Vetřelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Votrelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2007, 97 min (Director's cut: 102 min)

• Aluska88

Myslela jsem, že toto pokračování by mohlo být "jen" o trochu méně kvalitnější, než Vetřelec vs Predátor. Mýlila jsem se. Bylo o dost. Občasná dějová nenávaznost a nelogičnost scén nebyla to nejhorší oproti neustálé tmě, vyskytující se po většinu filmu. Stejně jako oproti stále stejným, zbytečným a opakujícím se scénám, které začnou být po chvíli velmi nudnými a nezáživnými, přestanete se na ně soustředit, dialogy vnímáte jen na půl ucha a čekáte, kdy, případně s trochou zvědavosti, i jak film skončí a bídnému scénáři, jehož kvality se plně projeví zhruba v poslední půlhodině. "Proč zastavujeme?" - "Protože to nedává smysl. Vláda nám lhala." - "Nesmysl, vláda přece lidem nelže."(8.6.2009)

• imf

Dvě legendy po lobotomii. Strauseové mají nakoukáno, ale za kamerou se chovají jako fanoušci, nikoliv jako uvážliví režiséři. Film s přepálenou expozicí se tak smrskne na pár neinvenčních vykrádaček, spoustu hloupých dialogů a zástup promarněných šancí. Ve výsledku se může s jedničkou chytit za ruce a snožmo skočit ze skály. Tak aby obě "díla" svorně skončily v propadlišti dějin, kde na ně slušně vychovaný divák nemusí vzpomínat. A ten dovětek naznačující trojku? Brrr...(21.12.2007)

• J*A*S*M

Měl jsem s tím stejné problémy jako s prvním dílem - po pár minutách se dostavila nuda. Je to docela s podivem, protože se tu skoro neustále něco děje, vetřelci někoho vraždí, popřípadě se bijou s predátorem, ale je to natočeno tak neuvěřitelně sterilně a bez náboje, že se člověku až dělá smutno při představě, co z avpr mohlo být, kdyby... Kdyby akční scény byly přehledné, postavy pronášely smysluplnější dialogy (nebo víc takových jako "vláda lidem nelže"), mimozemské potvory byly alespoň chvílema celé vidět, nebo kdyby se zapracovalo na atmosféře - prostě kdyby to režíroval někdo jiný. Výsledný dojem je sice o nepatrný kousíček lepší než u prvního dílu, ale pořád žalostně slabý. AvP 3 do vesmíru a bez Strausů prosím...(31.1.2008)

Soundtrack Brian Tyler: 1. Aliens Vs. Predator - Requiem - Brian Tyler ,2. Opening Titles ,3. Decimation Proclamation ,4. Requiem Epilogue ,5. National Guard Part 1 ,6. National Guard Part 2 ,7. Taking Sides ,8. Predicide ,9. Kelly Returns Home ,10. Coprocloakia ,11. Power Struggle ,12. Skinned And Hanged ,13. Down To Earth ,14. Predator Arrival ,15. Special Delivery ,16. Alien Awakening ,17. Striptease ,18. Buddy's New Buddy ,19. Searching The Poolhouse ,20. Gutless And Autosurgiosis ,(13.5.2011)

• flanker.27

Bratři Strauseové dokazujou, že vymáčknout ze scén alespoň trochu napětí je pro ně neřešitelný problém. K tomu spousta kiksů v nelogickém scénáři, přeskakování z místa na místo, postavy dost divně reagujou na dění okolo, inkubační doba alienů je nějak rychlá. BTW Kde vlastně predalien získal schopnost klást vejce? O nějakých zajímavých charakterech si můžeme nechat jenom zdát, snad kdyby se film skládal jen z boje predátora a alienů úplně bez lidí (ovšem za předpokladu lepšího nasvícení, sestříhání atd.), dalo by se na to dívat. V několika scénách se tvůrci pokoušejí o odkazy na předchozí filmy, o to víc jejich práce vypadá zoufale. Líbil se mi snad jen predátorův zbrojní arzenál.(31.12.2008)

• - V původní verzi scénáře, měla být divákům poprvé představena domovská planeta vetřelců. Dokonce vznikly i nákresy. Nakonec ale z nápadu sešlo. (cariada)

• - Filmový debut Liama Jamese - zde jedna z prvních obětí nelítostných vetřelců na planetě Zemi. (AntiasKing)

• - Jedná se o první film zahrnující postavu Predátora, kde Predátor zabije ženu, ač neúmyslně. (Chipsonator)