Dělníkova smrt

Dokumentární

Rakousko / Německo, 2005, 122 min

Wolfgang Thaler

John Zorn

Dokument, který vyprávý především obrazem. Mám malou výtku k některým opakujícím se obrázkům na úkor délky filmu, ale to není příliš podstatné. Při představě, že rubu v nějakých úzkých prostorách uhlí, abych přežil, mně trochu naskočila zimnice, při rutijních jatkách v Nigérii zase obracel žaludek, kdežto rozřezávání starých lodí mi přišlo jako práce docela zajímavé. Hodně se mi líbily nosiči síry v kontrastu s turisty. Úvod této části byl vizuálně velmi pěkný. Jsem šťastný pracující - já, informatik. Jsem vděčný, že nemusím být dělníkem.(29.6.2007)

Nejvic z teto serie sesti kapitol me vzala ta prvni o hornicich v ukrajine. Kutat uhli asi ve 50 cm stole, kde nikdo nevi, jestli se strop zriti nebo ne a vse jen majzlem a kladivem, pak rucen vynaset ven. Husta drina. A to jen kvuli tomu aby meli co jist a doma si mohli zatopit. Ostatni uz pro me byly jen hruzne obrazky dnesni moderni spolecnosti.(8.8.2006)

Hodnocení jednotlivých kapitol: Heroes (ukrajinští havíři) - 4*, Ghosts (asijští nosiči síry) - 4*, Lions (nigerijští řezníci) - 5*, Brothers (Íranci rozřezávající zrezivělý tanker) - 4*. Poslední dvě kapitoly - The Future a Epilogue bohužel zůstaly jedinou černou kaňkou na jinak unikátním dokumentu, který je NUTNÉ vidět především na velkém plátně.(5.11.2006)

Drsnej dokument o chudejch lidech. Chudej dokument o drsnejch lidech. Takhle se dělá poutavej dokument, kterej neomílá všechna dokumentární klišé. Největší frajeři byli ti s tou sírou. Mohlo se to trochu zkrátit, ale přežít se to dalo.(11.10.2008)

Danteho peklo má devět částí, Glawoggerovo "pouze" šest, ale všechny stojí za to...člověk si pak hned víc váží práce, jakou má:-)(12.7.2012)