poster

Muž bez stínu 2

 • USA

  Hollow Man II

 • Slovensko

  Muž bez tieňa 2

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2006, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  ***

  Druhé pokračování se už muselo obejít bez režiséra Paula Verhoevena, který zůstal pouze ve funkci producenta a nahradil ho neznámý Claudio Fah. Ten postrádá Verhoevenovu režijní obratnost a invenci a je to spíše solidní řemeslník, který dost sází na akci a občas něco "obšlehl" i od svého slavnějšího kolegy Verhoevena ( například erotická scéna s mladým párem, který šmíruje v pokoji neviditelný Slater nebo souboj dvou neviditelných mužů v dešti) a upřímně řečeno se scénářem, který dostal se velké zázraky dělat nemohly. Tentokrát jde o nepodařený vojenský experiment se sérem neviditelnosti, které bylo zkoušeno na vojácích a bohužel mělo i nepříjemné vedlejší účinky. Herecké obsazení nebylo nejhorší a Christian Slater, který je s vyjímkou dvou scén po celou dobu neviditelný, rozhodně předvedl jednu ze svých lepších hereckých kreací a Peter Facinelli rovněž. Trikové sekvence už nenabízejí tak megalomanskou a provokativní podívanou jako v jedničce a nízký rozpočet nedovoloval rozehrát trikové orgie ačkoliv digitální triky tu své nezastupitelné místo mají . Nic moc překvapivého druhé pokračování nepřináší, některé pasáže jsou ovšem opravdu zdařilé, celkově je horší než jednička, ale nenudil jsem se, protože se neustálo něco dělo a s jedničkou to má společné tak maximálně název.(8.3.2010)

 • Andersis
  *

  Christian Slater se objeví jen na pár minut. Narozdíl od jedničky to postrádá pořádný scénář, ne že by byl u jedničky dokonalý, ale tady je hovno.(12.8.2008)

 • Falko
  ***

  Ani sa necudujem, ze sa tento film nedostal do kin. Prilis slabe triky v porovnani s jednotkou, scenar prilis jednoduchy, ale nenudil som sa. Skoda, ze sa do toho opät nepustil Paul Verhoeven. Christiana Slatera vidiet väcsinou ako neviditelneho, takze som aj zabudol, ze tam hra.(3.2.2007)

 • petero
  *

  Nuda ako sa dalo čakať. Začiatok a koniec za 2*. medzitým sú to len keci. Slater sa tu ukaže asi 2x na max 2 min. aj to je poriadne nesympatický s tým jeho ksichtom.(22.7.2006)

 • T2
  **

  ako video film to ušlo, dejovo klasická výstavba ale aspoň zručne natočené takže nuda nehrozí, občas troška vydareného napätia /40%/(29.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace