poster

Dokonalý trik

 • USA

  The Prestige

 • Slovensko

  Dokonalý trik

Drama / Fantasy / Mysteriózní / Thriller

USA / Velká Británie, 2006, 130 min

 • Cival
  *****

  Dokonalý flick. Koncentrovaná magie a rafinovanost, která nevyprchá.(25.5.2007)

 • movie
  ****

  Dvě třetiny celkové pointy velice lehce odhalíte už v průběhu první poloviny snímku, ale přesto si THE PRESTIGE ponechá dokonalou atmosféru, výtečné herecké výkony, zpracování a několik nezapomenutelných momentů. David Bowie je navíc jako vynálezce Tesla přímo dokonalý. Kdyby pointa byla víc skrytá, rozhodně by si snímek zasloužil plné hodnocení.(19.2.2007)

 • EdaS
  *****

  Jsem nadšený. Mám rád filmy silně emocionální i ty, u kterých člověk musí hodně přemýšlet. Dokonalý trik spojuje obojí, má atmosféru jako hrom a velmi rafinovaný scénář, jehož záhady mě bavilo luštit a díky kterému na tenhle biják zajdu minimálně ještě jednou. Posedlost obou hlavních hrdinů je doslova hmatatelná, skvěle jsou obsazené i vedlejší role - zejména David Bowie je i na malé ploše dokonale uhrančivý. Ke kouzelníkům jsem nikdy žádný zvláštní vztah neměl, ale už po Iluzionistovi mě začali zajímat a nyní díky Nolanovi obzvlášť. P.S. Se závěrečnými titulky se rozjíždí omamná "Analyse" od Thoma Yorkea. Je to symbolická třešnička na výtečném dortu.(10.1.2007)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Ve scéně, kdy se Borden (Christian Bale) v divadle chystá chytit letící kulku do ruky, je možné na plakátě za ním vidět pod jeho pseudonymem "The Professor" jméno Harry Dresden. Je to odkaz na stejnojmenou postavu z knihy od Jima Butchera "The Dresden Files", kde je Harry Dresden rovněž iluzionista a kouzelník. (cihlenka)

 • - Zájem o filmovou adaptaci Prieslova románu měl i Sam Mendes, jenže spisovatel trval na Nolanovi. Zamiloval si totiž jeho filmy Following a Memento. (formelin)

 • - Spoiler: Gerry Root (Hugh Jackman), který hraje Angierova dvojníka, na jevišti prohlásí, že kdysi hrál Ceasara i Fausta. Obě dvě postavy jsou známé tím, že sami sebe zničili vlastními ambicemi, stejně jako později Angier. (cihlenka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace