poster

Once

 • Irsko

  Once

 • slovenský

  Once

Drama / Hudební / Romantický

Irsko, 2007, 83 min

Režie:

John Carney

Scénář:

John Carney

Kamera:

Tim Fleming

Kostýmy:

Tiziana Corvisieri
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EdaS
  ***

  Písničky tak silné, že jim rádi prominete i to domácí video kolem.(3.12.2007)

 • TheMaker
  *****

  ::::::::::::::::::::::::::::: GENIÁLNÍ A MOC ROZTOMILÝ FILM ! Začátek nemá chybu - moje nejoblíbenější písnička od Glena Hansarda ! Bohužel musím také říci, že se Markéta Irglová ke Glenovi nehodí ! Promiňte. :::::::::::::::::::::::::::::::.(25.2.2008)

 • emma53
  ****

  Tohle jsou přesně ty filmy, kde se ve mně shromáždí všechny endorfiny, úžasná látka, která ve mě vyvolává příjemné a krásné pocity pohody, kdy nepotřebuju žádné drogy, ani fyzickou zátěž, dokonalý příběh, chcete li scénář, mě stačí Once a já si zpívám , to je takový můj hormónek štěstí. - Viděno v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií.(7.4.2015)

 • Nathalie
  *****

  Hear the sirens call me home... Irský zázrak kolonizuje srdce diváků po celém světě. Příběh, kterým žijete. Příběh, který žijete. Příběh, který zpívá slovanská víla Markéta Irglová a irsky ryšavý písničkář Glen Hansard. Prostý, ale mezi strunami skvostných písniček The Frames napnutý skvost s ryzími charaktery. Průzračná čistota jímá v kytarovém hřmění i něžném pianu, drtí v pohledu i zaváhání. V tom, co zůstává nevyřčeno, i v tom, co je řečeno, ale ztraceno- bez překladu. Zrádně se vzpírá škatulkám muzikálu i hudebního filmu, tahle vokálně-instrumentální romance, kde jiskra přeskočí někde mezi první a druhou slokou prvního společného muzicírování. Síla Once je i v atributech vzdálených od notové osnovy. Buduje atmosféru zcela mimoděčně, nezáměrně,díky dublinskému geniu loci, který spojuje poutníky a město v jeden poetický vesmír. Pak přijde konec. Jako ležet v ledovém horské říčce, nechat sebou proudit molekuly vody a cítit, jak voda odplavuje všechen balast, všechny zbytečné nánosy, všechno umělé, všechno, co tíží. A najednou se po celém těle rozlévá nádherné, všeobjímající teplo...... Málokdy se mi přihodí, že se mi zároveň do očí kradou slzy a na rty úsměv... ONCE upon a time. (I napodruhé:) 85%(6.10.2007)

 • Matty
  ****

  Krásné věci jsou jednoduché. Once je překrásný film. Apendix: The Story Continues... 80% Zajímavé komentáře: Nathalie, Tommy987, Ilicka, jahol, Zrzunda, loco(29.2.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace