Voják

Marine, The

Vojak

Thriller / Akční / Drama

USA, 2006, 88 min

Žeru všechny akce, pod kterými je podepsán Vince McMahon jako producent. Borec, jenž ovládá celé wrestlingové impérium, jednou večer popíjel s Johnem Bonitem, z hecu před něj narovnal pár balíčku stodolarovek a půjčil mu rabiáta s bicepsem velikosti zralého grapefruitu - Johna Cenu. V produkci WWE tedy vzniknul tento film, který měl být poctou akčňákům 80. a 90. let. Upozornění: Před stisknutím tlačítka Play si vyndejte mozek a hoďte ho do horní palice mrazáku. Jednoduchý až primitivní scénář má dost děr na to, aby jím prolezl i takový medvěd, jako showman Cena. Já vím, že se říká, že v jednoduchosti je krása, ale tady to platí pouze v případech, kdy je na scéně dvoumetrový hromotluk a vytahuje ze svého zásobníku wrestlingové chvaty s puncem brutální kvality. Když neúřaduje Cena, nechává režisér všechno, co je na place, sice efektně, ale mnohdy zbytečně explodovat. Sem tam padne dobrá hláška, Robert Patrick hraje slušně, ale celé to působí více než odkazově a stylově spíše úsměvně. Ale John Cena se uvedl parádně a ačkoliv jeho role silně zaváněla typickým wrestlerským herectvím, s čistou hlavou říkám, že bych si ho dovedl představit jako nového Terminátora. Ostatně - "He is like a...Terminator!" 20 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(6.2.2007)

Po delší době jsem měl možnost vidět novější opravdu ryze akční film s tak akčním scénářem, jak jenom může být a nabouchaným Johnem Cenou, který se ve svém prvním filmu snaží a fakt je, že na první pohled vypadá jako sympaťák, ale zdání může klamat, což se zrovna u něj nejspíš nestane. Opravdových akčních scén neni sice moc, více toho Cena nakope než, když se budete kochat parádními honičkami. Pár vtipných narážek se tu také objeví a tak nemůžu než souhlasit, že kariéra Johna Ceny mohla začít o mnoho hůř, takto se objevil ve filmu, který si na nic nehraje a zobrazuje akci v plné své kráse. --- This guy is like a terminator(31.3.2007)

Trošku mě mrzí že nevyhodil John Cena do povětří celý USA a nezmlátil tak dva milony lidí. Kdyby mě unesli holku tak vyhodím pro jistotu do povětří celou naší planetu i s Klausem.(4.6.2007)

Společnost World Wrestling Entertainment svým divákům servíruje spoustu akce, velkolepé fyzické souboje a blond modelky, což ji spolu s velkým kapitálem předurčuje k tvorbě precizních oddechových akčních filmů. Současně ví, že když do hlavní role obsadí wrestlingového zápasníka, dostanou bijce a ne herce. Proto se velká část filmu zaměřuje na charismaticky vyprofilované záporáky, jejichž představitelé jsou herecky zdatnější. Díky tomu a perfektně technicky provedeným akčním scénám je film svěží a zábavný.(19.8.2008)

• Gilmour93

Jak by řekl Pinďa ze Čtyřlístku:„Johne, ty nemáš bicepsy, ty máš přímo tricepsy..“ Matta Damona nafoukli pumpičkou do tvarů panáčka Michelinu a oblékli ho do směšných kalhot s rozkrokem u kotníků. A já se ptám, má to Cenu? Azbestový wrestler, na něhož mají plameny exploze stejný účinek jako vánek ze stolního ventilátoru a který je tak tvrdý, že by se na něj před vzájemným vítězným soubojem musel Chuck Norris snad i rozcvičit v neostré akční slátanině se špetkou nadhledu. Tu obstarává T-1000, které pochopilo, že když už se někdo objeví v sračce, má se do ní potopit s úsměvem a ta jediná hvězda je za všeříkající pohled do zpětného zrcátka..(22.3.2010)