poster

Taxidermia

 • Maďarsko

  Taxidermia

 • Francie

  Taxidermia

 • Slovensko

  Taxidermia

Drama / Komedie / Horor

Maďarsko / Rakousko / Francie, 2006, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  odpad!

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $11,408Tržby Celosvetovo $-║ samoúčelná zvrátenosť /videl v kine: 0%/(9.9.2007)

 • Legas
  *****

  Film, který na mě zapůsobil velice netypickým způsobem; užil jsem si veškerou jeho odpudivost. Na vysvětlení mnohým záměrně přehnaných scén jsem potřeboval návod, ale i bez něj jsem si z kina odnesl velice nevšední zážitek. Taxidermia je velice odvážný snímek, který snad nezná žádných hranic. Nejvíce mě na ní bavilo, jaký v přítmí kinosálu vyvolávala rozruch. Samozřejmě bych zde mohl rozebírat úžasnou kameru, neotřelé nápady a vůbec, ale co... Ať se Vám bude film ve výsledku hnusit nebo bezmezně líbit, hlavně na něj běžte, protože se obávám, že nic podobného jste minimálně v tomto roce ještě neviděli.(26.2.2007)

 • Renton
  ****

  Scénář: György Pálfi, Zsófia Ruttkay .. Na první pohled naturalistická prasárna, zdání však klame. Spíše bizardní skládačka tří dobových, ideově podbarvených epizod - v mnoha směrech krutá, ovšem stále notně humorná ,,komedie“ vkusně balancující na hraně únosnosti. Přesto mi hlavně v příběhové linii chybělo něco víc, něco na delší zamyšlení. Jednou vidět určitě, víckrát není důvod.. Zůstal bych někde na třech (a půl) hvězdičkách, ale za tu úžasnou kameru a estetické zpracování dám čtyři.(15.1.2007)

 • Shit
  ***

  Tohle se těžko dá hodnotit nějak pěkně, představte si 200 kilovýho maďara jak se láduje na soutěži jedlíku nejdřív nějakou polívkou, co spíš připomíná pomyje, pak to jde v přímým přenose všechno vyzvracet, ale jako festovně to z něj lítá a dělá to, aby měl místo na nějakej další hnus v dalším kole, tohle je prostředek a zhruba třetina filmu a vlastně se téměř na nic jinýho nedíváme než jen jak hlavní postava žere a zvrací, pak tu máme ještě další dvě části filmu z čehož jedna je zaměřená než se naše vypasená postava narodí, tam se odehrávaj taky pěkný kousky, jako soulož s mrtvým, rozřezaným a vyvrhnutým prasetem v nějaký vaně nebo soulož s dírou ve stodole, fakt lahůdka a ve třetí závěrečný části sledujeme naší postavu, která se na starý kolena a ke svý spokojenosti dokázala vyžrat do podoby Jabba Hutta a pak ještě jeho chudáčkoidního syna, kterej se zabývá preparováním, to je asi nejlepší část filmu, která má co říct, ale stejně se mi to teda moc nelíbilo a žádnej hlubší smysl sem v tom moc neviděl, respektive sem se ani moc nesnažil pochopit, co tim chtěl Pálfi říct, spíš bych řek, že mě to dost znechucovalo, i když sem zvyklej na nejrůznější prasárny a nevadí mi, ale tohle je fakt vytříbenej kousek jen pro fajnšmekry a nebudu tomu dávat vysoký hodnocení a používat chytrý výrazy, jen abych vypadal jako intelektuál, co v tomhle vidí velkej smyl života a připojil se ke zdejší elitě(6.7.2009)

 • novoten
  *

  To, že je film součástí Projektu 100, nezaručuje automaticky to, že bude i hodnotný. To, že je film vydáván za "zrcadlo zvrácené době a společnosti", ještě neznamená, že jím skutečně je. Pro mě jde v tomhle maďarském guláši jen o vršení hnusu bez ladu a skladu bez výpovědní hodnoty, ale kdo v tom nutně potřebuje najít něco víc - jak je libo.(1.3.2007)

 • - Režisér György Pálfi vyhrál na soutěži Sundance/NHK Filmmakers Award v roce 2004 10 000 amerických dolarů. Ve té době byl snímek Taxidermia ještě v předprodukci, a tak mohl peníze použít právě na svůj další film.  (bestlama)

 • - Nakrúcanie snímky prebiehalo v maďarskej Budapešti. (Laslo)

 • - Všiměte si v galerii třetího obrázku, žena po levé straně drží v ruce českou vlajku. (Kaučuk03)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace