Drsňák

Drsňák

Tough Enough

Krimi / Drama

Německo, 2006, 98 min

Drsňák je film, který je zajímavý svým přístupem k divákovi. Už jen hlavní postava Michaela na mě působila zvláštním, až bezemočním výrazem ve tváři, který se víc projevil až ke konci a tak na mě působil celý film. Zvláštně - jiný výraz mě zatím nenapadá. Film přede mě kladl životní obrazy, kterým nebylo skutečně vůbec těžké uvěřit. Svým způsobem podání je na diváka vloženo obrovské břímě bezútěšného stavu spousty takových lidí, kteří se ocitnou najednou téměř bez prostředků a nemají sílu a zřejmě ani možnost se té situaci nějak vzepřít. Kde pro ně pak život ztrácí smysl a místo duše se stává černou a temnou propastí, z které se lze dostat jen velmi těžko. Proto na mě osobně nejvíc zapůsobila poslední čtvrthodina s Michaelem. O Davidovi Krossovi zřejmě ještě uslyšíme. Jestliže jsem filmu Zlodějíčkové dala trojku (že by jistá podobnost?), tak Drsňák na mě zapůsobil přece jen hlubším a intenzivnějším dojmem, tudíž dnes za čtyři.(23.11.2014)

Neviem, do akej miery sa scenar tohto filmu zaklada na pravde, ale nasilie, ktore bolo v Nemecku asi v roku 2006 mimoriadne medializovane sa tam skutocne deje a to predovsetkym kvoli obrovskej populacii cudzincov, predovsetkym z arabskych statov a velkej nezamestnanosti prave v berlinskej stvrti Neukölln, kde sa odohrava aj tento film. Talentovany David Kross, ktory nema problem sa presvedcivo rozplakat v urcitych scenach, si uz stihol zahrat i v odvaznych milostnych scenach s Kate Winslet vo filme PREDCITAC (2008) a mozno, ak bude mat stastie pri dalsom vybere uloh, moze sa stat z neho medzinarodna hviezda a kedze mam rad fantasy filmy, tak sa aj napriek nie moc pozitivnym hodnoteniam tesim na novy fantasy film KRABAT, kde si tiez zahral hlavnu ulohu. Ale to uz moc odbieham od tohto filmu Drsnak, takze jednoducho treba vidiet a posudit... 18.04.2009 ___ David Kross - (Michael Polischka) +++ Jenny Elvers - (Miriam Polischka) +++ Erhan Emre - (Hamal) +++ Oktay Özdemir - (Erol) +++ Hans Löw - (Komisár Gerber) +++ Hudba: Bert Wrede +++(17.4.2009)

necelé 4 hviezdičky - záver pre mňa vyznel akosi nedotiahnuto, ale vcelku to bol silný a drsný film - presne ako názov sľuboval.(6.12.2006)

Mám trocha alergiu na nemeckú kinematografiu a tento film smrdí nemecky až to bolí. Ono je to vždy ľahké spoznať, či sa dívate na Nemecký film, alebo nie. Ak by som šiel na tento film do kina, bol by som veľmi sklamaný. Hodnotím však priemerne a to aj preto, že vo filme je pár svetlých scén. Príbeh a zápletka je síce neoriginálna a dalo sa s tým trochu pohrať. Tvorcovia poriadne tlačili na pílu a tiež sa snažili hneď od začiatku rýchlo dostať divákov do deja. Dobré scénky ale hneď striedajú tie nudné. Myslím, že mnohí ďalší diváci to budú tiež hodnotiť priemerne.(17.2.2015)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10///+celkem drsné, je to film "z ulice", hudba -čekal jsem to ještě drsnější, obsah mohl být výraznější/// Na tento film jsem byl zvědav od dob co to dávali v kině. Tehdá jsem si však řekl, počkám si, však to brzy uvidím v telce. Tak se i stalo a jsem za to docela rád. Film to sice není špatnej, ale nechybělo moc a moji pozornost by si neudržel. Název a to co film provázelo vyvolávalo větší očekávání. Na jedno zkouknutí ale dobrý./// Celkem 64%///(15.6.2009)