Vetřelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Votrelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2007, 97 min (Director's cut: 102 min)

• Isherwood

Co mi na téhle crossoverové sérii vadí nejvíce je fakt, že ze dvou ikon hororové sci-fi vytřískali tvůrci duši a zbyl pouze marketingový produkt. Načančaný a zabalený tak, aby přitáhnul masy, a vykastrovaný natolik, aby to bolelo všechny, které táhnou k sériím sebemenší sympatie. Straussové dokonale pochopili zadaný úkol, ale při koukání na jednotlivé díly nepochopili ani jeden. Takže se vezou na vlně citací (ponejvíce Camerona), které prokládají módními kličkami mezi hranicemi korektnosti (mrtvé děti i těhotné ženy, zajímavý kill-list). Výsledek je nechtěné béčko, kterému kraluje… Predátor. Jeho suverénní lovecké instinky baví stejnou měrou, jakou byli Vetřelci degradováni do rolí postradatelného hmyzu. Řekl bych, že děcka to pobaví, ale můj třináctiletý brácha zkonstatoval, že lepší by bylo zadaptovat hru, než vytvářet takovýhle… shit (dodal jsem).(8.8.2009)

• Fr

Zajímavej úvod, využít dítě? Hnus, ale budiž. Dobře působí ,,civilní“ prostředí. Les a město dávají ,,V α P“ nový prostor k realizaci a já se těšil. Bohužel z toho byla jen nenapínavá vyvražďovačka, ponořená do tmy. A také mne zajímalo, jak autoři vyřeší konec, protože přemnožení ,,V“ asi není v žádných krizových plánech. Zase nic! Scénárista se zbláznil a začal dělat idioty nejen z herců, ale i ze mne (příšery zůstaly ušetřeny). Trapácký keci (to musíte slyšet) a ,,operaci“ řídí ani nevím odkud jeden člověk. Nevylepší to ani hezký ,,P“ bičík (to musíte vidět). Takže: nikoho neodrazuji. Je tu pár zajímavých okamžiků, ale také dost stupidit. Rozběhnutý to nebylo špatně, nuda to nebyla. Bát se však vydejte raději do lesa nebo do jeskyně. Ale kdo by nechtěl vidět TY DVĚ MONSTRA znovu?(26.4.2008)

No, napríklad ja by som dal bratom Strausovým ešte šancu, lebo až také hrozné to nebolo, len kameraman videoklipov si asi pomýlil zamestnanie. Heslo - čím neprehľadnejšie, tým lepšie na mňa veľmi nezapôsobilo. Kamera je čiarna, všetko je hrozne nasvietené a v tej tme nevidno nielen, kto je Votrelec, či Predátor, ale koľkokrát nerozoznám príšeru od človeka. A to je už drzosť. Na slušnú akčnú jazdu to však s prehľadom stačí, efekty a príšerky sú pekné, ale navzájom sa vo viacerých scénach vylučujú s predchádzajúcimi filmami. Ale to už je na dlhšie. 55%.(27.7.2008)

• Djkoma

Bratři Strauseové nejsou režiséři. Dokázali to tímto snímkem a já opět lituji nepochopitelných rozhodnutí ze strany Twenty century Fox. Série Vetřelců měla alespoň danou kvalitu, která ani v nejhorších místech, ani ve filmech, které překopal bůh ví kdo a řekl jejich režisérům, že mají smůlu, neklesl na takovouhle úroveň. Ani ohledně Predátorů se nekonalo trapní nudné krvavé nic. Ať už Arnold Schwarzenegger nebo Danny Glover, oba si uhráli pod taktovkou režisérů svoje. V AvP nechybí nejen kvalitní režisér, který poddá látku přehledně a pro diváka příjemně stravitelně, ale také postava, kterou by si divák mohl přisvojit za svou(za sebe) a fandit jí. Já osobně fandím tak maximálně Predátorovi s laserovými tečkami mířícími na nějakého vetřelce. Lidstvo vyškrtněte, stejně je tam k ničemu a jen z nich létají kusy krve a občas se nějaká hezká levná modelka před kamerou svlékne, a dejte nám pořádnou řež, kde se nebude nikdo snažit skrýt akci do tmy, aby divák neviděl neschopnost. Abych jen nekritizoval Strausseové potěšili v pár scénách, kde si nebrali servítky a tak je to jedině dobře. Diváci dneska nechtějí vidět, co ukazovali jinde, ale něco neobvyklého a zajímavého a snad i chladnokrevného. K čemuž se například vetřelčí inkubace v lese na otci a synovi poměrně přibližovala.(6.3.2008)

• AngelAngie

Musím říci, že tenhle druhý díl se mi líbil mnohem víc jak ten první, u toho jsem se totiž až nesnesitelně nudila. Dvojka také není žádený zázrak, moc tlačí na pilu a až moc se snaží šokovat, brutalitou a nechutností opravdu nešetří, ale rozhodně se mi přiblížil víc originálům jak ten díl první. Musela jsem se ale hrozně smát, protože přesně u takových snímků - mám na mysli typicky amerických, vyrařuje ze všech herců jak hrozně se snaží a jakou jim dalo práci obstát u castingu, kde o roli bojovali s X dalšími stejného typu jako jsou oni samotní a z očí jim vyzařuje, jak hrozně touží po slávě a úspěchu, jenže .. ten se jim bohužel nikdy opravdu nedostane a pořád budou obsazováni do těhle filmů, dle mého stupidních, někdy více, někdy méně.(18.9.2008)

• - Na "Zlatých malinách" byl film Vetřelci vs Predátor 2 nominován hned dvakrát. Za nejhorší pokračování a za nejhorší rádobyhoror. (messiah)

• - Poprvé se zde objevuje kříženec vetřelce a Predátora - Predalien. (BloodMax)

• - Buddy Benson (Kurt Max Runte) má ve filmu zbraň Remington 700 ráže .308 Winchester. (dc125)