Vetřelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Votrelci vs. Predátor 2

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2007, 97 min (Director's cut: 102 min)

DOKONALOST! Tento film je další ukázkou toho, že dnešní divák je přemlsaný a filmy, které by ještě před 10 lety byly kultem největšího kalibru, dnes přechází s opovržením. Po příšerné jedničce, na které byl vidět mizerný scénář, rozpočet, herecké výkony a hlavně způsob lovení, přišla inovativní dvojka, která splnila přání všem fanouškům Aliena a rozpoutala peklo přímo v hustě obydleném městě. Zapadlé město, spousta vražd, nové techniky Predátora, nové způsoby zabíjení, dokonalé triky, žádné servítky (mrtvé děti, zrození Aliena z těhotné ženy, infikování nemluvňat), rozsekaná armáda, kvalitní herecké výkony, dobrý příběh a sympatické postavy. Proč to má do prdele 47%? Lidi jsou magoři, tohle je prvotřídní nábuch, který trvá jen 90 min. přitom diváka udrží v pohotovosti po celou dobu, protože děj kvalitně graduje a přichází pořád s něčím novým. Mám skvělý pocit naplněnosti a nic co má podobný film mít, tam prostě nechybělo. 100% 13.07. 2010, prozatím jeden z nejlepších filmových zážitků tohoto roku!(13.7.2010)

• choze

Fádní fanouškovská bad alien vyvražďovačka, která sází na úctyhodnou kvantitu na úkor kvality, pozoruhodně rychlé tempo a otravně ostentativní nekorektnost při výběru obětí. A která se do kin dostala jen omylem.(3.5.2008)

• Viktooorka

Kde jsou ty časy, kdy jsem se vetřelce bála a z predátora jsem měla velký respekt. Potenciál tam pořád je, ale režiséři z toho dělají obyčejnou zábavu, což vítám, ale sakra, vždyť mají na víc.. Ale musím říct, že chlapečka a těhotnou ženskou jsem hůře rozdýchávala. Škoda, že je to celé tak tmavé a závěrečná scéna krátká, jinak bych byla i spokojena… Snad se třetí díl už povede :o)(7.4.2011)

Soundtrack Brian Tyler: 1. Aliens Vs. Predator - Requiem - Brian Tyler ,2. Opening Titles ,3. Decimation Proclamation ,4. Requiem Epilogue ,5. National Guard Part 1 ,6. National Guard Part 2 ,7. Taking Sides ,8. Predicide ,9. Kelly Returns Home ,10. Coprocloakia ,11. Power Struggle ,12. Skinned And Hanged ,13. Down To Earth ,14. Predator Arrival ,15. Special Delivery ,16. Alien Awakening ,17. Striptease ,18. Buddy's New Buddy ,19. Searching The Poolhouse ,20. Gutless And Autosurgiosis ,(13.5.2011)

No, napríklad ja by som dal bratom Strausovým ešte šancu, lebo až také hrozné to nebolo, len kameraman videoklipov si asi pomýlil zamestnanie. Heslo - čím neprehľadnejšie, tým lepšie na mňa veľmi nezapôsobilo. Kamera je čiarna, všetko je hrozne nasvietené a v tej tme nevidno nielen, kto je Votrelec, či Predátor, ale koľkokrát nerozoznám príšeru od človeka. A to je už drzosť. Na slušnú akčnú jazdu to však s prehľadom stačí, efekty a príšerky sú pekné, ale navzájom sa vo viacerých scénach vylučujú s predchádzajúcimi filmami. Ale to už je na dlhšie. 55%.(27.7.2008)