Star Trek

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Leonard Nimoy, Eric Bana, Bruce Greenwood, Karl Urban, Zoe Saldana, Simon Pegg, John Cho, Anton Yelchin, Ben Cross, Winona Ryder (více)

James Kirk se narodil v den, kdy byla napadena hvězdná loď jeho otce. Od té doby vyrůstal jako poloviční sirotek, nebyl zrovna vzorné dítě, ale přesto se dostal ke hvězdné flotile. Jako kadet se ocitá na palubě U.S.S. Enterprise pod velením kapitána Pikea. Potkává zde prvního důstojníka Spocka, který je mu na první pohled nesympatický, a jejich antipatie jsou vzájemné. Enterprise přijímá tísňové volání z planety Vulcan a vyjždí na pomoc, ačkoliv posádku tvoří kadeti. Jsou totiž nejblíže. Kirk si ale uvědomí, že okolnosti jsou stejné, jako ten den, kdy zmizel jeho otec, letí do pasti. Opravdu, u Vulcanu na ně čeká ničivá loď pod velením romulana Nera. Nero chce, aby důstojník Spock trpěl, jenže Spock toho muže vidí poprvé v životě. Ukáže se, že Nero je z budoucnosti, kde byl svědkem zničení své planety, svého domova. Viní z toho Spocka, který slíbil, že planetu zachrání. Cestoval proto do minulosti a chce, aby mladý Spock trpěl stejně, jako trpěl on. Chce zničit jeho planetu, jeho domov, jeho rodinu. Bohužel se mu jeho dílo zkázy podaří a Vulcan přestane existovat. Další na řadě je Země. Mladá posádka se musí hrozbě postavit. Snad se při tom z Kirka a Spocka stanou dobří přátelé, tak, jako tomu bylo v jiné časové linii. (TV Prima)

POMO

Efektná, vtipná a rýchla akčná zábava, v ktorej neostáva dostatok priestoru pre postavy a myšlienky. ()

Galadriel

Na jednu stranu je nový Star Trek parádním znovuvzkříšením (pokolikáté už?) pradávné série a perfektním nakročením k dalším dílům. Scénáristé na to šli chytře - SPOILEROIDNÍ VĚTA - vytvořením nové časové linie se odprostili od staré Kirkovo posádky Enterprise a získali tím neomezenou volnost při vymýšlení scénářů pro příští filmy. Zarytým fanouškům připravili spoustu narážek na to staré známé a třeba mně umožnili poprvé v životě vidět starou Enterprise na velkém plátně a téměř zamáčknout slzu při poslechu těch několika známých tónů a pohledu na starého Spocka. Perfektní práce byla odvedena i v castingu - se staronovou posádkou musí být spokojený snad každý, od Spocka, přes Kirka (fakt sexy :)) po McCoye (podle mě naprosto geniální volba Karla Urbana). To všechno je zabaleno v patřičně bombastickém hávu, velkolepé výpravě a krásných tricích. Na druhou stanu ale mi některé drobnosti přišly... jak to jen říct... dětinské? Možná spíš zbytečné a trochu nepatřičné. Myslím tím rádoby-komediální vsuvky á la Jar Jar Binks, aby film zabral i na mladší generaci (mimozemský pomocník Scottyho, Chekovův přízvuk apod.). Stejně tak hudba, kterou jsem slyšela už před návštěvou kina, bohužel nefunguje moc sama o sobě, ani ve filmu. Škoda, že už mezi námi není Jerry Goldsmith, protože nový ST by si zasloužil něco lepšího, než přehnaně monumentální fanfáry. Jinak spokojenost a budu se těšit na další dobrodružství kapitána Jamese T. Kirka. ()

Tetsuo

Nevyhnutelných a čistých 5 hvězdiček. Tohle se musí líbit každému, kdo má rád logiku. Hotové nerdí orgie. ()

Tsunami_X

Docela masakr, ale co jiného taky čekat od rozpustilého a chytrého geeka. Abrams dává roztomile okatě najevo, že vyrůstal na Star Wars (fetišistické snímání lodí, závěrečný úprk) a nebojí se rýpat do fantazií obtloustlých třicátníků v kostýmech, kteří hudrují při sebemenší odchylce od pravidel zajetého univerza. Málokdo dneska takhle svižně staví a boří žánrová klišé, viz patetické sebeobětování x Beastie Boys, aby do nás následně pral jednu over the top scénu za druhou (injekce). Drhne snad jenom ta nostalgická epizodka z planety Hoth, u které jsme lehce tlačeni k vytažení kapesníků a obdivu CGI tvorečků co se navzájem žerou. Jinak asi nejlepší rebranding co jsem za poslední roky viděl. Ta značka bude mít velký zvuk. ()

Blizzard

Předem se omlouvám za délku mého komentáře, je to spíš mini recenze, ale měl jsem zkrátka psavou. Dnes jsme se konečně, po neúspěšném pokusu jít na předpremiéru již minulý týden, dostali s přítelkyní (ST v podstatě nedotčena) a jedním kamarádem ("mini" ST geek :)) na Abramsův vesmírný velkofilm. Díky tomu jsem měl po konci projekce možnost si vyslechnout názory z obou stran světa, které tento fenomén dělí na dvě poloviny. Sám sebe, ač jsem všechny filmy i seriály již před pěknou řádkou let viděl (velké dík patří nejen ČT za odvysílání většiny seriálů), za ST geeka/nerda sice nepovažuji, ale toto universum je mi více než známé (budiž země lehká sledování TOS v brzkých sobotních hodinách, 1 až 2 ráno). Nudný úvod jsme si tedy odbyli, přejděme pomalu k filmu samotnému. Jednu věc jsem věděl jistě už dávno před samotným promítáním, na tohle se rozhodně těším, ať už to dopadne jakkoliv a o to více, když se jedná o žánr, který nese nálepku sci-fi, ohrožený to dnes druh. Nejdříve bych zhodnotil technickou stránku snímku, je samozřejmě znát rok 2009 a je i celkem vtipné vidět jak se liší původní přes 40 let stará verze od té dnešní. Abrams si každopádně vyhrál s osvětlením a někdy jsem měl pocit, že jsem se ocitl spíš na diskotéce nežli v hlubokém a temném vesmíru. Na druhou stranu ho chápu, bez těch světelných efektů by to nevypadalo tak "velkolepě" a pro dnešní publikum sledující šedý model lodi i dost obyčejně či nudně. CGI ve zpracování Nerovi lodě, scenérie planet, laserů, výbuchů, černých děr atd. se líbilo asi všem, na tomto místě nic než chvála. Michael Giacchino, který složil hudbu snad ke všem Abramsovým dílům nebo k filmu Speed Racer, se i jako autor soundtracku pro tyto nerdí orgie, ukázal správnou volbou a to i přesto, že tam zazní části naklonované např. z LOSTu. Jeho hlavní motiv, který uslyšíte v menších variacích vícekrát, je rozhodně přinejmenším zajímavý, dodává vizuální stránce patřičnou dynamičnost. Na druhou stranu se zde bohužel neubráním srovnání a musím vyzdvihnout výbornou hudbu z třetího traileru od Two Steps From Hell, kteří nejednou překonali tu filmovou. Přejděme ale k hereckému obsazení, trochu se mu podíváme na zoubek. Chris Pine v roli James T. Kirka byl přijat mou osobou celkem kladně, jako starý dobrý kapitán Kirk z TOS se s každým, s kým jen mohl, utkal v pěstním souboji a jeho hlášky a herecký výkon považuji za zdařilý. Zachary Quinto v roli Spocka, ač jsem měl u něj zprvu silné pochyby, mě nakonec přesvědčil, že dokáže kvalitně zahrát i jinde než v seriálu Heroes a na zabijáka Sylara jsem rychle zapomněl. Když už je řeč o těch seriálových hercích, jistě si nejeden divák všimne, že je jimi film slušně prošpikován. Eric Bana jako představitel Romulanů, kteří zde mimochodem změnili svou původní vizáž do podoby rádoby pokérovaných a namakaných plešounů, zahrál nad míru mého očekávání. McCoy, Uhura a Sulu byly ok. Anton Yelchin mi připadal opravdu až moc mladý/nezkušený a to nejen jako postava Chekova, což bylo pro mě velké překvapení, neboť v Charliem Bartlettovi předvedl excelentní výkon, vypadalo to, jako by ze sebe dělal většího blbečka, než byl. A na závěr to nejhorší z posádky Enterprise a tím (ne)šťastným výhercem se stává, kdo jiný než Simon Pegg jako Scotty. Ten mi do své role opravdu nesedl, ač hláškoval jak mohl, jeho obsazení do tohoto světa považuji za katastrofu a přirovnal bych to k fotonovému torpédu, které svůj cíl minulo o několik parseků. Toliko k postavám a nyní se vrhneme na rozbor filmu samotného. Co se týká děje, nelze si nevšimnout, že se místy střetáváme s prvky, které pocházejí z trochu jiného světa a tím je svět Star Wars. To, že se dočkáme otřepaných klišé, jako jsou např. obětující se otec, milostné románky, teď jedno ze světa ST - ten, co má červenou uniformu musí zemřít, atd., to jsem i čekal. Co jsem však nečekal, byl milostný vztah Spocka s Uhurou, který se z ničeho nic přiřítil warpem 9.975 a zanechal ve mně hodně otazníků. Co tohle mělo znamenat, to ví asi jen Abrams, který se tímto nelogickým počinem snad snažil zatraktivnit své dítko širší veřejnosti a ukázat tak, že Spock je taky jenom (polo)člověk. Také mám pár dalších výhrad a to v následujícím trojdílném členění: 1) zbytečná scéna - Kirkovo rebelství s autem, 2) nelogické události - Kirk přistane zrovna na místě, kde se setká s jednou nejmenovanou postavu (docela štěstí) + stavění vesmírné lodi na povrchu planety (vesmírné lodě ve ST se stavěly snad vždy přímo na orbitě), 3) divné zpracování - strojovna lodi co vypadá spíš jako podpalubí Titanicu + červená zmutovaná kytka na ledové planetě. Jako bonus ještě přidám toto - čím rušil ten vyhazovací vrták spojení a proč neměla Země ani Vulkán žádnou orbitální ochranu, to připadalo divné asi jenom trekkies. Zato některé části bitev, obzvláště ty, co byly jen s hudbou a bez efektů, dokázaly navodit celkem působivou až epickou atmosféru a ovlivnily tak výsledné hodnocení směrem nahoru. Potěšila mě samozřejmě i nepatrná přítomnost tribblů a i když jsem ze Star Treku vesmírný orgasmus neměl, užil jsem si jej dostatečně a jen doufám, že dopilovanější pokračování si ten plný počet konečně zaslouží. (8/10) () (méně) (více)

Gemini

Kdyby jenom ten Abrams ve v podstatě všech svých dílech tak nekálel na nějakou základní logiku rozhodující pro utváření příběhu, to by teprve byla věc... aneb to je ale náhodička, že když na jednu planetu vyplivnete úplně náhodně dva lidi, tak na sebe natrefí akorát včas, aby jeden druhému zachránil řiť. A ano, je to úplně něco jiného než když inteligentní humanoidní rasy disponují "z nebe spadlou" rudou koulí hmoty produkující černé díry (které se nakrásně okamžitě zavírají;)). Fantazie autorů sci-fi totiž byla a je něco jiného než náhody a naprosté haluze, kterými se na sílu ohýbá realita tak, abychom mohli něco vyprávět. Výsledkem odhodlané práce současného televizně-filmového mogula je to, že jsem se sice nemohl ubránit zatínání zubů v okamžiku, kdy se Enterprise objevila v poli trosek, a že mě to celé občas opravdu strhlo - ale vždycky to bylo při starosti o posvátné startrekovské rekvizity a ne o hrdiny, protože to prostě je totálně přepálený popcornový nátěr pro zábavy chtivé oko diváka a nic jiného. To, že se tenhle Star Trek občas zvrhne do Epizody I-III, a vydává se to za osvěžení humorem namísto úlitby dětičkám toužícím vidět něco jako Jar-Jara a R2-D2, je jenom důkazem úpadku schopnosti vnímat, když vás někdo lacině oblbuje. Nafukování rukou a ochrnování jazyků není humor, který by patřil do space opery ražení Star Treku. Ani do SG, ani do BSG;) Co sem naopak patří, to je Suluův šerm, abyste mi neřekli, že nevím co chci, ale nedám pokoj, dokud to nedostanu. Neříkám, že se jednou rád nepodívám znova nebo že nemám pozitivní očekávání směrem ke druhému dílu, ale úvodní sekvence s USS Kelvin mi byla daleko bližší než celý ten zbytek. Co naplat, ani teď nepřestane platit, že s Abramsem jsem se asi poprvé a naposledy bezvýhradně bavil u Alias. I tak mi ale nezbude než dát 80%, protože je to celé fakt nezdravě cool, včetně zelené Rachel Nichols a řasami mocně mávající Zoe Saldany;) ()

Tom Hardy

Abrams válí! Lépe přenést fenomén do nového tisíciletí (a k novým divákům) nešlo. Jen jedna malá rejpavá – podobně jako kdysi Martin Campbell v Casinu Royale servíruje Abrams to nejlepší hned na začátku. Úvod má v sobě tolik emocí, že by to mohlo konkurovat Titanicu a jednomu se až nechce věřit, jak rychle lze emocionálně vtáhnout do hry. Pak už se hraje na jiné city – na city nostalgie. Mládí, nepoznamenané Star Trekem, to bude považovat jen za cool podívanou s potřebnou dávku sex-apelu. Starší ročníky ocení veškeré narážky na původní seriál, díky kterým dostávají scény ten správný chuťový ocas. A finále je zničující, herecky i filmařsky. Přesto, na body vede úvodní scéna. P.S. Výběr herců je neuvěřitelně přesný. Jeden by si skoro myslel, že původní posádka prošla počítačovým liftingem… ()

Matty

Pravdou se stalo nejméně pravděpodobně – mrzelo mne, že jsem v životě neviděl jedinou epizodu Star Treku a nemohl si tak Abramsovo vyšperkované sci-fi vychutnávat ještě víc. Smekám kulich, pánové, slastně přehledné akční scény (je to o kameře, ne o střihu!), chytré dialogy bez zbytečné hard sci-fi hatmatilky a sympaticky moderní postavy (hacker Scotty). Jenom jsem si u každé druhé scény říkal, „být trekkie, brečím dojetím a směji se radostí“. Emočně se k tomuto filmu mám podobně jako Spock ke svému okolí (teď už taky vím, podle koho byl vymodelován Sheldon z BBT). 85%Zajímavé komentáře: Nathalie, Bluntman, tron, Psema, k212, Triple H, Martinius ()

Tosim

Chvílemi doslovné, hodně často velice komediální a ačkoliv se to tak nemusí zdát, jsou to zápory. CO TO BYLO ZA BLBEČKA S TĚMA UŠIMA? ()

J*A*S*M

Právě jsem dost možná viděl nejlepší blockbuster roku. Star Trek universem jsem nedotčený, ale tahle emocemi, vtipem a výbuchy prošpikovaná jízda mi sedla na výbornou. Nablýskaně čistá Enterprise v protikladu s nablýskaně špinavou lodí Romulanů tvoří podobně sexy kontrast jako Kirkova impulzivnost se Spockovou logikou. Casting se povedl až neuvěřitelně dobře, celá posádka působí nadmíru sympaticky, takže jsem neměl nejmenší problém vytvořit si k postavám nějaký vztah (možná s vyjímkou Uhury). J.J.Abrams holt znovu potvrzuje, že cokoli, v čem má prsty, se nevyhnutelně vydaří. Takhle totiž vypadá nerdvána (TBBT...) :-) PS: Infantilní obludárium nových Star Wars může sklopit uši a zahanbeně se odporoučet, protože právě teď a tady začíná (doufejme) nová éra moderních sci-fi. ()

Enšpígl

Neviděl jsem žádný jiný Star Trek, nic o tom nevím a rozhodně mě nerajcuje ušatej frajer, co se tváří v jakože vesmírný lodi, že je velitel, mě se přivedlo jméno J.J. Abrams, ale to mě současně právě zklámalo. Ne, že by to nebylo profi udělaný, to jistě je a vlastně po blockbusteru ani nechci aby mě to rozmlátilo zevnitř na kusy, ale chci se bavit, chci být ohromen a to jsem teda tady vůbec nebyl, keců jako kolem koronaviru a párkrát bum bum, to sorry ako. ()

Cervenak

Najlepšia filmová sci-fi od Matrixu a najlepšia space opera... zhruba od Impéria vracajúceho úder. No nezbavíte sa pocitu, že to nie je úplne dokonalé. Tak, ako Abramsovej M:I:III niečo chýba do Bourna, tak aj Star Treku niečo chýba do akejsi hypotetickej ultradokonalej vesmírnej sci-fi. Nie je jednoduché definovať, čo to je. V tom filme totiž zdanlivo funguje úplne všetko. Spletitý príbeh výrazne presahuje klasickú "báchorku o pomste" (pretože je maximálne osobný), je veľmi šikovne nalepený na starý Star Trek a zároveň sa nebojí vykročiť vlastnou cestou. Postavy sú nesmierne sympatické (úplne všetky!). Je to inteligentné, je to vtipné, má to neuveriteľné tempo, parádne triky a hlavný hudobný motív mi hral v hlave ešte hodinu po odchode z kina. Emócie Abrams vyčarúva lusknutím prstov (jediný pohľad do očí malého emzáčka zo základne na ľadovej planéte pri Peggovom odlete vám rozpovie dojímavý príbeh o priateľstve). Avšak v závere (a to asi bude ten problém) to zľahka stráca dych a napätie. Absolútne uspokojenie z akčného vyvrcholenia, aké z novodobých filmov poskytuje napr. Bournov mýtus, sa nedostaví. Ani to ale nič nemení na tom, že prílet Enterprise doprostred záverečnej prestrelky vyráža dych a je jedným z tých okamihov, pre ktoré milujeme veľké hlučné letné popcorny. Tak či onak, Star Trek je nesmierne zábavná jazda. Kus klasickej sci-fi prenesený do 21. storočia tým najšikovnejším spôsobom. Teraz už len aby to malo aj komerčný úspech a Abrams dostal príležitosť natočiť dvojku, v ktorej môže podobne ako Singer v X-2 siahnuť po onej tentokrát (tesne!) nedosiahnutej dokonalosti. Najlepšia hláška? "Šerm." ()

Isherwood

„Prosím vás, není tady doktor? Potřebuji urgentní pomoc pro jednoho skalního fanouška Star Treku!“, zahlásil po skončení borec dvě řady nade mnou. Chápal jsem. Od Orciho s Kurtzmanem jsem sice nečekal nic duchaplného, ale pochybuju, že kdyby měl Abrams řemeslo tak v paži, těžko by rozdýchával i zbytek sálu. Naivitu téhle vesmírné ságy vyměnil za neskutečnou palbu hlášek, akce a vizuálních orgií, kterou obdařil takovým warpem, že jsem pak po cestě domů v šinoucí se šalině doslova trpěl. Dokonalý casting a úžasná práce kluků od ILM už je jenom třešnička na pomyslném dortu. Dvouhodinová rozkoš. ()

Malarkey

Já jsem se k pojmu Star Trek vrátil snad.....po osmi letech? Jo, seriál jsem žral neskutečným způsobem už jako malej junák. Tenkrát každý pátek od čtyř už křeslo s vyseděným důlkem čekalo na mojí prdel, až se usadím a užiju si týden co týden ty nežůžovější příběhy ze života vesmírné lodě Enterprise. Později se ale na Nově v neděli dopoledne objevil jiný seriál: Star Gate a já okamžitě na Star Trek zanevřel. Byla to ale velká chyba ! Star Trek vždy byl a bude počátek všech sci-fi a J. J. Abrams to po skoro padesáti letech od vzniku opět rozšoupnul a opět udělal o něco originálnější než tehdá. Film je dokonalý. Dlouho jsem tak dobré sci-fi neviděl. Jestli vůbec nekdy viděl. Tenkrát jsem o tom četl článek, ještě než časopis Premiere zrušili a zjistil, že ve filmu hrají převážně Trekkie fanoušci, fanoušci, co jsou herci....To pro ně musel být masivní zážitek, hrát v takovémto filmu a hrozně jsem jim to přál. Také to dali na sobě ohromně znát. Zrovna například takový Simon Pegg, na kterém je to šíleně znát. Bavil jsem se, nebudu tajit, že jsem u toho byl na měkko. Ono by to ani nešlo. Tenhle film je opravdový opus. J. J. Abrams do toho dal to, co se naučil ze Ztracených a já to v jistých ohledech v tomto filmu viděl. Hlavně na zvláštní kombinaci dvou scén spolu s velice kvalitním hudebním doprovodem. Když se věci dělají pořádně a se zaujetím, tak to přece ani špatně dopadnout nemůže. ()

T2

Rozpočet $150miliónovTržby USA $257,730,019Tržby Celosvetovo $385,680,446Tržby za predaj Blu-ray v USA $115,687,911Tržby za predaj DVD v USA $83,874,839"Jedným slovom FANTÁZIA!!!" Sám som nečakal, že to bude niečo lepšie než by som mohol vôbec očakávať a stalo sa. J.J. Abrams je po tomto filme pre mňa špičkový režisér z veľkou budúcnosťou (už M:I:III mu pekne vyšla), ktorý vo veľkom lesku vzkriesil a vytiahol do výšin seriál, čo som mol rád ako dieťa, teda presne verziu Star Treku zo 60.rokov. A práve tejto starej verzii robí tento nový Star Trek neskutočnú poctu a v mnoho veciach robí tým čo aspoň z časti mali radi pôvodní seriál neskutočnú radosť, či už ide o dobre vytipované obsadenie na každom jednom poste, od samotného kapitána Kirka v podobe Chrisa Pine, cez Zachary Quinta ako Spocka ... až po Simona Pegga ako Montgomera Scotta, je to v tomto ohľade doslova slasť. Ďalej odľahčenie scén až neskutočne pomáha tomuto filmu, lebo aj vďaka tomu tam je naservírovaný ten správny mix akcie, drámy a humoru. Taktiež technická stránka je slušná a je dobre že tu nehrá hlavnú úlohu, v podstate herci a ich prejav si ukradnú prevažnú pozornosť, vďaka čomu človek takmer nepostrehne trošku menej výraznú doprovodnú hudbu od skoro neznámeho skladateľa Michaela Giacchino. No a po tomto sa medzi scenáristickú elitu rázne zapisuje aj dvojica Roberto Orci a Alex Kurtzman(u mňa si už svoje vydobyli vďaka scenáru k filmu Ostrov), ktorý asi v blízkej dobe budú zasýpaný množstvom ponúk zo všetkých strán. /videl v kine 2x: 100%/ ()

imf

Těsný maximální warp. Abramse zpomaluje jen občasný odskok k mladší generaci (mimozemský hobit, legrační scéna s potrubím), který nabourává přísnou vulkánskou logiku. Emocí je ve filmu zatraceně hodně, v prvních dvaceti minutách by to člověk snad musel přebírat lopatou. Když se prach z rozstřílených planet usadí, Abrams nerušeně vklouzne do futuretro pocty originálu a zvládne ho napodobit i s jeho chybičkami (ty mírně absurdní zápletky jsou ale i po letech roztomilé). Nová posádka šlape jako hodinky, tempo je závratné, výbuchy největší a film se i při hláškovacích rozstřelech mezi Kirkem a Nerem (mohlo jich být pravda víc) tváří... sofistikovaně. Ne dost na to, aby to ukojilo hardcore trekkies, ale od běžných pozemšťanů, kteří jdou do kina pro trochu toho testosteronu, rozptýleného v zábavném a tak akorát dlouhém sci-fi koktejlu, dostává Abrams jedničku. Teď se jen příliš nemotat v kruhu a nakopnout Enterprise tam, kam Hollywood nevkročil. Nebo raději vkročil, protože to vylepšené opisování s dostatečnou přidanou hodnotou jde Abramsovi i scenáristům dokonale. ()

Marigold

Pane Abramsi, díky vám. Ze sálu jsem odcházel rozechvělý, jakoby se ve mně probudilo něco zapomenutého z dětství, nejspíš ty hodiny a hodiny strávené četbou knih a sledováním všech možných verzí seriálu. Na člověka, který nemá k sáze žádný vztah prokázal Abrams obdivuhodnou míru empatie a schopnosti oživit přesně ty části, které Star Trek potřebuje. Chemie postav, humor, napětí i všechny ty okázalé cesty časem – vesmírná poezie, ve které je kus dětské naivity, kus vědy a pořádná porce dobrodružství. To všechny zakuklené v bezchybném vizuálním pozlátku, které je dnes tak módní. Krásně se to zájemně snáší, skvěle to vypadá a pro budoucnost to slibuje, že Star Trek možná vstupuje do zlatého věku. Už tu asi nebude ta sladká výlučnost, ale k čertu s tím, lesklé pozlátko sáze sluší, akce střídá akci, postavy se krásně vylupují a příběh je přesně tak uhozený, jak být má. Já si tam prostě našel vše, co ze mně kdysi dělalo fanouška Jamese T. Kirka a jeho posádky. A myslím, že své si tam najde kdokoli, komu není proti mysli pořádná sci-fi limonáda. Star Trek je totiž cool a jakkoli nemám rád cool věcičky, tak tuhle, tuhle jsem si zamiloval. ()

Djkoma

Star trek pro novou generaci, který nabízí zábavu pro každého, kdo jen trochu umí propustit uzdu fantazii a nebojí se sci-fi žánru. Spojení filozofického a "vědecky" založeného Star treku a akce jako vyšité z Hvězdných válek funguje dokonale. O nic méně precizní není (doslova) nablýskané vizuální podání světa Star treku, v kterém největší režisérský talent současnosti své nadání dávat divákovi přesně to, co chce vidět. Herecké obsazení perfektně trefené, výborně napsané dialogy (trekkies budou nadšeni) a neuvěřitelné množství drobnosti, které film posouvají především pro "menší" znalce mnohem dál.... Kromě akce a efektů, které neberou konce, potěší dech beroucí tempo, které se po pomalejším začátku rychle rozjede do obrátek skoro dostihujících bravurně sestříhaný trailer. Možná se zde najde pár chyb, ale já osobně je opravdu hledat nechci, protože na tuhle akční jízdu se těším od prvního dílu slavné legendy... Těším se na další díly série a doufám, že herci mají smlouvy na hodně, ale hodně dílů... :))). Sci-fi, na které jsem čekal mnoho let. FILM ROKU dlouho nebyl tak nabušený, moderní a sexy. PS: nesledujte hodnocení a nejlépe ani trailery, tenhle film nabízí hodně, ale některá očekávání prostě naplnit nemůže. Více zde ()

Renton

Scénář: Roberto Orci, Alex Kurtzman .. A parallel reality. Lost. __ Na plnej warp něco silnějšího paliva chybělo. Jako, J.J. Abrams je znalý geek a zručný tvůrce, vizuální stránku má vypulírovanou, plnou zářivě nasvícených barviček, střih jede ve velkém tempu (a ledacos je tak v návalu drobností nedotažené), vyprávění i akce je na svůj třesavý styl přehledná, hudba vykresluje dramatičnost (a to někdy až, pro Giacchina, typicky přehnaně) a nad tím stojí silné (a skvěle obsazené!) charaktery. A ty hodně mluví. Ne že by jim scénář nedal spoustu podařených a občas vtipných replik, sám spíše pokulhává v jistých klišé a nedostatcích a hlavně tím (pro Abramse nyní nezbytným;-)) svévolným posunem alternativních realit a časů. ___ Z výsledku jsem měl dojem, že jde o hodně drahý pilotní díl k jinak pojatému klasickému sci-fi seriálu, který výsostně uspokojí popcornovou rodinu jednadvacátého století. Jsem zvědav, co z toho nakonec zbude a zda nějaký další díl přijde. Abrams už jednou skvěle znovu nastartoval jednu (vlastně taky seriálovou) pecku - Mission: Impossible, ale další přírůstek je zatím v nedohlednu. Možná je to dobře, radši ať svoji produkční sílu pustí do předělání/vylepšení něčeho dalšího. Jednu protahovanou sci-fi sérii si totiž momentálně stále hýčká… 75%. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

02.03.2023

Je to už několik měsíců, co studio Paramount s nadšením oznámilo vedle dalšího rozšiřování univerza skrze televizní seriály taky čtvrtý filmový Star Trek. V tom se měli údajně vrátit všichni původní… (více)

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (více)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra