Hlava nehlava

Hlava nehlava

Komedie / Drama

USA, 2006, 116 min

• honajz

Zajímavá přehlídka bláznů, která by měla být zavřená na psychině (tudíž nejde o film ze života, proboha!, tak blázniví lidé při svých zvláštnostech zas nejsou), podaná nudně, nezajímavě, a navíc vyděračským způsobem.(21.5.2007)

Koukám, nějak lidi nemaj pochopení pro odchylky nebo co, přitom je to jenom film, nemusí se s tim člověk přece nutně identifikovat a nebo si na tom chladit žáhu. V skrytu duše jsem čekala, že to bude když nic tak zajímavý a ono to bylo navrch ještě dobrý. Kromě toho tam byla moc pěkná hudba a mít někde poblíž knihkupectví a nebejt hafo hodin, tak skočim hned pro předložku.(18.11.2008)

• anderson

Tvorca kontroverznej (a to je ešte slabý výraz) série NIP/TUCK vo mne vzbudzoval nádeje, že nudiť sa nebudem, nanajvýš sa opäť morálne znechutím. Nuž a podľa tunajšieho "výcucu" bizarností v jednotlivých komentároch by človek nadobudol dojem, že sa objavil nový GREGG ARAKI. Lenže chyba lávky ! RUNNING WITH SCISSORS je čosi ako GARDEN STATE 2. Bohapustá nuda, ktorá ma skoro odrovnala a neveriacky som sa sám seba pýtal čo tým autor vlastne chcel povedať. Ak by som teda mal jedným slovom zhrnúť podstatu tohto veľdiela, napadá ma jediný výraz: "BLÁBOL". (14.5.2007)(14.5.2007)

Velmi bizarní příhody jedné totálně šílené rodiny by nepůsobily tak zajímavě, kdyby člověk nevěděl, že je to natočeno podle pamětí hlavního hrdiny - Augustena Burroughse. Knížka (u nás vyšla pod názvem Hlava nehlava) sice působí přesvědčivěji - přece jen když člověk vidí známé hollywoodské tváře, čeká fikci - a film má hodně pomalé tempo, ale zároveň je tu spousta dobrých herců, na které je (většinou) radost pohledět. Vévodí jim Annette Bening jako hrdinova pořádně šílená a sobecká matka. Neříkám, že to nešlo natočit lépe, ale mohlo být taky mnohem hůř.(21.2.2007)

jméno augustena burroughse mi sice nic neříká (googlovat a dělat chytrou mě taky nebaví), ale jeho dětstvím a dospíváním v panoptiku vlastních i nevlastních příbuzných jsem prostě nadšena! a vzhledem k tomu, že krom odchylek mám slabost i pro úchylky (:-)), hodnotím velmi kladně a mlaskám..(19.8.2009)

• - Julianne Moore měla původně hrát Deirdru Burroughsovou. (formelin)

• - Scénář k filmu vznikl podle knihy napsané samotným Augustem Burroughsem. U nás vyšla pod stejným názvem, který nese film, tedy Hlava nehlava. (formelin)