Arthur a Minimojové

Artur a Minimojovia

Arthur and the Invisibles

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Francie / USA, 2006, 102 min

Film miešajúci animáciu s hranými pasážami. Úvod je perfektný. Animované pasáže ma dosť sklamali i keď aj tu sa nájdu svetlé chvíľky. Samotná animácia má však od Pixaru veľmi ďaleko. Celkovo mierne nadpriemerný film kt. definitívne nevyužil potenciál kt. sa v ňom črtal v prvých 10 minútach(7.2.2008)

• Kryton

Besson nám postupně dokazuje , že neni evropským Spielbergem.(21.10.2008)

Vo filme pretrváva jeden veľký paradox. Pokiaľ v Bessonových najväčších hitoch sme sa stretávali s postavami najrozmanitejšieho charakteru a mnohí vieme, že s nimi dokázal divy, tak tu si nevie dať rady s postavou Freddieho Highmorea a aj ostatná hraná časť filmu je na zaplakanie nudná a tuctová. Dokonca aj Mia Farrow sa nevedela udržať na uzde. Našťastie už po pár minútach Arthur vhupne do sveta Minimojov a začína sa ozajstná dobrodružná jazda. Príbeh je síce banálny, ale vkusný, milý a tí malí mužíci si ma jednoducho získali. A grafika nech je akákoľvek stará, keď sú postavičky pekne načrtnuté, zvládne to aj kreslený Disney. Navyše aj záporáci boli dokonale kruto nakreslení a v detskom filmíku mi prišli poriadne hnusní. No a ja sa celkom teším aj na pokračovanie. 70%.(6.9.2008)

Jeden z nejlepších animovaných filmů zobrazující propojení reálného světa se světem animovaným se svižným příběhem. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov)(11.12.2012)

Arthurova cesta je důkazem, že někdy i ti nejmenší mohou dokázat velké věci. Ve filmu najdeme jak hrané, tak animované sekvence. Scénář : Luc Besson a Céline Garcia. Kamera : Thierry Arbogast. Hudba : Eric Serra - ve filmu zazní - Elijah - It's a Beautiful Day. CHYBA VE FILMU - V ořechové skořápce se Arthur ptá Bety, zda obsahuje jeho nůž s 300 funkcemi lano, odpověď je záporná. Přitom lano z tohoto nože použije jeho sestra Selenie hned dvakrát. Poprvé na přitáhnutí tulipánu, podruhé na spuštění do zakázaného města a přitom po ní Arthur chce v brčku znovu šňůrku...(1.5.2011)