poster

Bílé dlaně (festivalový název)

 • Maďarsko

  Fehér tenyér

 • anglický

  White Palms

Drama / Sportovní

Maďarsko, 2006, 97 min

Režie:

Szabolcs Hajdu

Kamera:

András Nagy

Hudba:

Ferenc Darvas
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ony
  ****

  Fehér tenyér v sobě spojuje (auto)biografický dokument, sportovní drama, psychologický film i metaforu (synekdochu?) politických systémů. Jednotícím prvkem je tu absence mezilidské komunikace, obtížné hledání střední cesty, kompromisu mezi diktátorským drilem a nefunkční demokracií. Příjemně překvapí konstruktivní práce s kamerou, střihem a zvukem. Už třeba kontakt studeně zelené podlahy debrecínské tělocvičny s bosými chodidly malých gymnastů je velmi sugestivní.(4.10.2008)

 • Marigold
  *****

  Dechberoucí gymnastika filmové řeči, která s naprosto úsporným reperotárem pohybů dokáže vykroužit nesmírně precizní sestavy. Synergie zdánlivě neslučitelných atmosfér, dvacet let života obsažených v několika málomluvných časových a prostorových rovinách. Dopad na obě nohy. Bez výšlapu. Způsob, jakým Hajdu obsáhne normalizaci v několika polodetailech prosím povinně vyučovat. Možná se pak najdou krom Václava Kadrnky i další čeští tvůrci, kteří pochopí, že často pohled na obrubník řekne víc než křiklavé retro panoptikum s komiky v lacláčích.(5.3.2014)

 • pan Hnědý
  ****

  Maďarsko opět potvrzuje kvalitu, kterou má a ke které se česká kinematografie nikdy nepřiblíží. Krok vedle může znamenat nesplnění snu nejen v gymnastice. Pokud máme sen a jdeme jinou cestou, k cíli nemůžeme dojít. A tvrdá škola může znamenat těžký dopad. Závěr je referenční ukázka dokonalého střihu.(13.9.2016)

 • Jordan
  *****

  nádherný film, krásne vymyslený, napísaný a zrežírovaný, môj osobný vrchol ArtFilmu 2006. Úchvatný strih. A záver. Mal som zimomriavky dobrého pocitu z filmu. Bohovská muzika.(24.9.2006)

 • movie
  *****

  Dokonalá střihová orgie v posledních 20 minutách filmu a to není zdaleka všechno! Must watch.(15.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace