Sebevrazi - Love story z onoho světa

Wristcutters: A Love Story

Drama / Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2006, 88 min

• bassator

41st KVIFF 2006 - FORUM OF INDEPENDENTS - Fórum Nezávislých(27.6.2009)

Tak akosi som čakala viac, nápad mal obrovský potenciál. Jediné čo fungovalo stopercentne, bol soundtrack a áno, hovorím to aj kvôli Love will tear us apart od Joy Division pri scéne v bare. :-)(27.12.2010)

Těžce pohodová, úsměvně černohumorná, báječně ohudebněná nezávislá vyprávěnka, která extra potěší přítomností hudebního mága Toma Waitse, jenž zaujme hlavní ideou divného polo-světa sebevrahů - toliko velice originální, která však trpí lehkým dějovým deficitem (obzvlášť ke konci) a naprosto neinvenční filmařinou, což je na stranu druhou identifikátorem velké části indie výpotků. Přesto si mě Wristcutters omotali kolem prstíčku. 75% a lehce přitlačím na pilu, takže za 4.(26.3.2009)

Tak nejak jsem skoro cely film nevedel, co mam cekat.. Bylo to fajn, ale porad se to nechylilo k nejakemu zaveru, ktery jsem cekal, nebo ktery by mi daval smysl. Nastesti to vubec nevadilo a film mel neco do sebe.. 70 % s tim, ze tady to Shannym zveda na **** :)(28.3.2009)

prostredi depresivni road movie komedie neco mi na tom filmu vadilo bylo toho ale asi vice nez jedna vec a vlastne mi to neprislo ani moc vtipne(23.1.2009)

• - V záverečnej scéne je možné počuť skladbu “Szomorú Vasárnap“ (“Ponurá nedeľa“) od maďarského skladateľa Rezső Seressa. Táto skladba sa po celom svete preslávila ako hymna samovrahov. (Astaroth666)

• - Vyobrazenie postavy ruského hudobníka Eugena je inšpirované spevákom skupiny Gogol Bordello Eugenom Hutzom. Pár songov od tejto skupiny je možné si vo filme vypočuť. (toi-toi)

• - Spoiler: Soundtrack filmu obsahuje písně několika zpěváků, kteří spáchali sebevraždu: Del Shannon, Ian Curtis, Nick Drake a David Sutch, který se předávkoval stejně jako hlavní ženská hrdinka Mikal (Shannyn Sossamon). (montana_cz)