• Japonsko

Japonsko, 2006, 90 min

Satoši Kon

Předloha:

Jasutaka Cucui (kniha)

Děj "mírně" nepochopitelný, přišlo mi, že se to celé točí jen kolem snu, přesněji kolem barevného kouzelného průvodu plného buď šílených japonských představ nebo přímo prvků japonské kultury... Nebo přišlo jen mně, že všechno vychází z onoho průvodu? Každopádně, společně s hudbou (autor Susumu Hirasawa) byl tohle nezapomenutelný zážitek. A kdyby bylo v celém tomto díle čitelné nějaké srozumitelné poselství, byla bych schopná dát i 5 hvězdiček. ~(4,2)~(18.2.2009)

Zlinfest 2008: Moje první seznámení s japonským anime. Očekávání tedy veliké, ale nepříliš naplněné. Příliš jsem se ztrácela v tom příběhu, kde se sen prolíná s realitou. Moc jsem to nepochopila...Jinak hudební a vizuální stránka super.(6.6.2008)

Velmi vhodný film před návštěvou Nolanova ´Inception´, řekl bych. Anime, které operuje s pojmy jako jsou různé fáze snění a spánku, implantace snů do mysli druhých lidí v podobě teroristického činu, fenomén REM, tenká hranice mezi snem a realitou atd. atd. Ve výsledku hodně dějově spletité, v první půli ne tak vizuálně opojné, ale ta druhá přináší doslova explozi obrazové fantazie, kvůli které stojí za to věnovat téhle zajímavé fantasmagorii hodinu a půl svého času.(19.7.2010)

Vizuálna bomba s nápaditým scenárom a rôznymi vychytávkami. Nechápem, ako to niektorí ľudia robia, ale ide im to sakra dobre.(17.6.2008)

U filmu mě zaujal spíše nápad, pojetí, samotné sny a jejich prolínání, než příběh jako takový. Místy je to na můj vkus příliš barevné a ukřičené, ale i přes to určitě doporučuji.(20.5.2011)