Vetřelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Votrelci vs. Predátor 2

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2007, 97 min (Director's cut: 102 min)

• Djkoma

Bratři Strauseové nejsou režiséři. Dokázali to tímto snímkem a já opět lituji nepochopitelných rozhodnutí ze strany Twenty century Fox. Série Vetřelců měla alespoň danou kvalitu, která ani v nejhorších místech, ani ve filmech, které překopal bůh ví kdo a řekl jejich režisérům, že mají smůlu, neklesl na takovouhle úroveň. Ani ohledně Predátorů se nekonalo trapní nudné krvavé nic. Ať už Arnold Schwarzenegger nebo Danny Glover, oba si uhráli pod taktovkou režisérů svoje. V AvP nechybí nejen kvalitní režisér, který poddá látku přehledně a pro diváka příjemně stravitelně, ale také postava, kterou by si divák mohl přisvojit za svou(za sebe) a fandit jí. Já osobně fandím tak maximálně Predátorovi s laserovými tečkami mířícími na nějakého vetřelce. Lidstvo vyškrtněte, stejně je tam k ničemu a jen z nich létají kusy krve a občas se nějaká hezká levná modelka před kamerou svlékne, a dejte nám pořádnou řež, kde se nebude nikdo snažit skrýt akci do tmy, aby divák neviděl neschopnost. Abych jen nekritizoval Strausseové potěšili v pár scénách, kde si nebrali servítky a tak je to jedině dobře. Diváci dneska nechtějí vidět, co ukazovali jinde, ale něco neobvyklého a zajímavého a snad i chladnokrevného. K čemuž se například vetřelčí inkubace v lese na otci a synovi poměrně přibližovala.(6.3.2008)

DOKONALOST! Tento film je další ukázkou toho, že dnešní divák je přemlsaný a filmy, které by ještě před 10 lety byly kultem největšího kalibru, dnes přechází s opovržením. Po příšerné jedničce, na které byl vidět mizerný scénář, rozpočet, herecké výkony a hlavně způsob lovení, přišla inovativní dvojka, která splnila přání všem fanouškům Aliena a rozpoutala peklo přímo v hustě obydleném městě. Zapadlé město, spousta vražd, nové techniky Predátora, nové způsoby zabíjení, dokonalé triky, žádné servítky (mrtvé děti, zrození Aliena z těhotné ženy, infikování nemluvňat), rozsekaná armáda, kvalitní herecké výkony, dobrý příběh a sympatické postavy. Proč to má do prdele 47%? Lidi jsou magoři, tohle je prvotřídní nábuch, který trvá jen 90 min. přitom diváka udrží v pohotovosti po celou dobu, protože děj kvalitně graduje a přichází pořád s něčím novým. Mám skvělý pocit naplněnosti a nic co má podobný film mít, tam prostě nechybělo. 100% 13.07. 2010, prozatím jeden z nejlepších filmových zážitků tohoto roku!(13.7.2010)

• H34D

Nezačínalo to úplně špatně, AvP 2 se totiž s divákem moc nepáře, klidně vydá vetřelcům napospas i obličeje těch sympatičtějších jedinců. Bohužel vše se začíná hroutit s jakýmsi pokusem o velkolepost, postavy jsou špatné, nevýrazně zahrané a téměř každý dialog je utrpení. Když si k tomu připočteme, že to nezachraňují ani akční scény, nad kterými můžeme pouze kývnout hlavou a po skončení filmu klidně zapomenout (příliš tmavé, nevýrazné a možná zbytečně prostříhané), zjistíme, že AvP 2 může tak maximálně konkurovat AvP 1. Kdyby se jen někdo pokusil o srovnání s prvním Alienem, chudák Ridley Scott by se dozajista obracel v hrobě (pakliže by byl mrtvý samozřejmě), protože bratři Strausovi očividně moc režijního talentu nepobrali... "Mummy, are the monsters gone?" Jasně, že ne ty huso blbá, AvP 3 cumming soon! "Těšme se". 4/10(16.3.2008)

• POMO

Pre daný film skvelý scenár. Síce bez nápadov a charakterizácie postáv, ale nabitý akciou a bez jediného nudného miesta. Čo z neho ale stvorili režiséri, je smutné. Neprehľadnosť a špatný strih akčných scén, z ktorých pozostáva 80% stopáže, evokuje DVDčkové céčko s Michaelom Paré. Obzvlášť pri strielačkách s armádou zostáva rozum stáť. Veľká škoda, pretože z tak zahustenej predlohy, slušných produkčných hodnôt a kultového zázemia sa dalo uvariť veľmi efektné béčko.(2.1.2008)

• zelvopyr

Trailer byl dost velké klamání a film zklamání... Odpustím leccos, ale pokud existuje 5 filmů s Vetřelci a 3 s Predátory, tak tu máme něco jako pravidla... a ty tenhle film suverénně porušuje -- ale nikoli pro dobro věci nebo pro šokování, ale z neumětelství. //// Tenhle film mi přišel jako remake nějakého slabšího Vřískotu kombinovaného s nejnepovedenějším TV-UFO filmem. Laciné dokonce i proti jedničce... především myšlenkově, i když triky a výprava taky. Ale asi nejvíc mi vadil idiot, co seděl vedle mě a hlasitě to komentoval... ne aby vtipkoval, ale prostě měl asi tak vysoké IQ, že tu a tam něco musel sám sobě vysvětlovat (přitom mu bylo tak 40). Asi cílová skupina diváků :-((29.12.2007)