• Německo

• Německo

Star Trek - Die Zukunft hat begonnen

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA / Německo, 2009, 127 min

Těsný maximální warp. Abramse zpomaluje jen občasný odskok k mladší generaci (mimozemský hobit, legrační scéna s potrubím), který nabourává přísnou vulkánskou logiku. Emocí je ve filmu zatraceně hodně, v prvních dvaceti minutách by to člověk snad musel přebírat lopatou. Když se prach z rozstřílených planet usadí, Abrams nerušeně vklouzne do futuretro pocty originálu a zvládne ho napodobit i s jeho chybičkami (ty mírně absurdní zápletky jsou ale i po letech roztomilé). Nová posádka šlape jako hodinky, tempo je závratné, výbuchy největší a film se i při hláškovacích rozstřelech mezi Kirkem a Nerem (mohlo jich být pravda víc) tváří... sofistikovaně. Ne dost na to, aby to ukojilo hardcore trekkies, ale od běžných pozemšťanů, kteří jdou do kina pro trochu toho testosteronu, rozptýleného v zábavném a tak akorát dlouhém sci-fi koktejlu, dostává Abrams jedničku. Teď se jen příliš nemotat v kruhu a nakopnout Enterprise tam, kam Hollywood nevkročil. Nebo raději vkročil, protože to vylepšené opisování s dostatečnou přidanou hodnotou jde Abramsovi i scenáristům dokonale.(22.4.2009)

Star trek pro novou generaci, který nabízí zábavu pro každého, kdo jen trochu umí propustit uzdu fantazii a nebojí se sci-fi žánru. Spojení filozofického a "vědecky" založeného Star treku a akce jako vyšité z Hvězdných válek funguje dokonale. O nic méně precizní není (doslova) nablýskané vizuální podání světa Star treku, v kterém největší režisérský talent současnosti své nadání dávat divákovi přesně to, co chce vidět. Herecké obsazení perfektně trefené, výborně napsané dialogy (trekkies budou nadšeni) a neuvěřitelné množství drobnosti, které film posouvají především pro "menší" znalce mnohem dál.... Kromě akce a efektů, které neberou konce, potěší dech beroucí tempo, které se po pomalejším začátku rychle rozjede do obrátek skoro dostihujících bravurně sestříhaný trailer. Možná se zde najde pár chyb, ale já osobně je opravdu hledat nechci, protože na tuhle akční jízdu se těším od prvního dílu slavné legendy... Těším se na další díly série a doufám, že herci mají smlouvy na hodně, ale hodně dílů... :))). Sci-fi, na které jsem čekal mnoho let. FILM ROKU dlouho nebyl tak nabušený, moderní a sexy. PS: nesledujte hodnocení a nejlépe ani trailery, tenhle film nabízí hodně, ale některá očekávání prostě naplnit nemůže. Více zde(7.5.2009)

Chvílemi doslovné, hodně často velice komediální a ačkoliv se to tak nemusí zdát, jsou to zápory. CO TO BYLO ZA BLBEČKA S TĚMA UŠIMA?(12.5.2009)

"Odcitoval bych vám příslušný předpis, ale stejně byste ho ignoroval. - Vida. Konečně si začínáme rozumět." První setkání vynalézavého kadeta (čti kapitána) Kirka a vyznavače logiky vulkánce Spocka mě bavilo. Jejich neporozumění bylo učebnicové a mě zasvítili očička radostí, když nakopli starou dobrou U. S. S. Enterprise a vydali se do boje, ve kterém měli 4,3 % šance na úspěch. Vzhledem k tomu, že tohle byl výlet do minulosti, po kterém Kirk se Spockem natočili asi milion dílů seriálu, tak jsem o ně obavu mít nemusel a proto jsem to nechal do sebe příjemně napálit očima i ušima.(23.11.2016)

Prostě zase jednou biják, kterej musíte milovat.(14.10.2009)

• - U.S.S. Kelvin, loď na které slouží Kirkův otec, je pojmenována po dědečkovi J.J. Abramse. Kapitán Kelvinu Richard Robau (Faran Tahir) je zase pojmenován po kubánském strýci scénáristy Roberta Orca. (HellFire)

• - Film je věnován Gene Roddenberrymu a Majel Barrett. (HellFire)

• - Star Trek získal nadprůměrné hodnocení od kritiků. Na filmovém serveru Rotten Tomatoes byl jeho rating 95% a stal se filmem s osmým nejvyšším hrubým výdělkem v roce 2009. Zároveň se film stal nejúspěšnějším a nejvýdělečnějším filmem v historii Star Treku. (Danny F.)