poster

Bouře

 • Švédsko

  Storm

Fantasy / Thriller

Švédsko, 2005, 110 min

Scénář:

Måns Mårlind

Kamera:

Linus Sandgren
 • rikitiki
  ***

  Docela slušná akce, možná záměrně chudší výprava (koneckonců, tohle není americký, ale švédský film a thriller nebo fantasy přece nemusí být vždycky jen vypulírované a co nejeefektnější), ale tu nahrazují sem tam dobré nápady a vizuálně se mi líbilo převedení "reality" do komixu, nebo vykreslení atmosféry pustého městečka. Ke konci ale byly dialogy příliš vysvětlující, polopatické a některé scény půsbily přepjatě_____. KOUSEK DĚJE - podle mne o DD bojují chladný muž Lhostejnost, která dosud v jeho životě převládala s trochu mateřsky působící ženou Soucítění, která chce, aby DD zase začal něco cítit. Boj uvnitř DD hlavy se přenese do vnějšího světa. A Soucítění nakonec zvítězi. Lhostejnost se rozplyne, když ji DD odvrhne a ona sama pocítí nenávist . Soucítění přestane být vidět ve vnějším světě, když ho DD konečně sám pocítí a tedy vstřebá. Dobro jakože zvítězilo, přesto DD pravděpodobně čeká trest, ne za to, z čeho ho obviňují, ale kvůli tomu, co udělal v minulosti. Koneckonců - ne doslova, ale přesto, vzal život minimálně dvěma lidem. Akční, temná a mysteriozní variace na téma, že zlo plodí další zlo. /15. 5: 11./(15.5.2011)

 • Rogue
  ****

  Tenhle film mohl být pro Švédsko totéž, co Noční Hlídka pro Rusko, kdyby se za každou cenu nesnažil do tecnicky dobře zvládnutého filmu nacpat myšlenku, která potěší leda tak zaryté intelektuály. Každopádně asi nejde o to, že by mi myšlenka samotná vadila, ale takhle zpětně vůbec nechápu její důvod. Obzvlášť, když snímek v první půlhodině překvapí slušnou akcí a nádherně temnou atmosférou. No co už, místy dobrá akce, skvělý výkon Jonase Karlssona a absence nudy docela stačí. Od "morality o tom, že před svými činy člověk neuteče" bych čekala rozhodně míň.(8.7.2006)

 • Terva
  *****

  Mám rád, když hlavní hrdina "čte" svůj příběh, je pak spousta místa pro černý humor. Promise je hezký jméno a DD bude mít problém...tak může začít cesta do minulosti Donnyho Davidssona podle komiksu "STORM". Co může udělat člověk s tím, co nikdy neměl? A poučení? !!! JelenovipivoneleJ !!! Fortsättning följer.....Pokračování příště.(5.9.2009)

 • Jossie
  ****

  On to je takový zvláštní mix mezi sci-fi, fantasy, počítačovou hrou a psychothrillerem, že to je vlastně ve výsledku hodně zajímavé a určitě to nenudí, protože pořád čekáte, co bude dál. I když pravda, konec mě dost překvapil a tvůrci nám dali jasně najevo, že se u toho dost bavili.(6.6.2009)

 • Palvinie
  ****

  Celý film je o zamýšlení. Jsme ve hře, comixu, realitě? Kdo je ten chlap s divnými zuby? A co ta zrzka? Proč se to všechno vlastně stalo a co to má společného s tou bouří, která přišla a zase odešla? Tvůrci nás obdařili i otevřeným koncem. Pro některé zmatek, pro jiné zcela nepochopitelný snímek, pro další ztráta času... Pro mě zážitek.(27.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace