Bouře

Fantasy / Thriller

Švédsko, 2005, 110 min

Måns Mårlind

Linus Sandgren

Tenhle film mohl být pro Švédsko totéž, co Noční Hlídka pro Rusko, kdyby se za každou cenu nesnažil do tecnicky dobře zvládnutého filmu nacpat myšlenku, která potěší leda tak zaryté intelektuály. Každopádně asi nejde o to, že by mi myšlenka samotná vadila, ale takhle zpětně vůbec nechápu její důvod. Obzvlášť, když snímek v první půlhodině překvapí slušnou akcí a nádherně temnou atmosférou. No co už, místy dobrá akce, skvělý výkon Jonase Karlssona a absence nudy docela stačí. Od "morality o tom, že před svými činy člověk neuteče" bych čekala rozhodně míň.(8.7.2006)

lehké zklamání, dost se to tu psalo o tom že je to mix noční hlídky, kterou miluju, bohužel. Ten film je dost zmatený, a ne moc zábavný.(9.1.2010)

41st KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2006 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled - 5. 7. 2006 - 90%(21.1.2009)

Mám rád, když hlavní hrdina "čte" svůj příběh, je pak spousta místa pro černý humor. Promise je hezký jméno a DD bude mít problém...tak může začít cesta do minulosti Donnyho Davidssona podle komiksu "STORM". Co může udělat člověk s tím, co nikdy neměl? A poučení? !!! JelenovipivoneleJ !!! Fortsättning följer.....Pokračování příště.(5.9.2009)

On to je takový zvláštní mix mezi sci-fi, fantasy, počítačovou hrou a psychothrillerem, že to je vlastně ve výsledku hodně zajímavé a určitě to nenudí, protože pořád čekáte, co bude dál. I když pravda, konec mě dost překvapil a tvůrci nám dali jasně najevo, že se u toho dost bavili.(6.6.2009)