Já mám pro podobné filmy zvláštní slabost. Zřejmě za to můžou Vánoce a ten předvánoční shon okolo. Dvojka Danny DeVito a Matthev Broderick je povedená.(27.12.2010)

• peter12

Komédia, to ani náhodou. Jedna srandovná scénka a dosť. Buddy Svoj dom chce ozdobiť toľko žiarovkami, že bude vidieť z vesmíru. Nato dá do záložne manželkinu vázu, ale na toľko žiaroviek by ta váza musela byť aspoň za čias Tutanchamona aby to všetko zaplatil. A Herci Danny De Vito ale hlavne trápnosťou sršiaci Matthew Broderick vobec neoslnili. Je to čisto rodinný film, ktorý vás neoslní genialitou ale vianočnú atmosféru vám nabudiť môže.(23.10.2013)

Ve měste má na Vánoce na starosti vždycky Steve Finch (Matthew Broderick). Vánoční strom musí být správně ozdobený, koledy musí být zpívány v ten správný den a i doma striktně vyžaduje dodržování vánočních tradic. Jenže letos to bude jiné - do města se přistěhuje nová rodina, a nový soused, Buddy Hall (Danny DeVito) je rozhodnutý, že letos to bude právě jeho dům, který bude nejsvítivější v celém městě... Rok co rok mne žena přesvědčuje, ať už konečně ozdobím dům světelným řetězem, který jsme si před lety koupili. Zatím se mi tomu daří úspěšně čelit - i když letos už jsem musel použít ten největší kalibr, a to tento filmeček. Ale zatím se nezdá, že by to pomohlo :) Jinak špičkování mezi Danny DeVitem a Matthewem Broderickem je vcelku zábavné - sice se nebudete popadat za břicho, ale úsměv vám film na tváři vykouzlí. Před velmi naivním (= vánočním) koncem je sice nutno vypnout zbytek mozkových buněk, které po vánocích zůstaly, ale i tak mám z této komedie docela dobrý dojem..(3.1.2011)

Kdyby to nakonec nedopadlo tak, jak to dopadlo, a zůstalo jen u písně, dala bych 4*, ale protože to nakonec skončilo jako typický Americký film tohoto druhu, musím zůstat u 3* ... Mohlo to bejt horší... ;-)) /Už aby byly Vánoce... :-)(8.11.2007)

• nash.

Vánoční komedie, která si neláme hlavu s logikou, s reálností, nesnaží se blýsknout žádnou velkou originalitou, jen bere kouli obvyklých klišé a pokouší se je natáhnout místy až do absurdna v příběhu, který přináší tradiční poučení o tom, že příliš tlačit na pilu se nevyplácí a hezké na vánočních tradicích je především to nenucené. Přesto se mezi všemi těmi vtípky, fousatými tak, že by Santa záviděl, občas mihne i nějaký povedený, takže se člověk občas zasměje, vánočně naladí a třeba i vypne a místo úporné snahy po "úžasných" vánocích prostě jen tak relaxuje.(4.12.2010)

• - Kvôli scéne, v ktorej Steve (Matthew Broderick) a Buddy (Danny DeVito) majú rýchlokorčuliarsky závod, musel Broderick trénovať s profesionálnym rýchlokorčuliarom už niekoľko mesiacov vopred. (misterz)

• - Pôvodný názov filmu bol All Lit Up. (misterz)