Voják

Marine, The

Vojak

Thriller / Akční / Drama

USA, 2006, 88 min

Béčková jednohubka plná coolervoucích hlášek! "This guy is like the terminator."(16.9.2015)

Je to veľmi dobrý akčný film s novou akčnou hviezdou Johnom Cenom. Má výborný príbeh o bývalom príslušníkovi námornej pechoty, ktorý si vyrazí so svojou ženou na výlet, ale ona sa stane rukojemníkom nebezpečných lupičov a tak vojak urobí všetko preto, aby ju oslobodil. Spracovanie je tiež dobré, dej filmu je celý čas zaujímavý a často sa striedajú prostredia, takže nudiť sa tu nedá. Myslím, že potenciál schémy príbehu, ktorú má tento film je využitý naplno, takže tu nemám čo vytknúť, ale skôr by som ocenil inú schému, akú má napríklad Komando, pretože tu majú veľa priestoru záporáci, možno ešte viac ako hlavný hrdina, ale hlavne nemám až tak moc rád, ked´ je hlavný hrdina na začiatku zobrazený ako človek, ktorý nemá problém zlikvidovať desiatku ozbrojených vojakov a celý zvyšok filmu sa zameriava na jeho boj proti piatim lupičom. Takže po tejo stránke mi rozhodne viac sadlo Komando. Akcie je tu pomerne dosť a je výborná. Súboje sú síce horšie natočené, ale našťastie prehľadné a obsahujú viacero zaujímaých prvkov a chvatov, hlavne prerazenie kopy dreva protivníkom vyzerá perfektne. Ale skôr sa tu nájde iný typ akcie ako výborná automobilová naháňačka alebo množstvo rozmanitých výbuchov. A až na tie súboje je tu všetka akcia veľmi dobre natočená, hlavne tie výbuchy sú skutočným zážitkom a patria medzi tie najlepšie, aké som kedy videl. Ale aj tak najviac sa mi páči úvodné pozabíjanie iráckych vojakov. S hereckým obsadením som spokojný, John Cena je vo svojej kategórii hercov wrestlerov jedným z najlepších a je tu asi tá najzaujímavejšia skupina záporákov, čo si pamätám a postarajú sa o množsvo vtipných scén a dialógov. Réžia a technická stránka sú vynikajúce, tento film je po vizuálnej stránke radosť pozerať. Vojak je jeden z najzábavnejších akčných filmov vôbec a jeden z najlepších za posledné roky. 85%(3.6.2007)

• LIVINGDEAD

Tak já nevím, byl to pokus o komedii a nebo o akční film. To nebylo "béčko", ale "ÉČKO". Hrozný scénář, děsný výběr herců.... jednu hvězdičku dávám za speciální efekty - výbuchy. Jeden výbuch, druhý výbuch, třetí výbuch.... Jako odpad ovšem označuji to DEJAVU, 1) vybuchující benzínka, oheň a pohled plakající ženy, zda to voják přežil. 2) vybuchující chajda, oheň a pohled plakající ženy, zda to voják přežil. No prostě KOMEDIE!(1.7.2007)

Škoda, že tu spíš exceloval hloupý scénář, než akční scény. Příště by to chtělo trochu ubrat na ději......pak už by na tu záměrnou hloupost každý sral.(5.6.2007)

Už asi po třiceti vteřinách jsem ten film začal milovat. John Cena má velký bicáky, hned ze začátku vystřílí celou Al Kajdu, a nosí kevlar v ruce aby tim mohl odrážet kulky. Jo a ještě vůbec neumí hrát, ale to neva. Jen škoda, že nepřišlo nějaké megalomanské finále. Btw Robert Patrick je ultimátní bůh.(17.3.2007)