poster

Drsňák

 • Německo

  Knallhart

 • slovenský

  Drsňák

 • anglický

  Tough Enough

Krimi / Drama

Německo, 2006, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  ****

  Vida, i v Německu umí natočit syrové a přitom cool drama z ulice. Drsňák několikrát napnul mé nervy k prasknutí, aniž by situace příliš hrotil nebo sahal po přehnané stylizaci. Scény jako ta s masožravou kytkou jsou jednoduše husté a jejich snaha o „hustotu“ nepřebíjí vše ostatní, jak tomu je například u Liljy-4ever. Nepříjemnou reálnost lidí a prostředí, před kterými si většina z nás úzkostlivě chrání kůži, narušuje jenom pár logických kiksů (v Německu k výběru z účtu vážně není třeba PIN?) a neměnný výraz Davida Krosse, který je příliš drsný, aby byl vážně drsný. 75% Zajímavé komentáře: Falko, wipeout, PanthercOY(15.6.2009)

 • gudaulin
  ****

  Psychologicko-kriminální drama se zřetelně evropským vizuálem, které se snaží s ohledem na syrovou autenticitu zachytit život v horších čtvrtích velkoměstské periferie se spoustou přistěhovalců a sociálně slabších rodin. Hlavní hrdina jednak pochází z neúplné rodiny a jeho matka má velmi svérázně konzumní přístup k mužům, jednak se snaží v nepřátelském prostředí nejen přežít, ale i vyniknout a zvolí ošidnou cestu spolupráce s drogovým gangem. Snímek může některé diváky zklamat tím, jak nenaplňuje tradiční žánrová schémata a je vlastně docela nenápadný. Celkový dojem: 70 %.(26.9.2009)

 • Disk
  **

  Silně nepřesvědčivé a za vlasy přitažené drama. Solidní režie bohužel nezachrání divný scénář (patnáctileté děti jako dealeři?) a vyloženě odporný vizuál. Herci také kdovíjak nejsou úžasní. Výjimkou je pouze hlavní představitel David Kross, který takhle podobně zachránil pozdějšího Předčítače.(8.3.2011)

 • Jordan
  ****

  necelé 4 hviezdičky - záver pre mňa vyznel akosi nedotiahnuto, ale vcelku to bol silný a drsný film - presne ako názov sľuboval.(6.12.2006)

 • Falko
  ****

  Neviem, do akej miery sa scenar tohto filmu zaklada na pravde, ale nasilie, ktore bolo v Nemecku asi v roku 2006 mimoriadne medializovane sa tam skutocne deje a to predovsetkym kvoli obrovskej populacii cudzincov, predovsetkym z arabskych statov a velkej nezamestnanosti prave v berlinskej stvrti Neukölln, kde sa odohrava aj tento film. Talentovany David Kross, ktory nema problem sa presvedcivo rozplakat v urcitych scenach, si uz stihol zahrat i v odvaznych milostnych scenach s Kate Winslet vo filme PREDCITAC (2008) a mozno, ak bude mat stastie pri dalsom vybere uloh, moze sa stat z neho medzinarodna hviezda a kedze mam rad fantasy filmy, tak sa aj napriek nie moc pozitivnym hodnoteniam tesim na novy fantasy film KRABAT, kde si tiez zahral hlavnu ulohu. Ale to uz moc odbieham od tohto filmu Drsnak, takze jednoducho treba vidiet a posudit... 18.04.2009 ___ David Kross - (Michael Polischka) +++ Jenny Elvers - (Miriam Polischka) +++ Erhan Emre - (Hamal) +++ Oktay Özdemir - (Erol) +++ Hans Löw - (Komisár Gerber) +++ Hudba: Bert Wrede +++(17.4.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace