Renesance

• Francie

Renesancia

Animovaný / Akční / Sci-Fi / Thriller

Francie / Velká Británie / Lucembursko, 2006, 105 min

Renesance je jako francouzské kreslené Sin City. Renesance je jako počítačová hra, kterou nelze hrát. Renesance je jako oprášená noir detektivka s novými sci-fi stránkami… Hlavním kladem a zároveň záporem této vizuální třešničky je osobitá animace, která na jednu stranu šokuje v pečlivě prokreslených detailech a hraje si s černobílým obrazem jako kočka s myší, ovšem na stranu druhou je to bohužel to jediné, které stojí za zhlédnutí. Temný sci-fi příběh o minulosti, přítomnosti a nesmrtelnosti je vyprávěn tak tuctově a fádně, až ta obrazová stránka vyloženě zamrzí. Koneckonců ani ten Craig mi sem moc nepasoval a nebýt „neviditelných“, ani bych se nedočkal nějakého mírného povyražení (scéna v prosklené zahradě určitě nejlepší z celého filmu) v již tak chladném syžetu. Nabízí se otázka – budila by Renesance takový rozruch, nebýt té jedinečné animace? [Přesná stopáž: 101 min](11.8.2007)

Předně nevím, proč film spojovat se SIN CITY. Snad kvůli výtvarné stránce (ale Sin City je pro mne i tímto někde jinde). Spíš bych to přirovnal příběhově k IMMORTAL. Pocity? Asi právě jako u Immortal. Výtvárná stránka velice působivá. Příběh ucházející. Ale nic co by mělo vydržet v mé mysli na věky. Ale je zajímavé vidět, jak se dá černobíle nakreslit černoch.(19.10.2007)

Inu, nápaditost se Renesanci fakt upřít nedá. Vytuněnej noir je dotažen k dokonalosti, ale i tak mě to pořád uklimbávalo. A kdyby v tomhle filmu nezaznělo moje příjmění, za pár dní už bych si pamatoval jen tu černou barvu. Škoda přeškoda!(3.4.2008)

Tento filmik sa mohlo kludne zaradit medzi kultove diela. Ak by sme sa bavili o vizualnej stranke, dala by sa oznacit za dokonalu. Na to co vam ponukne tento film sa nechyta ani Sin city. No a na druhej strane mame dej a obsah filmu. Nieje zly, to nie. Ma dobre budovanu atmosferu,charaktery, skvelu akciu ale pribeh je prilis obycajny (po cely cas filmu som si uvedomoval ze tu ci onu scenu som uz niekde videl) a vyiual ho po cely cas filmu prebija. A to je chyba, pretoze by to malo byt prave naopak a vizualna stranka by mala len umocnovat dianie vo filme (presne v tom bodovalo Sin City). Kazdopadne vsak jeden z filmom, ktore by mal skusit kazdy.. 8/10(23.11.2006)

Ucházející detektivka, sci-fi, thriller. Barevě podáno jako Schindlerův seznam. Animace mi kupodivu nevadily, ale bez nich by si snímek možná ty 4* vysloužil. Dost mi vadili ti neviditelní hajzlové. Nevěřím, že neviditelnost bude někdy existovat, a ani v sci-fi nemá co dělat, od toho tu jsou pohádky. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 7 | hudba 7 | humor 0 | akce 4 | napětí 3 | pustil bych si znovu 6(9.11.2012)

• - Auta, chodce a další prvky, jež tvoří rušné ulice města, animátoři nemuseli tvořit jeden po druhém, protože se vypomohli softwarem Massive, který vyvinul tým Petera Jacksona během natáčení Pána prstenů. Zalidněná Paříž tedy vznikla na stejném principu jako New York v novém King Kongovi či bitevní scény z Vlajek našich otců. V Renesanci je tímto způsobem animováno osmdesát záběrů a davové scény obsahující až pět set postav. (Siriuss)

• - Daniel Craig, který namluvil hlavní postavu, přislíbil svoji účast ještě předtím, než byl obsazen do nové bondovky. (Siriuss)

• - Tvůrci nejprve natočili trailer, kterým pak okouzlovali investory. Teprve když sehnali dost peněz, mohli "přidělat" i samotný film. (Siriuss)