poster

Dělníkova smrt

 • Rakousko

  Workingman's Death

 • Německo

  Workingman's Death

 • Slovensko

  Robotníkova smrť

Dokumentární

Rakousko / Německo, 2005, 122 min

Scénář:

Michael Glawogger

Kamera:

Wolfgang Thaler

Hudba:

John Zorn
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Legas
  ****

  Dokument, který vyprávý především obrazem. Mám malou výtku k některým opakujícím se obrázkům na úkor délky filmu, ale to není příliš podstatné. Při představě, že rubu v nějakých úzkých prostorách uhlí, abych přežil, mně trochu naskočila zimnice, při rutijních jatkách v Nigérii zase obracel žaludek, kdežto rozřezávání starých lodí mi přišlo jako práce docela zajímavé. Hodně se mi líbily nosiči síry v kontrastu s turisty. Úvod této části byl vizuálně velmi pěkný. Jsem šťastný pracující - já, informatik. Jsem vděčný, že nemusím být dělníkem.(29.6.2007)

 • PinokKio
  ****

  Tenhle dokument je ideální náborovou agitkou pro děcka, který se rozhodujou o své budoucí profesi. Takže čtyřkaři .. bacha!(21.11.2011)

 • BUD-SFIS
  ****

  Nejvic z teto serie sesti kapitol me vzala ta prvni o hornicich v ukrajine. Kutat uhli asi ve 50 cm stole, kde nikdo nevi, jestli se strop zriti nebo ne a vse jen majzlem a kladivem, pak rucen vynaset ven. Husta drina. A to jen kvuli tomu aby meli co jist a doma si mohli zatopit. Ostatni uz pro me byly jen hruzne obrazky dnesni moderni spolecnosti.(8.8.2006)

 • wipeout
  ****

  Práca-základný prostriedok sebarealizácie vyjadrený tvorivosťou ľudských rúk a mysle, je naším spoločníkom už od dávnych vekov. Je možno ju nenávidieť či odmietať no aj tak sa stane nakoniec naším celoživotným spojencom v boji o prežitie. Tento dokument je mementom ľudskej sily, schopnosti tešiť sa z maličkostí i v tých najťažších životných podmienkach či schopnosti adaptácie sa extrémom prírody. Ku cti autorom treba dodať, že sa podarilo potlačiť ideologizáciu na prijateľnú úroveň a priestor je prenechaný výhradne hrdinom, levom, duchom... tohto sveta. Žiadne zbytočné slová komentátora, zvuk a obraz sú prenechané symfónii ľudského tela a jeho boja s prírodou, zo všetkých síl si brániacej svoje cenné poklady surovín. V rámci jednotlivých pasáží navštívime súkromných baníkov z Ukrajinského Dombasu, neúnavných nosičov síri z Indonézie, pracovníkov priemyselného bitúnku na africká spôsob, či paštúnov bojujúcich s oceľovými kolosmi zo západu. 4,5*(16.11.2007)

 • Wallas
  ****

  Určitě zajímavý pohled na manuální práci - jediná výtka směřuje na délku. Když v kapitole Löwen vidíte stejné výjevy, stále se opakující, už to začíná být krajně nudné, nicméně to nahrazují výborní Ghosts a Brothers.(26.12.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace