poster

Temný úsvit

 • USA

  Rescue Dawn

 • Slovensko

  Temný úsvit

 • Slovensko

  Pasca v džungli

Akční / Dobrodružný / Drama / Válečný

USA, 2006, 126 min

Režie:

Werner Herzog

Scénář:

Werner Herzog

Hudba:

Klaus Badelt

Střih:

Joe Bini
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jossie
  ****

  Obrovská touha po životě a nezdolný optimismus Dietera Denglera, který havaroval za války s Vietnamem v Laosu, byl mučen a pak uvězněn s několika dalšími sestřelenými vojáky, dovedly tohoto sympatického člověka ke svobodě. Christian Bale byl jako obvykle výborný a ostatní herci vůbec nebyli špatní, navíc byli typově dobře vybráni. Ty nádherné scenérie a oslnivě krásná příroda jsou paradoxně v tomhle filmu hrozivé, protože všude mohla číhat smrt.(15.7.2008)

 • Le_Chuck
  ****

  Herzog točí presne ako pred 30-timi rokmi, minimalisticky, ručná dokumentárna kamera, "klasická" hudba a hlavne psychologický focus do mysle hrdinov, na ktorom to celé stojí a padá. Zas a znova platí, že vedomie príbehu podľa skutočnej události nasadzuje isté limity a film by musel byť výnimočne strhujúci, aby dal divákovi zabudnúť ako to vlastne skončí. A to Rescue Down nie je. Je "len" dobrý a to po všetkých stránkach. 70%(13.11.2007)

 • Shushika
  ****

  Werner na Hrad (kam jinam)! Evidentně dost málo peněz, ale za to hodně muziky. Někteří domu vyčítají finále, mně se naopak dost líbilo (není nad to, když někdo opravdu UMÍ natočit patetické konce:) a připomínky bych měl spíš ke střední, trochu natahované části. Herzogovi se zajímavým způsobem podařilo promíchat survival s psychologicko-meditativní složkou (hrdinové se nechovají přísně účelově a občas na něčem uvíznou pohledem déle, než je u filmů obvyklé) a neotravovat pacifistickými kecy o válce. Minimálně dobrá ukázka toho, že Herzog zvládne natočit "normální" film, když chce, a přesto zůstat svůj. Osobně mě na tom neuchvátilo, že herci kvůli filmu vyhubli na kost - to už je dnes standard - ale jak nás Herzog prostřednictví chátrání těla a mysli vtáhl do světa těch, kteří se pomalu stávají vězni sama sebe. Triky jsou příšerné:) (90%)(1.5.2008)

 • niethustra
  ****

  On ten konec dává docela dobrý smysl. Těm, již se nad ním zvysoka ušklíbají, bych vzkázal tolik, že Herzog prokázal, že se jako osobnost, která u části divácké veřejnosti vzbuzuje jistá očekávání, dokáže zapřít a že důvěryhodnost svého filmu neobětuje tomu, aby se vnutil divákovi s vytříbenými estetickými i intelektuálními návyky. Ty se se zmíněnou opravdovostí totiž dost často sloučit nedají.(16.2.2015)

 • LIVINGDEAD
  ***

  Hezké barvy, pěkná džungle a to bylo asi tak všechno! Vůbec to nevypadalo jako zajatecký tábor, ale spíše jako pionýrský tábor! Každý den volno, pokec, procházky...... prostě veget a pro mne děsná nuda!(27.7.2008)

 • - Předobraz hlavního hrdiny Dieter Dengler byl ve skutečnosti zajat ne jednou, ale dvakrát. (Morien)

 • - Červi, které Christian Bale ve filmu pojídal, byli skuteční. (aluna)

 • - Steve Zahn pre svoju rolu schudol 18,2 kg, Jeremy Davies schudol 15 kg a Christian Bale 25 kg. A aby vyjadril svoju podporu hercom, ktorí museli schudnúť pre svoje role, režisér schudol takisto - skoro 14 kg. (ladko)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace