Arthur a Minimojové

Artur a Minimojovia

Arthur and the Invisibles

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Francie / USA, 2006, 102 min

Besson nepřestane diváky překvapovat snad nikdy. I přes kritiku já se u Arthura docela bavil a užíval jsem si skvělou fantazii tvůrcu. Příběh je jednoduchý, ale přesto mě bavil. Moc se těším na další pokračování.(8.12.2009)

Přes účast Freddieho Highomorea a pár dalších slušných herců byly hrané pasáže docela nudné. Naštěstí animovaná říše Minimojů byla úplně o něčem jiném. Ve výsledku je to docela povedený film, což už jsem od Luca Bessona ani moc nečekal.(27.12.2008)

Mám rád tyhle ujeté evropské animáky (i když tohle je kombinovaný film), jsou decentní, zábavné... a jejich tvůrci umí (na rozdíl od těch našich) stvořit opravdu svůdné ženské postavy, aniž by na nich dominovaly obrovské kozy (ano, teď ryju do Kozího příběhu).(27.12.2008)

Zajímavý pokus o film plný dětské (klukovské) fantazie, vzpomínek na dětství, barev, léta... Se sociálním podtextem. Ale něco tomu chybí. Upřímnost výpovědi? Asi ano. Celé je to křečovité, hrané, za hranou kýče občas dokonce. Ano, sexuální narážky jsou tady fakt mimo (a ve druhém dílu taky). Skutečně staré dobré polsko-anglické Vodní děti strčí Atrhura i s Bessonem do kapsy kominického kabátu.(1.11.2011)

Vo filme pretrváva jeden veľký paradox. Pokiaľ v Bessonových najväčších hitoch sme sa stretávali s postavami najrozmanitejšieho charakteru a mnohí vieme, že s nimi dokázal divy, tak tu si nevie dať rady s postavou Freddieho Highmorea a aj ostatná hraná časť filmu je na zaplakanie nudná a tuctová. Dokonca aj Mia Farrow sa nevedela udržať na uzde. Našťastie už po pár minútach Arthur vhupne do sveta Minimojov a začína sa ozajstná dobrodružná jazda. Príbeh je síce banálny, ale vkusný, milý a tí malí mužíci si ma jednoducho získali. A grafika nech je akákoľvek stará, keď sú postavičky pekne načrtnuté, zvládne to aj kreslený Disney. Navyše aj záporáci boli dokonale kruto nakreslení a v detskom filmíku mi prišli poriadne hnusní. No a ja sa celkom teším aj na pokračovanie. 70%.(6.9.2008)