Vetřelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Votrelci vs. Predátor 2

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2007, 97 min (Director's cut: 102 min)

• EdaS

Bratři Strauseovi jsou režisérští lemplové, co nedokážou natočit jedinou přehlednou akční scénu.(5.1.2008)

• Fr

Zajímavej úvod, využít dítě? Hnus, ale budiž. Dobře působí ,,civilní“ prostředí. Les a město dávají ,,V α P“ nový prostor k realizaci a já se těšil. Bohužel z toho byla jen nenapínavá vyvražďovačka, ponořená do tmy. A také mne zajímalo, jak autoři vyřeší konec, protože přemnožení ,,V“ asi není v žádných krizových plánech. Zase nic! Scénárista se zbláznil a začal dělat idioty nejen z herců, ale i ze mne (příšery zůstaly ušetřeny). Trapácký keci (to musíte slyšet) a ,,operaci“ řídí ani nevím odkud jeden člověk. Nevylepší to ani hezký ,,P“ bičík (to musíte vidět). Takže: nikoho neodrazuji. Je tu pár zajímavých okamžiků, ale také dost stupidit. Rozběhnutý to nebylo špatně, nuda to nebyla. Bát se však vydejte raději do lesa nebo do jeskyně. Ale kdo by nechtěl vidět TY DVĚ MONSTRA znovu?(26.4.2008)

Film rozhodne neni zadna sracka, jak tu skoro kazdej vyrvava. Dokonce je i lepsi nez prvni dil. K filmu mam v podstate jen dve vytky, obcas je to vsechno silene tmavy a obcas je ten strih tak zbesilej, ze z toho clovek nic moc nema. Krapet jsem se bal, jak to dopadne, kdyz tu bude jen jeden predator, jenze tohle je peknej drtic a ne zadnej chcipacek, jako ty v prvnim dilu. No a u vetrelcu je vse pri starym, akorat, ze tady jsou za ty slabsi. Taky je fajn, ze lidi tu jsou jen takova spina co se primotala do bitek, sice je tu neco jako hlavni postavy, ale moc dulezity nejsou. Navic ve filmu uvidime par dalsich predatorovo vychytavek a domovskou planetu. Taky ma film dobre vyvazenou akcnost s hororovou atmosferou a sem tam padne naka slusna hlaska. A konec je taky povedenej. Proste solidni rezba na lepsi 4*.(27.12.2007)

• AngelAngie

Musím říci, že tenhle druhý díl se mi líbil mnohem víc jak ten první, u toho jsem se totiž až nesnesitelně nudila. Dvojka také není žádený zázrak, moc tlačí na pilu a až moc se snaží šokovat, brutalitou a nechutností opravdu nešetří, ale rozhodně se mi přiblížil víc originálům jak ten díl první. Musela jsem se ale hrozně smát, protože přesně u takových snímků - mám na mysli typicky amerických, vyrařuje ze všech herců jak hrozně se snaží a jakou jim dalo práci obstát u castingu, kde o roli bojovali s X dalšími stejného typu jako jsou oni samotní a z očí jim vyzařuje, jak hrozně touží po slávě a úspěchu, jenže .. ten se jim bohužel nikdy opravdu nedostane a pořád budou obsazováni do těhle filmů, dle mého stupidních, někdy více, někdy méně.(18.9.2008)

Tahle rozjíždějící cross-over série má vzestupnou tendenci, což znamená, že u takového pátého dílu bychom se mohli dočkat důstojného pokračovatele jak vetřelči, tak predátoři série. Zatím se ale fanoušek obou vesmírných monster, která se jakýmsi nedopatřením dostala na Zemi a tam bohužel nezabila scénáristy a střihače tohoto filmu, musí spokojit s vydařeným cross-overem._____ O nějakém přiběhu či silných postavách se nedá mluvit (přičemž to bylo to, proč jsem si natolik oblíbil obě série), AvP 2 je pouhou přehlídkou odkazů na obě série už od úvodních titulků se smíchanými fotky po využití zvukových efektů až k citacím hudby. Jedna hvězdička navíc oproti předchozímu dílu je díky tomu, že ten film je tak kouzelně politicky nekorektní, že nechá naklást Predátovetřelce vajíčka do těhotné matky a hned v prvních minutách je dost brutálním způsobem odděláno dítě a i hlavní postavy neumřou podle očekávání._____ Ale co naplat, když souboj dvou monster ničí chaotický střih zakrývající nízký rozpočet, Vetřelci a Predátoři jsou povedená digitální monstra, jenže co na tom, když záběry z predátoři krajiny anebo havárie jsou jak ze špatné počitačové hry a ten scénář plný logických vyprávěcích lapsů je přišerný a Strauseovci jsou víc fandové než filmaři._____ Nedočkáme se prznění sérií jako tomu bylo díky Andersonovi a žádnému kompaktu Predátor + člověk, ale ta mytologie je opětovně hodně násilně roubovaná a působí nepatřičně, naštěstí film rychle i díky krátké stopáži uteče a zbývá jenom doufat, že na DVD vyjde skutečně necenzurovaná "R"ková verze, která se natáčela tak, že se jela scéna jednou "s méně krve a méně detailními záběry" a pak podruhé "se vším všudy". Protože na DVD ten film měl skončit hned zprvu a bylo by mu v půjčovnách lépe. 70%(13.1.2008)