Sebevrazi - Love story z onoho světa

(festivalový název)

Wristcutters: A Love Story

Drama / Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2006, 88 min

Príjemný príbeh v štýle "Goodbye cruel world" paradoxne začínajúci tam, kde ostatné filmy končia. Začína smrťou, ktorá má byť znovuzrodením "pošahaného" osudu, pokračuje veľmi príjemne a odľahčene. Dej odkazuje všetkým suicidálnym a nesuicidálnym (ne)šťastlivcom, že čo ak je koniec len ďalším začiatkom? Film sa určite oplatí vidieť, zaujme viac originalitou ako hereckými výkonmi. Najoriginálnejšou pasážou je geniálna tajomná diera pod sedadlom:).(20.11.2008)

Zia je sebevrah, Shannyn je milně označována jako sebevrah, Tom Waits je hlavoun a pod sedačkou je černá díra, co víc chtít.(22.3.2011)

• bassator

41st KVIFF 2006 - FORUM OF INDEPENDENTS - Fórum Nezávislých(27.6.2009)

Tak na tenhle film jsem narazila úplnou náhodou (přes pár fotek na hádejfilm.cz) a jsem za to vděčná. Další povedený nezávislák s parádní Sossamonkou, excelentníma postavama ve vedlejších úlohách a už méně excelentním hlavním hrdinou, který moc charismatu nepobral. Nevím, čím mi ten film pořád připomínal Interstate 60, možná to bylo tím cestováním, možná právě neobyčejnýma postavama, možná slepým hledáním přítelkyně, jen ten fantasy svět mrtvých sebevrahů tady nebyl tak propracovaný, jak by mohl být (de facto náš svět ochuzený o to dobré, ikdyž né o všechno), každopádně se mi film líbil a ráda se mezi sebevrahy ještě někdy podívám.(1.2.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $446,165Tržby Celosvetovo $454,026(19.5.2010)

• - Pieseň, čo zaznie v prvej scéne "Dead and Lovely" naspieval Tom Waits. Tento herec a príležitostný muzikant vo filme rovnako stvárnil postavu Knellera. (Filip258)

• - Spoiler: Soundtrack filmu obsahuje písně několika zpěváků, kteří spáchali sebevraždu: Del Shannon, Ian Curtis, Nick Drake a David Sutch, který se předávkoval stejně jako hlavní ženská hrdinka Mikal (Shannyn Sossamon). (montana_cz)

• - V záverečnej scéne je možné počuť skladbu “Szomorú Vasárnap“ (“Ponurá nedeľa“) od maďarského skladateľa Rezső Seressa. Táto skladba sa po celom svete preslávila ako hymna samovrahov. (Astaroth666)