poster

Drsňák

 • Německo

  Knallhart

 • slovenský

  Drsňák

 • anglický

  Tough Enough

Krimi / Drama

Německo, 2006, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • claudel
  ***

  Odvrácená strana Berlína, jejímž průvodcem se stává hvězda Předčítače, David Kross, mě nijak neuchvátila. Nemohu říci, že bych se nudil, ovšem o zábavě nebo poučení se také nedá mluvit.(15.6.2009)

 • molotov
  *****

  Vynikající film. Byl jsem napnutý jak trenky začínajícího pornoherce:) I technicky skvělý, nemám mu co vytknout.(1.5.2007)

 • Dudek
  ***

  Je to také moc německé, nechápejte to zle, nic proti němcům nemám, ale kdo ten film viděl, určitě chápe co tím myslím. V celém snímku se odráží ta jejich mentalita, klasické dialogy, nehodící se hudba - i když sama je na slušné úrovni, pohyb kamery, střih... Není to až tak špatné, ale jít na Drsňáka do kina, rozhodně bych byl zklamán. Je vidět snaha režiséra o realičnost, přesto však snímek působí uměle. Souhlasím s Damielem, Drsňák má sice momenty, kterými dokáže ohromit, jenže ty ostatní už za moc nestojí. Některé situace opravdu nefungují, ba narušují děj. Stejné je to s postavami, jejich chování je toporné, není cítit skoro žádný vývoj a pokud ano, není plynulý. Samotná dějová linka je sice neoriginální, ale dalo se z ní získat mnohem více, tvůrci hodně tlačí na pilu a snaží se nás dostat do příběhu až příliš rychle, první napadení je tu tak během deseti minut a abych se přiznal, rohodně mě nepřesvědčilo. Hlavní hrdina sice reaguje vcelku logicky, ale chování pachatelů je takové to klasické filmové drama... Herci nejsou přesvědčiví, ale v rámci mezí rozhodně fungují, horší je to pak s režisérem, který rozhodně nemá sitaci zcela pod kontrolou. Dobré fáze střídají ty nudné, až zbytečné... Rozhodně by to chtělo více zapracovat, na všech frontách.(11.3.2007)

 • Falko
  ****

  Neviem, do akej miery sa scenar tohto filmu zaklada na pravde, ale nasilie, ktore bolo v Nemecku asi v roku 2006 mimoriadne medializovane sa tam skutocne deje a to predovsetkym kvoli obrovskej populacii cudzincov, predovsetkym z arabskych statov a velkej nezamestnanosti prave v berlinskej stvrti Neukölln, kde sa odohrava aj tento film. Talentovany David Kross, ktory nema problem sa presvedcivo rozplakat v urcitych scenach, si uz stihol zahrat i v odvaznych milostnych scenach s Kate Winslet vo filme PREDCITAC (2008) a mozno, ak bude mat stastie pri dalsom vybere uloh, moze sa stat z neho medzinarodna hviezda a kedze mam rad fantasy filmy, tak sa aj napriek nie moc pozitivnym hodnoteniam tesim na novy fantasy film KRABAT, kde si tiez zahral hlavnu ulohu. Ale to uz moc odbieham od tohto filmu Drsnak, takze jednoducho treba vidiet a posudit... 18.04.2009 ___ David Kross - (Michael Polischka) +++ Jenny Elvers - (Miriam Polischka) +++ Erhan Emre - (Hamal) +++ Oktay Özdemir - (Erol) +++ Hans Löw - (Komisár Gerber) +++ Hudba: Bert Wrede +++(17.4.2009)

 • Disk
  **

  Silně nepřesvědčivé a za vlasy přitažené drama. Solidní režie bohužel nezachrání divný scénář (patnáctileté děti jako dealeři?) a vyloženě odporný vizuál. Herci také kdovíjak nejsou úžasní. Výjimkou je pouze hlavní představitel David Kross, který takhle podobně zachránil pozdějšího Předčítače.(8.3.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace