poster

Muž bez stínu 2

 • USA

  Hollow Man II

 • Slovensko

  Muž bez tieňa 2

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2006, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  **

  ako video film to ušlo, dejovo klasická výstavba ale aspoň zručne natočené takže nuda nehrozí, občas troška vydareného napätia /40%/(29.9.2014)

 • Falko
  ***

  Ani sa necudujem, ze sa tento film nedostal do kin. Prilis slabe triky v porovnani s jednotkou, scenar prilis jednoduchy, ale nenudil som sa. Skoda, ze sa do toho opät nepustil Paul Verhoeven. Christiana Slatera vidiet väcsinou ako neviditelneho, takze som aj zabudol, ze tam hra.(3.2.2007)

 • kingik
  ***

  Druhé pokračování se už muselo obejít bez režiséra Paula Verhoevena, který zůstal pouze ve funkci producenta a nahradil ho neznámý Claudio Fah. Ten postrádá Verhoevenovu režijní obratnost a invenci a je to spíše solidní řemeslník, který dost sází na akci a občas něco "obšlehl" i od svého slavnějšího kolegy Verhoevena ( například erotická scéna s mladým párem, který šmíruje v pokoji neviditelný Slater nebo souboj dvou neviditelných mužů v dešti) a upřímně řečeno se scénářem, který dostal se velké zázraky dělat nemohly. Tentokrát jde o nepodařený vojenský experiment se sérem neviditelnosti, které bylo zkoušeno na vojácích a bohužel mělo i nepříjemné vedlejší účinky. Herecké obsazení nebylo nejhorší a Christian Slater, který je s vyjímkou dvou scén po celou dobu neviditelný, rozhodně předvedl jednu ze svých lepších hereckých kreací a Peter Facinelli rovněž. Trikové sekvence už nenabízejí tak megalomanskou a provokativní podívanou jako v jedničce a nízký rozpočet nedovoloval rozehrát trikové orgie ačkoliv digitální triky tu své nezastupitelné místo mají . Nic moc překvapivého druhé pokračování nepřináší, některé pasáže jsou ovšem opravdu zdařilé, celkově je horší než jednička, ale nenudil jsem se, protože se neustálo něco dělo a s jedničkou to má společné tak maximálně název.(8.3.2010)

 • Djkoma
  **

  Buď nemám náladu extrémně kritizovat a rýpat nebo to prostě nebyla taková tragédie. Muž bez stínu 2 slušně využil šance navázat na první díl se silně béčkovým tématem využití neviditelnosti pro vojenské účely. Atmosféra se s prvním dílem nedá srovnat, protože žádné klaustrofobické prostředí (částečně) uzavřené laboratoře, ale "open world", který přináší nekonečno možností, což je pro autory trochu těžké zvládnout. Béčkové ražení se podepsalo i na režisérovi, tricích (i když jsou velmi slušné na video titul) a obsazení, takže mnozí nebudou spokojeni. Účel však světí prostředky a Muž bez stínu 2 si na nic nehraje, svou béčkovost s radostí přiznává a přijímá jako svou hlavní zbraň, která po půlnoci diváka může uspokojit. Což se u mě stalo, jen ta Rhona Mitra mi chyběla...:)(24.2.2010)

 • EdaS
  **

  Dívatelné, ale bez jakéhokoliv nápadu.(31.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace