• Irsko

John Carney

Tim Fleming

Kostýmy:

Tiziana Corvisieri

S pribyvajicimi komentari mam tak trosku problem. Po pravde receno, jako velky romantik a priznivec Frames, nechtel jsem vloni delat nejake zavery, hodnoceni a predcasnou rekapitulaci k filmu a tak jsem si ho pri ruznych prilezitostech pustil vicekrat.....Sountrack nema chybu, bohuzel po filmove strance to uz je malinko horsi. A nasledne po vyhlaseni nominaci na Oskara, zcela neznama Falling Slowly kazdodenne okupuje cele dny komercni radia. Tak si rikam a mam hlavne velke obavy z toho, aby nebylo preirglovano a nasledne to vse casem nevycpelo jako velka bublina........doufam, ze se tak nestane.(23.1.2008)

::::::::::::::::::::::::::::: GENIÁLNÍ A MOC ROZTOMILÝ FILM ! Začátek nemá chybu - moje nejoblíbenější písnička od Glena Hansarda ! Bohužel musím také říci, že se Markéta Irglová ke Glenovi nehodí ! Promiňte. :::::::::::::::::::::::::::::::.(25.2.2008)

Milé, pravdivé, příjemné. Není toho třeba příliš vytýkat, možná se lze zamyslet nad hranicemi kvaziamatérského pojetí a jeho funkcí v přiblížení diváka příběhu a hlavně oběma protagonistům, kteří nemohou sázet na hereckou suverenitu, a proto je vše postaveno na jejich doslova hmatatelné bezprostřednosti.(20.2.2008)

Naprosto souhlasím s těmi, jenž jsou filmem zklamáni a humbuk kolem něj berou spíše jako velkou nafouklou bublinu. Nejhezčí scéna a zároveň jedinná, která mě opravdu bavila a líbila se mi, byla cca v první čtvrthodině u klavíru, jinak mě příliš neoslovil. Pak už u mě stojí za zmínku snad jen pouliční sólo Markéty, tu píseň mám ze soundtracku nejraději. // Viděno 2x...(12.10.2008)

Když vidím, že tu dnes moji oblíbenci solí na Once nadšené pětihvězdičkové komenty, tak nemůžu zůstat pozadu :-) Once považuji i zpětně za nejlepší film letošní uherskohradišťské Letní filmové školy. Přestože filmová kopie nebyla na festivalu opatřena titulky, dvakrát jsem si film užil, dvakrát byl nadšen a dvakrát se mi tlačily do očí slzy. Dialogům jsem nerozuměl, ale o ty v tomto okouzlujícím snímku nejde. Jednoduchá story, sympatické duo herců, pár českých vět a kupa hřejivé pohody a citů projektovaných skrze skvělé písničky skupiny Frames. Na úchvatný duet Glena Hansarda a Markéty Irglové za doprovodu klavíru v hudebním obchodě jen tak nezapomenu. Neokázalá filmově-hudební poezie s velkým srdcem.(12.9.2007)

• - Film vznikl s rozpočtem 180 000 Eur přímo v ulicích Dublinu, v autentických interiérech a s neherci. V lednu roku 2012 pak autoři získali diváckou cenu na jednom z nejprestižnějších světových festivalů v americkém Sundace. (JARDAHONDA)

• - Film se samými neherci, s hodně písničkami a jednoduchým příběhem neměl překvapivě vůbec žádný problém najít produkční společnost. Samson Films se projektu hned ujali. (DaViD´82)

• - Pieseň "Falling Slowly" nahrávali zadarmo v štúdiu českého režiséra Jana Hřebejka. (smolicek04)