Bouře

Fantasy / Thriller

Švédsko, 2005, 110 min

Måns Mårlind

Linus Sandgren

Docela slušná akce, možná záměrně chudší výprava (koneckonců, tohle není americký, ale švédský film a thriller nebo fantasy přece nemusí být vždycky jen vypulírované a co nejeefektnější), ale tu nahrazují sem tam dobré nápady a vizuálně se mi líbilo převedení "reality" do komixu, nebo vykreslení atmosféry pustého městečka. Ke konci ale byly dialogy příliš vysvětlující, polopatické a některé scény půsbily přepjatě_____. KOUSEK DĚJE - podle mne o DD bojují chladný muž Lhostejnost, která dosud v jeho životě převládala s trochu mateřsky působící ženou Soucítění, která chce, aby DD zase začal něco cítit. Boj uvnitř DD hlavy se přenese do vnějšího světa. A Soucítění nakonec zvítězi. Lhostejnost se rozplyne, když ji DD odvrhne a ona sama pocítí nenávist . Soucítění přestane být vidět ve vnějším světě, když ho DD konečně sám pocítí a tedy vstřebá. Dobro jakože zvítězilo, přesto DD pravděpodobně čeká trest, ne za to, z čeho ho obviňují, ale kvůli tomu, co udělal v minulosti. Koneckonců - ne doslova, ale přesto, vzal život minimálně dvěma lidem. Akční, temná a mysteriozní variace na téma, že zlo plodí další zlo. /15. 5: 11./(15.5.2011)

• Pejpr

Viděl jsem už ledacos... Pro mě naprosto nepochopitelný snímek, který ve mě vyvolával řadu otázek, např. Kdo to je?, kde je?, proč tam je?, co tam dělá?, proč to dělá?, a kdo je zas tohle?. A ani na jednu (!!!) z těchto otázek jsem nedostal odpověď. Hrůza!(5.6.2009)

Vizuálně působivý chaos který potěší, pobaví, nenudí. Škoda jen toho kýčovitého, závěrečného moralizování.(10.7.2006)

• dezorz

Predpokladam, ze nielen ja, ale aj tvorcovia filmu netusia, co vlastne cheli dosiahnut.(11.3.2009)

lehké zklamání, dost se to tu psalo o tom že je to mix noční hlídky, kterou miluju, bohužel. Ten film je dost zmatený, a ne moc zábavný.(9.1.2010)

• - Oficiálně film vyšel 20. ledna 2006, diváci jej však mohli vidět už 18. listopadu 2005 během filmového festivalu ve Stockholmu. (Terva)

• - Natáčení probíhalo ve Stockholmu a Vänersborgu. (Terva)