Voják

Marine, The

Vojak

Thriller / Akční / Drama

USA, 2006, 88 min

Trošku mě mrzí že nevyhodil John Cena do povětří celý USA a nezmlátil tak dva milony lidí. Kdyby mě unesli holku tak vyhodím pro jistotu do povětří celou naší planetu i s Klausem.(4.6.2007)

Akčný film má dnes oveľa ťažšiu pozíciu ako pred dvadsiatimi rokmi. Vtedy by to určite bol hit. Smejeme sa, čo všetko vtedajší akční hrdinovia dokázali zniesť a koľkých protivníkov pobiť. No tento dnešný má dvojnásobnú výdrž. Zhrnieme si zhruba, čo všetko treba prežiť a dokázať pre záchranu manželky: úder hasiacim prístrojom do hlavy, silné výbuchy čerpacej stanice a iných bômb, kde vás tlakové vlny prenesú o desiatky metrov, úder oceľovou tyčou po píšťale -no problem, naďalej bezproblémova chôdza, úder do hlavy baseballovou palicou, ktorá sa následne roztriešti...nie hlava, .... tá baseballka, ak som dobre videl. Údery veľkým kladivom po rebrách a nespočetné množstvo všemožných úderov. Napriek týmto posmeškom, film celkom slušne odsýpal, takže ako úsmevná akčná jednohubka môže byť. 50%.(29.3.2010)

• Xmilden

Trošku jsem byl navnazen tím, že se vlastně jedná o jakési Komando 21. století. Můj dojem je že tomu tak není ani náhodou. Podobnost Johna Ceny s božským Arniem jsem po po určitě době začal v obličeji trošku pozorovat. Hlášky v jeho podání jsem ovšem nenašel. Za zmínku stojí geniální záporák Robert Patrick. PS: Než Komando mi film spíše připoměl Kurýra. A kdyby ještě jednou John Cena vyskočil z vybuchující budovy asi bych si raději vydloubnul oči. 35%(23.3.2009)

John Triton je mariňák (v tom slove je skryté viac ako som si myslel) a ctí svätosť manželstva. Pre záchranu svojej manželky by neváhal zobrať nôž na maslo a postaviť sa celému svetu. Keďže ako som spomínal, je MARIŇÁK, on nepotrebuje ani ten nôž, pretože nepriatelské údery ho nezraňujú (a ak náhodou áno, za tri sekundy už zase stojí na rovných mariňáckych nohách), 10 zásobníkov z útočnej pušky mu síce prevŕta auto ako sito na múku, ale jemu sa projektily nejakou zázračnou náhodou vyhnú. Z auta padajúceho do priepasti sa mariňáci vedia zachrániť zachytením o skalnú stenu a údery flašou, alebo hasiacim prístrojom do hlavy, ktoré by zabili slabšie stavaného býka mu len jemne a na malú chvíľku rozostria videnie. K tomu všetkému ešte trpí zvláštnym postihnutím, že keď vstúpi do objektu, v ktorom sa nachádza čo i len jedna plynová bomba, tá do pár minút sama od seba exploduje. O moc viac mi tým pádom bola sympatickejšia partička béčkovo humorných záporákov, z ktorých najväčší černoch nemal rád násilie a bonbóny :-)(14.2.2009)

Totální übermasakr. Ty dialogy, wrestleři předhánějící se v tom kdo bude víc přehrávat a tvářit se jako o něco větší magor, rulézní Robert Patrick, akce, výbuchy,...... Commando s Arnoldem je velmi zábavné Béčko, ale tohle, tohle už je úplně mimo realitu. 7/10(22.2.2007)