Bouře

Fantasy / Thriller

Švédsko, 2005, 110 min

Måns Mårlind

Linus Sandgren

Docela slušná akce, možná záměrně chudší výprava (koneckonců, tohle není americký, ale švédský film a thriller nebo fantasy přece nemusí být vždycky jen vypulírované a co nejeefektnější), ale tu nahrazují sem tam dobré nápady a vizuálně se mi líbilo převedení "reality" do komixu, nebo vykreslení atmosféry pustého městečka. Ke konci ale byly dialogy příliš vysvětlující, polopatické a některé scény půsbily přepjatě_____. KOUSEK DĚJE - podle mne o DD bojují chladný muž Lhostejnost, která dosud v jeho životě převládala s trochu mateřsky působící ženou Soucítění, která chce, aby DD zase začal něco cítit. Boj uvnitř DD hlavy se přenese do vnějšího světa. A Soucítění nakonec zvítězi. Lhostejnost se rozplyne, když ji DD odvrhne a ona sama pocítí nenávist . Soucítění přestane být vidět ve vnějším světě, když ho DD konečně sám pocítí a tedy vstřebá. Dobro jakože zvítězilo, přesto DD pravděpodobně čeká trest, ne za to, z čeho ho obviňují, ale kvůli tomu, co udělal v minulosti. Koneckonců - ne doslova, ale přesto, vzal život minimálně dvěma lidem. Akční, temná a mysteriozní variace na téma, že zlo plodí další zlo. /15. 5: 11./(15.5.2011)

Tenhle film mohl být pro Švédsko totéž, co Noční Hlídka pro Rusko, kdyby se za každou cenu nesnažil do tecnicky dobře zvládnutého filmu nacpat myšlenku, která potěší leda tak zaryté intelektuály. Každopádně asi nejde o to, že by mi myšlenka samotná vadila, ale takhle zpětně vůbec nechápu její důvod. Obzvlášť, když snímek v první půlhodině překvapí slušnou akcí a nádherně temnou atmosférou. No co už, místy dobrá akce, skvělý výkon Jonase Karlssona a absence nudy docela stačí. Od "morality o tom, že před svými činy člověk neuteče" bych čekala rozhodně míň.(8.7.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,828,735(31.8.2010)

Vizuálně působivý chaos který potěší, pobaví, nenudí. Škoda jen toho kýčovitého, závěrečného moralizování.(10.7.2006)

Mám rád, když hlavní hrdina "čte" svůj příběh, je pak spousta místa pro černý humor. Promise je hezký jméno a DD bude mít problém...tak může začít cesta do minulosti Donnyho Davidssona podle komiksu "STORM". Co může udělat člověk s tím, co nikdy neměl? A poučení? !!! JelenovipivoneleJ !!! Fortsättning följer.....Pokračování příště.(5.9.2009)