poster

Temný úsvit

 • USA

  Rescue Dawn

 • Slovensko

  Temný úsvit

 • Slovensko

  Pasca v džungli

Akční / Dobrodružný / Drama / Válečný

USA, 2006, 126 min

Režie:

Werner Herzog

Scénář:

Werner Herzog

Hudba:

Klaus Badelt

Střih:

Joe Bini
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 3DD!3
  ****

  Syrově natočené, skvěle zahrané. Bale opravdu dokáže uhrát všechno. Průchod džunglí je natočený po staru s minimem moderních vychytávek. Prostě jen piavice, housenky, hadi a vojáci Vietkongu. Opravdu dobré. 70%(23.11.2007)

 • cheyene
  ****

  Diváka zaujme Temný úsvit o to víc, že je založen na skutečném příběhu, ovšem nejen díky tomu. Christian Bale je zárukou dobré podívané a Steve Zahn sehrál svoji roli na výbornou. Potěší také hudba a celkové zpracování snímku. Příběh je poutavý prakticky po celou dobu, udržuje diváka v jistém napětí, ale po zachránění už je finální část filmu slabší a samotný závěr působí až moc "americky". SPOILER: Konec, kde si všichni vzájemně zatleskají, snesu jen ve Walkeru texas rangerovi nebo akčních klasických béčkách typu Přepadení se Seagalem.(20.8.2014)

 • AngelAngie
  ***

  Úvod byl hrozný, to jsem se držela za hlavu a říkala si, že jestli se dostanu na 2 hvězdy, tak to bude max všech maxů... a taky že jo... na svém jsem si trvala téměř do půlky filmu a hvězdu zvyšuji díky rozvinutí se, ale jinak... vůbec!(5.6.2009)

 • arachneuss
  ****

  Hezky realistický film pojednávající o další části vietnamské války - táborech a útěcích z nich. Christian Bale opět dokazuje co vše je schopen udělat pro co nejlepší ztvárnění své postavy a že mu to opravdu jde. Místy velmi úchvatná dokumentární kamera, jenž ukazuje jak krásy přírody, tak emoce hlavních hrdinů. I přes bezesporné kvality snímku mu stále chybí ona atmosféra Apokalypsy, Olověné vesty či Čety a Lovce jelenů. I tak je toto asi nejlepší ztvárnění Vietnamu v 21. století.(25.5.2008)

 • M.a.t.t.
  *****

  Pohľad na vojnu vo Vietname trochu inak, očami muža, ktorého nezlomná vôľa po živote prežila neľútostné podmienky zajateckého tábora a po úteku z neho ho neomylne viedla k vytúženej slobode. Príbehovo pritom nejde o nič prevratné ale o to viac vyniká neopakovateľný Herzogov štýl, v ktorom sa nájde aj priestor pre humor a hlavne herectvo všetkých zúčastnených. To čo Christian Bale obetoval tejto roli je totiž doslova úctyhodné a nepotrebuje výraznejší rozbor. Ale hlavne za to, že Herzog dokázal vytiahnut zo Steva Zahna najlepší výkon jeho kariéry zaokruhľujem hodnotenie nahor.(24.6.2010)

 • - Film je inspirován skutečnými událostmi v životě Dietera Denglera, narozeného 22.5.1938. Dengler byl skutečně sestřelen a držen v zajateckém táboře v Laosu. Odvážný útěk se mu povedl a byl zachráněn 23 dní poté. Zemřel 7.2.2001. (Rodriguez)

 • - Červi, které Christian Bale ve filmu pojídal, byli skuteční. (aluna)

 • - Steve Zahn pre svoju rolu schudol 18,2 kg, Jeremy Davies schudol 15 kg a Christian Bale 25 kg. A aby vyjadril svoju podporu hercom, ktorí museli schudnúť pre svoje role, režisér schudol takisto - skoro 14 kg. (ladko)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace