Rande měsíce

Zamestnanec mesiaca

Rande mesiaca

Komedie / Romantický

USA, 2006, 103 min

Pracovníci obchodního domu pravidelně soupeří o titul Zaměstnanec měsíce. Odměnou pro vítěze je jeho fotografie pověšená v síni slávy. Nejlepším je doposud Vince Downey a naopak Zack Bradley je největší flákač a z těchto dvou se stanou ještě větší rivalové, když do práce nastoupí nová a atraktivní pokladní Jessica Simpson. Zajímavou a nápaditou komedii režíroval Greg Coolidge.(19.1.2009)

55 % - Vesměs průměrná romantická komedie, která má "své" chvíle, ale vedle nich i řadu takových, které měl střihač bez milosti poslat k zemi střižny. Jenže pak by z toho byl krátkometrážní film :-) Už od počátku je jasné, jak jsou rozdané karty a podle jaké šablony že to pojede. Ano, slizká hvězda versus sympatické netáhlo, pak přijde krasavice, netáhlo se začne snažit, po chvíli mu padají klacky pod nohy, které on chrabrým stylem překonává. Pak je tu samozřejmě velký třesk, rozkol rýsujících se holubiček, aby se to v závěruvšechno slepilo dohromady. Zaměstnanci okolo Zacka a Vince jsou klasická komediální průřezovka bizarních týpků, samozřejmě tradičně přitažená za vlasy: přisleplý asexuál, charakterní Hispánec, připosraný manager, despotický liliputánský majitel... A na tuhletu obehranou šablonku jsou navěšeny fórky, které to celou táhnou kupředu. Občas jsem se zasmál, občas jsou zvedal oči v sloup, jako u každé hollywoodské instantní polévky.(16.3.2007)

• rikitiki

Opět film, který se snaží být komedií tak úporně, až se zadřel. Zdá se mi, že se scénárista do komediální polohy nutil, protože mnohem víc než násilně rádobyvtipné momenty na mě působil nenápadný smutek, který se filmem prolínal. Hodně to bylo vidět zejména na zprvu nepřiznaném přátelství mezi Vincem a jeho portorikánským pomocníkem - ze začátku odsunutým do šarže hloupého poskoka, ale později se ukázalo, že byl jedinou oporou a přítelem chlapíka s tak prázdným životem, že pro něj vítězství v anketě o zaměstnance měsíce bylo to jediné, pro co žil. /26. 1. 13./(26.1.2013)

Rozhodně překvapení, do filmu jsem se nijak nehnal, ale když jsem ho spustil zkoukl jsem ho bez problémů a celkem rychle to uteklo. Dane Cook je výbornej humorista. A rozhodně to není další z přiblblejch romantik který používám většinou když nemůžu usnout.(31.1.2010)

• jojinecko

Táto komédia je skrátka "all american". Jediné pozitívum okrem tých pár naozaj vtipných momentov je typológia postáv, pričom niektoré kreatúry fakt stoja za pozornosť...Tým nemyslím troch hlavných nesympatických predstaviteľov, kde najmä Jessica Simpson je taká dobrá herečka asi ako ja som expert v aplikovanej matematike..Ale je mi jasné, že nie hereckým umením zaujala na castingu :)(24.5.2007)