Vetřelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Votrelci vs. Predátor 2

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2007, 97 min (Director's cut: 102 min)

• TheRaven

Od tohoto filmu jistě nikdo nečeká žádné umělecké dílo, ale to k čemu slouží, plní na výbornou. Sice jsou tam opět záležitosti u kterých se divák tak akorát rozčílí, ale jinak se ani příliš nenudí. Zajímavé jsou přípomínky prvního dílu predátora některými podobnými situacemi a hudbou. A nakonec musím uznat, že je to opravdu nesrovnatelně lepší než jednička - AVP.(5.5.2008)

Je to výborný akčný sci-fi horor, ktorý je pokračovaním slušnej jednotky. Má veľmi dobrý príbeh odohrávajúci sa hneď po udalostiach predchádzajúceho dielu, takže posádka predátorskej vesmírnej lode je kvôli votrelcovi z predátora vyhladená a tak loď spadne neďaleko jedného mestečka uprostred hôr. Kvôli tomu sa Predalien schopný klásť vajcia dostane na slobodu a tak priletí predátor zo svojej planéty, aby zničil všetky stopy, lenže počet votrelcov rýchlo narastá a tak musia obyvatelia mestečka bojovať o svoje prežitie. So spracovaním som veľmi spokojný, prvá polovica je ešte taká rozbehová a postavy, ktoré sú tu predstavované ma ani až tak moc nezaujali, ale v tomto prípade je mi to úplne jedno, keďže tu ide v prvom rade o obe mimozemské rasy, ktoré tu majú dosť priestoru, pričom oceňujem postupný vzostup votrelcov a aj jednanie predátora, takže aj tu sa je na čo pozerať. A v druhej polovici sa to už naplno rozbehne, jedna zaujímavá scéna strieda druhú a musím skutočne pochváliť toto dosť nezvyklé prevedenie, pretože zatiaľ čo takmer všetky podobné filmy sú podané tak, že nejaká skupina ľudí je izolovaná od civilizácie a tak ich hlavným cieľom je dostať sa k najbližším ľudom, polícii, zbraniam a podobne, no tu sa všetci musia spoľahnúť len na seba a moc im nepomôžu ani zbrane, ani národná garda a dokonca ani to, že sú uprostred mesta plného ľudí. A veľkým plusom je aj celkové nekompromisné prevedenie, keďže tu umierajú deti, tehotné ženy a potešilo ma aj ukončenie romantickej línie z prvej polovice. A práve tieto fakty u mňa povyšujú tento film na výnimočnú žánrovku. Akcie je tu dosť a páči sa mi. Trochu ma mrzí, že nie je úplne ideálna natočená, chcelo by to lepšiu prehľadnosť, za čo môže aj to, že sa až príliš často odohráva v tme, ale nie je to až tak zlé, aby sa na to nedalo zvyknúť. Hlavne, že samotných stretov jednotlivých rás je tu plno a sú celkom nápadité a aj drsné. Takže je skutočne radosť pozerať hlavne na všetky tie predátorove likvidácie, či už votrelcov, ale aj ľudí, no bavila ma všetka akcia, len to zneškodnenie vojakov malo omnoho väčší potenciál. Herecké obsadenie je iba priemerné, nikto mi tu neprekážal, ale zároveň si ma ani výraznejšie nezískal, no ako som spomínal, tu mi ide aj tak o mimozemšťanov. Réžia a technická stránka určite mohli byť aj lepšie, o atmosfére alebo napätí sa tu vôbec hovoriť nedá a aj tá prehľadnosť mohla byť lepšia, ale v priebehu filmu s tým nemám problém, vyhovuje mi aj tento štýl. Už jednotka sa mi páčila, ale toto pokračovanie je ešte lepšie, pre mňa skvelá žánrovka, ktorú pozerávam opakovane. 85%(22.1.2008)

• Lima

Jako byste chodili po pouťovém ´Domu hrůzy´ s exkluzivními exponáty, za kterých byste nic neviděli, protože v elektrárně zrovna vypnuli proud. Bratři Strausové v nočních scénách (které tvoří 2 třetiny filmu) přinášejí zmatečně sestříhané a ve tmě utopené akční scény, ve kterých kolikrát netušíte, kdo koho zrovna morduje, kdo na koho střílí a jestli tohle stvoření je zrovna predátor, nebo šéf alienů. Bráchové se svým scénářem sice dokazují, že i z jednou vymačkaného citrónu se dá ještě dostat nějaká šťáva, ale za kameru ať už raději nelezou.(20.4.2008)

• - Poprvé, kdy se vetřelec narodí z dítěte. (cariada)

• - Jedná se o první film zahrnující postavu Predátora, kde Predátor zabije ženu, ač neúmyslně. (Chipsonator)

• - Neproběhlo žádné promítání pro novináře, což není běžné. (cariada)