poster

Grace už není

 • USA

  Grace Is Gone

 • Slovensko

  Krutá pravda

Drama

USA, 2007, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • teutates
  ***

  Nízkorozpočtové dielo, ktoré ma veľmi nezaujalo... ako prvotina je Grace Is Gone OK, avšak vážna téma nestačí na seriózne prevedenie. Aj napriek 90 minútam sa film neskutočne vlečie a čas tuhne na bode mrazu. Snaha Johna Cusacka dokonca prevyšuje jeho "zlatú eru",ale "jeho" vnútorne rozpoloženie a správanie ma nijak zvlášť neočarilo... ako celok slabé 5/10(22.11.2008)

 • 5150
  ***

  zajímavý výkon podal zejména John Cusack v titulní roli, coby taťka dvou holek šikulek (Shélan O´Keefe a Gracie Bednarczyk).. hlavně kvůli němu stojí za vidění.. Febiofest 2008(2.4.2008)

 • nash.
  *****

  Smutný, dojemný příběh o tom, že některé věci nejsou tak samozřejmé jak se zdají, a jiné zase tak důležité jak se zdají. O tom jak těžké je přijmout ztrátu milované ženy a jak těžké je najít sílu říci vlastním dětem, že už nikdy neuvidí mámu. Civilně pojatý a přece neuvěřitelně působivý příběh s řadou velmi silných, přesto na první pohled nenápadných okamžiků, melancholickou hudbou Clinta Eastwooda, která v některých scénách způsobuje téměř závrať, a především skvělým hereckým výkonem Johna Cusacka. Věřím, že nejen otcové se stejně starými dětmi dokáží v jeho tváři a gestech nejen číst každý pocit, každou myšlenku, ale doslova je spolu s jeho postavou prožívat, a chápat jeho snahu dopřát dětem přes vlastní bolest ještě jeden, poslední bezstarostně šťastný okamžik.(10.7.2010)

 • freddy
  *****

  John Cusack je mým nejoblíbenějším hercem. A díky tomuto filmu jsem si jen potvrdil a znovu jsem se přesvědčil, jak vynikajícím a kvalitním hercem John Cusack je. Jedná se totiž o další excelentní a perfektní výkon tohoto herce, který jako představitel hlavní role celý film úžasně táhne a za pomoci velmi dobrých hereckých výkonů dvou mladých hereček, které zde ztvárňují dcery hlavního hrdiny, se z tohoto filmu stává film dokonalý, kterému nemám co vytknout. Co se týče námětu a tématu tohoto filmu, tak celý film je velice dramatický, velice vážný, ale v určitých chvílích i mírně odlehčený. Je to vlastně taková trochu netradiční road movie, kdy otec chce napřed svým dcerám dopřát nějaký úžasný a pohodový zážitek, aby potom informace, že jejich matka padla ve válce v Iráku, pro dívky nebyla tak šokující. A tak je vezme na cestu do zábavního parku kdesi na Floridě, přičemž s nimi zažívá různé situace. Dobrý nápad bylo i setkání hlavního hrdiny a jeho dcer se svým bratrem, který to také trochu odlehčil. Prostě tenhle film i přes své smutné téma působí velice sympaticky a opravdu se díky kvalitním hereckým výkonům jedná o dokonalý film, kterému z mého pohledu nic nechybí a který se musí líbit téměř každému. Jistě, někdo v tom filmu může vidět jen nátlak na divákovy city, tedy citové vydírání. A já nepopírám, že skutečně určitý citový nátlak tam je, ale nepovažuji to za nijak výrazný nátlak na city, vše je to jaksi v přijatelné normě. Já v tom zkrátka vidím kvalitní film, který se může pochlubit kvalitními hereckými výkony a dobrým námětem. Z mé strany je to tedy za pět hvězdiček a určitě si tento film pustím ještě vícekrát.(15.3.2009)

 • castor
  ****

  John Cusack s přehledem dokazuje, že patří mezi nejvýraznější herecké osobnosti své generace. I zde vystupuje jako čistý člověk, jakoby se nehodící do současného světa, marně vzdorující tlakům společnosti, jehož zásadní slabinou je slušnost. I pro své dvě dcery je vzorovým příkladem poctivého chlapíka, co ctí pravidla, ale zároveň ví, kdy je správná chvíle nějaké z nich porušit. Grace is Gone je inteligentním vyrovnáváním se se ztrátou nejbližších, konkrétně s novodobou bolístkou onoho hrdého národa. Z válečného běsnění v Iráku totiž přichází zdrcující zpráva. Hlavní hrdina tak záhy ztrácí manželku a matku svých dětí, a momentálně nemá sílu jim to říct. Naštěstí se tvůrci nerozhodli příliš píchat do vosího hnízda a soustředí se na příjemně ubíhající komorní drama s komediálními záblesky. Road-movie (v televizním balení) za vysněným cílem "kouzelných zahrad", které vévodí dvojice dětských hereček a suverénní Cusack!!(10.6.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace