poster

Star Trek

 • USA

  Star Trek

 • Německo

  Star Trek

 • Německo

  Star Trek - Die Zukunft hat begonnen

 • Slovensko

  Star Trek

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA / Německo, 2009, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AngelAngie
  ***

  KINO // NEJSEM FANYNKOU STAR TREKU, ŽÁDNÝ FILM ANI SERIÁL SI MĚ NEZÍSKAL. Je to kvalitně, velmi kvalitně, mistrovsky odvedená práce, výkony herců mě naprosto odrovnávaly a to ať už je mám nebo nemám ráda... je to krásný, opravdu moc, chápu, když to bere někdo jako orgasmus z audiovizuálního díla, holt já jsem dělaná na ty vztahovky, dramata, záběry vesmíru a kosmických lodí si mě nikdy nikdo 100% nezíská, ale Abrams mě dostal seriálem Alias a stále mi dokazuje, že je jeden z nej... ale z celého filmu mám nejradši zvuk vesmírem plující lodi... (jen můj osobní rýpanec, který stejně 99,9% diváků opomene - chápu, že když tvůrce točí takhle náročný snímek po všech stránkách, že se trošku zapomíná na věci skriptové a ve střihu to pak mírně hapruje, když se nejedná o gigantické vesmírné záběry, ale nemohla jsem si nevšimnout těch, kdy Kirk leží na plošině a v záběru braném na celek visí celým tělem dolů a padá, drží se jen rukama a v polocelku naopak je na plošině půlkou těla a vypadá to, že vlastně nepadá vůbec... a tohle bylo všude, ale tak, to jen já tak, že vzhledem k tomu, že nejsem omámena monumentálností, tak koukám na detaily... navíc Spock super, od spousty lidí jsem slyšela, že jej má rádo nejméně, já osobně nejvíce, rozhodně více jak Kirka, který mi osobně seděl nejméně, ač hrál opravdu skvěle... navíc úvod mi také neseděl, na můj vkus až moc mainstreamové - ano, vím, vím, tenhle film je prostě klasika všech klasik, ale stejně, čekala jsem, že pro nás nemilovníky to nebude tak cílené, že hned v prvních minutách na nás bude vyvíjen nápor "Tak a teď se obětuji, aby můj potomek mohl pokračovat v mých šlépějích" ale budiž, ono to bylo celý v tomhle duchu... viz hl. pilot jako nešika, Rusák ala opravdu jsem Rus a můj přízvuk je směšný a směšně znít má, femme fatale, která hl. postavu odmítne, ptž má raději toho "divného", Simon Pegg ala komik vždy a všude, starší jsou moudřejší atd... ale jo, jak říkám, krásný, občas člověk musí vypnout, aby si to opravdu užil...(18.6.2009)

 • Superpero
  *****

  Prostě zase jednou biják, kterej musíte milovat.(14.10.2009)

 • charlosina
  ***

  Můj první Star Trek. Na rovinu se přiznám, že tohle vesmírné sci-fi není mým šálkem čaje ani kávy, takže jsem nikdy předtím neměla chuť jej ochutnat. Teď se mi ale naskytla příležitost a já neodmítla (myslím, že je už načase, abych zjistila, kdo je Kirk, Spock atd.) a zklamaná jsem rozhodně nebyla. Že bych ale z vesmírné lodi Enterprise či z její posádky byla nějak unešená, to se taky říct nedá. Text distributora mě nabádá k tomu, abych zapomněla na všechno, co vím. Vzhledem k tomu, že jsem skutečně nikdy nesledovala ani jeden díl, ani žádný film Star Treku, na nic jsem zapomínat nemusela. Přesto jsem se ale cítila poněkud ztracená... Jak si tady pročítám místní komentáře, diváci oceňují zejména "jiný" přístup k filmu, věrně zachycené postavy, narážky na původní verze... tohle já rozhodně nemohu posoudit. Taky jsem se dočetla, že si tohle vesmírné dobrodružství vychutnají "neznalí" - no pravda, bylo to akční, napínavé (ale nepřekvapivé), vizuálně propracované a zábavné, ale... něco mi tam prostě vadilo. Možná ten humor? Ty nepřehledné bitvy? Chvíle, kdy jsem měla být dojata? Nevím, prostě "něco". Kdybych sledovala dění okolo a vně Star Treku dříve, jistě bych tenhle počin J. J. Abramsa ocenila. Takhle je to ale "jen" vydařené sci-fi. Já vím, zřejmě jsem měla jít na jiný film. 3 a půl *.(19.7.2009)

 • Nathalie
  *****

  70% Tam, kde Sunshine útočí vesmírnou daností a Star Wars surreálně baví, Star Treku chybí oboje: to, co vám zrychlí dech i to, co vám ho sebere. Hodnotím bez kontextu něco, co k sobě obrovský kontext nabaluje- a připadám si, jako bych se na bitvu u Zamy dívala bez znalosti Kartága, Říma a punských válek. Nejsem trekkie, nejsem geek a nalákal mě zájem o astrofyziku, comment tvrdící, že kdo miluje logiku, tomu se to musí líbit /jsem zjevně příslovečná výjimka/ a recenze na RT a MZ. V těch částech vesmíru, kde se postavy verbálně pošťuchují a na situční komiku vážou humor plný punchlines, je má spokojenost s abramsovským bombastičnem naprostá. Lidumilný alienismus a všeobjímací humanismus ve světě planetárních válek už ale lehce nudí, jakoby scenárista uměl brilantně portrétovat postavy a vkládat jim do úst hlášky, ale nezvládl se svými figurkami hýbat v silném příběhu. Bojové scény v poněkud omezeném prostoru silně uspávaly a jinak magické vizuálno nikterak nepomohlo dostat se do palby. Výborný herecký tým polechtá bránici, ale onen milostný twist je jediný prvek překvapení. Tedy kromě toho, že bolestivé porody nevyřeší ani warpová budoucnost. Nechytlo mě to za srdce, nepotrápilo mozek a nechci slyšet námitky, že mi zjevně oba orgány chybí:) P.S. Proč jediný, kdo má špatnou anličtinu, nejsou mimozemské rasy, ale Rus?:-)))(8.5.2009)

 • brit84
  *****

  I jako naprostému Startrekovskému analfabetovi se mi tento film mimořádně líbil. Takže pokud si někdo z vás pořád ještě není jistý, zda ho film bude bavit, i když zrovna není fandou Star Trek série, můžu navrhnout jen jednu věc... Pěkně se usaďte, rozdělejte chipsy a colu a konečně to zapněte!!(12.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace