• Irsko

John Carney

Tim Fleming

Kostýmy:

Tiziana Corvisieri

Písničky tak silné, že jim rádi prominete i to domácí video kolem.(3.12.2007)

::::::::::::::::::::::::::::: GENIÁLNÍ A MOC ROZTOMILÝ FILM ! Začátek nemá chybu - moje nejoblíbenější písnička od Glena Hansarda ! Bohužel musím také říci, že se Markéta Irglová ke Glenovi nehodí ! Promiňte. :::::::::::::::::::::::::::::::.(25.2.2008)

Tohle jsou přesně ty filmy, kde se ve mně shromáždí všechny endorfiny, úžasná látka, která ve mě vyvolává příjemné a krásné pocity pohody, kdy nepotřebuju žádné drogy, ani fyzickou zátěž, dokonalý příběh, chcete li scénář, mě stačí Once a já si zpívám , to je takový můj hormónek štěstí. - Viděno v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií.(7.4.2015)

Hear the sirens call me home... Irský zázrak kolonizuje srdce diváků po celém světě. Příběh, kterým žijete. Příběh, který žijete. Příběh, který zpívá slovanská víla Markéta Irglová a irsky ryšavý písničkář Glen Hansard. Prostý, ale mezi strunami skvostných písniček The Frames napnutý skvost s ryzími charaktery. Průzračná čistota jímá v kytarovém hřmění i něžném pianu, drtí v pohledu i zaváhání. V tom, co zůstává nevyřčeno, i v tom, co je řečeno, ale ztraceno- bez překladu. Zrádně se vzpírá škatulkám muzikálu i hudebního filmu, tahle vokálně-instrumentální romance, kde jiskra přeskočí někde mezi první a druhou slokou prvního společného muzicírování. Síla Once je i v atributech vzdálených od notové osnovy. Buduje atmosféru zcela mimoděčně, nezáměrně,díky dublinskému geniu loci, který spojuje poutníky a město v jeden poetický vesmír. Pak přijde konec. Jako ležet v ledovém horské říčce, nechat sebou proudit molekuly vody a cítit, jak voda odplavuje všechen balast, všechny zbytečné nánosy, všechno umělé, všechno, co tíží. A najednou se po celém těle rozlévá nádherné, všeobjímající teplo...... Málokdy se mi přihodí, že se mi zároveň do očí kradou slzy a na rty úsměv... ONCE upon a time. (I napodruhé:) 85%(6.10.2007)

Krásné věci jsou jednoduché. Once je překrásný film. Apendix: The Story Continues... 80% Zajímavé komentáře: Nathalie, Tommy987, Ilicka, jahol, Zrzunda, loco(29.2.2008)