poster

Bílé dlaně (festivalový název)

 • Maďarsko

  Fehér tenyér

 • anglický

  White Palms

Drama / Sportovní

Maďarsko, 2006, 97 min

Režie:

Szabolcs Hajdu

Kamera:

András Nagy
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • misterz
  ****

  Nenápadný, prachom zaprášený klenot. Krv, pot, bolesť a odriekanie. Len vtedy sa možno stať výnimočným, gymnastiku nevynímajúc... Výborná športová dráma, ktorá veľmi civilným spôsobom mapuje život jedného nadaného gymnastu, ktorý sa stal obeťou svojej doby. Kde by asi tak bol, keby mal rovnaké podmienky ako jeho mladý kanadský zverenec? Talentu mal na rozdávanie, myslím, že ďalej, ako to dotiahol vo filme. Nedá mi vychváliť skvelú hudbu, ktorá zážitok z filmu ešte umocňuje. Veľká spokojnosť. 85/100(9.3.2016)

 • Ony
  ****

  Fehér tenyér v sobě spojuje (auto)biografický dokument, sportovní drama, psychologický film i metaforu (synekdochu?) politických systémů. Jednotícím prvkem je tu absence mezilidské komunikace, obtížné hledání střední cesty, kompromisu mezi diktátorským drilem a nefunkční demokracií. Příjemně překvapí konstruktivní práce s kamerou, střihem a zvukem. Už třeba kontakt studeně zelené podlahy debrecínské tělocvičny s bosými chodidly malých gymnastů je velmi sugestivní.(4.10.2008)

 • movie
  *****

  Dokonalá střihová orgie v posledních 20 minutách filmu a to není zdaleka všechno! Must watch.(15.7.2016)

 • Jordan
  *****

  nádherný film, krásne vymyslený, napísaný a zrežírovaný, môj osobný vrchol ArtFilmu 2006. Úchvatný strih. A záver. Mal som zimomriavky dobrého pocitu z filmu. Bohovská muzika.(24.9.2006)

 • Marigold
  *****

  Dechberoucí gymnastika filmové řeči, která s naprosto úsporným reperotárem pohybů dokáže vykroužit nesmírně precizní sestavy. Synergie zdánlivě neslučitelných atmosfér, dvacet let života obsažených v několika málomluvných časových a prostorových rovinách. Dopad na obě nohy. Bez výšlapu. Způsob, jakým Hajdu obsáhne normalizaci v několika polodetailech prosím povinně vyučovat. Možná se pak najdou krom Václava Kadrnky i další čeští tvůrci, kteří pochopí, že často pohled na obrubník řekne víc než křiklavé retro panoptikum s komiky v lacláčích.(5.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace