Drsňák

Drsňák

Tough Enough

Krimi / Drama

Německo, 2006, 98 min

David Kross je podľa mňa neskutočný talent, už len kvôli nemu som si pozrela ten film.(2.10.2013)

• jhrasko

Nebyť Davida Krossa, šlo by o priemernú až podpriemernú agitku trpiacu prílišnou linearitou príbehu a až predvítateľnými charaktermi. DK (ale) podobne ako v Predčítačovi udržal film, a tak mi neostáva popriať mu viac šťastia na lepších scenáristov a režisérov !(15.6.2009)

Docela si umím představit, že takhle nějak se fakt žije v přistěhovaleckých čtvrtích. Na evropský film je to hodně politicky nekorektní (skoro všichni kriminálníci jsou tam Turci, arabové, kluci z bývalé SSSR...). Pár věcí mi přišlo přitažených za vlasy, třeba pěsťovka vůdci gangu nebo skoro celý konec. Ale i tak jsem celkově byl spokojenej, dostalo se mi nadprůměrného německého filmu, který se nebál zobrazit věci, před kterými se dnes raději zavírají oči.(29.6.2012)

Tento film na mne zapůsobil dost chladně. Velkým plusem je kamera a hudba. Ale nedokázala jsem se do něj ponořit nebo se vcítit do jednotlivých postav. Chyběly mi větší rozbory charakterů postav a jejich psychologie. Jsou spíše nevýrazné. Celý příběh a chování postav je jakoby chladné a odtažité, bez emocí. Na tento film jsem se pouze dívala, ale nedokázala jsem se do něj dostat.(15.6.2009)

Drsňák je film, který je zajímavý svým přístupem k divákovi. Už jen hlavní postava Michaela na mě působila zvláštním, až bezemočním výrazem ve tváři, který se víc projevil až ke konci a tak na mě působil celý film. Zvláštně - jiný výraz mě zatím nenapadá. Film přede mě kladl životní obrazy, kterým nebylo skutečně vůbec těžké uvěřit. Svým způsobem podání je na diváka vloženo obrovské břímě bezútěšného stavu spousty takových lidí, kteří se ocitnou najednou téměř bez prostředků a nemají sílu a zřejmě ani možnost se té situaci nějak vzepřít. Kde pro ně pak život ztrácí smysl a místo duše se stává černou a temnou propastí, z které se lze dostat jen velmi těžko. Proto na mě osobně nejvíc zapůsobila poslední čtvrthodina s Michaelem. O Davidovi Krossovi zřejmě ještě uslyšíme. Jestliže jsem filmu Zlodějíčkové dala trojku (že by jistá podobnost?), tak Drsňák na mě zapůsobil přece jen hlubším a intenzivnějším dojmem, tudíž dnes za čtyři.(23.11.2014)