poster

Once

 • Irsko

  Once

 • Slovensko

  Once

 • Velká Británie

  Once

Drama / Hudební / Romantický

Irsko, 2007, 83 min

Režie:

John Carney

Scénář:

John Carney

Kamera:

Tim Fleming

Kostýmy:

Tiziana Corvisieri
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  *****

  Scénář: John Carney .. Po jedné za Glena, za Falling Slowly, za přirozenost, za lehkost, za opravdovost, za Markétku !! Hmm, to už je sice obhajoba na šest hvězd, ale jedenkrát za čas si tento milý, neviditelný bonus prostě něco tak neskutečně zdařilého zaslouží.. "miluji tebe" 100%.(31.10.2007)

 • kiddo
  ****

  Spíš než muzikál připomíná Once hudební film a spíš než hudební film připomíná Once film o filmu. Úhelným kamenem určujícím samotné vyznění snímku je digitální kamera, díky které celé dílko působí neopakovatelným dojmem civilnosti (a co si budeme namlouvat, právě výsledný punc romance, která by se mohla odehrát kdykoli kdekoli na ulici na kterémkoli místě na světě nejvíc pomáhá „naturščikům“ Hansardovi a Irglové, jejichž herecký rejstřík se omezuje pouze na přirozenost běžného rozhovoru, nějaké výraznější emoce a projevy bychom od nich asi chtít nemohli). Hudba je zde, jak jinak, velice důležitým bodem, nicméně nikoli v tom smyslu, že by nějak výrazně ovlivňovala samotný snímek; svým způsobem zde funguje zcela samoúčelně a do struktury samotného filmu moc nezapadá; její krása je tu jen sama pro sebe, přesto okamžiky jejího vzniku jsou přímým důsledkem zmíněného civilního dění v celém snímku a zajímavým způsobem jej obohacují. Je to takový malý důkaz, že i v ušmudlanosti všední reality může vzniknout něco nadpozemsky nádherného.(30.7.2007)

 • Houdini
  ****

  Oscar 1 : Píseň - "Falling Slowly"(22.1.2008)

 • EdaS
  ***

  Písničky tak silné, že jim rádi prominete i to domácí video kolem.(3.12.2007)

 • Pohrobek
  ***

  Milé, pravdivé, příjemné. Není toho třeba příliš vytýkat, možná se lze zamyslet nad hranicemi kvaziamatérského pojetí a jeho funkcí v přiblížení diváka příběhu a hlavně oběma protagonistům, kteří nemohou sázet na hereckou suverenitu, a proto je vše postaveno na jejich doslova hmatatelné bezprostřednosti.(20.2.2008)

 • - "Falling Slowly" je bezesporu krásná píseň, nicméně každý, kdo viděl Krásku v nesnázích Jana Hřebejka anebo zná tvorbu The Frames, nemohl neodhalit skutečnost, že tato píseň (stejně jako většina písniček z filmu Once) nebyla složena přímo pro film, ale pro normální, řadové album "The Swell Season". Kam se najednou poděla ona zarputilost a přísnost, se kterou Akademie nominované vybírá, to je velká záhada. (Steew)

 • - Natočeno za 17 dní. (formelin)

 • - Glen Hansard a Markéta Irglová propagovali film na Sundance Festivalu tak, že si stoupli na ulici a hráli písničky z filmu pro kolemjdoucí. Přibližně rok poté je poslouchala beznadějně zaplněná Lucerna. (kukentipla)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace