Vetřelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Votrelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2007, 97 min (Director's cut: 102 min)

Po velmi negativnich ohlasech velmi prijemne prekvapeni. AvP2 porazi jednicku ve vsech smerech. Konecne ukazana planeta predatoru, zabijeni zen, starych lidi i decek prispeje trochu k prozitku :-) skoda ze zhasly svetla, nejvetsi minus filmu je neprehlednost. Konec byl dobry. 7/10* 16.11.08: Po druhém zhlédnutí, nyní na nové televizi, ve Full HD a se zvýšenou viditelností přidávám jednu hvězdičku navíc a jako propadák mi AvP2 vůbec nepříjde...(31.1.2008)

• flanker.27

Bratři Strauseové dokazujou, že vymáčknout ze scén alespoň trochu napětí je pro ně neřešitelný problém. K tomu spousta kiksů v nelogickém scénáři, přeskakování z místa na místo, postavy dost divně reagujou na dění okolo, inkubační doba alienů je nějak rychlá. BTW Kde vlastně predalien získal schopnost klást vejce? O nějakých zajímavých charakterech si můžeme nechat jenom zdát, snad kdyby se film skládal jen z boje predátora a alienů úplně bez lidí (ovšem za předpokladu lepšího nasvícení, sestříhání atd.), dalo by se na to dívat. V několika scénách se tvůrci pokoušejí o odkazy na předchozí filmy, o to víc jejich práce vypadá zoufale. Líbil se mi snad jen predátorův zbrojní arzenál.(31.12.2008)

• gudaulin

Nečekal jsem opravdu nic extra, přesto mě výsledek v záporném smyslu slova překvapil. I na poměry žánru je to zoufale klišoidní podívaná, která rezignuje na cokoliv jiného, než tuctovou střílečku, která parazituje na sci-fi žánru. Rozhodně to není horor nebo sci-fi, jen levný akčňák. Neznám sice výši rozpočtu, ale převážná většina filmu tone ve tmě, tak mizerné nasvícení se opravdu vidí jen zřídka - tohle by omluvil snad jen totální blackout v místě výroby. Střih je chaotický, divák chvílemi netuší, kdo po kom střílí, kdo řve a čí krev stříká na všechny strany. Jedničku jsem neviděl a po tomhle představení po tom ani netoužím. A mám pocit, že po tak dokonalé diskreditaci námětu už nikdy nikdo Vetřelce 5 nenatočí... Celkový dojem: 10 %.(20.1.2009)

• tron

„Mierte presne.“ – „Nehavarujte.“ Režijne debutujúci bratia sa poučili z chýb "jednotky". Takže dvojka je na rozdiel od nej krvavá, postavy majú psychológiu a Predátor je drsný hajzel a nie sympaťák zo susednej galaxie. Bohužiaľ, krvavosť nie je všetko (hoci je miestami hardcore, vedie zrejme scéna s nemocničným oddelením pre tehotné ženy), Predátor si nedokáže vybudovať rešpekt ako u McTiernana a psychológia sa zasekla na základnej škole (dostane chlapec dievča? Naučí starší brat mladšieho zodpovednosti? Učeše si šerif ofinku?). Napriek hŕstke svetlých okamihov (pohľad na kurióznu planétu Predátorov, slávne monštrá v klasickom lese Severnej Ameriky) je prvá polovička vražedná. Je totiž venovaná fádnym, totálne nezaujímavým postavám, prenášajúcim banálne dialógy. Ak tu niekto seriózne čakal, že sa „vcítim do ich kože“ a obľúbim si ich, potom je skutočne naivný (a ZLE píše). Druhá polovica je našťastie venovaná už len drastickej akcii. Tá miestami poteší, väčšinou ale otravne dopláca na neprehľadnosť: odohráva sa v noci, v meste nefunguje elektrika, stále niekto svieti do kamery a navyše šľahá poriadny lejak. Často som vôbec NEVIDEL, čo sa deje. Tvorcovia týmto nešťastným spôsobom asi potrebovali maskovať malý rozpočet, ale Spielberg a Scott to v ČEĽUSTIACH a VOTRELCOVI dokázali neporovnateľne lepšie. Množstvo odkazov (zvuky príšer, pani Yutani) a „prequel pocit“ (osobný obrnený transportér, likvidácia vojakov) zo začiatku poteší, časom sa ale z citovania stáva skôr parazitovanie, bez schopnosti pridať niečo nové. Logiku ani riešiť nebudem (Predátor starostlivo zázračnou kyselinou „vyparuje“ stopy po mimozemskej existencii a potom z kože stiahne chlapa a zavesí ho do koruny stromu, aby ho všetci našli). Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/171088/Votrelec-vs-Predator-2-40.html(21.6.2008)

• Gilmour93

Coline, Gregu, u Twentieth Century Fox teď brousíte tužky..? Má očekávání byla pramalá, přesto se už dlouho nepodařilo žádnému snímku mě takhle iritovat. Scénář děravý jak síť chudého velrybáře, naprosto dementní dialogy bortící již v zárodku pokus o vybudování nějaké atmosféry a chaotická režie dvou nadšených diletantů, kteří mylně předpokládali, že diváci disponují Riddickovou schopností nočního vidění. Jediným světýlkem naděje tak byla otvírající se pumovnice jako předzvěst blížícího se konce tohoto zprznění. Nu což, alespoň bude mít smažící se znesvětitel č.1 Anderson v pekelném kotli společnost. Bří Strauseové by si měli uvědomit, že když je někdo bláznivý fanda dejme tomu United a umí trochu kopnout do míče, tak to ještě automaticky neznamená, že se může prohánět po hřišti s portugalským importérem vlasového gelu..(10.2.2009)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 115. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Poprvé se zde objevuje kříženec vetřelce a Predátora - Predalien. (BloodMax)

• - Natáčení probíhalo v Kanadě. (Yardak)