• Irsko

John Carney

Tim Fleming

Kostýmy:

Tiziana Corvisieri

Velice milý, citlivý a opravdický snímek, který dokáže zapůsobit i po emociální stránce. Celým filmem nás provázejí překrásné písničky nazpívané Glenem Hansardem a Markétou Irglovou.Glen Hansard je v roli pouličního zpěváka velmi sympatický a jeho výkon se mi moc líbil. Markéta Irglová místy přehrává, ale na kvalitě snímku to nějak neubírá. Film, který jasně dokazuje, že nízkorozpočtovým filmům neodzvonilo a potvrzuje známé pravidlo "v jednoduchosti je krása". Pro ty kdo má rád hudební filmy a muziku Frames povinnost, pro ostatní hodně kvalitní zážitek.....(21.12.2007)

Rozpočet $150,000Tržby USA $9,439,923Tržby Celosvetovo $20,710,513║ Jasný príklad toho, keď aj v jednoduchom príbehu natočenom relatívne bez scenára sa dá vyťažiť zaujímavý príbeh zo života pouličného muzikanta. Miestamy na nezávislý film to je až prekvapivo spracované nápaditými scénkami, a v rámci amatérskom to je až moc trefne zostrihané a vďaka minutáži to nemá šancu nudiť a pesničkový doprovod je len milým spríjemneným životnej všednosti. /70%/(21.3.2008)

Cholerika uklidní, flegmatika zaujme, sangvinika dojme, melancholika rozpláče. Požitkářský příběh dvou hudebních duší umocňují krásné romantické skladby a zejména ta, při které film končí, rozemele emočně citlivého jedince na kaši. Once písněmi vyjadřuje vše, kromě všeho také vtipně podaný názor hlavního hrdiny na svoji přítelkyni v úvodu filmu. Postupně ale přibývají silnější a silnější scény, kterým kraluje závěrečná pětiminutovka. Hansard a Irglová úžasní. Jediné, co můžu snímku vytknout, je fakt, že na mě nezapůsobil natolik intenzivně, jak bych čekal. Čeho si ale na takovém filmu cením?? Šli jsme do kina tři páry. A po skončení se u půllitru piva kámoš naprosto vážně zeptá: "Tak co, ukápla slza?? Bylo to fakt pěkný..." Chápete?? Čtyřiadvacetiletí kluci se baví o tom, jestli někdo u filmu brečel... Silný zážitek. 90% "Take this sinking boat and point it home..." 150 tisíc dolarů(rozpočet)/14 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(7.12.2007)

Příjemné písničky jsou to jediné, co zachraňuje tento neuvěřitelně amatérsky vypadající, třebaže docela mile působící počin od podprůměru. Glen je vynikající muzikant a obstojný herec - oproti tomu zoufale neherecký projev Markéty Irglové je více než rušivý, až nepříjemný. Celkově 3* s tím, že jsou především za ony pěkné písničky a příjemně plynoucí malý příběh, který však možná až příliš upadá do poněkud přeslazené romantiky.(6.8.2007)

Niečo tak milého, úprimného a dojímavého sa len tak nevidí. Najlepšie umiestnený Oscar za posledných pár rokov. Ústredný song som pri zhliadnutí filmu počul prvýkrát a napriek tomu som si spoľahlivo zasoplil fúzy. Nádhera.(9.5.2008)