Sebevrazi - Love story z onoho světa

(festivalový název)

Wristcutters: A Love Story

Drama / Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2006, 88 min

Nepříliš známý (alespoň já jsem o něm nikdy předtím neslyšela) ale výborný film. Moc se mi líbilo zaměření pohledu na prožívání pocitů postav. V tomto snímku se nedozvíme nic o tom, co dotyčného vedlo k rozhodnutí k sebevraždě, jak se na onen světa dostal, či jak tam začínal. Dozvíme se , co hrdina cítí, co ptožívá. Ne že by se o citech mluvilo (ve spoustě filmů vidíme člověka a slyšíme jeho vnitřní monolog, ale o tom to není), ale přesto je vidět, jak pocity hrdinů přirozeně proplouvají každou scénou, ať už je to při čekání na zázrak, při pohledu na noční oblohu bez hvězd, či při výměně úsměvů v závěru. Ač tento snímek zdaleka není dokonalý, je nesmírně zajímavý a originální. Zajímavé komentáře: Geminia, Davson, hirnlego(24.2.2009)

• hellstruck

Ani se mi to nepodařilo dokoukat. Nechala jsem se, bohužel, svést originálním názvem. Bizarní to opravdu je (bod k dobru), ale utahané, nudné a o ničem (bod k dobru určitě ne).(29.9.2012)

Příjemná americká nezávislárna. Stylově to není moc zajímavý a low-budget se na tom trochu podepisuje, ale nápad a fikční svět jsou tak zajímavý, že to nevadí. K tomu sympaťanda v hlavní roli, Tom Waits jako "sort of angel" a Gogol Bordello v soundtracku.(14.1.2013)

Velice zajímavý je svět, ve kterém se většina příběhu odehrává, hudba, kterou v průběhu filmu slyšíme (hlavně Gogol bordello) a postavy, které tak pohodově jdou za ně(i)čím - anebo vším? A není jednodušší nehledat? :) Tolik a více otázek si během filmu možná budete klást, ale bude to vlastně úplně jedno, protože ono to nějak dopadne. :D Ale vážně - hrozně příjemná road movie, u které mě jen trochu zamrzelo větší nevyužití toho "fantasy" světa.(2.5.2014)

Správně posmrtně úlítlý snímek a další důkaz toho, že fenomén nezávislého filmu stále ještě žije a má co říci... Mně dosud neznámý chorvatský režisér Goran Dukic se po stopách svého slavnějšího krajana Emira Kusturici vydal na zkušenou do Ameriky a nevedl si vůbec špatně. Jeho celovečerní debut Sebevrazi - Love story z onoho světa je mixem esence nezávislého filmu, romantických komedií, road movie, Kusturicova Arizona Dream, posmrtných úvah nad životem a scenáristické originality režiséra a autora scénáře Gorana Dukice. Připočteme-li skvělou hudbu a hereckou účast Toma Waitse, je tahle osobitá a hodně odlehčená úvaha nad tím, co bude, velice zdařilým projektem...(16.4.2010)