• Francie

Drama / Komedie / Hudební

Velká Británie / Francie, 2000, 110 min

Podle místních komentářů jsem čekal strastiplnou cestu mladého chlapce za svým snem. Která byla tak skvěle vylíčena, že bych dokonce mohl utřít slzu. Nic jsem bohužel neutřel a spíše se nudil. Když už byla nějáká vyhrocená situace, která sváděla k prožívání chlapcových útrap. Zazdila to sama chlapcova postava svým nesympatickým chováním. Happy End se sice konal, ale já se přistihl, že to tomu chlapci vlastně ani moc nepřeju. 60%(2.11.2008)

rozpočet : $5 million tržby celosvetovo : $109,280,263(6.1.2007)

Horníci tvrdej chleba maj, obzvlášť, když jejich synek propadne vášni k baletění. Ale proč by měl mít stejně mizernej život? Proč by si nemohl splnit svůj sen. Billy Elliot není o ničem novém a neokoukaném, je o stokrát ohraných věcech, ale funguje znamenitě. 90% Zajímavé komentáře: kitano, FateKEEPER, DearS(2.1.2006)

Optimisticky dravý protipól živočišně drásavé Black Swan. Stephen Daldry roztančí i ty nejzarytější odpůrce baletu. Ďaha rovnou na solar.(27.12.2010)

Jamie Bell je strašně nesympatický a nevýrazný herec !(14.5.2009)

• - Muzikálová verze filmu, která si vysloužila mnoho nominací a ocenění, vyšla na 5,5 milionu liber, o 3 miliony liber více než film. (HellFire)

• - Částečně je snímek také inspirován filmem ... A hvězdy mlčí (1940), který byl natočen podle románu A.J. Cronina. (HellFire)

• - Jamie Bell navštěvoval na škole lekce baletu a tance, za což si od spolužáků vysluhoval posměch. Při hraní Billy Elliota využil těchto svých zážitků. (HellFire)