Vetřelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Votrelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2007, 97 min (Director's cut: 102 min)

• Psema

Stejně špatné jako jednička, tentokrát však z trochu jiného úhlu. Anderson možná kašlal na diváky a dělal si s mytologií a jejím roubováním na děj co chtěl, ale alespoň uměl natočit pár scén vysloveně na efekt, aby u toho popcornožravec spokojeně zamlaskal. Strauseové neumějí vůbec nic. Ani jeden. Potvrdilo se, že fanouškovství je krásná věc, ale nezaručuje kvalitní filmařinu. Zkrátka a dobře, pokud nemáte odpovídající buňky, nenatočíte brutální vybíjenou ani když budete mít za zády eRkový rating a nadržené, na krev natěšené diváky. Bez tempa, bez atmosféry, bez nápadu, bez režie. AvP 2 nemá jediný moment, jenž by chytil takříkajíc za koule nebo příjemně pošimral aritmii. Je to jen sled scén bez jakéhokoliv pojiva, s mizernými dialogy, obskurními hereckými kreacemi a neskutečně debilními akčními scénami. Pokud je vám osm a stačí vám ke štěstí upadnutá ruka a pár rozstřelených hlav, tak je tahle břečka určená přímo pro vás. Kdo vyrostl na Cameronovi a Scottovi, nechť dá ruce pryč.(23.12.2007)

• Dudek

Po nějaké chvilce přemýšlení musím smutně napsat, že AVP2 rozhodně není akčním filmem roku jak jsem po nadšeneckém traileru čekal. FIlm je jasným důkazem, že velký fanoušek se automaticky nerovná dobrému režisérovi, přesto však chlapci mají pár příjemných es v rukávu a v několika momentech se jim daří příjemně citovat (nebo jen uboze vykrádat?) známé klasiky kinematografie. Přesto však snímek zklame v místech, kde měla být jeho největší síla. Samotných soubojích, kterým prostě alespoň ta minimální filmařská zručnost chybí. Škoda že počáteční nakročení k béčkovitosti toho nejhlubšího zrna již brzy vezme za své, přesně v ten moment, kdy se tvůrci začnou snažit o přílišnou velkolepost. Děj není příliš nabušený a základní dějová linie nemá co nabídnout. Díky za to. Tento fakt spolu s krátkou stopáži zařídí alespoň jednu pozitivní věc, snímek se odvleče velmi brzy a vcelku rychle. Vetřelci vs Predátor 2 jsou ve své podstatě lepší než předchozí díl, ale snaží se působit až příliš nabouchaným dojmem, což kazí výsledný efekt. V několika místech ale nechybí humor, což se chválí. Velký problém jsem měl hlavně s herci, protože to co předvádí se nedá ani nazvat špatnými výkony. Přesto se však těším až se na film znovu podívám, očekávám, že v teple domova si tuto podívanou užiji mnohem více.(22.12.2007)

• LIVINGDEAD

Aliens vs Predátor 1 se mi líbil a proto jsem se těšil na dvojku. Bohužel, těšil jsem se předčasně! Otřesná nuda, chvílemi člověk nevěděl, zda je to Aliens či Predátor, příběh neměl ani hlavu ani patu a ten konec byl debilní! Díky bohu, že jsem na to nešel do kina! Zabil bych.....(3.2.2008)

Tahle rozjíždějící cross-over série má vzestupnou tendenci, což znamená, že u takového pátého dílu bychom se mohli dočkat důstojného pokračovatele jak vetřelči, tak predátoři série. Zatím se ale fanoušek obou vesmírných monster, která se jakýmsi nedopatřením dostala na Zemi a tam bohužel nezabila scénáristy a střihače tohoto filmu, musí spokojit s vydařeným cross-overem._____ O nějakém přiběhu či silných postavách se nedá mluvit (přičemž to bylo to, proč jsem si natolik oblíbil obě série), AvP 2 je pouhou přehlídkou odkazů na obě série už od úvodních titulků se smíchanými fotky po využití zvukových efektů až k citacím hudby. Jedna hvězdička navíc oproti předchozímu dílu je díky tomu, že ten film je tak kouzelně politicky nekorektní, že nechá naklást Predátovetřelce vajíčka do těhotné matky a hned v prvních minutách je dost brutálním způsobem odděláno dítě a i hlavní postavy neumřou podle očekávání._____ Ale co naplat, když souboj dvou monster ničí chaotický střih zakrývající nízký rozpočet, Vetřelci a Predátoři jsou povedená digitální monstra, jenže co na tom, když záběry z predátoři krajiny anebo havárie jsou jak ze špatné počitačové hry a ten scénář plný logických vyprávěcích lapsů je přišerný a Strauseovci jsou víc fandové než filmaři._____ Nedočkáme se prznění sérií jako tomu bylo díky Andersonovi a žádnému kompaktu Predátor + člověk, ale ta mytologie je opětovně hodně násilně roubovaná a působí nepatřičně, naštěstí film rychle i díky krátké stopáži uteče a zbývá jenom doufat, že na DVD vyjde skutečně necenzurovaná "R"ková verze, která se natáčela tak, že se jela scéna jednou "s méně krve a méně detailními záběry" a pak podruhé "se vším všudy". Protože na DVD ten film měl skončit hned zprvu a bylo by mu v půjčovnách lépe. 70%(13.1.2008)

• Flipnic

Naprosto neuvěřitelné zklamání ... Film mne chvílemi úplně štval tím, jak byl zasazen do neustálé tmy. Ano přítmí a šero do horroru a podobných žánrů patří, ale co tady tvůrci předvedli, to bylo něco neskutečného!! A to jsem se naschvál na film díval v noci na velké TV a stejně jsem asi tak ze 30% vůbec nevěděl a nevím, co se tam dělo, kdo se s kým řezal atd. Tenhle nešvar srazil můj požitek z filmu téměř na bod mrazu a tam ho přikoval navíc ještě otřesný scénář, otřesné herecké výkony (nevyžaduju v těchto filmech kdovíjaké výkony, ale to co někteří herci předváděli mi připomínalo trashe z let 70. ...). Nepochopitelné řešení osobnách záležitostí jednotlivých postav v první polovině filmu, i když to na děj a výsledek nemělo vůbec žádný vliv. Zmatená akce, obstojné triky a gore ... které to ale rozhodně nezachránily. Opravdu mě je líto, jak chudák Predátor dopadl ... zvlášť když jsem den před tím sledoval původní první díl od McTiernana, abych svojí přítelkyni ukázal, jaký úžasný horror to je ... No moc se jí to nelíbilo, ještě, že jsem jí nepustil tohle ...(2.7.2008)

• - Buddy Benson (Kurt Max Runte) má ve filmu zbraň Remington 700 ráže .308 Winchester. (dc125)

• - Natáčení probíhalo v Kanadě. (Yardak)

• - Filmový debut Liama Jamese - zde jedna z prvních obětí nelítostných vetřelců na planetě Zemi. (AntiasKing)