Arthur a Minimojové

Artur a Minimojovia

Arthur and the Invisibles

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Francie / USA, 2006, 102 min

Chutne namiešaný mix všetkého, čo sme už videli. Film stojí na chlapčenskosti Freddieho Highmorea, ale hlavne na dobrodružnosti animovanej časti v ríši Minimojov. Ostatní živí herci skôr zavadzajú. Jednoduché avšak roztomile a hravé...(23.3.2007)

Mám rád tyhle ujeté evropské animáky (i když tohle je kombinovaný film), jsou decentní, zábavné... a jejich tvůrci umí (na rozdíl od těch našich) stvořit opravdu svůdné ženské postavy, aniž by na nich dominovaly obrovské kozy (ano, teď ryju do Kozího příběhu).(27.12.2008)

Přestože je hraný začátek až překvapivě slabý (a Mia Farrow bohužel dokazuje, že už je jen velmi neškodnou babičkou obsazovanou pouze kvůli jménu), jakmile se přepne do animovaného módu, všechno najednou šlape. Eskapádám nechybí napětí, nezvyklému vztahu s princeznou zajímavost a všechen ten hrdinský a vladařský patos je tou nejsprávnější ingrediencí. Škoda jen, že jako celek jde vlastně o neškodnou cestu tam a zase zpátky, při zacílení na o chlup starší diváky by pokračování mohlo jít klidně výš.(27.12.2008)

Kdo i nadále tvrdí, že Evropa nezvládá animáky? Po dějové stránce fajn, po technické parádní.;-)(17.3.2011)

Prekvapivo pozerateľné (nehovorím, že dobré - len pozerateľné) fantasy od Bessona. Jednu hviezdu pridám ako ospravedlnenie za to, že som čakal väčší shit :)(24.12.2009)