Arthur a Minimojové

Arthur et les Minimoys

Arthur a Minimojovia

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Francie / USA, 2006, 102 min

dobře pane bessone!po začátku filmu jsem byl trošku v rozpacích,hraná část mě zas až tak nebavila,ale ta animovaná!no ty skvělý postavičky a jejich hlody!já čuměl s otevřenou držkou a fakt jsem byl příjemně překvapenej.výborný!(18.1.2009)

Mám rád tyhle ujeté evropské animáky (i když tohle je kombinovaný film), jsou decentní, zábavné... a jejich tvůrci umí (na rozdíl od těch našich) stvořit opravdu svůdné ženské postavy, aniž by na nich dominovaly obrovské kozy (ano, teď ryju do Kozího příběhu).(27.12.2008)

Docela příjemný animáč kombinovaný s hraným filmem. Příběh se je gulášem různých motivů, které se prolínají s volnou inspirací legendy o Artušovi. Scénář je místy poněkud trapný, ale nejspíš jen pro dospělého diváka. Dětem tenhle druh překombinované fantazie a humoru pravděpodobně naprosto vyhovuje, stejně jako hezoučká, přeslazená animace (postavy připomínají někdejší hračky mončičáky). Být mladší, asi by ve mně tenhle film vyvolal nadšení, jsem však již věkově pokročilá (čti stará vražda:-)), nemohu tedy hodnotit více než lehounce nadprůměrně - 60%.(9.3.2009)

Jelikož to bylo mé první setkání s Minimoji, tak hodnotím lépe. Protože příběh samotný je příliš obyčejný, nepřináší nic moc zajmavého, tedy krom reálií ve kterých je zasazen. Ať už samota dědečka, podivní černí obři žijící u ní a milimetroví minimojové pod ní. Jinak animace se mi líbila i princzena, její bratr a krtek. Arthur už tolik ne. Docela mi vadily dost nevhodné dialogy na mnoha místech a toho co Arthur skutečně ví a zná a toho co dělá. Jsou v tom velké rozpory a působí to dost divně. Takže s přiveným okem za prima fantasy prvek Minimoje 7/10(4.1.2012)

Při zhlédnutí to chce jistou dávku fantazie a špetku tolerance, pak je výsledek jemný kaviár...(30.12.2008)

• - I když Minimojové mluví v originále francouzsky, anglická verze hýří opravdu známými jmény, mezi kterými nechybí Madonna, Robert De Niro, Snoop Doog, Harvey Keitel nebo Emilio Estevez. (Rodriguez)

• - Během filmu minimojové několikrát změní svoji velikost. Například ve scéně, kdy Arthur dohání princeznu Selenu a jejího bratra, probíhá pod mravenci, avšak když v kanále převracejí autíčko na klíček, jsou podobně velcí, jako autíčko. (Pepy)

• - V ořechové skořápce se Arthur ptá Bety, zda obsahuje jeho nůž s 300 funkcemi lano, příčemž odpověď je záporná. Lano přitom z tohoto nože použije jeho sestra Selenie hned dvakrát. Poprvé na přitáhnutí tulipánu, podruhé na spuštění do zakázaného města. (Pepy)