poster

Once

 • Irsko

  Once

 • slovenský

  Once

Drama / Hudební / Romantický

Irsko, 2007, 83 min

Režie:

John Carney

Scénář:

John Carney

Kamera:

Tim Fleming

Kostýmy:

Tiziana Corvisieri
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shit
  ****

  Fakt taková příjemná natypická a neamerická romantika, nicméně je na tom až moc vidět ten miniaturní rozpočet, kdy je použitá ruční kamera a celý to vypadá jako natočený od někoho z ulice, ale je pravda, že mi to vadilo asi jen první půlhoďku, pak sem si na to zvyk a už mi to ani nepřišlo. Oba hlavní herci-neherci jsou skvělý, takový přirozený a pohodový, písničky sice žádnej zázrak, ale dobře poslouchatelný a v drtivý vetšině vyjadřujou pocity postav a to se jim daří dokonale. Tahle komorní romantika se povedla,ale zase bych jí nepřeceňoval.(4.12.2007)

 • J*A*S*M
  *****

  Děj a podobné maličkosti jsou sice průměrné, ale ta hudba...! Tento laskavý příběh dvou lidí mě opravdu dojal.(26.2.2008)

 • Galadriel
  ****

  Přirozený, jednoduchý, krásný, dojemný, prostý, milý, opravdový a navíc naprosté zosobnění nezávislosti. Tím vším je "Once", navíc pro mě opravdu příjemným překvapením.(28.2.2008)

 • DaViD´82
  ****

  "Miluji tebe." Vše co jste o Once slyšeli a četli je pravda. Jak to negativní, tak i to pozitivní. Druhořadý technický kabát se ukazuje býti jednou z největších deviz snímku. Dovoluje totiž plně proniknout do melancholické atmosféry, aniž byste se museli zdržovat "odstraňováním" pozlátka. A ani poněkud toporná Irglová, ani několik utahanějších momentů již nemá šanci změnit opravdovost vyznění, respektive celé stopáže. Právě OPRAVDOVOST je slovem, které tento malý-velký film nejlépe charakterizuje. Once vyžaduje od diváka určitou benevolenci na "vstupu", ale na "výstupu" se mu zato plně odvděčí, byť spíše po hudební stránce, než-li po té filmové...(25.10.2007)

 • Kulmon
  ****

  Tenhle film je jasným důkazem toho, že k úspěšnému filmu nepotřebujete tolik. Stačí párek hereckých dřev - zrzavýho Ira a českou seknhendovou královnu, prostinký příběh a jednu hudební pecku. Vše ostatní se dostaví samo. Oscar a další podružnosti ...(18.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace