• flanker.27

Malá inovace v podobě náhrady tmavovlasých asijských holčiček za zrcadla nestačí, aby film nabídnul něco jinýho, než co už tu bylo asi tak jednostopadesátkrát. Krvavý Aja se sice v pozici režiséra snaží, ale v pozici scénáristy jen recykluje profláklé asijské hororové serepetičky (koneckounců je to remake). Škoda, protože představa, že ten v zrcadle začne dělat něco jinýho než já, byla v dětství mojí noční můrou.(27.2.2011)

Zrcadla patří do mé TOPky nejlepších hororů. V ponurém, atmosférickém prostředí vyhořelého obchodního domu se rozehrává napínavý a strašidelný příběh, jehož děsivou podstatu bude muset vyřešit Ben Carson. Stopy vedou až do dávné minulosti a Ben bude muset čelit hrůzám, jaké si ani nedokázal představit. Takto ve zkratce by mohl znít obsah Zrcadel. Jenže "za nimi" se skrývá mnohem víc. Mirrors jsou vizuálním zpracováním naprosto fenomenální, stejně jako obsahově. Spousta mrazivých a brutálních scén (Amy Smart v koupelně a "krvavá" lázeň, která na ni čeká, či scéna v úvodu filmu). Kiefer je opět perfektní a příjemně jej doplňuje krásná Paula Patton. K tomu působivá hudba, která spolu s originálními úvodními titulky vytváří skvělý úvod. A ten závěr...:)(7.3.2012)

Já jsem byl tedy osobně nadšen. Aja prostě umí a to ve všech oborech ... Jediné, co neumí, tak dodržet tempo filmu, to mu prostě nejde. Ale jinak je "Mirrors" naprosto perfektní horror, který mne, zarytého příznivce do násilných explotation kruťáren držel kupodivu od začátku do konce v pozornosti. Je perfektně kamerově a výtvarně provedený, jeho záhadnost asi do poloviny spolu s lekačkami funguje, načež v ději nastoupí jisté rozuzlení záhady, která je však doplňena "několikerým" koncem, kdy jsem si už chtěl vydechnout a Aja na mne vysypal ještě tři třešničky na dortu navíc ... nebo spíš pecky. Film šlape od začátku do konce, občasné gore jsou prostě fantastické. Bohužel si myslím, že USA už Aju vyloženě pohltily a i když mu ty asi 3 extragore scény dovolily, bylo to jen pro to, aby postrašil a i přesto zůstal film přístupnější širší veřejnosti (a více se na něm vydělalo ...). Ale jinak perfektní... Sutherland sice nebyla zrovna nejlepší volba, ale ždíme ze sebe maximum a to prostředí baráku, to je úplně super ... připomínalo mi excelentní a mnohem méně známý horror Session 9 (2001).(5.2.2009)

Alexander Aja zrežíroval unikátny a pre mňa aj najlepší horor vôbec. Mirrors má strašne zaujímavý, jednoduchý a dramatický dej v ktorom Kiefer Sutherland podal Vinikajúci herecký výkon a k tomu bol do filmu dodaný fakt dosť dobrý soundtrack, čo Mirrors robí ohromným hororovým zážitkom.................. Soundtrack Javier Navarrete: 1. Asturias/Main Titles ,2. Subway ,3. Ben Carson ,4. First Night ,5. Handprints ,6. Fire ,7. Esseker ,8. The Dressing Room ,9. The Mayflower ,10. Angela's Death ,11. What Do You Want From Me? ,12. Asturias/Investigation ,13. The Mirrors Room ,14. Little Anna ,15. Asturias/The House Is Safe ,16. The Quest ,17. Farmhouse Basement ,18. Extending Mirrors ,19. Michael's Reflection ,20. Keep Your Eyes Closed ,21. Open Your Eyes ,22. Possession ,23. Escape ,24. Srorrim ,25. Asturias/In The Mirror,(22.1.2011)

• Renton

Scénář: Grégory Levasseur, Alexandre Aja .. _ .akčarS ___ Tak nám zatřeli zrcadla, seržante. Proč? To se sice pokusí film naznačit, ale hlava ty démony stejně nebere. Film je jedno velké podprůměrné klišé (schizofrenie, obětování se rodině) korunované opravdu hloupým, bezlogickým scénářem. Zaujme určitě kamera a Aja také některé scény zvládá utvořit intenzivně (avšak převažují ty uspávací), jenže dokud bude se svým parťákem Grégorym smolit takové papírově nudné hovadiny, k úspěchu to (mimo fandovskou základnu) stěží povede. Otázkou do placu však je, zda "kvalitní hororový scénář" již není pouhý blud... Procentuálně třicítka jak vyšitá.(1.10.2008)

• - Jedná se o pátou spolupráci režiséra Alexandra Aja a scenaristy Grégoryho Levasseura. Dále spolupracovali na filmech Furia (1999), Noc s nabroušenou břitvou (2003), Hory mají oči (2006) a Esseker File (2009). (Bube1)

• - Film byl původně plánován jako remake jihokorejského hororu Geoul sokeuro (2003), nicméně jakmile byl k projektu přizván režisér Alexandre Aja, plány se změnily. Aja byl po přečtení scénáře nespokojen s detaily příběhu původní verze, a proto se rozhodl celý příběh drasticky změnit. Zachován byl pouze hlavní nápad zahrnující zrcadla.

• - Scenárista a producent Grégory Levasseur musel pri natáčaní scény, kde si Ben (Kiefer Sutherland) myslí, že horí, zaskočiť na poste režiséra, pretože Alexandre Aja utekal do nemocnice za manželkou, ktorá predčasne rodila. (Raccoon.city)