Kráčející skála 2: Odplata

Walking Tall: The Payback

Kráčajúca skala 2: Odplata

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2007, 88 min

Mno, ono jen těžko od tohoto kousku čekat zázraky. Příběh se dá jakžtakž snést a když se do něj vžijete a pokusíte se nevnímat tu všudypřítomnou country, tak to zas taková hrůza není. Kevin Sorbo se taky docela snaží a navíc poslední půlhodinka taky stála za to.(3.7.2007)

• Pilda17

Kráčející skála bez skály.. 4/10 = 40%(23.6.2009)

• Dever

// Production Companies: Andrew Stevens Entertainment, Walking Tall Productions //(19.5.2011)

• MM_Ramone

Prvá časť "Walking Tall" sa mi ani trocha nepáčila. No a pokračovanie sa nesie presne v tom istom duchu. Návrat strateného syna do rodného mestečka, aby tam zjednal poriadok s bandou miestnych buranov. Ale predsa len je to lepšie ako úvodný film. Najmä preto, že došlo ku zmene v obsadení hlavnej úlohy. Nesympatický wrestler The Rock bol nahradený omnoho skúsenejším Kevinom Sorbom. Totálne akčné béčko. **(2.12.2008)

Je to priemerný akčný thriller, ktorý je nepriamym pokračovaním vydarenej jednotky. Má veľmi dobrý príbeh o bývalom príslušníkovi ozbrojených síl, ktorý sa vráti do svojho rodného mestečka na pohreb svojho otca, šerifa, ale zistí, že v meste vládne vplyvný gang podporovaný najvyššími miestami, ktorým ide o získanie pozemkov, čo sa mužovi samozrejme nepáči a tak prijme úlohu šerifa, aby spolu s priateľmi dal všetko do poriadku a urobil z mestečka opäť príjemné miesto pre život. Spracovanie nie je najhoršie, ale nie som s ním až tak moc spokojný. Na film sa síce dá bez problémov pozerať, za čo môže aj krátka dĺžka, ale problém je, že sa tu väčšinu času nič dôležité nedeje a tým dôležitým prvkom je venovaný len malý priestor. Film sa rozbehne až v záverečnej dvadsaťminútovke, ktorá je aj najlepšou časťou filmu, ale tiež to nie je nič, čo by stálo za pochvalu. Akcie je tu veľmi málo a aj tá je iba pozerateľná. Za celú prvú hodinu sa tu nájde prakticky len jeden súboj, ktorý je navyše aj krátky a nudný, až záver je akčnejší a pár ľudí v ňom aj umrie, ale stále to nie je nič, čo by mohlo akčného fanúšika zaujať. Herecké obsadenie ma moc nezaujalo, Kevin Sorbo síce nie je najhorší, ale chýba mu potrebná charizma a v akcii mu to vôbec nejde, čo je pre tento typ filmu dosť problém, jedine medzi záporákmi sa nájdu aspoň asi dve postavy, ktoré trochu zaujmú. Réžia je veľmi slabá a podobne je na tom aj technická stránka, je tu zlá kamera, nepáči sa mi strih, lacný vizuál, aj medzi videofilmami výrazný podpriemer. Mám slabosť pre tento typ príbehov v akčnom žánri, preto aj Kráčajúca skala 2 na ten priemer stačí, ale inak už nemá čo ponúknuť. Objektívna kvalita filmu- 42%, film sa páči mne na 54%.(5.9.2007)

• Kevin Sorbo

• - Kevin Sorbo (Nick Prescott) je iba o necelých 10 rokov mladší než Gail Cronauer, ktorá vo filme hrá jeho matku. (m.a.t.o.)

• - V jednej z posledných scén postrelia hlavného hrdinu do nohy, no vôbec na ňom v nasledujúcich záberoch nebadať, že by na ňu kríval. (BoncheR)