Bez dcerky neodejdu

• slovenský

Bez dcéry neodídem

USA, 1991, 115 min

• dyfur

....čo baba chcela -to dostala.... američanka si zoberie iránca.... to už ozaj nikto iný tam nebol... inak to ani dopadnúť nemohlo a celý jej príbeh je predvítateľný , nudný a ..... no mne je to jedno.... vid prvých 5 slov.....(3.2.2013)

• berg.12

Odpad dávám jen málokdy, ale u tohoto filmu, který otevřeně podporuje kulturní a náboženskou nesnášenlivost a dělá to navíc tím nejodpornějším způsobem - skrz neznalost a emoce, nemohu jinak.(23.3.2005)

Dobře si vzpomínám, jak mi někdy kolem patnáctého roku maminka zatrhla nápadníka od džihádistů, a místo vysvětlení mi dala přečíst knihu Bez dcerky neodejdu. Trvale mě tím odradila nejen od příliš kontaktních multi-kulti kamarádů, ale i od snění o snědých cizincích s mandlovýma očima. Film lze hodnotit ze dvou úhlů: pokud jej člověk vnímá jako ilustraci knižní předlohy, jde o dobrou práci. Bez její znalosti ale vyvstává jeden zásadní nedostatek, a to je totální plochost charakterů – oproti knize jsou postavy zcela černobílé a jediným náznakem vývoje je to, že zlí jsou chvílemi ještě horší. A to je na příběh podle skutečných událostí dost málo.(24.2.2014)

• - Fínsky dokumentárny film Ilman tytärtäni (2002) autorskej dvojice Kari Tervo a Alexis Kouros popisuje príbeh zo strany Dr. Moodyho. (corona)

• - Sally Field do hlavní role vybrala přímo autorka knihy Betty Mahmoody. (Profík)