Vetřelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Votrelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2007, 97 min (Director's cut: 102 min)

Někteří lidi by si měli udělat v hlavě pořádek...myslím to upřmně. Když někdo jde na AvP2, tak od toho má čekat jediné...Alieny a Predatory jak si navzájem jdou po krku a ejhle, on o tom tenhle film vlastně je, kdo by to čekal? Aha, všichni ti vědátoři tady, kteří chtěli vidět Predyho jak rozjímá nad svou sexualitou a aliena v roli psychiatra. To vy si raději skočte na jedno, dvě sezení...on vám to pan učený rád vysvětlí, děkuji a ahoj.(29.12.2007)

• Flipnic

Naprosto neuvěřitelné zklamání ... Film mne chvílemi úplně štval tím, jak byl zasazen do neustálé tmy. Ano přítmí a šero do horroru a podobných žánrů patří, ale co tady tvůrci předvedli, to bylo něco neskutečného!! A to jsem se naschvál na film díval v noci na velké TV a stejně jsem asi tak ze 30% vůbec nevěděl a nevím, co se tam dělo, kdo se s kým řezal atd. Tenhle nešvar srazil můj požitek z filmu téměř na bod mrazu a tam ho přikoval navíc ještě otřesný scénář, otřesné herecké výkony (nevyžaduju v těchto filmech kdovíjaké výkony, ale to co někteří herci předváděli mi připomínalo trashe z let 70. ...). Nepochopitelné řešení osobnách záležitostí jednotlivých postav v první polovině filmu, i když to na děj a výsledek nemělo vůbec žádný vliv. Zmatená akce, obstojné triky a gore ... které to ale rozhodně nezachránily. Opravdu mě je líto, jak chudák Predátor dopadl ... zvlášť když jsem den před tím sledoval původní první díl od McTiernana, abych svojí přítelkyni ukázal, jaký úžasný horror to je ... No moc se jí to nelíbilo, ještě, že jsem jí nepustil tohle ...(2.7.2008)

• Lateef

Další z filmů, které navnadí slušnou upoutávkou, aby pak ve své opravdové podobě zklamali. Bitky dvou největších vesmírných monster jsou rozcupované chaotickou kamerou a příšerným střihem tak, že se stávají až nekoukatelné. Musíme si tedy vystačit se souboji "na dálku". Predátor umí své šurikeny vrhat více než přesně, z laserového děla kuší na všechny strany, v chodbách a labyrintech používá důmyslnou loveckou taktiku a bičem práská jako Indy. Jenomže tohle všechno není nic jiného, než co bychom víceméně neznali z trailerů. Žádný vymazlený záběr hodný zapamatování, nic. To samé lze říct o Vetřelcích, běhají po lesích a po městě, sem tam někoho vykostí. Pravda, krvavě vykostí. Postavy jsou bezvýznamné, vedou zbytečné a nudné dialogy a jsou tu jenom proto, aby se staly kořistí xenomorfů či opancéřovaného lovce. Režiséři měli zůstat v hledišti a nepouštět se do takových akcí, na které nebyl zjevně ani dostatečný rozpočet. Když Alien vs Predator, tak jedině ve vesmíru, vysrat se na lidi a stominutovou nonstop rubačku, rozpočet alespoň 80 miliónů a to mi neříkejte, že by to nepřitáhlo pořádné masy lidí, které by tak dostaly to, co chtějí vidět. Takhle je to i napodruhé jakési rozplizlé, i když pár odkazů na předešlé filmy potěšily... 129 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(1.2.2008)

Neuveríte, kým neuvidíte. Takúto kvalitnú akciovú strašiačku s dokonalým scenárom som ešte asi ani nevidel. Už slávny predchodcovia sa mi celkom páčili, ale premňa bol tento dvakrát silnejší a efektnejší. A to, že sa to začínalo presne tam, kde sa predošlý diel skončil, len pridalo na kvalite série. A fakt tam umrie každí, kto si to zaslúžil :) Acch, jak by som sa tešil trojke… Ale možno bude lepšie, keď sa to celé nepokazí dajakým blábolom…(29.11.2008)

Je to výborný akčný sci-fi horor, ktorý je pokračovaním slušnej jednotky. Má veľmi dobrý príbeh odohrávajúci sa hneď po udalostiach predchádzajúceho dielu, takže posádka predátorskej vesmírnej lode je kvôli votrelcovi z predátora vyhladená a tak loď spadne neďaleko jedného mestečka uprostred hôr. Kvôli tomu sa Predalien schopný klásť vajcia dostane na slobodu a tak priletí predátor zo svojej planéty, aby zničil všetky stopy, lenže počet votrelcov rýchlo narastá a tak musia obyvatelia mestečka bojovať o svoje prežitie. So spracovaním som veľmi spokojný, prvá polovica je ešte taká rozbehová a postavy, ktoré sú tu predstavované ma ani až tak moc nezaujali, ale v tomto prípade je mi to úplne jedno, keďže tu ide v prvom rade o obe mimozemské rasy, ktoré tu majú dosť priestoru, pričom oceňujem postupný vzostup votrelcov a aj jednanie predátora, takže aj tu sa je na čo pozerať. A v druhej polovici sa to už naplno rozbehne, jedna zaujímavá scéna strieda druhú a musím skutočne pochváliť toto dosť nezvyklé prevedenie, pretože zatiaľ čo takmer všetky podobné filmy sú podané tak, že nejaká skupina ľudí je izolovaná od civilizácie a tak ich hlavným cieľom je dostať sa k najbližším ľudom, polícii, zbraniam a podobne, no tu sa všetci musia spoľahnúť len na seba a moc im nepomôžu ani zbrane, ani národná garda a dokonca ani to, že sú uprostred mesta plného ľudí. A veľkým plusom je aj celkové nekompromisné prevedenie, keďže tu umierajú deti, tehotné ženy a potešilo ma aj ukončenie romantickej línie z prvej polovice. A práve tieto fakty u mňa povyšujú tento film na výnimočnú žánrovku. Akcie je tu dosť a páči sa mi. Trochu ma mrzí, že nie je úplne ideálna natočená, chcelo by to lepšiu prehľadnosť, za čo môže aj to, že sa až príliš často odohráva v tme, ale nie je to až tak zlé, aby sa na to nedalo zvyknúť. Hlavne, že samotných stretov jednotlivých rás je tu plno a sú celkom nápadité a aj drsné. Takže je skutočne radosť pozerať hlavne na všetky tie predátorove likvidácie, či už votrelcov, ale aj ľudí, no bavila ma všetka akcia, len to zneškodnenie vojakov malo omnoho väčší potenciál. Herecké obsadenie je iba priemerné, nikto mi tu neprekážal, ale zároveň si ma ani výraznejšie nezískal, no ako som spomínal, tu mi ide aj tak o mimozemšťanov. Réžia a technická stránka určite mohli byť aj lepšie, o atmosfére alebo napätí sa tu vôbec hovoriť nedá a aj tá prehľadnosť mohla byť lepšia, ale v priebehu filmu s tým nemám problém, vyhovuje mi aj tento štýl. Už jednotka sa mi páčila, ale toto pokračovanie je ešte lepšie, pre mňa skvelá žánrovka, ktorú pozerávam opakovane. 85%(22.1.2008)

• - Ve scény, kdy predátor připravuje zařízení na rozbor DNA, je možné si všimnout, že v zařízení již je průhledný roztok, který nasaje až později z rozbité láhvi po vetřelci. (Strzengon)

• - Jedná se o první film zahrnující postavu Predátora, kde Predátor zabije ženu, ač neúmyslně. (Chipsonator)

• - Predalien měl ve scénáři přezdívku "Chet". (cariada)