Sebevrazi - Love story z onoho světa

(festivalový název)

Wristcutters: A Love Story

Drama / Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2006, 88 min

Pro mě Sebevrazi představují úžasné filmové překvapení... Nedokážu ten film pořádně popsat. Co říct dokážu je, že při sledování jsem dupal nadšením do podlahy a tekly mi slzy štěstí. Jsem vůči Wristcutters nekritický... ale mám proč:-)(6.5.2009)

originálny nápad, originálne spracovaný, skvelý casting (nádherná shannyn!) a veľmi príjemné žánrové zaradenie - romantická poločierna road movie komédia o samovrahoch; ja som to prijal veľmi kladne;(3.6.2008)

Velice zajímavý je svět, ve kterém se většina příběhu odehrává, hudba, kterou v průběhu filmu slyšíme (hlavně Gogol bordello) a postavy, které tak pohodově jdou za ně(i)čím - anebo vším? A není jednodušší nehledat? :) Tolik a více otázek si během filmu možná budete klást, ale bude to vlastně úplně jedno, protože ono to nějak dopadne. :D Ale vážně - hrozně příjemná road movie, u které mě jen trochu zamrzelo větší nevyužití toho "fantasy" světa.(2.5.2014)

Hodně dlouho jsem váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami a to jsem chtěl v jednu chvíli dát pět. Atmosféra světa dobrovolně odcházejících ze života není snad magická, ale je rozhodně velmi originální a taková nějaká uvěřitelná. Temnější a smutnější svět vykreslený ve filmu v sobě dobře vyvažuje smutek a prázdnou bezvýchodnost s jistou, pro náš svět (nebo námi záměrně uspořádaný život?) málo běžnou mírou volnosti, protože copak si vás nakonec po smrti ještě někdo dovolí buzerovat? - Je to přece na vás, jak si svůj život, který vám již nepatří, uspořádáte a když se vám do něj vkrádají zvláštní věci a malý zázraky, nikomu do toho nic není.. :-). Z mixu prázdnoty, volnosti a smutku se na vás vykulí velmi netradiční road movie, která nabere grády po příchodu výborné Shannyn Sossamon, pro mne jednoznačně nejlepší postavy filmu. Jak už ale zde psali mnozí, poslední zhruba čtvrtina filmu se malinko vydává jinam a ani mě moc nesedla. Sebevrazi - Love story by si úplně vystačili s oním světem a něčím trochu okořeněným pocitovým otevřeným koncem - tak trochu až "racionální" ladění úplného závěru možná potěší ty z nás, co to mají rádi alespoň nějak srovnané (a pak asi taky milovníky červené knihovny, kteří se k tomuhle filmu dostali nešťastnou náhodou), ale melancholickým snílkům dá pecku mezi oči.(9.8.2009)

Tak akosi som čakala viac, nápad mal obrovský potenciál. Jediné čo fungovalo stopercentne, bol soundtrack a áno, hovorím to aj kvôli Love will tear us apart od Joy Division pri scéne v bare. :-)(27.12.2010)