poster

Černá kniha

 • český

  Černá skříňka

 • Nizozemsko

  Zwartboek

 • slovenský

  Čierna kniha

 • anglický

  Black Book

Thriller / Válečný / Drama

Nizozemsko / Belgie / Německo / Velká Británie, 2006, 145 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK
  *****

  Verhoevenova Černá kniha (2006) je moderní válečný film, který patří do řady mezi Tarantinovy Hanebné pancharty (2009) a Singerovu Valkýru (2008). Ve všech těchto filmech jsou relativizováni hodní a zlí, naši a Němci, ve všech se objevují výtečné herecké výkony, důraz na psychologické pojetí postav, propracovaný scénář a svižná akce. Verhoeven zřejmě inspirovaný křestním jménem herečky hlavní role Carice van Houten parafrázoval slavnou scénu z Carrie a vylil tentokrát na hrdinku místo krve bečku plnou sraček. A stejně tak režisér provokuje v celém filmu, nevděčná Židovka si oddechne po vybombardování svých zachránců, máme zde zrádce v holandském odboji, hrdiny v nacistickém gestapu a idioty mezi spojeneckými osvoboditeli... Výtečný válečný film plný sarkasmu - a sexu. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Xb5vrYMY26w(30.3.2012)

 • kleopatra
  ***

  Slovo nuda bych nepoužila, ani kdyby mě natahovali na skřipec, to už spíš parodie - znásilnění Indiana Jonese Danielou Steelovou. Takhle si válku snad nepředstavuje ani ten Hurvajs. A Verhoeven? Nemůžu uvěřit, že je to tentýž, co kdysi Sharon Stone přehodil nohu přes nohu.(11.11.2007)

 • viperblade
  *****

  Docela dlouho mi trvalo, než mi došlo, o čem je tenhle film. Paul nám vlastně říká, že válka pro mnohé neskončila jedním dnem, ale byla s nimi ještě dlouho poté. A taková myšlenka je hodna pochvaly. Bravo, Paule. Jsi zpátky a jsi ve formě. Jen tak dál. 90 %.(3.4.2011)

 • T2
  *****

  Rozpočet $21miliónovTržby USA $4,398,532Tržby Celosvetovo $24,128,359║ Vyvážený mix akcie, dobrodružstva a drámy. Paul Verhoeven podáva film až neskutočne pútavou formou! /videl v kine: 95%/(9.9.2007)

 • Fr
  ***

  Fašistický odboj je o hrdinství a napsat o tom se může zdát jednoduché. Vše je o příběhu a tento je silný, jak jen odboj může být. Přesto, že jsem se nenudil, myslím, že film je ,,pouze" dobrý. Možná je to tím, že nejsem Holanďan.(23.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace