• Maďarsko

• Francie

Drama / Komedie / Horor

Maďarsko / Rakousko / Francie, 2006, 91 min

Morosgovanyi!(3.12.2006)

Taxidermia, aneb jak se průměrně prohonit a prožrat první hodinkou a popustit tak uzdičku závěrečné povídce, která ty předchozí parádně sešívá dohromady a vytváří z celého filmu celek, který si vás nádherně vycpe hlubokými dojmy. Dědula a taťka to maj u mě na pomezí dvou tří hvězdiček, podařený synáček, co nejen zvířátka rád plní, do mě nacpal celejch pět, jen zašít to nestačil. Sakum prdum je tohle taková sekaná svíčková. 70%(4.12.2013)

Už dlouho jsem nebyl na svůj žaludek takhle pyšnej! On totiž zmáknul sled obrázků jako jsou : zvracející pupkáči, chlápek masturbující nad mrtvolou prasete, detailní záběr na kapičku potu padající do...ne, nechtějte ode mě rozbor tohoto filmu. Už je mi zase šoufl. Nevím, zda-li to byl Pálfiho záměr. Možná chtěl v divákovi vyvolat pocit úpadku lidského rozumu nebo chtěl říct, že všechny ostatní filmy jsou na rozdíl od toho mého strašně konzervativní a za každou cenu chci revoluci v kinematografii. Jenže to by, chlapík jeden ušatej, měl být víc... jak to říct... přesnější. Jo, jasně, můžu se vymlouvat na fakt, že jsem se do filmu jak se patří "nezachumlal" a neprožíval ho, ale prostě mi to přišlo strašně prvoplánový.__ Co ovšem zasluhuje obdiv, je kamera. Ta lítá ze strany na stranu a v některých scénách mi připomínala mou milovanou Amélii. Proč 3*? A víte, že ani nevím... Možná za to, že film nenudil a byl dostatečně kontroverzní, aby vyvolal vlnu zájmu o maďarský film (o kterém víme hodně málo!).(29.11.2008)

Nad hodnocením jsem dlouho váhala, já na prasárničky a nechutnosti fakt nejsem, ale Taxidermia je velmi zajímavý film a ocenění si zaslouží. I když mi občas bylo na blití, bez toho by to asi nebylo ono. Jedná se o hodně kontroverzní záležitost, která svádí jak k obdivu, tak k pohrdání a odporu. Jednou ale opravdu stačí.(9.8.2007)

V kinosále si slečna přede mnou stále zakrývala oči. Dva studenti sedící za mnou si zase před promítáním svěřovali pohnutky proč na tenhle filmy přišli. "Má to být hrozná prasárna". I já jsem měla obavy z toho, co uvidím, ale uklidňovala jsem se, že jsem snad už nějaký zkušený divák, kterého jen tak něco nerozhází. Jediné, co mě překvapilo, bylo to, jak si užívám autotaxidermickou scénu po vizuální stránce. Ani v nejmenším mi to nepřišlo pobuřující, zvrhlé, nechutné. Nevrle jsem reagovala pouze na scénu s polévkou a scénu s kočkou pro jejich umělost. Nemohla jsem věřit, že by byl tvůrce tak nedůsledný.(16.1.2007)

• - Obraz z původní scény, kdy vojákovi hoří penis, použil jako obal své desky Taxidermia brazilský DJ Amon Tobin, který zároveň skládal i hudbu k tomuto snímku. (Kaučuk03)

• - Nakrúcanie snímky prebiehalo v maďarskej Budapešti. (Laslo)

• - Všiměte si v galerii třetího obrázku, žena po levé straně drží v ruce českou vlajku. (Kaučuk03)