Vetřelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Votrelci vs. Predátor 2

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2007, 97 min (Director's cut: 102 min)

• Flipnic

Naprosto neuvěřitelné zklamání ... Film mne chvílemi úplně štval tím, jak byl zasazen do neustálé tmy. Ano přítmí a šero do horroru a podobných žánrů patří, ale co tady tvůrci předvedli, to bylo něco neskutečného!! A to jsem se naschvál na film díval v noci na velké TV a stejně jsem asi tak ze 30% vůbec nevěděl a nevím, co se tam dělo, kdo se s kým řezal atd. Tenhle nešvar srazil můj požitek z filmu téměř na bod mrazu a tam ho přikoval navíc ještě otřesný scénář, otřesné herecké výkony (nevyžaduju v těchto filmech kdovíjaké výkony, ale to co někteří herci předváděli mi připomínalo trashe z let 70. ...). Nepochopitelné řešení osobnách záležitostí jednotlivých postav v první polovině filmu, i když to na děj a výsledek nemělo vůbec žádný vliv. Zmatená akce, obstojné triky a gore ... které to ale rozhodně nezachránily. Opravdu mě je líto, jak chudák Predátor dopadl ... zvlášť když jsem den před tím sledoval původní první díl od McTiernana, abych svojí přítelkyni ukázal, jaký úžasný horror to je ... No moc se jí to nelíbilo, ještě, že jsem jí nepustil tohle ...(2.7.2008)

• Aluska88

Myslela jsem, že toto pokračování by mohlo být "jen" o trochu méně kvalitnější, než Vetřelec vs Predátor. Mýlila jsem se. Bylo o dost. Občasná dějová nenávaznost a nelogičnost scén nebyla to nejhorší oproti neustálé tmě, vyskytující se po většinu filmu. Stejně jako oproti stále stejným, zbytečným a opakujícím se scénám, které začnou být po chvíli velmi nudnými a nezáživnými, přestanete se na ně soustředit, dialogy vnímáte jen na půl ucha a čekáte, kdy, případně s trochou zvědavosti, i jak film skončí a bídnému scénáři, jehož kvality se plně projeví zhruba v poslední půlhodině. "Proč zastavujeme?" - "Protože to nedává smysl. Vláda nám lhala." - "Nesmysl, vláda přece lidem nelže."(8.6.2009)

• gudaulin

Nečekal jsem opravdu nic extra, přesto mě výsledek v záporném smyslu slova překvapil. I na poměry žánru je to zoufale klišoidní podívaná, která rezignuje na cokoliv jiného, než tuctovou střílečku, která parazituje na sci-fi žánru. Rozhodně to není horor nebo sci-fi, jen levný akčňák. Neznám sice výši rozpočtu, ale převážná většina filmu tone ve tmě, tak mizerné nasvícení se opravdu vidí jen zřídka - tohle by omluvil snad jen totální blackout v místě výroby. Střih je chaotický, divák chvílemi netuší, kdo po kom střílí, kdo řve a čí krev stříká na všechny strany. Jedničku jsem neviděl a po tomhle představení po tom ani netoužím. A mám pocit, že po tak dokonalé diskreditaci námětu už nikdy nikdo Vetřelce 5 nenatočí... Celkový dojem: 10 %.(20.1.2009)

• choze

Fádní fanouškovská bad alien vyvražďovačka, která sází na úctyhodnou kvantitu na úkor kvality, pozoruhodně rychlé tempo a otravně ostentativní nekorektnost při výběru obětí. A která se do kin dostala jen omylem.(3.5.2008)

• tombac

Z potenciálně velkolepé bitvy příslušníků dvou vesmírných zabijáckých ras vyšplíchla na plátno v režii dvou zapálených neumětelů nemastná neslaná břečka, z které se bude natěšenému, leč soudnému divákovi dělat už po dvaceti minutách šoufl. První útok Predaliena na člověka předznamenává veškerou "horrorovou" sci-fi akci, jež se nese ve stylu "kontaktní mordy, z nichž máme velký kulový". Veškerá akce je nepřehledně a nezáživně nasnímaná, což z trailerů a pětiminutové ukázky šlo těžko vyčíst. Bohužel nezáživný je i zbytek. Podprůměrní a nezajímaví herci řeší nezajímavé věci v nezajímavě natočeném, řemeslně podprůměrném filmu. Vše korunuje řada WTF momentů, při kterých publikum v sále zhusta vyprsklo smíchy. Až to člověka nutí ke štípnutí, zda se mu to jen zdá... Vetřelci a Predátoři v tomhle blivajzu nadobro ztratili gloriolu respektovaných ultrakillerů a smrskli se na pouhé marketingové lákadlo. Důstojník Ripleyová a major Dutch se obrací v hrobě. 3/10(28.12.2007)