Drsňák

Drsňák

Tough Enough

Krimi / Drama

Německo, 2006, 98 min

Odvrácená strana Berlína, jejímž průvodcem se stává hvězda Předčítače, David Kross, mě nijak neuchvátila. Nemohu říci, že bych se nudil, ovšem o zábavě nebo poučení se také nedá mluvit.(15.6.2009)

• jhrasko

Nebyť Davida Krossa, šlo by o priemernú až podpriemernú agitku trpiacu prílišnou linearitou príbehu a až predvítateľnými charaktermi. DK (ale) podobne ako v Predčítačovi udržal film, a tak mi neostáva popriať mu viac šťastia na lepších scenáristov a režisérov !(15.6.2009)

• sepp

Film je spise zajimavou sociologickou sondou soucasneho Kolina nad Rynem, konkretne casti Neukölln, jez je povestna svoji "pestrobarevnosti". Zbytek neni ani nijak zvlaste povedene remeslne zvladnut a pribeh je naivnoucky a v urcitych chvilich vylozene pritroubly - napr. finalni scena, kdy arabsti neukölln "gangstaz" cekaji celou noc az do ranniho rozbresku, nez Michael zmackne spoust...(17.8.2007)

Skvěle zpracované drama kluka, který se z nóbl čtvrti dostal do ulic, kde mají hlavní slovo místní pouliční gangy. A ten závěr pod mostem je fascinující.(27.2.2016)

Scénář: Zoran Drvenkar, Gregor Tressnow .. Je to takové celé moc šedé a nevýrazné na všech frontách. Nejen zvolenou našedlou vizuální formou, ale také vykresleným příběhem. Příběh chlapce, který se musí probírat přistěhovaleckou nesnášenlivostí a tyranii ve škole, kdy ho shánění peněz na vykoupení se z šikany dovede až k prodeji drog… Dost přímočaré, s tragickým koncem, který ovšem nezasáhne tak jak asi tvůrce chtěl. No, na druhou stranu to je po sérii romantických teen debilit film z kategorie (nad)průměrných a jeho shlédnutí vám nepřinese žádnou újmu.(31.3.2007)