Vetřelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Votrelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2007, 97 min (Director's cut: 102 min)

Pravda je, že první hodinku je fakt docela težký přetrpět. Když pominu, že postavy sou fakt dementní a scénář je nehorázně zmatenej, tak je dost težký přetrpět retardovanou sestříhanost, kdy člověk ani pořádně neví, co za postavu se to zase objevilo a přitom se chová jako by tam byla od začátku a všichni jí znaj, krom toho děj dost debilně skáče ze scény na scénu úplně bezmyšlenkovitě a pak je to takový neucelený a člověk se do toho pořád nemůže dostat. Nicméně, když se tohle tak nějak překlene a seznámí se více méně s hlavníma postavama, tak pak začne správnej masakr, kdy všechny tři rasy bitkaří mezi sebou a je jim úplně jedno koho dřív sejmou, hlavně že to lítá a všude je krev a sliz. Taky potěší, že režiséři zakomponovali jak hudbu, tak pár scénovejch odkazů na původního predátora.(31.1.2008)

• Djkoma

Bratři Strauseové nejsou režiséři. Dokázali to tímto snímkem a já opět lituji nepochopitelných rozhodnutí ze strany Twenty century Fox. Série Vetřelců měla alespoň danou kvalitu, která ani v nejhorších místech, ani ve filmech, které překopal bůh ví kdo a řekl jejich režisérům, že mají smůlu, neklesl na takovouhle úroveň. Ani ohledně Predátorů se nekonalo trapní nudné krvavé nic. Ať už Arnold Schwarzenegger nebo Danny Glover, oba si uhráli pod taktovkou režisérů svoje. V AvP nechybí nejen kvalitní režisér, který poddá látku přehledně a pro diváka příjemně stravitelně, ale také postava, kterou by si divák mohl přisvojit za svou(za sebe) a fandit jí. Já osobně fandím tak maximálně Predátorovi s laserovými tečkami mířícími na nějakého vetřelce. Lidstvo vyškrtněte, stejně je tam k ničemu a jen z nich létají kusy krve a občas se nějaká hezká levná modelka před kamerou svlékne, a dejte nám pořádnou řež, kde se nebude nikdo snažit skrýt akci do tmy, aby divák neviděl neschopnost. Abych jen nekritizoval Strausseové potěšili v pár scénách, kde si nebrali servítky a tak je to jedině dobře. Diváci dneska nechtějí vidět, co ukazovali jinde, ale něco neobvyklého a zajímavého a snad i chladnokrevného. K čemuž se například vetřelčí inkubace v lese na otci a synovi poměrně přibližovala.(6.3.2008)

• AngelAngie

Musím říci, že tenhle druhý díl se mi líbil mnohem víc jak ten první, u toho jsem se totiž až nesnesitelně nudila. Dvojka také není žádený zázrak, moc tlačí na pilu a až moc se snaží šokovat, brutalitou a nechutností opravdu nešetří, ale rozhodně se mi přiblížil víc originálům jak ten díl první. Musela jsem se ale hrozně smát, protože přesně u takových snímků - mám na mysli typicky amerických, vyrařuje ze všech herců jak hrozně se snaží a jakou jim dalo práci obstát u castingu, kde o roli bojovali s X dalšími stejného typu jako jsou oni samotní a z očí jim vyzařuje, jak hrozně touží po slávě a úspěchu, jenže .. ten se jim bohužel nikdy opravdu nedostane a pořád budou obsazováni do těhle filmů, dle mého stupidních, někdy více, někdy méně.(18.9.2008)

• zelvopyr

Trailer byl dost velké klamání a film zklamání... Odpustím leccos, ale pokud existuje 5 filmů s Vetřelci a 3 s Predátory, tak tu máme něco jako pravidla... a ty tenhle film suverénně porušuje -- ale nikoli pro dobro věci nebo pro šokování, ale z neumětelství. //// Tenhle film mi přišel jako remake nějakého slabšího Vřískotu kombinovaného s nejnepovedenějším TV-UFO filmem. Laciné dokonce i proti jedničce... především myšlenkově, i když triky a výprava taky. Ale asi nejvíc mi vadil idiot, co seděl vedle mě a hlasitě to komentoval... ne aby vtipkoval, ale prostě měl asi tak vysoké IQ, že tu a tam něco musel sám sobě vysvětlovat (přitom mu bylo tak 40). Asi cílová skupina diváků :-((29.12.2007)

• viperblade

Jednička se mi celkem líbila (dal jsem 4 *), ale tohle! To si snad dělaj kozy, ne? Takhle zpackat pokračování.. A přitom to mělo vcelku slušné zázemí (městečko, které obklopují lesy). Ale co z toho vzešlo!?! Nemožně sestříhané bitky (jak Alien kontra Predátor, tak vojáci kontra Alien atd.), přičemž 80 % z veškeré akce je ve tmě, takže vidíte pěkné kulové, lekačky, které absolutně nefungují a podobně. Scénář (asi nejslabší část filmu), musel psát někdo, kdo měl v sobě minimálně 5 různých drog... :-(( Jedna hvězda jen proto, že to občas nenudilo a neusnul jsem přitom. Ale tak tak.(27.11.2008)