Bez dcerky neodejdu

Not Without My Daughter

• slovenský

Bez dcéry neodídem

USA, 1991, 115 min

Velice průměrný film natočený na základě mimořádně zajímavého životního příběhu.(4.9.2005)

Film se téměř stoprocentně drží knihy, což bych ráda ocenila. Je to skvělé, napínavé a bolestné svědectví o tom, co se stát může - a taky se bohužel děje. Na druhé straně je to svým způsobem protináboženská záležitost a s tím rozhodně nemohu souhlasit, protože každá mince má dvě strany. Stejně jako každý muslim není terorista, tak každý muslim nebije svoji ženu a to, že postavení žen v muslimské společnosti je diametrálně odlišné než v Evropě, neznamená, že je absolutně špatné. Proto je třeba si při sledování tohoto snímku stále připomínat, že jde o čistě subjektivní záležitost.(3.6.2007)

• dyfur

....čo baba chcela -to dostala.... američanka si zoberie iránca.... to už ozaj nikto iný tam nebol... inak to ani dopadnúť nemohlo a celý jej príbeh je predvítateľný , nudný a ..... no mne je to jedno.... vid prvých 5 slov.....(3.2.2013)

• - Sally Field do hlavní role vybrala přímo autorka knihy Betty Mahmoody. (Profík)

• - Fínsky dokumentárny film Ilman tytärtäni (2002) autorskej dvojice Kari Tervo a Alexis Kouros popisuje príbeh zo strany Dr. Moodyho. (corona)