poster

Renesance

 • Česko

  Renaissance

  (festivalový název)
 • Francie

  Renaissance

 • Francie

  Renaissance

 • Slovensko

  Renesancia

Animovaný / Akční / Sci-Fi / Thriller

Francie / Velká Británie / Lucembursko, 2006, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Divočák
  *****

  Fancouzské Sin City se tentokrát nekoná. Díky bohu. Dokonalý noir pro nové tisíciletí.(7.12.2007)

 • Tuxedo
  ****

  Úchvatná vizuální stránka tvoří jen pozadí tohoto sci-fi noir filmu, na prvním místě je především příběh a postavy. Jediné co můžu vytknout, je velmi volně plynoucí děj.(28.10.2006)

 • Mahalik
  ***

  Inu, nápaditost se Renesanci fakt upřít nedá. Vytuněnej noir je dotažen k dokonalosti, ale i tak mě to pořád uklimbávalo. A kdyby v tomhle filmu nezaznělo moje příjmění, za pár dní už bych si pamatoval jen tu černou barvu. Škoda přeškoda!(3.4.2008)

 • Adrian
  ***

  Podobne obrazovo "renderovana" future noir detektivka ako Sin City. Kombinacia detektiva starej skoly v meste buducnosti, ktory sa vydava najst unesenu mladu zenu, ma oproti SC kompaktnejsi pribeh (i ked jeho zaverecne vyustenie postrada silnejsiu gradaciu a udernost) a atmosferou pripomina Scottov Blade Runner. Niektore obrazky z filmu by som si kludne nechal zaramovat a povesit na stenu. 70%.(10.10.2006)

 • gudaulin
  *****

  Pokud existuje v současné době nějaký film, který dokonale pracuje s komiksovou estetikou a dokáže ji navíc vsadit do skutečně filmového scénáře, pak je to právě tahle neonoirová futuristická detektivka. Černobílé provedení jednak vychází z černobílých komiksů provedených perokresbou a americkou retuší, jednak navazuje na klasický černobílý noirový film. Je sice pravda, že příběh není až tak originální, ale přesto poráží většinu komiksových adaptací s naprostým přehledem. Ty hrané obvykle nabízí nějaké hvězdy v hlavních rolích a především velkorysý rozpočet. Renesance je audiovizuální skvost, kde si můžeme vychutnat hru stínů, nejrůznější výtvarné detaily a skutečné charaktery. Navíc rozuzlení je poměrně překvapivé a dobro ani zlo nejsou dopředu jasně identifikovatelné a navíc se v postavách překrývají - což je znakem dobrého příběhu a opravdu dobrého komiksu. Se Sin City mají společný pouze komiksový základ. Jako filmový útvar Renesance Sin City drtivě poráží. Celkový dojem: 90 %.(9.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace