Kráčející skála 3: Spravedlnost

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2007, 95 min

• kleopetra

nedokoukala jsem to...(31.12.2010)

V rámci akčních kravin obstojné. Herkules si to vyřídí s drogovými dealery, že ani nestačí mrknout a prohlásit kchůl hlášku.(6.6.2015)

Je to celkom dobrý akčný thriller, ktorý je pokračovaním dvojky s Kevinom Sorbom. Má dosť dobrý príbeh o mužovi, ktorý sa presťahuje do mesta, aby mohol svoj čas tráviť s agentkou a jej dcérou, ale agentka sa stane kľúčovou svedkyňou vo veľmi dôležitom súdnom procese s obávaným šéfom mexického kartelu, ktorý sa nezastaví pred ničím a nechá zlikvidovať každého, kto mu môže uškodiť. A keďže zákon nepomáha, muž musí urobiť všetko preto, aby svoju lásku ako aj životy svojich najbližších ochránil. Spracovanie sa mi páči, oproti pomalému predchádzajúcemu dielu, v ktorom sa takmer nič nedialo je tento film omnoho dynamickejší, zaujímavejší, stále sa tu niečo deje a aj to bez problémov zaujme. Ale spoločné majú, že aj tu je najvýraznejšia záverečná dvadsaťminútovka. Akcie je tu dosť a je o niečo lepšia ako minule, ale stále to má do ideálu dosť ďaleko. Súboje sú zle natočené a ani obsahovo moc nezaujmú, Kevin Sorbo nedokáže predviesť niečo lepšie ako tie najobyčajnejšie údery, lepšie sú na tom prestrelky, ktoré tiež vizuálne veľmi zaostávajú, ale aspoň už pri nich protivníci umierajú a občas sa v nich nájde aj nejaký vydarenejší moment. A najzaujímavešia je asi záverečná prestrelka. Herecké obsadenie nie je najhoršie, o Sorbovi tu platí presne to isté, nemá charizmu a ani schopnosti na to, aby akciu ozvláštnil a tak to opäť zachraňujú hlavne slušní záporáci. Réžia a technická stránka sú veľmi slabé a sú aj hlavným záporom celého filmu, všetko vyzerá príliš lacno, kamera sa trasie, je tu zlý strih, tu nie je vôbec o čo stáť. Škoda, nie je to zlý film, páči sa mi príbeh a stále sa niečo deje, takže sa na to dá celkom dobre pozerať, ale chcelo by to výrazne vylepšiť technickú stránku a aj akciu, potom by to mohlo byť ideálne. Objektívna kvalita filmu- 50%, film sa páči mne na 61%.(23.10.2007)

• Lateef

Nejvtipnější zbraní Kráčející skály ve filmu jsou balíčky chipsů. Nejnapínavější scéna se odehrává v chodbách nemocnice. Nejslabším článkem filmového řetežu jsou přestřelky. Nejpostiženější součástkou tvůrčího štábu je bezpochyby kameraman. Druhým nejslabším článkem filmového řetezu jsou osobní souboje. Nejlepším faktem pro Kráčející skálu je to, že takových dílů se můžou natočit desítky. Ale já už se na žádný další nepodívám.(29.11.2007)

Kupodivu vůbec ne špatné, dokonce možná i lepší než první díl. Příběh je sice jenom obyčejná vykrádačka každé blbosti, co byla zrovna po ruce, ale akční rádius naštěstí několikanásobně vzrostl (počet lidí zabitých hlavním hrdinou je tu vyšší než v obou předchozích dílech dohromady) a i slavná Rockova jednička se v tomhle ohledu může vedle trojky upřímně červenat. Buranský opar je (skoro) tatam, lokální geroje nahradili mexičtí mafiáni s pořádnýma bouchačkama a dokonce i na toho Sorba s brokovnicí už se dá docela dívat. Kdyby jen režisér nebyl takové šílené videoklipařské prase a polovina filmu nevypadala, jako by ji točil kameraman sedící na pračce, uvažoval bych klidně i o čtvrté hvězdičce. Ale toho koně si teda Kevin mohl odpustit.(9.11.2007)

• - V jedné scéně sedí Nick naproti své dceři, která jí puding. Po chvíly je střih opět na dceru, ale puding před ní neleží. V dalším záběru se puding opět objevuje. (.killer.)