SAW - jmenuje se "ARE YOU SCARED?" je z roku 2006 a je to bomba. Už dlouho jsem neviděl tak skvělý a drastický film! DOPORUČUJI :-)(14.5.2007)

• EdaS

Únavně nechutné, hloupě překombinované a směšně rádobyvážné. Teenagerům to možná stačí, když na takové blbosti pořád chodí jak zjednaní, mně ale už ne. Jednička byla příjemným oživením žánru, dvojka ještě ušla, ale v třetím díle se koncentruje to nejhorší z obou předchozích dílů plus něco navíc.(7.1.2007)