Rande měsíce

Rande mesiaca

Employee of the Month

Komedie / Romantický

USA, 2006, 103 min

Povedená komedie z prostředí supermarketu. Podaří se Zacku ( Dax Shepard ) porazit zaměstnance měsíce, který už má za sebou rekordní šňůru vítězství? ( Hodnocení: 7/10 )(16.12.2012)

Neexistující supermarket Super Club má jednu zářivou hvězdu. Je jím slizká vlezdoprdelka Vince, který v markování zboží porazí na jihozápadě Spojených států kohokoli. Kolegům je to tak nějak šumák, hlavně že zbude čas na pravidelný poker. Jen dokud se neobjeví sličná Amy – to začne i věčný flákač Zack spřádat plány, jak Vince o prestižní titul „zaměstnance měsíce“ připravil. Amy totiž kromě nesporných fyzických kvalit doprovází i pověst, že je na přesně takové hvězdy jak dělaná. Jenže celé to bude nakonec jinak. Obrovský hangár, jak alespoň obchoďák na první pohled vypadá, tak nabízí pro Vince, Zacka a celou bandu jeho flegmatických kolegů celou škálu možných komických situací, ale děje se tomu tak z poloviny. Verbální konflikty pak nabízejí spíše jen urážlivé dialogy, které málokdy pobaví, nicméně samotný souboj už nějaký ten náboj má (ač může být motivace morálně minimálně sporná). Zatímco Dane Cook je charismatický sympaťák, Jessica Simpson jen prezentuje svůj vybělený úsměv a plastikou poslepované kozy. Nepotěší ani přepálená stopáž i nával klišé, ale slušně vypointované situace se debutujícímu režisérovi na druhou stranu upřít nedají. Řeknu to asi takhle; líbilo se mi to podstatně víc než cokoli od Shawna Levyho (Noc v muzeu, Růžový panter apod.), cokoli od Toma Deye (Lemra líná, Showtime apod.), ale na jiný Cookův film Good Luck Chuck to rozhodně nemá!!(14.4.2008)

Soundtrack John Swihart: 1. Cobrastyle - Teddybears/Mad Cobra ,2. Do It Alone - Sugarcult ,3. Face Down - Red Jumpsuit Apparatus ,4. Surrender - Camp Freddy ,5. Coming Out Wild - The Sammies ,6. Hard to Beat - Hard-Fi ,7. Can't Fight This Feeling - REO Speedwagon ,8. Wasted Days - Highwater Rising/Aidan Hawken ,9. Kiss You All Over - Santino ,10. Twentieth Century Boy - Camp Freddy ,11. Disco Boy/Anal/Covered in Chocolate/Taking a Dump - John Swihart ,12. Pocket Rocket - John Swihart ,(14.5.2011)

Pracovníci obchodního domu pravidelně soupeří o titul Zaměstnanec měsíce. Odměnou pro vítěze je jeho fotografie pověšená v síni slávy. Nejlepším je doposud Vince Downey a naopak Zack Bradley je největší flákač a z těchto dvou se stanou ještě větší rivalové, když do práce nastoupí nová a atraktivní pokladní Jessica Simpson. Zajímavou a nápaditou komedii režíroval Greg Coolidge.(19.1.2009)

Konečně po delší době zase nějaká originální romantická komedie, kde se nevyskytuje ani školní večírek, ani fotbalové mužstvo složené z nagelovaných modelů, ani záchodový humor, ani trapné dialogy, takže svým hodnocením rád trochu zvednu průměr, protože jsem se fakt pobavil. Ano, je to další z filmů podle typického romanticko-komediálního schématu, ale to netradiční prostředí, krásný suchý humor a vtipně napsané charaktery postav mě prostě dostaly. 70%(15.11.2007)

• - Dax Shepard (Vince) sa musel prefarbiť na blond, pretože sa príliš podobal na Dana Cooka (Zack). (misterz)

• - Vo filme si zahrala aj Eva Longoria, jej scéna sa však do kín nedostala. Nájsť ju ale možno na DVD. (misterz)