poster

Billy Elliot

 • Velká Británie

  Billy Elliot

 • Francie

  Billy Elliot

 • Slovensko

  Billy Elliot

Drama / Komedie / Hudební

Velká Británie / Francie, 2000, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  ****

  Scénář: Lee Hall .. Velké talenty se rodí kdekoliv a kdykoliv. Billy Elliot ho dostal požehnaně, narodil se však do těžké doby sociálního neklidu v Anglii let osmdesátých. Jeho vášeň pro tanec však nešla přehlédnout.. Výborně napsaný snímek, plný nefalšovaných emocí s obrovským trumfem v podobě mladého Jamie Bella. Nejenže dokázal utáhnout prakticky celý film, ale zvládá parádně všechny taneční čísla a baletní výstupy. Mimo něj si pochvalu zaslouží všudypřítomná hudba a režisérem přesně vykreslená retro atmosféra. Neoriginalita a dojemnost jdou ruku v ruce do omamných výšin.(17.12.2006)

 • Radko
  ***

  Rozprávka, uťapkaná do stupňujúceho sa zlepšenia prístupu členov rodiny k chlapcovmu baleteniu. Základná schéma scenára je rutinný, často filmovo spracovávaný, kolovrátok o ceste za snom napriek prekážkam. Keďže však zlých drakov nebolo na scéne veľa, o bubákov sa postarala atmosféra sociálneho nátlaku. Štrajk, chýbajú peniaze, neúplná rodina po sebe ziape. Ako z toho vykľučkovať? Tancom predsa! Dojalo, no nezaujalo. 55%(29.4.2013)

 • Botič
  *****

  Optimisticky dravý protipól živočišně drásavé Black Swan. Stephen Daldry roztančí i ty nejzarytější odpůrce baletu. Ďaha rovnou na solar.(27.12.2010)

 • Gemini
  *****

  FIlm, který toho v sobě má opravdu hodně - přesvědčivou sociální sondu, přesvědčivé osobní i rodinné drama, a überpřesvědčivé bojovné hledání si své vlastní cesty a životního štěstí, ať už je to cokoliv. Gary Lewis mě totálně dostal, a o Jamie Bellovi se toho už napsalo tolik, že by bylo zbytečné to rozšiřovat. Nemůžu ale nevzpomenout, jak se mi zatajil dech při scéně s roztrženým polštářem a bouřením nečekaně něžných hormonů. Daldry je zkrátka schopný režisér (Předčítač u mě dojel na scénář;)), a jeho vyprávění o hledání světla, prodchnuté nábožnou úctou k tanci, hudbě a kultuře vůbec - jen si vzpomeňte na otcovo ohromení velikostí a nádherou Londýna; takhle nějak si představuju úžas barokního nevolníka v kostele - proniká divákovi do duše. Navíc k tomu režisér chytře přidává správně svébytné postavičky jako jsou babička i samotná paní Wilkinsonová a vplétá do své hry odlehčení v podobě humoru, ale také hudby. Kruh se uzavírá, a není to kruh ledajaký, ale vysoustružený s devadesáti procenty dokonalosti.(1.7.2011)

 • mysicka
  *****

  přála jsem si, aby billy nikdy nepřestal tančit...(31.1.2007)

 • - Film se měl původně jmenovat Dancer (Tanečník). (Hal_Moore)

 • - Částečně je snímek také inspirován filmem ... A hvězdy mlčí (1940), který byl natočen podle románu A.J. Cronina. (HellFire)

 • - Muzikálová verze filmu, která si vysloužila mnoho nominací a ocenění, vyšla na 5,5 milionu liber, o 3 miliony liber více než film. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace