poster

Dělníkova smrt

 • Rakousko

  Workingman's Death

 • Německo

  Workingman's Death

 • Slovensko

  Robotníkova smrť

Dokumentární

Rakousko / Německo, 2005, 122 min

Kamera:

Wolfgang Thaler

Hudba:

John Zorn
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Legas
  ****

  Dokument, který vyprávý především obrazem. Mám malou výtku k některým opakujícím se obrázkům na úkor délky filmu, ale to není příliš podstatné. Při představě, že rubu v nějakých úzkých prostorách uhlí, abych přežil, mně trochu naskočila zimnice, při rutijních jatkách v Nigérii zase obracel žaludek, kdežto rozřezávání starých lodí mi přišlo jako práce docela zajímavé. Hodně se mi líbily nosiči síry v kontrastu s turisty. Úvod této části byl vizuálně velmi pěkný. Jsem šťastný pracující - já, informatik. Jsem vděčný, že nemusím být dělníkem.(29.6.2007)

 • BUD-SFIS
  ****

  Nejvic z teto serie sesti kapitol me vzala ta prvni o hornicich v ukrajine. Kutat uhli asi ve 50 cm stole, kde nikdo nevi, jestli se strop zriti nebo ne a vse jen majzlem a kladivem, pak rucen vynaset ven. Husta drina. A to jen kvuli tomu aby meli co jist a doma si mohli zatopit. Ostatni uz pro me byly jen hruzne obrazky dnesni moderni spolecnosti.(8.8.2006)

 • Pedestrian
  ****

  Hodnocení jednotlivých kapitol: Heroes (ukrajinští havíři) - 4*, Ghosts (asijští nosiči síry) - 4*, Lions (nigerijští řezníci) - 5*, Brothers (Íranci rozřezávající zrezivělý tanker) - 4*. Poslední dvě kapitoly - The Future a Epilogue bohužel zůstaly jedinou černou kaňkou na jinak unikátním dokumentu, který je NUTNÉ vidět především na velkém plátně.(5.11.2006)

 • Radiq
  ***

  Drsnej dokument o chudejch lidech. Chudej dokument o drsnejch lidech. Takhle se dělá poutavej dokument, kterej neomílá všechna dokumentární klišé. Největší frajeři byli ti s tou sírou. Mohlo se to trochu zkrátit, ale přežít se to dalo.(11.10.2008)

 • Ninkaa
  *****

  Danteho peklo má devět částí, Glawoggerovo "pouze" šest, ale všechny stojí za to...člověk si pak hned víc váží práce, jakou má:-)(12.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace