Voják

Marine, The

Vojak

Thriller / Akční / Drama

USA, 2006, 88 min

Cely film je strašne Cool až mu to miestami škodí. Je to taký typický béčkový film s (prekvapivo) dobrými akciami, audiovizuálom, Robertom Patrickom a špatnými dialógmi.Hlavný hrdina alias John Cena bol fajn a hláška s terminatorom pobavila :-). Akčná jednohubka. 55% - 3*(21.3.2010)

Bavil som kralovsky. Lepsie audiovizualne (a hlavne evidentne sebauvedomele v jasne rozpoznatelnych vlastnych moznostiach) pozadie bujarej homeparty si clovek nemohol ani priat... . Niet divu, ze v takej atmosfere (nielen) mne prisla aj "mimicka skala" John Cena prave v tvari ako zaujimavy mix Bournea a Dextera ;-)(10.10.2007)

V nepřímém, uměle vytvořeném souboji Voják vs. Komando u mě na celé čáře vítězí právě tento novější film. John Cena sice nemá takové charisma jako guvernátor Arnie, avšak v celkovém dojmu za ním nezaostává. Já nikdy nebyl velkým fanouškem Komanda, a rozhodně pro mě není kultem. Voják je i bez Arnieho hlášek a rychlodabingu perfektní zábava. Ano, sice zde šíleně explodují i jen dešťové kapky, dopadající na rozpálený asfalt, ale Cena to svými akčními scénami bohatě vynahrazuje. Duši wrestlera nezapře a jeho fatality jsou výbornou podívanou. Kdyby tam byly jen ony (a Robert Patrick), tak by se na hodnocení nic nezměnilo. Byl jsem naprosto spokojen.(22.9.2008)

Tak především- Voják je hlavně komedie. Tvůrci si byli vědomi toho, že natáčejí blbost a film okořenili o spoustu opravdu vtipných detailů, dialogů a bizarních postaviček (Černoch, který nesnáší bonbóny - LOL). Několik scén je opravdu k sežrání, Robert Patrick si to tady ohromně užívá (je tu krásnej fór na účet jeho účasti v Terminátorovi) a celý je to poměrně slušně stylově zabalený, ačkoliv film, jakožto přiznané Béčko nemá děj(jen jedna dobrá honička, 3 bitky a spousta běhání po lese), zvraty jsou odhadnutelné předem... Možná jen těch scén, kdy za hlavním hrdinou něco bouchá je až příliš mnoho. A propós - hlavní hrdina je kapitola sama pro sebe. John Cena rozhodně není až takovej dřevák, jak vypadal v ukázkách i v úvodní salutaci (to byl zase jednou záchvat smíchu) ale obecně platí - xichtem hrát umí. Tělem ne.. Jeho poskakování po lese, nebo rozpačité rozhlížení se po místnosti vyvolává větší záchvěvy na bránici, než některé záměrné fóry. Nicméně užil sem si to a těch béčkových 60 % tomu dám.(2.4.2007)

• Gilmour93

Jak by řekl Pinďa ze Čtyřlístku:„Johne, ty nemáš bicepsy, ty máš přímo tricepsy..“ Matta Damona nafoukli pumpičkou do tvarů panáčka Michelinu a oblékli ho do směšných kalhot s rozkrokem u kotníků. A já se ptám, má to Cenu? Azbestový wrestler, na něhož mají plameny exploze stejný účinek jako vánek ze stolního ventilátoru a který je tak tvrdý, že by se na něj před vzájemným vítězným soubojem musel Chuck Norris snad i rozcvičit v neostré akční slátanině se špetkou nadhledu. Tu obstarává T-1000, které pochopilo, že když už se někdo objeví v sračce, má se do ní potopit s úsměvem a ta jediná hvězda je za všeříkající pohled do zpětného zrcátka..(22.3.2010)