• Německo

• Německo

Star Trek - Die Zukunft hat begonnen

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA / Německo, 2009, 127 min

No popravde receno, cekal jsem vetsi rezbu. Film je jizda od zacatku do konce, to zvlada Abrams spolehlive, vetsina dialogu je sice napsana, aby byla co nejefektivnejsi (pripadne vyzdimala nejaky emoce a neni nouze o hrdinsky kecy) a to samy se da rict o akci, kde je to samej vybuch, jenze proste to nedokaze uplne strhnout. Pribeh je sice jednoduchej, ale naprosto dostacujici, je tu par prijemnejch odkazu na serial a ty nejdulezitejsi postavy dostanou dostatek prostoru, jenze misty mi to prislo lehce stereotypni. A bohuzel nektery dialogy pusobi misty lehce smesne. Navic finale, at je jakkoliv bombasticky, urcite by slo vygradovat i lip. Obcas to zachrani paradni hudba, ale presto mam z filmu pocit, ze by se klidne dal o dvacet minut zkratit. Cimz ale rozhodne netvrdim, ze by film byt na minutku nudil, od zacatku do konce to je paradni zabava se skvelejma trikama, docela sympatickejma hercema, jen ten Simon Pegg tu je jak pest na oko a Zachary Quinto proste neni Spock. No a zaporaci slusny, ale nebejt ty lodi, nic moc nepredvedou. Nicmene restart serie se podaril.(28.5.2009)

KINO // NEJSEM FANYNKOU STAR TREKU, ŽÁDNÝ FILM ANI SERIÁL SI MĚ NEZÍSKAL. Je to kvalitně, velmi kvalitně, mistrovsky odvedená práce, výkony herců mě naprosto odrovnávaly a to ať už je mám nebo nemám ráda... je to krásný, opravdu moc, chápu, když to bere někdo jako orgasmus z audiovizuálního díla, holt já jsem dělaná na ty vztahovky, dramata, záběry vesmíru a kosmických lodí si mě nikdy nikdo 100% nezíská, ale Abrams mě dostal seriálem Alias a stále mi dokazuje, že je jeden z nej... ale z celého filmu mám nejradši zvuk vesmírem plující lodi... (jen můj osobní rýpanec, který stejně 99,9% diváků opomene - chápu, že když tvůrce točí takhle náročný snímek po všech stránkách, že se trošku zapomíná na věci skriptové a ve střihu to pak mírně hapruje, když se nejedná o gigantické vesmírné záběry, ale nemohla jsem si nevšimnout těch, kdy Kirk leží na plošině a v záběru braném na celek visí celým tělem dolů a padá, drží se jen rukama a v polocelku naopak je na plošině půlkou těla a vypadá to, že vlastně nepadá vůbec... a tohle bylo všude, ale tak, to jen já tak, že vzhledem k tomu, že nejsem omámena monumentálností, tak koukám na detaily... navíc Spock super, od spousty lidí jsem slyšela, že jej má rádo nejméně, já osobně nejvíce, rozhodně více jak Kirka, který mi osobně seděl nejméně, ač hrál opravdu skvěle... navíc úvod mi také neseděl, na můj vkus až moc mainstreamové - ano, vím, vím, tenhle film je prostě klasika všech klasik, ale stejně, čekala jsem, že pro nás nemilovníky to nebude tak cílené, že hned v prvních minutách na nás bude vyvíjen nápor "Tak a teď se obětuji, aby můj potomek mohl pokračovat v mých šlépějích" ale budiž, ono to bylo celý v tomhle duchu... viz hl. pilot jako nešika, Rusák ala opravdu jsem Rus a můj přízvuk je směšný a směšně znít má, femme fatale, která hl. postavu odmítne, ptž má raději toho "divného", Simon Pegg ala komik vždy a všude, starší jsou moudřejší atd... ale jo, jak říkám, krásný, občas člověk musí vypnout, aby si to opravdu užil...(18.6.2009)

Neuvěřitelně povznášející blockbuster, který má bombastické efekty, rychlý tempo i humor. Nový vzhled černé díry, vesmírných lodí, návrhy mimozemských bytostí, to všechno potvrzuje fakt, že společnost ILM jsou filmový vědci.(26.5.2013)

Obsahovo naplnene az na okraj /mozno paradoxne trocha na skodu az cez neho/. Z hladiska dramaturgie mi totiz davkovanie toho mnozstva informacii, ktore okolo vas letia jedna za druhou, prislo na niektorych miestach problematicke, t.j. niektore veci mohli byt podane strucnejsie (porod), niektore naopak trocha viac (Kirkovo cheatovanie), pretoze spatnou rekonstrukciou si ich sice doplnite, ovsem skor intuitivne ako funkcnym logickym dosadenim (samozrejme v ramci akceptacie predkladaneho univerza zo svojimi pravidlami). A aj zamena blackhole za warmhole bila dost do oci. Z hladiska stylu ovsem JJ potvrdil svoje silne stranky -> pre divaka atraktivne prepajanie az spajani televizneho a filmoveho stylu rozpravania a snimania, kombinacie stareho s novym. Hoc nepopieram ze v MI:III to malo na mna silnejsi efekt. 7/10(8.5.2009)

Prostě zase jednou biják, kterej musíte milovat.(14.10.2009)