poster

Once

 • Irsko

  Once

 • slovenský

  Once

Drama / Hudební / Romantický

Irsko, 2007, 83 min

Režie:

John Carney

Scénář:

John Carney

Kamera:

Tim Fleming

Kostýmy:

Tiziana Corvisieri
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kulmon
  ****

  Tenhle film je jasným důkazem toho, že k úspěšnému filmu nepotřebujete tolik. Stačí párek hereckých dřev - zrzavýho Ira a českou seknhendovou královnu, prostinký příběh a jednu hudební pecku. Vše ostatní se dostaví samo. Oscar a další podružnosti ...(18.11.2010)

 • TheMaker
  *****

  ::::::::::::::::::::::::::::: GENIÁLNÍ A MOC ROZTOMILÝ FILM ! Začátek nemá chybu - moje nejoblíbenější písnička od Glena Hansarda ! Bohužel musím také říci, že se Markéta Irglová ke Glenovi nehodí ! Promiňte. :::::::::::::::::::::::::::::::.(25.2.2008)

 • AngelAngie
  ***

  Naprosto souhlasím s těmi, jenž jsou filmem zklamáni a humbuk kolem něj berou spíše jako velkou nafouklou bublinu. Nejhezčí scéna a zároveň jedinná, která mě opravdu bavila a líbila se mi, byla cca v první čtvrthodině u klavíru, jinak mě příliš neoslovil. Pak už u mě stojí za zmínku snad jen pouliční sólo Markéty, tu píseň mám ze soundtracku nejraději. // Viděno 2x...(12.10.2008)

 • Lateef
  ****

  Cholerika uklidní, flegmatika zaujme, sangvinika dojme, melancholika rozpláče. Požitkářský příběh dvou hudebních duší umocňují krásné romantické skladby a zejména ta, při které film končí, rozemele emočně citlivého jedince na kaši. Once písněmi vyjadřuje vše, kromě všeho také vtipně podaný názor hlavního hrdiny na svoji přítelkyni v úvodu filmu. Postupně ale přibývají silnější a silnější scény, kterým kraluje závěrečná pětiminutovka. Hansard a Irglová úžasní. Jediné, co můžu snímku vytknout, je fakt, že na mě nezapůsobil natolik intenzivně, jak bych čekal. Čeho si ale na takovém filmu cením?? Šli jsme do kina tři páry. A po skončení se u půllitru piva kámoš naprosto vážně zeptá: "Tak co, ukápla slza?? Bylo to fakt pěkný..." Chápete?? Čtyřiadvacetiletí kluci se baví o tom, jestli někdo u filmu brečel... Silný zážitek. 90% "Take this sinking boat and point it home..." 150 tisíc dolarů(rozpočet)/14 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(7.12.2007)

 • robbiee
  ****

  [imdb: 8.0/10] | me: Malý dojímavý snímok plný citlivej hudby, ktorá tvorí gro celkovej atmosféry. Soundtrack je vždy neoddeliteľnou súčasťou filmu, ale v tomto prípade platí, že film je to čo doprevádza a vypĺňa soundtrack - a to subtílne, jednoducho ale veľmi milo a príjemne. ... Citlivá záležitosť, ktorá spĺňa svoj účel. What's the Czech for "Do you love him"? (23.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace