Bez dcerky neodejdu

Scénografie:

Anthony Pratt

Kostýmy:

Nic Ede

Velmi slabá adaptace stejnojmenné knižní předlohy. Důležité detaily každodenního života v Íránu jsou ignorovány či změněny, film je zkrácený a postrádá emoce. Třetí hvězdičku dávám jenom proto, že ten příběh mám ráda a velmi obdivuju autorku Betty Mahmoodyovou, která se všemožně snaží upozornit na tuto problematiku ostatní ženy a dívky a částečně se podílela i na vzniku tohoto filmu.(26.2.2012)

Knihu jsem nečetla. Film nám pouštěli na střední a musím říct, že je velice dobrý. Mám ráda filmy podle skutečných událostí. 70%(13.2.2010)

• dyfur

....čo baba chcela -to dostala.... američanka si zoberie iránca.... to už ozaj nikto iný tam nebol... inak to ani dopadnúť nemohlo a celý jej príbeh je predvítateľný , nudný a ..... no mne je to jedno.... vid prvých 5 slov.....(3.2.2013)

Silný příběh.(21.7.2013)

Zajímavý příběh, ale jen průměrné zpracování, jak to u podobných filmů bývá. Sally Field se pořád tváří strašně nešťastně (i když se jí nemůžu divit...) a s Alfredem Molinou jsem měla občas potíže - nějak jsem mu tu jeho roli zkrátka nevěřila.(10.4.2006)