Half Nelson

Half Nelson

USA, 2006, 106 min

• Houdini

Oscar 1 nominace: Herec HR - Ryan Gosling(23.1.2007)

Rozpočet $700,000Tržby USA $2,697,938Tržby Celosvetovo $4,660,481(15.6.2009)

Veľmi slabé štyri *. Námet bol zaujímavý, Ryan bol vynikajúci ... ale ja som nepochopila, čo vlastne mi chcel tento film povedať. Asi mi chcel len ukázať kúsok zo života jedného učiteľa, ktorý po večeroch fetoval a jeho žiačky, ktorá mala nábeh a možnosti byť dílerkou. Nič viac, nič menej. Skvelá muzika.(30.3.2016)

Losing a girl can really destroy human being. Ten snímek měl obrovský potenciál, a ve své první polovině držel obdivuhodným způsobem mou pozornost. Protínají se zde hned tři velká témata (láska, drogy, rasová nesnášelivost) a je to hodně silné. Režiséři umějí s materiálem pracovat, ale pak najednou film ztrácí dech a zabředává do prachobyčejného dramatu, kterých se na americké půdě vylíhne do roka několik desítek. Je to velká škoda, protože Gosling hraje - jako vždy - excelentně, a ostatní se velmi snaží držet s ním krok... Soundtrack by šel vybrat možná trochu lépe, nicméně jedna skladba mě v kontextu s filmovými okénky odrovnala. Story o do sebe se propadající "fetce" zklamané ze vztahu si budu pamatovat, ale bohužel jako mírné zklamání. Silné tři.(6.5.2010)

ryan gosling je pre mna najlepsi muzsky herec sucastnosti..za pravdu mi dal aj v tomto obzvlast silnom pribehu o jednom tapajucom drogovo - zavislom ucitelovi dejepisu...a k tomu ta uzasna hudba..proste parada.(14.5.2007)

• - Ryan Gosling pronese ve filmu větu "Už není cool být nácek, bejby." Ryan Gosling hrál dřív hlavní roli neo-nacisty ve Svatém boji. (CliffLee)

• - Když jde Dan do Frankova domu, vezme si toulající kočku. Tato scéna byla Goslingova improvizace, ale jelikož Danova kočka umřela pár scén před touto, filmaři mysleli, že je to perfektní záběr, a tak se objevil v konečné verzi. (CliffLee)

• - Film byl natočen za 23 dní, což bylo o den dřív, než bylo původně naplánováno. (CliffLee)