Vetřelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Votrelci vs. Predátor 2

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2007, 97 min (Director's cut: 102 min)

Film rozhodne neni zadna sracka, jak tu skoro kazdej vyrvava. Dokonce je i lepsi nez prvni dil. K filmu mam v podstate jen dve vytky, obcas je to vsechno silene tmavy a obcas je ten strih tak zbesilej, ze z toho clovek nic moc nema. Krapet jsem se bal, jak to dopadne, kdyz tu bude jen jeden predator, jenze tohle je peknej drtic a ne zadnej chcipacek, jako ty v prvnim dilu. No a u vetrelcu je vse pri starym, akorat, ze tady jsou za ty slabsi. Taky je fajn, ze lidi tu jsou jen takova spina co se primotala do bitek, sice je tu neco jako hlavni postavy, ale moc dulezity nejsou. Navic ve filmu uvidime par dalsich predatorovo vychytavek a domovskou planetu. Taky ma film dobre vyvazenou akcnost s hororovou atmosferou a sem tam padne naka slusna hlaska. A konec je taky povedenej. Proste solidni rezba na lepsi 4*.(27.12.2007)

Pravda je, že první hodinku je fakt docela težký přetrpět. Když pominu, že postavy sou fakt dementní a scénář je nehorázně zmatenej, tak je dost težký přetrpět retardovanou sestříhanost, kdy člověk ani pořádně neví, co za postavu se to zase objevilo a přitom se chová jako by tam byla od začátku a všichni jí znaj, krom toho děj dost debilně skáče ze scény na scénu úplně bezmyšlenkovitě a pak je to takový neucelený a člověk se do toho pořád nemůže dostat. Nicméně, když se tohle tak nějak překlene a seznámí se více méně s hlavníma postavama, tak pak začne správnej masakr, kdy všechny tři rasy bitkaří mezi sebou a je jim úplně jedno koho dřív sejmou, hlavně že to lítá a všude je krev a sliz. Taky potěší, že režiséři zakomponovali jak hudbu, tak pár scénovejch odkazů na původního predátora.(31.1.2008)

Neuveríte, kým neuvidíte. Takúto kvalitnú akciovú strašiačku s dokonalým scenárom som ešte asi ani nevidel. Už slávny predchodcovia sa mi celkom páčili, ale premňa bol tento dvakrát silnejší a efektnejší. A to, že sa to začínalo presne tam, kde sa predošlý diel skončil, len pridalo na kvalite série. A fakt tam umrie každí, kto si to zaslúžil :) Acch, jak by som sa tešil trojke… Ale možno bude lepšie, keď sa to celé nepokazí dajakým blábolom…(29.11.2008)

• Segrestor

Ten film je špatný ve všech směrech, v jakých vůbec může být. Zesměšňuje úplně všechny zástupce vesmírných ras, zde člověka, predátora (lovce) a vetřelce (hada). Zesměšňuje nejen je, ale vše, co kdy o nich bylo napsáno nebo natočeno. Celý jejich univerz. Jsou to drobné chybky, ale i zcela markantní šlendriány. Jistě, už měli našlápnuto z prvního dílu, kdy se Predy sčuchnul s tou černoškou, div, že ji neošukal svým žabím kladélkem na nějaké kře. Nevím, jestli mám ten výčet chyb nasypat rovnou sem anebo to nosit v hlavě, ale je jisté, že to nikomu nedoporučím. Invaze mimozemských bestií, těch nejnebezpečnějších, jaké kdy filmové plátno zažilo, se naprosto nezdařila. Tvůrci měli patrně v původním úmyslu vytvořit jakousi simulaci, prostě "co by kdyby", ale hned z rozjezdu radši od toho upustili a vrhli se do prapodivné survival sračky, kde dostává spíš hlavní slovo patriotismus, jednota a bratrství. Predy s Alieňákem začnou brzy hrát druhé housle, z logicky očekávané genocidy se stane jen střihový film vyvedený v černé, chápej - pro jistotu, aby nebyla znát ta lacinost a odfláknutí, a nastává pravé scenáristické peklo, kdy máte na stole tucet postav a nevíte kurva co s nimi. Mystiku výše zmíněných pohřbili pod to pitomé městečko, a to vám, přátelé, milerád povím, že ti jsou zcela jiní, než nám ukázali bří Strausové. Ti hajzli si udělali své Predíky a Alieňáky a nikomu to neřekli! Mají hyperaktivní gekony a těžkopádné tupé ropuchy s technologií Pojď-na-mě. Proč, proboha? Vždyť ten film je pro "fans". Co do příběhu, je však děsně impotentní, nudný jak Křesťanský magazín a hloupý. Chvílemi ovšem dovede zaujmout, to zas jo.Ale když se objeví akce, kterou spokojeně sledujete, zjistíte, že zůstane nedořešena. Prostě se střihem přesunete jinam a co bylo, bylo.(18.5.2014)

• tron

„Mierte presne.“ – „Nehavarujte.“ Režijne debutujúci bratia sa poučili z chýb "jednotky". Takže dvojka je na rozdiel od nej krvavá, postavy majú psychológiu a Predátor je drsný hajzel a nie sympaťák zo susednej galaxie. Bohužiaľ, krvavosť nie je všetko (hoci je miestami hardcore, vedie zrejme scéna s nemocničným oddelením pre tehotné ženy), Predátor si nedokáže vybudovať rešpekt ako u McTiernana a psychológia sa zasekla na základnej škole (dostane chlapec dievča? Naučí starší brat mladšieho zodpovednosti? Učeše si šerif ofinku?). Napriek hŕstke svetlých okamihov (pohľad na kurióznu planétu Predátorov, slávne monštrá v klasickom lese Severnej Ameriky) je prvá polovička vražedná. Je totiž venovaná fádnym, totálne nezaujímavým postavám, prenášajúcim banálne dialógy. Ak tu niekto seriózne čakal, že sa „vcítim do ich kože“ a obľúbim si ich, potom je skutočne naivný (a ZLE píše). Druhá polovica je našťastie venovaná už len drastickej akcii. Tá miestami poteší, väčšinou ale otravne dopláca na neprehľadnosť: odohráva sa v noci, v meste nefunguje elektrika, stále niekto svieti do kamery a navyše šľahá poriadny lejak. Často som vôbec NEVIDEL, čo sa deje. Tvorcovia týmto nešťastným spôsobom asi potrebovali maskovať malý rozpočet, ale Spielberg a Scott to v ČEĽUSTIACH a VOTRELCOVI dokázali neporovnateľne lepšie. Množstvo odkazov (zvuky príšer, pani Yutani) a „prequel pocit“ (osobný obrnený transportér, likvidácia vojakov) zo začiatku poteší, časom sa ale z citovania stáva skôr parazitovanie, bez schopnosti pridať niečo nové. Logiku ani riešiť nebudem (Predátor starostlivo zázračnou kyselinou „vyparuje“ stopy po mimozemskej existencii a potom z kože stiahne chlapa a zavesí ho do koruny stromu, aby ho všetci našli). Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/171088/Votrelec-vs-Predator-2-40.html(21.6.2008)