Vetřelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Votrelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2007, 97 min (Director's cut: 102 min)

Že by nám malo pre druhý pokus stačiť len viac a viac krvi? Moji milý ale len o tomto nie je práve táto sága a to ani zďaleka, na stenu hádzať hrach teda krv vie skoro každý, kto si vie nájsť obchod ketchupom. Takže po prvom prehmate mali prísť "preborníci" bratia Strauseovci a oni mali stanoviť konečný poriadok aby uspokojili chúťky fanúšikov a kde teda ponechali talent? _Vykrádačka ako vyšitá od ctenej už nám známej hudby, ktorá k niektorým scénkam vyznie absolútne do prázdna, nehovoriac o tupých dialógoch ako z rozprávky a jednoduchej šablónke príbehu a do nho natesnať všetko možné len aby bolo na čo pozerať a možno že si ani nevšimneme, že to ma riadne prihlúpli - tupý dej! _Kostými oblúd sú fajn urobené, však ako vždy ale ich vzájomné súboje už nikoli, rýchli strih nám neponúkne nič iné než mišmaš, a mutácia Votrelca s Predátorom to my fakt už nesedí, to ho už rovno môžu zmutovať barz aj zo slonom, proste novodobá séria AVP je pre mňa nehorázne hluchým miestom, kde si ale vôbec neprídem na svoje, v tomto prípade si je lepšie pustiť staré časti ovplívajúce aj skutočnou temnosťou a výborným príbehom a nielen povrchným výplachom, ktorý nám ponúka tento kvázy paškvál. A dušovanie sa na tom že tu je zaručene lepšie než prvý AVP nie je zrovna na mieste, kto má otvorené oči musí vidieť že to je zhruba na rovnakej úrovni pokiaľ nie ešte o niečo nižšej. _Aby som nebol len kritický asi prvá polovica filmu sa dá ako tak zniesť aj keď béčkovitosť srší skoro od začiatku až po trápny koniec, plus sklamanie vďaka kulisám lesa, to ako nemali k dispozícii skutočný les? V priebehu druhej polovici filmu ma už bolala hlava ako už dávno nie a tak som sa na tento počin tešil. "Páni producenti už stačilo, toto už nerobte nikdy viac!" ║Rozpočet $40miliónovTržby USA $41,797,066Tržby Celosvetovo $128,883,716║ som sa veru čudoval že po prvom slušnom zárobkovom dni($9,515,615) to tak rýchlo začalo v tržbách klesať a to nasadili práve okolo Vianoc keď sú zisky filmov najvyššie z roku ▐ Tržby za predaj DVD v USA $28,036,513 //počet predaných kusov 1,454,146/videl v kine: 40%/(4.1.2008)

No, napríklad ja by som dal bratom Strausovým ešte šancu, lebo až také hrozné to nebolo, len kameraman videoklipov si asi pomýlil zamestnanie. Heslo - čím neprehľadnejšie, tým lepšie na mňa veľmi nezapôsobilo. Kamera je čiarna, všetko je hrozne nasvietené a v tej tme nevidno nielen, kto je Votrelec, či Predátor, ale koľkokrát nerozoznám príšeru od človeka. A to je už drzosť. Na slušnú akčnú jazdu to však s prehľadom stačí, efekty a príšerky sú pekné, ale navzájom sa vo viacerých scénach vylučujú s predchádzajúcimi filmami. Ale to už je na dlhšie. 55%.(27.7.2008)

• Viktooorka

Kde jsou ty časy, kdy jsem se vetřelce bála a z predátora jsem měla velký respekt. Potenciál tam pořád je, ale režiséři z toho dělají obyčejnou zábavu, což vítám, ale sakra, vždyť mají na víc.. Ale musím říct, že chlapečka a těhotnou ženskou jsem hůře rozdýchávala. Škoda, že je to celé tak tmavé a závěrečná scéna krátká, jinak bych byla i spokojena… Snad se třetí díl už povede :o)(7.4.2011)

Pravda je, že první hodinku je fakt docela težký přetrpět. Když pominu, že postavy sou fakt dementní a scénář je nehorázně zmatenej, tak je dost težký přetrpět retardovanou sestříhanost, kdy člověk ani pořádně neví, co za postavu se to zase objevilo a přitom se chová jako by tam byla od začátku a všichni jí znaj, krom toho děj dost debilně skáče ze scény na scénu úplně bezmyšlenkovitě a pak je to takový neucelený a člověk se do toho pořád nemůže dostat. Nicméně, když se tohle tak nějak překlene a seznámí se více méně s hlavníma postavama, tak pak začne správnej masakr, kdy všechny tři rasy bitkaří mezi sebou a je jim úplně jedno koho dřív sejmou, hlavně že to lítá a všude je krev a sliz. Taky potěší, že režiséři zakomponovali jak hudbu, tak pár scénovejch odkazů na původního predátora.(31.1.2008)

• BadoXXII

H.R. Giger a Stan Winston vytvorili nezabudnuteľné monštrá.Sériu o Alienoch mám veľmi rád, každá jedna časť je iná a v každej sú skvelé nápady. S bodovaním je to asi nasledovne Alien : 95%, Aliens : 90%, Alien3 : 80% a Alien4 :60%...A čo Predátor? veľmi podobné... Predátor:85% a Predátor2 : 60%....Postava Aliena a aj Predátora je mi známa aj z comicsov a obe mám rád....Alien Vs. Predator : 40% bol už podstatne slabším filmom ako všetky predchádzajúce, ale ponúkol zaujímavú akciu a film ako celok sa dal dopozerať, aj keď bol veľmi debilný...Preto som bol zvedavý aj na film Aliens vs. Predator: Requiem. Jedná sa však o ešte slabší film ako prvý AvP. Film neobsahuje žiadne zaujímavé nápady, recikluje scény z predchádzajúcich sérií a to v oveľa slabšej forme ( jazda obrneným transportérom, votrelec vo vode, liečenie predátora atď...). Akcia je nezaujímavá a zle nasvietená. Vo vačšine prípadov vidieť len jedno veľké h-o-v-n-o. Zvuky sú otrasné, Votrelci vydávajú neustále jeden a ten istý zvuk kvičiaceho prasaťa a mňa z toho začala bolieť hlava. Efekty sú veľmi slabé a ani záverečná bitka nie je dobre nakrútená. Bratia na režisérskej stoličke neurobili svoju robotu dobre. Scenár je debilný a reči opäť priveľmi vážne. Ako paródia dobré , ale ako Akčný sci-fi horor píííííííííííííp, ech, radšej to už nechám tak. 1* za Aliena a Predátora, občas im vidno aspoň hlavu. 20%(24.2.2008)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 115. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Na "Zlatých malinách" byl film Vetřelci vs Predátor 2 nominován hned dvakrát. Za nejhorší pokračování a za nejhorší rádobyhoror. (messiah)

• - Natáčení probíhalo v Kanadě. (Yardak)