Vetřelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Votrelci vs. Predátor 2

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2007, 97 min (Director's cut: 102 min)

• Hakha

Opět jak první díl napětí nulové. Od dějové linie jsem tentokrát nic neočekával a jsem za to rád, jelikož žádná není. Jinak bratři režiséři toho zeslonili mnohem více než Anderson... V prvním díle jsou aspoň zajímavé a efektní bitky mezi mými oblíbenci, ale tady jsem se něčeho podobného nedočkal. Když už nějaká bitka je, tak je nepřehledná, nezajímavá a trvá několik sekund. Bez drivu, napětí, atmosféry, výrazných hereckých aktivit a režisérská neschopnost udělat zajímavější film o těch potvorách s pořádnou akcí se asi nedočkám... tuto zbytečnost hodnotím 1 hvězdičkou...(25.1.2008)

• Radyo

ZOO Hollywood přináší návštěvníkům komentované krmení vetřelců v několika různých pavilonech i časech! Na toto krmení ale raději neberte své děti, mohly by se snadno stát součástí živého programu! Konec hlášení v českém jazyce! ..... Co k tomuto (doufám že definitivně poslednímu) sequelu dodat více? Snad jen, že když se dva perou, tak třetí se nesměje, protože je spolu se čtvrtým, pátým, šestým, sedmým, (....) i třítisícímosmistýmsedmdesátým dávno mrtvý. Ano, smrt se tady prezentuje na mnoho způsobů, vesměs okoukaných jindy a jinde. A v kostce (nebo krychli) řečeno, to je to jediné (krom zběsilé šíleně nastříhané akce), co film nabízí.(14.10.2013)

Někteří lidi by si měli udělat v hlavě pořádek...myslím to upřmně. Když někdo jde na AvP2, tak od toho má čekat jediné...Alieny a Predatory jak si navzájem jdou po krku a ejhle, on o tom tenhle film vlastně je, kdo by to čekal? Aha, všichni ti vědátoři tady, kteří chtěli vidět Predyho jak rozjímá nad svou sexualitou a aliena v roli psychiatra. To vy si raději skočte na jedno, dvě sezení...on vám to pan učený rád vysvětlí, děkuji a ahoj.(29.12.2007)

• flanker.27

Bratři Strauseové dokazujou, že vymáčknout ze scén alespoň trochu napětí je pro ně neřešitelný problém. K tomu spousta kiksů v nelogickém scénáři, přeskakování z místa na místo, postavy dost divně reagujou na dění okolo, inkubační doba alienů je nějak rychlá. BTW Kde vlastně predalien získal schopnost klást vejce? O nějakých zajímavých charakterech si můžeme nechat jenom zdát, snad kdyby se film skládal jen z boje predátora a alienů úplně bez lidí (ovšem za předpokladu lepšího nasvícení, sestříhání atd.), dalo by se na to dívat. V několika scénách se tvůrci pokoušejí o odkazy na předchozí filmy, o to víc jejich práce vypadá zoufale. Líbil se mi snad jen predátorův zbrojní arzenál.(31.12.2008)

• Enšpígl

Dlouho jsem hledal nějakou záminku k většímu hodnocení, ale prostě jediný co se mě na filmu líbilo, byl predátoří zbrojní arzenal a jeho využití. Co říci o zbytku ? Asi takhle, když se sejde kluk s holkou říká se tomu rande, když se sejde idiocie s filmařským degenstvím říká se tomu Aliens vs. Predator: Requiem ! Colin Strause a Greg Strause by měli být obžalováni za hanobení rasy, národa a přesvědčení, přesněji řečeno za hanobení vetřelčí rasy, predátořího národa a divákova přesvědčení.(13.1.2008)