Sebevrazi - Love story z onoho světa

(festivalový název)

Wristcutters: A Love Story

Drama / Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2006, 88 min

Milej, pohodovej film na docela zajímavý téma, kdy se lidi po sebevraždě dostanou do špinavýho světa bez úsměvu a tam v podstatě normálně žijou dál. Jinak se ale jedná hlavně o road movie, ale ne nějak komediální, jen prostě milý a pohodový, což je hlavně zásluha, sice více či méně neznámých, ale za to fakt suprových herců v čele se sympaťákem Fugitem, rozkošnou Sossamon a správně ujetým rusákem Eugenem, kterýho hraje Shea Whigham. Sice sem se nějak extrémě nebavil, ale Wristcutters si mě prostě dokázalo získat jinak.(2.3.2008)

Velice zajímavý je svět, ve kterém se většina příběhu odehrává, hudba, kterou v průběhu filmu slyšíme (hlavně Gogol bordello) a postavy, které tak pohodově jdou za ně(i)čím - anebo vším? A není jednodušší nehledat? :) Tolik a více otázek si během filmu možná budete klást, ale bude to vlastně úplně jedno, protože ono to nějak dopadne. :D Ale vážně - hrozně příjemná road movie, u které mě jen trochu zamrzelo větší nevyužití toho "fantasy" světa.(2.5.2014)

Už si ani nevzpomínám kdy naposledy jsem viděl tak skvělej film. Ani nevím kde začít a kdy skončit, tak radši jen napíšu FAMÓZNÍ !!(9.8.2009)

Príjemný príbeh v štýle "Goodbye cruel world" paradoxne začínajúci tam, kde ostatné filmy končia. Začína smrťou, ktorá má byť znovuzrodením "pošahaného" osudu, pokračuje veľmi príjemne a odľahčene. Dej odkazuje všetkým suicidálnym a nesuicidálnym (ne)šťastlivcom, že čo ak je koniec len ďalším začiatkom? Film sa určite oplatí vidieť, zaujme viac originalitou ako hereckými výkonmi. Najoriginálnejšou pasážou je geniálna tajomná diera pod sedadlom:).(20.11.2008)

Nemají chuť žít, tak spáchají sebevraždu, a sakra, ono to moc nepomůže, ba co víc, je to ještě horší. Zajímavé ztvárnění toho, jak by mohl vypadat posmrtný život sebevrahů. Nevím tedy, co koho vedlo k označení komedie, ale bavila jsem se. Road movie jsem nikdy na chuť nepřišla, ale tohle není typická road movie. Jsem spokojena s obsazením, zejména se Shannyn Sossamon. Velmi mne zaujaly drobné zázraky jako vznášející se předměty nebo podlaha automobilu s vlastnostmi jako Bermudský trojúhelník. Toto originální dílo rozhodně stojí za povšimnutí.(4.2.2009)