Vetřelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Votrelci vs. Predátor 2

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2007, 97 min (Director's cut: 102 min)

• Psema

Stejně špatné jako jednička, tentokrát však z trochu jiného úhlu. Anderson možná kašlal na diváky a dělal si s mytologií a jejím roubováním na děj co chtěl, ale alespoň uměl natočit pár scén vysloveně na efekt, aby u toho popcornožravec spokojeně zamlaskal. Strauseové neumějí vůbec nic. Ani jeden. Potvrdilo se, že fanouškovství je krásná věc, ale nezaručuje kvalitní filmařinu. Zkrátka a dobře, pokud nemáte odpovídající buňky, nenatočíte brutální vybíjenou ani když budete mít za zády eRkový rating a nadržené, na krev natěšené diváky. Bez tempa, bez atmosféry, bez nápadu, bez režie. AvP 2 nemá jediný moment, jenž by chytil takříkajíc za koule nebo příjemně pošimral aritmii. Je to jen sled scén bez jakéhokoliv pojiva, s mizernými dialogy, obskurními hereckými kreacemi a neskutečně debilními akčními scénami. Pokud je vám osm a stačí vám ke štěstí upadnutá ruka a pár rozstřelených hlav, tak je tahle břečka určená přímo pro vás. Kdo vyrostl na Cameronovi a Scottovi, nechť dá ruce pryč.(23.12.2007)

Soundtrack Brian Tyler: 1. Aliens Vs. Predator - Requiem - Brian Tyler ,2. Opening Titles ,3. Decimation Proclamation ,4. Requiem Epilogue ,5. National Guard Part 1 ,6. National Guard Part 2 ,7. Taking Sides ,8. Predicide ,9. Kelly Returns Home ,10. Coprocloakia ,11. Power Struggle ,12. Skinned And Hanged ,13. Down To Earth ,14. Predator Arrival ,15. Special Delivery ,16. Alien Awakening ,17. Striptease ,18. Buddy's New Buddy ,19. Searching The Poolhouse ,20. Gutless And Autosurgiosis ,(13.5.2011)

• Aluska88

Myslela jsem, že toto pokračování by mohlo být "jen" o trochu méně kvalitnější, než Vetřelec vs Predátor. Mýlila jsem se. Bylo o dost. Občasná dějová nenávaznost a nelogičnost scén nebyla to nejhorší oproti neustálé tmě, vyskytující se po většinu filmu. Stejně jako oproti stále stejným, zbytečným a opakujícím se scénám, které začnou být po chvíli velmi nudnými a nezáživnými, přestanete se na ně soustředit, dialogy vnímáte jen na půl ucha a čekáte, kdy, případně s trochou zvědavosti, i jak film skončí a bídnému scénáři, jehož kvality se plně projeví zhruba v poslední půlhodině. "Proč zastavujeme?" - "Protože to nedává smysl. Vláda nám lhala." - "Nesmysl, vláda přece lidem nelže."(8.6.2009)

• Flipnic

Naprosto neuvěřitelné zklamání ... Film mne chvílemi úplně štval tím, jak byl zasazen do neustálé tmy. Ano přítmí a šero do horroru a podobných žánrů patří, ale co tady tvůrci předvedli, to bylo něco neskutečného!! A to jsem se naschvál na film díval v noci na velké TV a stejně jsem asi tak ze 30% vůbec nevěděl a nevím, co se tam dělo, kdo se s kým řezal atd. Tenhle nešvar srazil můj požitek z filmu téměř na bod mrazu a tam ho přikoval navíc ještě otřesný scénář, otřesné herecké výkony (nevyžaduju v těchto filmech kdovíjaké výkony, ale to co někteří herci předváděli mi připomínalo trashe z let 70. ...). Nepochopitelné řešení osobnách záležitostí jednotlivých postav v první polovině filmu, i když to na děj a výsledek nemělo vůbec žádný vliv. Zmatená akce, obstojné triky a gore ... které to ale rozhodně nezachránily. Opravdu mě je líto, jak chudák Predátor dopadl ... zvlášť když jsem den před tím sledoval původní první díl od McTiernana, abych svojí přítelkyni ukázal, jaký úžasný horror to je ... No moc se jí to nelíbilo, ještě, že jsem jí nepustil tohle ...(2.7.2008)

• mysicka

běžte zase chvilku kurvit nějakou jinou legendu!!!(19.7.2008)